Ядене през бременноста

  • 4 355
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 515
Бременността не е най-подходящият момент за започване на диети .
Да, аз сама си проверих маточните артерии и сама разбрах какво да махна от менюто, за да ги подобря.

Разбира се, че не е най-подходящият момент, обаче е наложително.
Предпочитам живо и здраво бебе, пред удоволствието да не мисля какво да готвя и да ям днес.

# 31
  • Мнения: 4 859
Изследване за гестационен диабет е задължително .Преди 5 години е било по желание или при 'симптоми' ,но като бях миналата година бременна ми казаха ,че е задължително (и двете бременности при едни и същи лекари следя).

И не ,не е наложително здрава бременна да започне диета .

Лежала съм за задържане миналата година ,в известна болница ,с момичета попаднали там по различни причини ,единствено отделените с друго меню бяха бъдещите мами с диабет.Аз лично бях с проблем с бъбрека,другото момиче с високо кръвно .

# 32
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Задължително е в чужбина. В България не е задтлжително.
И не е наложително бременна да мине на режим,но е препоръчително да изхвърли от менюто си всички празни калории, трансмазнини, захар и аспартам.

# 33
  • Мнения: 423
Изчанчи се, защото се стига до някакви крайни заключения и остро налагане на мнение. Но човек трябва да си го предвиди, като пише по форуми. Да, темата си е конфликтна. Писах и по-горе, в разумни количества може да си позволи бременната някои неща. Мене приятелки ме направиха на трътка, че съм яла пастет на филия. Колко вредно било дроб. Хубав пастет, не някой долен. Ами да, имах трудно начало, в един момент само с пастет можех да прокарам суха филия хляб, толкова ми беше лошо. Покрай агнешкото що дроб сърма изядох. Дай да мрем от глад. На една позната Доктор!!! й беше казал да си пуши по 2-3, че артериите й били чудни, че и на психиката й не знам как щяло да се отрази. Аз повръщах от безценното авокадо. Много полезно било. Зор авокадо, и трите ми повръщания ранна бременност. Една с една бременност няма еднаква, за да знаете какво иска душата на бременната. Никога не съм обичала кола, сладко, тестено. Но покрай бременността, в умерени дози съм опитвала, защото така ми е идвало отвътре. Това, което се опитвам да кажа, не изпадайте в крайности и не съдете хората!

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 10:51 от spooky

# 34
  • Мнения: 4 859
Re-born,написах здрава бременна Blush
Щом гинеколога е казал диета ,значи така трябва .
Но не говорим само за теб ,нали така .
Ти имаш противопоказания и не ядеш дадени храни ,други бременни нямат и може да ги хапват .
Не да се тъпчат ,както беше казано по-нагоре.


Вики ,в Бг съм .Ноември родих второто детенце.Казаха ми задължително изследване за гестационен диабет ,нищо че според тях съм нямала .На частно съм се следила обаче .

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Лейди Готик, членуеам в група с над 200- 300 бременни, повечето от тях дори не бяха чували за ГД и обременяване с глюкоза, а голяма част от лекарите им са отказали това изследване под предлог, че няма нужда и масово бремвнните си го назначават на своя глава.Не знам кой лекар ти е казал, че е задължително, но не е.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Никой не е предлагал огромно количество вредни храни. Но понякога и полезните могат за предизвикат алергии, повръщане. Да ям с отвращение по-полезно ли е? Болните да си следват режим. Мисля, че здравния статус преди забременяване е важен. Добре поддържания организъм дава нужното на бебето, не храната. Мои познати бяха порицавани, заради обилната храна.( за двама) Тези, с наднормено тегло имаха трудна бременност- високо кръвно, захар, кръвоизливи. Хранеха се оскъдно и полезно. Но преди бременността имаха проблеми. В Бухенвалд са раждали здрави деца, при ограничен калориен прием. Токсините от организма трябва да се изчистят поне 6 м- ца, преди зачеването.

# 37
  • Мнения: 2 515
Ами, аз пак съм си здрава Simple Smile
Нямам ни високо кръвно, ни ГД. И нямаше как да разбера, че трябва да махна много неща от менюто.

Преди да започне да се следи кръвотока към бебето, никоя брееменна не знае какво е положението. Затова е хубаво да се храним здравословно, преди да е станало късно.
Освен това, ГД може да се стопира (или поне забави), ако от самото начало се храним здравословно.

