Декември чакам с нетърпение да прегърна бебчо с умиление

  • 16 967
  • 280
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 572
Момичета, имам един върнат имейл - neviana ... нещо си? понеже изтрих всички ЛС, че ми се задръства кутията..., сега не помня на кого беше този имейл. lia25, да не би да е твоят? Rolling Eyes

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не sarra моят e-mail е. Исках ми пратиш малко снимчици на него от срещата, ако е удобно разбира се. Дано не съм закъсняла.

# 32
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Здравейте бъдещи и настоящи мамчета,
Виждам, че сте се срещали. Поздравления! Simple Smile.
Днес аз черпя сърдечно с тортичка   cookи кой каквото си поиска още Simple Smile. Влизам доволно в трийсетте и се надявам да помъдрея малко, за което броят на майчинствата според мен не оказва кой знае колко влияние. Чакам си подаръка по Коледа Simple Smile.
За кърменето: който иска да кърми, ще успее, не се съмнявайте. Синът ми го кърмих три дни с голям зор и се отказах, защото "ме убедиха", че нямам кърма. За дъщеря ми, обаче се бях надъхала, четох какво ли не (включително и кърмаческия форум) и си беше чисто на инат в началото. Знаех само, че трябва да предлагам кърма, когато зареве, да махна всякакви биберони, шишенца, води и т.н. Подкрепа не срещнах никаква ни от близки, ни от докторката, с помпата изтеглях максимум 10 мл, нямах изобщо усещането да имам кърма, при изстискване едва капеше и на моменти се притеснявах, че ще го уморя от глад това бебе. Но тя наддаваше по кило месечно, до шестия месец бяхме само на кърма и до ден днешен се кърмим, толкова се пристрасти, че не мога да я отуча.
В сравнение със сина ми, който беше капризен, вечно с колики, раздразнителен и какви ли не хреми го ловяха, тя беше истинско цветенце. Гледането й беше удволствие за цялото семейство. Вярно, че трябваше да прекарвам първите два месеца почти нон стоп в кърмене на люлеещия се стол, защото тя сучеше през два часа, но сега си спомням с умиление за това най-интимно време с нея.
Сега съм напълно убедена, че кърменето е основно въпрос на желание и много малко физиологична даденост. Който иска ще успее, но отрано се подгответе (с информация и да се простите с някои много разпространени предразсъдъци по наште земи относно кърменето).
Иначе Glan G. е права, вторият път много повече ме боля след раждането при кърменето от контракциите на матката. Непоносимо беше направо. Първият път ме боля епизиотомита, обаче, а това май беше по-неприятно. Иначе болките престанаха след около два -три дни, така че не е голям проблем. 

# 33
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Интересното е, че на запад има практика да се бие такава ампула с анти Д в 28 седмица, независимо дали имаш антитела в момента или не, просто профилактично. В бг явно още им е скъпо от здравната каса да ни осигуряват такива.
Ами и при нас ситуацията е такава - задължителна инжекция в 28 седмица и още една след раждането и нито едно изследване за антитела - всъщност направиха ми едно ама с голямо нежелание в началото на бременността. Хубавата част е че и двете инжекции ги покрива тукашната здравна карта та няма да ги плащам. Тази в 28 седмица се прави профилактично за да не стане някакво смесване на кръвта преди да е започнало раждането.
Иначе и аз съм се зачела по кърмаческите библиотеки - и освен да чета нищо не правя - въпроса с подготовката за кърмене ми е много мътен - всеки си има негова теория и тя е най-достоверната, а тия като мене дето не са опитвали не знаят на кого да вярват  newsm78
След поредното запасяване с дрехи казах на мъжа, че трябва поне още едно бебе да износя, за да си струва инвестицията - така ще имам и кърмачески опит и въобще всякакъв.
С килограмите положението е трагично - май трябва да си ги напиша в подписа та всеки път да се стряскам като ги видя.

# 34
  • Мнения: 535
fapua , честит рожден ден!
Да си жива и здрава, ти и цялото ти семейство! Днес е прекрасен ден, защото моята майка също има рожден ден Simple Smile
Желая на всички ви мнооооого усмивки  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 505
fapua, честит рожден ден!
Желая ти всичко най-, най- и много усмивки през днешния ден!

mutsanka и аз имам такива болки в срамната кост от близо една седмица. Много е неприятно, особено сутрин докато стана от леглото и костите ми се наместят, дори пукат!

