Парфюмни размисли и страсти - 245

  • 44 327
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 983
Всъщност са много любопитни камериерките и ползват всичко,  което сте си оставили по шкафчетата - кремове,  парфюми,  гримове... Виждала съм го - като дете живях 3 години на хотел и ходех с лелите по стаите.
Е, сега ме вкара във филма Flushed Ще ме гони яка параноя ....

ПП.Исках да прочета малко за By Kilian Love Don't Be Shy, прилича ми на нещо друго,но не се сещам на какво....и оп,няма го във Франгрантика, странно........малко ми напомня май на Chocolate Greedy Montale, но пирамидите им нямат нищо общо...

# 46
  • Deutschland
  • Мнения: 319
Не мисля, че имат време да  ползват кремчета, гримове и др.
Някоя би могла  тества парфюм 😀 чудо голямо.
Karen, тогава си била малка, но сега при това изобилие на парфюмерии- тестери да искаш, можеш да се клепаш и пръскаш на воля.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
Дано да е различно днес. Дали магазин или тоалетка, все е достъпно.
На мен не ми пречи да ми пробват нещата, и без това 3 живота не мога да ги изразходя.

# 48
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 143
Аз харесвам акватици за лятото, носят ми усещане за свобода, релакс и ваканция.
Преди много години имах L'eau par Kenzo. Пак отдавна пръсках едно лято Missoni Acqua. В Dolce Garden усещам също нещо леко акватично, харесвам и Acqua di Gioia Armani.
Terracotta Guerlain е друг мой ваканционен любимец макар че той е само тропически цветя.
За мен мечтана дестинация е Средиземноморието - бих искала да посетя която и да е държава - Гърция, Турция, Малта, Мароко, Южна Франция.
Не-морски мечтани страни в които искам да отида са Русия, Англия и Швейцария.
Като цяло много обичам да пътувам и се радвам на всяка възможност, дори и до съседния град да е.
Преди много години посетих Гърция, бях взела със себе си Lancome Benghal по случайност, за мен той за винаги ще си остане Гръцкият ми парфюм, макар че е вдъхновен от Индия а Lancome Cyclades е вдъхновен от Гърция. Имам и други парфюми които асоциирам с местата които съм посетила.
Обичам да си избирам парфюма старателно преди очаквана ваканция, случвало се е и да си взема нещо ново специално за или от пътуването. Обикновено си фокусирам вниманието върху един парфюм към даден момент и той е всичко от което имам нужда, парфюмът ми за ваканция също е винаги един.
Като цяло харесвам идеята за воаяжните серии на марките, но май вече всички са спрени. Последните парфюми с дестинация за които се сещам са Шанел макар там дестинациите да са свързани с тяхната икона Коко. За следващото пътуване бих взела с мен един от тях.



Вмъквам един линк на реклама която много обичам: https://www.youtube.com/watch?v=f5r5PXBiwR0

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 01:54 от Athena

# 49
  • Мнения: 6 930
Ако смокините, кокосът и разните му там екзотични цветя и плодове се броят към морските, ще се окаже, че и тази група много я тача 😂
Ходи ми се много в Исландия, но не съм убедена, че тази година ще се осъществи. Също едни Малдиви, Бали, Япония или Куба няма да откажа. Или Бора Бора.
Италия по всяко време, особено Рим и Амалфийското крайбрежие, а при следващо ходене - повече време за Капри и Иския 😍
Когато пътувам, обикновено нося два аромата, и то такива до 30-50мл, че размера на багажа винаги е проблем, а отливки нямам обичай да нося. Един дневен, по-скоро свеж и втори, ако ми се носи нещо по-фръц.
"Парфюмните воаяжи" на Fiilit определено са нещо, което бих взела за ваканция. Хем са ми екзотични, хем ефирни, наистина са като повей от познати и непознати дестинации. Много искам да помириша японско юзо, това в Kado Japon в комбинация с черешовия цвят е като нежна целувка. Много романтичен аромат. Жалко, че трайността и тя е малко ефирна, 3-4 часа. Atlas Mazhar в главата ми е като пътуване в  Мароко или Близкия Изток...  Surya Bali естествено ще го взема на Бали, или на която и да е морска ваканция, като повей на бриз е, който носи леко жасмин, франджипани и свежи цитруси. Чудно летен аромат, без да е цитрусов в общия смисъл на думата. Много красив жасмин, а преди мислех, че жасминът не ми е сред любимите нотки.
Някой ако има интерес, мога да споделя мостри на тези трите, плюс една на Tumbao Cuba - много ром, тютюн и амбър има там.