Вики, все по-често правят обременяването на бременни, без предпоставки за ГД. Явно напоследък е често срещан и се презастраховат накои лекари.

# 38
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Не, че напоследък е често срещан ГД, просто вече по- често се изследват бременните.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 408
Лейди Готик, членуеам в група с над 200- 300 бременни, повечето от тях дори не бяха чували за ГД и обременяване с глюкоза, а голяма част от лекарите им са отказали това изследване под предлог, че няма нужда. Не знам кой лекар ти е казал, че е задължително, но не е.

На мен ми пуснаха обременяваме без да имам показатели, но така действа клиниката. Превантивно по-скоро, но определено не е практика в България. Ако не ми го бяха изписали и аз нямаше да го направя.

Никой тук не говори да се яде като за двама, трима, все да виси в хладилника, или да е само джънк храна. АГ ми е казал още в началото, че щом нямам никакви показания по сумати изследванията, които пуснах да си хапвам каквото ми се прияде, на по-чести интервали и по малки порции. Включително както казах преди от време на време преспокойно ми позволи и по чаша вино или бира. Да, не трябва да се яде прекалено много сладко, пържено (аз избягвах, заради киселини в началото) и трябва да се включват разнообразие от зеленчуци и плодове. Но ако примерно отидете някъде на гости и хапнете малко чипс и пиете газирано нищо няма да се отрази. Тези, които искат да ги избягват и да ядат само био, еко и прочие храни да си ги хапват, но не да си налагат мнението и да казват как другите нищо не разбират. Организмите са различни и имат нужда от различни количества храни и вещества, които да приемат и ги усвояват по различни начини.

# 40
  • Мнения: 3 123
Дори и при диета, не е проблем да се хапне малко от нещо забранено. Диетата е за да се определи, кое да се избягва по принцип. При здрава бременна може да се хапва от всичко по малко и просто да се наблегне на качествени меса, плодове и зеленчуци. 5 глътки кола, пакетче чипс веднъж в месеца няма да доведе до проблеми.

# 41
  • Мнения: 4 859
С доплер са ме гледали всеки път ,т.е.веднъж в месеца +и феталните .Не съм го искала ,лекаря така практикува .
Щом се налага режим ,заради здравето на мама и бебе ,значи има проблем .

Вики ,аз бях в ноемврийки 2019 тук,във форума,много момичета минаха през обременяване с глюкоза ,профилактично .И като цяло повече изследвания имах с малкия, отколкото с каката (2014).

И пак казвам не става въпрос за ядене на чипс за закуска ,обяд и вечеря по 7 дни в седмицата и да се прокарва с кола .
Момичето пита може ли да хапва и пийва .При следена и безпроблемна бременност ,да,може да хапва и пийва .Умерено .
Повтарям се ,но салата в ресторант или недобре измит плод ,може да са по-вредни.

Надявам се да не съм повлияла негативно на някой ,говоря от опит ,мой и на близки .И от наученото като студентка .Дано няма крайни мнения - нито да се яде ,защото сега ти се е паднало ,нито не хапвай от чипса,защото си егоист .

# 42
  • Мнения: 12
Много благодаря на всички, които ме подкрепиха и изразиха нормално мнение! ❤️
Бъдете живи и здрави! ❤️

# 43
  • Мнения: 76
Ами аз мисля , че едно е да се тъпчеш постоянно с вредни храни , друго е да хапнеш в малко количество.
Лично моята сестра ядеше чипсове , пиеше коли , фанти и какво ли още не и със 3те бременности.
Дечицата и са много здрави , няма нервност и заболявания нито към тях , нито към нея.
Имаше си нормални килограми , и бе наддала само 18 през цялата си бременност.
И не знам какво общо има марихуаната и пясъка със чипса и колата?
Мисля , че жената , която е задала въпрос не е отхапала от никого , за да се съди веднага.
Нали този форум е за това да се питат неща , и да се отговаря смислено. Негативно настроени сте към мен , нея и още други.

# 44
  • Мнения: 3 488
Чипс, ако намерите някакъв с ок състав.
Чаша кола, ако много Ви се пие. Не бих го приела, ако е често, заради кофеина, който е повече от чаша висококачествено кафе.
Но мислете и за теглото, че после е тегло за сваляне Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт