Ядене през бременноста

  • 4 336
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 52
Яж каквото ти се яде,нашите баби например ,са ядяли каквото има,сланина,хляб и т.н,менюто им е било доста еднообразно,витамини за бременни също не са пили,пък...

# 46
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Да, освен витамини, не е имало и чипс и кока- кола. Бабите ни са яли питателна и чиста храна. Сезонни плодове и зеленчуци и домашни гозби.

# 47
  • Мнения: 52
Даа,не е имало чипс,но в сланината,соленото сирене,компота пълен със захар,мазните мекици,пърженето с мас ,и еднообразното ядене много е било питателно...

# 48
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
В пърженето с мас и сланита няма нищо лошо.
Мазни мекици не знам да е яла баба ми, олиото и захарта са били лукс. Пък сиренето много лесно се обезсолява.

# 49
  • Мнения: 52
Маста е много по мазна и вредна,не виждам как мекиците с мас не са мазни,иначе при мойта баба олиото и захарта не са били лукс,не знаех че и сланината не е мазна

# 50
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Надявам се, правиш разлика между свинска мас и рафинирано слънчогледово олио, както и между всички видове мазнини. Ако смяташ второто за по- полезно- в грешка си. Маста и сланината отдавна не са това, за което ги мислеха. Сега, едва ли някоя баба е нагъвала сланина 9 месеца като невидяла. И не знам защо смяташ за задължително всички баби да са яли мекици с мас.
Моята баба е била бременна преди много, много години.

# 51
  • Мнения: 3 393
Свинската мас и сланината много отдавна са реабилитирани.
Проблемът е, че през бременността е възможно да се качат излишни килограми, които после се свалят трудно.
Затова умерено хапване и разум в избора на храни.

Общи условия

Активация на акаунт