# 50
  • Мнения: 2 763
На мен изобщо не ми пречи, ако някой ми пробва парфюма, много важно Grinning Не съм забелязала  досега да са докосвани, имам добра зрителна памет - дори в разхвърлян несесер мога да извадя търсен продукт, защото знам точно къде съм го пуснала последно.
Иначе, ако под морски се разбират смокини, кокос и сладки цветя, тях не харесвам върху себе си. Явно всеки си прави различна асоциация с лято и море.
Искам да отида навсякъде Smiley Пътуваме при всяка възможност и тази година това ми липсва. Почивката в Гърция през юли не съм отказвала и засега не мисля да го правя.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 2 472
Благодаря за новата тема! Flowers Blossom

На анкетата отговорих с "Не" - сол, дини, пъпеши, лимони, т.н. определено не са ми симпатични. Като малка част от пирамидата някои от тях са ок, но ако преобладават, рано или късно ми замирисват на вкиснало..

# 52
  • Мнения: 2 209
Densi,благодаря за труда за новата тема!
Аз акватици НЕ харесвам грам,нещо са ми обикновени и неприсъствени,даже фланкъри на любими парфюми с името”аква” не си правя труда да тествам.
Но,ако под морски се разбира също плажен,кокосово-ванилов,секси,шлейфов/хаха за мен това е обсебващо/,то тогава харесвам парфюми от типа на Теракотата,Богините,Гарден на Габана и т.н.
За любима дестинация-от ник нейма ми се подразбира:Италия....живяла съм там доста лета,обходила съм я,обичам я и ми липсва сега....мода,парфюми,мъже,храна,вина,история,архитектура,музика.....уникално е всичко за мен!
За хотелите:сега,когато мога да имам много парфюми и не ги жаля,свободно ги поставям на показ в стаите,наполовина козметики не ги взимам обратно....но преди много години,когато учех в Лондон,живеех в едно египетско семейство близо до Хародс като live in детегледачка-няма да ви обяснявам майката какви уникални парфюми ползваше,все арабски,секси,тайно се пръсках,ходех с нея понякога на шопинг и се изумявах колко е пристрастена към ароматите:)....сега я разбирам:)

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 07:55 от Calabria

# 53
  • Мнения: 642
Явно всеки си прави различна асоциация с лято и море.
Явно...
Аз под "морски" разбирам парфюм, който мирише, пресъздава аромата на море - солен въздух, водорасли, вода и пр.

Иначе аз на море пръскам и Vanille Fatale (вечер), което никак не го прави морски.

Ако пък се отплесна с плажни, кокосови, тропически, sun lotion наподобяващи и екзотични китки, ще пиша 3 дена най-малко.

По темата с камериерките - такъв хаос оставям в стаята винаги, че едва ли имат време да пробват каквото и да е.😬

# 54
  • Мнения: 5 192
Бях си взела мостра Eau de Cartier и реших днес да го пробвам. За мен не е унисекс, а чисто мъжки, твърде остър ми е. Мислех, че няма да е зле за топло време, но не е за мен.

# 55
  • Мнения: 2 209
За мен летен и морски е круизният Ейнджъл 2019,като стана дума за морски днес,та сега се офъсках,че да видя пак ли ще е нетраен /което е нетипично за тази марка върху мен/,и да-май ми се изпарява доста бързо....носи ми супер настроение,но мощ липсва....освен ако носът ми не го отчита:)

# 56
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Явно всеки си прави различна асоциация с лято и море.
Явно...
Аз под "морски" разбирам парфюм, който мирише, пресъздава аромата на море - солен въздух, водорасли, вода и пр.

И аз това разбирам под "морски".
А иначе кокосови аромати, ухания, наподобяващи плажни масла, Бронзови Богини и въобще всички плажни божества са ми любими. ❤️

# 57
  • Мнения: 2 255
Благодаря за новата тема!
Не мога да преценя дали харесвам морски, но не ми пречат. Като си гледам парфюмите в момента, нямам нито един, но са ми приятни Acqua di Gioa и Issey Miyake. Те ако са в тази категория, значи са ми приятни Grinning

Аз, като bombolino, много пътувам служебно и си нося по един парфюм, сетове облекло и малко грим. Станала съм факир на малкия ръчен багаж Grinning Някой път си купувам и аромат от някоя дестинация, но трябва да е нещо изключително или трудно за намиране.

Относно дестинация... Обожавам Италия, както май повече от вас тук. От толкова любов, започнах и италиански да уча преди няколко месеца. Докато не поживея там поне 3 месеца, няма да ми мирне главата Simple Smile И все пак е дестинация, която съм посещавала много, много пъти. Ако трябва да е нова със сигурност биха били Африка, Русия, Чили и може би Япония. Другите са след това.
Много обичам Европа и се радвам, че съм родена тук, но определено любопитството за други култури е силно.

# 58
  • Мнения: X
Ех, че хубава тема...благодаря!
Отговорих с да, що се отнася до акватици и плажни ухания. Харесвам L'eau par Kenzo, Issey Miyake L´Eau D´Issey, имах преди години и Missoni Acqua, кокосовите и т.н., които навяват усещания за плажно масло - също обичам. Еликсира също ми е летен, морски...знам, че тук го определяте другояче, но това е моето усщене за него. За тази година добавих и едно водно чудо на Ерме, Долче Гардън и спрея с кокос. За тези се сещам в момента...надявам се да мога да ги заведа на моренце това лято.
Моята първа мечтана дестинация е Гранада и като цяло целия район- Южна Испания. Много, много искам да пътувам до там, изобщо ми се обикаля само Южна Испания, после другите й части и ако преценя, че нещо странично ме влече тогава ще правя планове. Но засега искам да обиколя Испания, много ми е на сърце- сякаш в предишен живот съм живяла там. Simple Smile
Като стана дума и за загубени/ откраднати вещи, уж нямам страх и нося бутилчета, но си спомням как загубих един Плежърс на ЕЛ и едно мини от сет Шанел Шанс. Получих го от размяна и толкова му се радвах, после го заведох на екскурзия и така й не го намерих повече. Припомних си, че е ЕДТ (какъвто и сега си поръчах) от Фрагрантика, там съм ди го прибавила в гардеробчето. Трябва по- често да си ровичкам в профила и да си го актуализирам.

# 59
  • Мнения: 2 785
Благодаря за темата, Денси. Flowers Hibiscus
Много красиви снимки на Кензо. Обичам да гледам снимки на парфюми, на които е уловена играта на светлината, водни капчици и природа.
Морски аромати за мен са тези, които асоциирам с море, не акватиците. Такъв за мен е  Womanity. Морски бриз, водна шир, солени капчици, плаж, смокини, шампанско с ягоди…. и още нещо. Stuck Out Tongue Winking Eye Всички парфюми с изявени цитруси и нероли също.

За акватиците, твърдо и непоколебимо – НЕ от мен!
Мозъкът ми не разбира тази нота, разчита я като празно пространство – дупка, напряга се и кара цялата ми същност да се бунтува срещу нея и да обръща стомаха ми.

Мечтана дестинация - о. Миконос и Санторини. Франция, но не Париж, а Прованса. Умирам за пасторалните пейзажи с всичките им карости и аромати!

И да се похваля с новата любов на ММ. Купих му парфюмите, които харесва и носи, но на своя отговорност забърсах и Guerlain L’Homme Ideal Cologne. (Valeri Cirilov, благодарности, че ме подбутна в точният момент и реагира така бързо на въпроса ми. Flowers Four Leaf Clover)
Оказа се, че го е харесал при теста. На въпроса ми защо не реагира, ми отговори в неговият си си стил: „Е, ти какво очакваше, да ти изтанцувам танца на радостта ли!? Аз не съм ти. Точка.“ Relieved
Хареса го и го носи редовно, което ме радва, много го обичам, подкосява ми краката, буквално. За мен това е аромат на мъж след душ, със снежно бяла риза, небрежно метнал сакото си през рамо. Heart Eyes

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 11:55 от Sysly

Общи условия

Активация на акаунт