Парфюмни размисли и страсти - 245

  • 44 415
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 203
Обичам и имам  летни морски парфюми, дори и в момента съм с Paradiso Azzuro. Любима дестинация, на която винаги бих се върнала - Италия, региона Лигургия и по-точно Портофино,Санта Маргарита и съседните градчета на италианската ривиера. На почивката ми там бях с Light blue,  още не беше излязъл Portofino, който щеше де е още по-тематичен. Мечтана дестинация  -някой остров- Малдивите, Бора Бора, Пукет, Занзибар , Санторини.  Като най-осъщестимо в близко бъдеще виждам Санторини. Бих взела Aqua Divina за там. Нося само един парфюм, обичам да пътувам с малко багаж и когато парфюмът ми е само един завинаги го свързвам със спомените за това пътуване

# 61
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за темата!
Акватици не харесвам, цитруси - да, тях повече  ги свързвам с морето.
Желаните от мен дестинации/повече от 10 години, дано доживея, за да отида Wink/ са : Тоскана в Италия, и Прованса във Франция, може и да се изселя там Wink

Sysly, и аз подарих преди време на ММ Guerlain L’Homme Ideal Cologne - беше скептичен и леко намръщен в началото, а сега ежедневно го носи Simple Smile

# 62
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Благодаря за новата и интресна тема, Денси Flowers Bouquet (леле, изпуснала съм две теми, за wood-а ме е яд)

Със смесени чувства съм към акватиците, макар че една от слабостите ми съдържа Aqua в името си (Aquawoman Rochas), но някакси не го приемам като типичен акватик. Все още търся онзи акватик, с който взаимно ще се влюбим, знам че го има, но не сме се открили (приемам препоръки Kissing Heart ). За мен акватика трябва да носи духа на водата - свежест, прозрачност и чистота. За сега в този аспект ми е най-близо Eternity Aqua for Women, Calvin Klein.

Любима дестинация (вблизост и на вода разбирам) - Санкт Петербург. Нищо не може да се сравни с разходката и загубването в този невероятен град (имам предвид без екскурзовод, приятели или подобни), та дори не само в историческия център. "Откритията" са на всяка крачка, бих се връщала там при всяка възможност.

При всички летни пътувания ме съпровожда задължително Soleil de Capri, Montale.

Хубав и ароматен ден, момичета Nature Sunny

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 12:26 от Радика

# 63
  • София
  • Мнения: 859
Асоциирам морски парфюм с такъв, който ми създава настроение за почивка и приключения. Връзката ми с морето е много тясна. Живяла съм като малка, а сега гледам два месеца годишно да съм там и да си почивам. То ме успокоява и ме зарежда. Освен това съм и морска зодия с морски асцедент.
Парфюмите, които ми създават това настроение и съм ги кръстила морски са:
Aqva Divina Bvlgari
Paradiso Roberto Cavalli
Eau des Merveilles Hermès
Nomade Chloé
Просто ми миришат на слънце, плаж и море. Тук се вписва и Sunshine Amouage. A Beach Hut Amouage направо мирише на морски бряг. Все едно дънер, който е бил в морето и е изхвърлен на пясъка.
Морските парфюми стоят по-добре на мъже Smile Помня преди много, много години Acqua di Giò беше голям хит. За времето си беше топ. Сега гледам има нова версия 2020 Acqua di Giò Profondo.
Иначе като пътувам всеки път вземам различно количество със себе си. Зависи от дестинацията, времетраенето,  дали по работа или на почивка . Ако са 14 дни, сигурно ще взема 5-7. Ако е само за уикенда - 2-3 са ми достатъчни. Ако цял месец съм на морето, както мисля да направя август, ще взема 15 Stuck Out Tongue
Допълвам и Cool water - моя приятелка го ползваше преди години и той е със същото морско звучене.

# 64
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Sysly страхотни снимки!
Днес съм с Girl Of Now, отдавна не бях го носила. Установих с изненада че не ме души така както преди, нито усещам кроасани както преди, дори не го свързвам с храна. Чудя се дали не ме привлече тюркоазения цвят днес, изобщо бутилката му е много красива с амбровата течност, златната капачка и плътното дъно с допълнителни фацети, прелест е. Най - много обичам да го слагам като излизам някъде вечер при повод.

# 65
  • Мнения: 517
На плажа ходите ли напръскани с парфюм и не се ли смесва с миризмата на слънцезащитните?

# 66
  • София
  • Мнения: 849
Обичам морски аромати - акватични, солени - и те ме обичат. Обикновено такива аромати нося лятото, за да ми носят морско настроение, когато съм далеч от морето.
Любимци имам не един и два, някои от тях за съжаление вече съвсем неоткриваеми, или на такива цени, че на практика все едно не (Rochas Aquawoman и Escada Into the Blue). Напоследък най-често нося (естествено) два прекрасника от Ермес - Epice Marine и  Eau des Merveilles Bleue Revolving Hearts

Любима дестинация - категорично Рим. Не просто Италия, а конкретно Рим. На много малко места по света съм се чувствала по този специален начин, че там ми е мястото, и Рим е едно от тях. Често го сънувам, и то не като турист, а съвсем битови ситуации, как се разхождам някъде или си купувам плодове от кварталното магазинче за плодове и зеленчуци. Не свързвам обаче някой конкретен парфюм с него, по принцип постоянно сменям и съответно рядко свързвам място с парфюм.

А когато ходя на ваканция задължително нося доста неща (то аз в дамската чанта нося калъфче с поне 7-8 аромата Satisfied), под формата на мостри и отливки. Когато е за уикенда обикновено наистина са 7-8 мостри/отливки и евентуално един флакон 30мл. За море (което обикновено е минимум 2 седмици, а най-често 3) съм ги броила, че направо са си едно 30-40 аромата. Ми откъде да знам кога какво ще ми се носи Laughing

# 67
  • Мнения: 1 998
На плажа ходите ли напръскани с парфюм и не се ли смесва с миризмата на слънцезащитните?
Винаги! Още със ставането си се пръскам( както казва кумата ми "ако си отворя вратата и не мирише на парфюм, значи Ре още спи" Smile ) Но пръскам леки аромати,чисти,близки до кожата,да не се натрапват!

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 18:37 от Ре

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
И аз пръскам, но по-свежарските, които нося в багажа. Пръскам, обаче, отдалеч и не на гърдите, защото кожата там прави някаква реакция с всичките ми парфюми и се зачервява.

# 69
  • Мнения: 31 168
На почивка нося аромати в зависимост с какво пътувам. Ако е със самолет нося няколко и проби.
Ако е с кола, нося страшно много, защото ги снимам на мястото където отивам. Отливки нямам, не харесвам и не нося.

# 70
  • Виена
  • Мнения: 899
Не слагам парфюм на плажа. Винаги съм се учудвала когато ми казват познати, че за два дни път примерно им трябва един голям, не самолетен размер, куфар. Не съм предполагала, че примерно за две седмици море някой ще понесе 40 аромата... Но аз съм си прагматично човече, при това постоянно на път, никога няма да го разбера това със 7 парфюма за 7 дни почивка. Да не съм извън темата - вчера тествах Alive на Boss. Първоначално е безличен, но после показва характер, прасковен и запомнящ се, и издържа доста дълго под слънцето

# 71
  • Мнения: 517
И аз мисля че парфюм на слънце директно би загорил кожата, колкото и да е приятно да миришем добре на плажа на фона на всичко останало там , но пък с тази дистанция какво поливане би паднало да ни помиришат на другия край

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Аз не слагам парфюм на плажа - започва да ме сърби мястото, където съм пръснала. Може би прави някаква реакция със слънцето и поради тази причина избягвам.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
За плаж пръскам зад ушите в косата и на тила, за да не става  реакция по кожата.

# 74
  • Мнения: 6 930
Ако съм съвсем кът с мястото за багаж, взимам няколко мостри, които по друго време не ми се е удало да нося.

Общи условия

Активация на акаунт