Klemy, ама то храненето с адаптирано мляко си е голяма хамалогия, особено първия месец - миене и изваряване на 7 шишета и биберони, преваряване на вода, а и скъпичко излиза! А при кърменето нямаш никакви разходи, слагаш бебо на цица и си четеш, но ти си знаеш, де!

# 36
  • Мнения: 572
Честит рожден ден fapua  newsm67  bigdance2 newsm18 Tada
Да сте здравички с бебчето и всички около теб и много усмивки и любов!

Niki Ivanova, след 3 поредни имейла, от които в последния пробвах без снимки, установих, че има проблем с имейла ти - или не е верен, или нещо е закрит, или е препълнен...? Получавам веднага събощение, че не може да се изпрати до този е-адрес.
? cry

lia25, ако не си ги получила, би ли ми изпратила отново имейла си, че изтрих всички ЛС вече.

Има още много по-съществени аргументи в полза на кърменето, най-вече поради качеството на майчиното мляко и нуждите на кърмачето, от този за разходите...но пък ако Klemy има 5 изпита...

# 37
  • София
  • Мнения: 6 798
bla_bla, никаква хамалогия не е адаптето, имах 9 шишета, мия, стерилизирам в микровъновата за 4 минути и имам шишета за цял ден. После , за да направя едно шише ми трябват около 1 минута, защото такова количество вода се загрява за 30сек...добавям лъжичките мляко, разлащам и съм готова.  Hug По-лесно нещо от това, здраве му кажи.
Момичета, мене не ме гледайте с кърменето, успех на всички, които са решили да кърмят!Дано да ви се получи.
Иначе Никол никога не засука от мене, 15тина дни се цядех и давах кърма в шише и това беше, а е адски здраво дете /да чукна на дърво/, до сега е настивала 2-3 пъти, като и минава за 2 дни, без никакви сериозни лекарства, капки за нос не понася, сироп май не съм давала, че не е кашлила, за антибиотик да не говорим, дано не се налага. А има ърмени деца, които до годинката са пили по 2-3 пъти антибиотик само, така че...не мисля че това е основното нещо, за да е здраво детето. Разбира се, че от кърмата по-хубаво няма, но да се фанатизират нещата  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 572
Знаете ли за днешната пресконференция на Сдружението НБМ? Довечера гледайте новините, да видим как ще го отразят, може би то също ще има значение при изготвянето на Наредбата, по която ще се определят отпуските за майчинство, а и завареното положение...
Вижте тук

# 39
  • Мнения: 333
Честит рожден ден, fapua!
Аз искам да кърмя, но имам един проблем с дясната гърда, който няма да ми позволи да я използвам за тази цел  Sad     затова интереса ми е насочен към изпомпването.
Иначе съм се изтипосала в албумчето - + 6 кг, ям всичко което ми се дояде. Закръглям се не само на корем, а равномерно навсякъде. Дори съм сложила на кръста - леле  newsm78. Тялото си знае какво прави, дано си знае как да ги свали после  Joy. Поздрави на всички   bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 2 044
 bdbaloni Fapua честит рожен ден,да си жива и здрава и много щастлива baloni

# 41
  • Варна
  • Мнения: 893
чрд fapua!.    bouquet всичко най-най! аз по този повод ще се почерпя с шоколад  Mr. Green

момичета сега се връщам от лекарката.нали ви се оплаках че ми се разчасти таза...
ами от 11 Август до сега съм качила още 2 кг  #Crazy което прави общо 6кг за цялата бременност + 10кг от зимата  Shocked
е 16кила отгоре ...как няма да ми се откачат краката бе братче?! лекарката си мислела че ще раждам другия месец  hahaha като разбра че чак декември така се опули  Shocked  Joy
изписа ми един гел да се мажа по дупарата и след 10 дена ако не ме отпусне да ходя пак  Tired
ама как ги качвам тея кг не знам аз почти не ям наблягам на диня  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 6 798
Fapua, Честит Рожден ден!
  ura dazzler1 dance dance  bigdance2 newsm67 nbirthday newsm59 bdbaloni baloni

# 43
  • София
  • Мнения: 888
Честит рожден ден Fapua  newsm51
Мн настроение и усмивки и най- сладурското бебче през декември ти пожелавам   ylinfant

# 44
  • Мнения: 3 376
Fapua, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!! newsm59 nbirthday  Gift
Да си жива,здрава и много щастлива!!! newsm51

Общи условия

Активация на акаунт