Парфюмни размисли и страсти - 245

  • 44 428
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 107
Забравих за Be Delicious и Ralph - харесвах ги по едно време.
Според мен морските парфюми може да не са само акватици - тези с тиаре са също в тази графа.

Сега се разчетох за акватиците. Някой знае ли как мирише амброксана и калона?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
О, да, дините са неприятни в парфюм, всички композиции ми бият на прокиснало.

# 32
  • Мнения: 35 961
https://www.fragrantica.com/perfume/Jil-Sander/Sun-618.html
този? ухаещият на плажно масло?

кокосовите аромати до колко са "лято в бутилка"?
аз не харесвам тези аромати, за това не съм ги споменявала
само най-първата синя бронзова богиня харесвах

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Денс, за темата:kiss:Purple HeartFlowers HibiscusLips не харесвам акватици.Мечтая да отида в Мексико и скоро да се върна отново в Париж.На желаната дестинация няма да нося парфюми, ще си купя от там, тъкмо място за нови любовчета.Bowtie

# 34
  • Мнения: 5 229

Според мен морските парфюми може да не са само акватици - тези с тиаре са също в тази графа.


И те не са моите, както и кокосовите. Какъвто и да е вид гардения не понасям върху себе си. Харесва ми, ако усетя аромата на друг, но на мен ми докарва главоболие.

# 35
  • Мнения: 1 998
Благодаря за темата, много ми е морско в момента.
Цъкнах ДА на морски аромати,но аз под морски разбирам цитруси,леки цветни,свежи дървесни,със сол,смокони,грейпфрути,лимони и подобни.Нямам нито един акватик се оказа  Thinking
Любима морска дестинация ми е Италия в началото и в края на лятото.Мечтана дестинация Южна Корея,Китай,Япония,Тайланд и Хаваи- остров Уайкики,където братовчед ми живее от 5 г.,а още не сме ходили Disappointed Relieved

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 21:58 от Ре

# 36
  • Мнения: 31 178
И аз не харесвам дини, пъпеши и озон в парфюми.

# 37
  • Мнения: 4 422
Денси Flowers Hibiscus  Flowers Cherry Blossom

Благодаря за интересната тема !
Ако морски парфюми са Light Blue,  Izia , Womanity,  тогава харесвам морски. Аз живея на морето и ми е голям спектъра на "морски " просто си ползвам всичко , което харесвам според сезона и настроението.
Любима дестинация ми е Малдиви.. Бих искала пак да почивам там.  Иначе мечтата ми е да обиколя света.  Била съм в Близкия изток, далечния ,Африка , Корици...Европа разбира се..
Сейшели ми е следващо желание , Япония , Виетнам , Русия и пр.
Обичам да си купувам парфюми от посещаваните места.. Така например с Малдиви свързвам Miu Miu и Knot, просто защото там ги харесах на летището. Вземам си когато пътувам няколко парфюма според климата и сезона.
А за кражбите , да има такива места. В Доминикана първото , което ни предупредиха беше да се приберем всичко в сейфа -очила,  парфюми , бижута , паспорти..всичко , защото се краде поголовно. Мениджмънта знае и не предприема нищо , въпреки,  че хотелите са 5 зв. Едната дама каза ,  че и крема за лице си е прибирала , тъй като бил доста скъп.

# 38
  • Мнения: 1 379
Благодаря за темата. Морски парфюми - ако се разбира такива с кокос, цитруси - харесвам. Мечтана дестинация - Малдивите. Даже бяхме решили да ходим тази година с ММ, но живот и здраве ще е догодина.
Показвам снимка на придобивките ми последния месец. Много съм доволна, че успях да се сдобия с миналогодишния круизен ангел. Чакам още тазгодишния да се появи по магазините тук. Girl of now shine също е прекрасен. Имам и Girl of now и определено доста си приличат.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 656
Не знам дали харесвам морски парфюми. Ако морски означава акватични, с краставица и диня, с кокос, с аромат на плажен крем - категорично не, това е сборна формация на всичко онова, което избягвам в парфюм. През лятото нося парфюми със солена нотка, със смокини и цитруси, както и хладни, остри алдехиди. Всичко друго ме мори, задушава и досажда.
Мечтаната от мен дестинация е Барселона. Аз също на пътуване нося малки и малко на брой флакони, задължително не най-любимите и не най-специалните, като често забравям и да ги ползвам, предпочитам автентичната атмосфера и нови местни придобивки.

# 40
  • Deutschland
  • Мнения: 319
Рядко си купувам парфюми от посещаваните места. Парфюмите навсякъде са един и същи, така че предпочитам нещо специфично, което нямам. Когато пътувам нося със себе си няколко парфюма, но на практика се оказва, че през цялото време използвам само един, най- много два. Трудно ми е да реша какво да взема.
Никога не ми се е случвало да ми откраднат нещо от хотелската стая. За съжаление миналото лято отседнах в един хотел в България  и ми задигнаха билките, грижливо изсушени и събирани от майка. 🙁 Реших да не се разправям, дано да са помогнали на някой нуждаещ се. 😊 И на мама не казах, че да не се ядосва. 😀

# 41
  • Виена
  • Мнения: 899
Имам оказва се само един морски парфюм, Bjlgari Omnia Paraiba, много ваканционен, до степен да не мога да го нося по никакъв друг повод. В Католика миналата година купихме някакъв местен парфюм, който носел аромата на градчето, приятен акватик се оказа... Като съм във ваканция обикновено не нося нито грим, нито парфюми, свалям лака за нокти и си оставям косата да си се къдри като облак... В това намирам смисъла на почивката. Нося понякога парфюм в багажа, нещо весело и универсално. Пътувам много по работа, когато съм в командировка нося по един парфюм, обикновено 30 милилитра, то това върви и с една комбинация грим и съответно сходни дрехи. Изцяло от прагматичност. В хотелите не оставям неща след мен, обикновено тези неща се изхвърлят. И не вярвам камериерките да миришат парфюми, едва ли им остава време.

# 42
  • Мнения: 1 998
Имам оказва се само един морски парфюм, Bjlgari Omnia Paraiba,...
Много ми е любим и на мен! Единственото Булгари,което пожелах.Супер сочен и свеж.Мога да го нося всеки сезон и навсякъде!
ПП. Получавах много комплименти като комбинирах Omnia Paraiba Bvlgari със Chance Eau Fraiche Chanel ! Невероятно добре се съчетават!

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Всъщност са много любопитни камериерките и ползват всичко,  което сте си оставили по шкафчетата - кремове,  парфюми,  гримове... Виждала съм го - като дете живях 3 години на хотел и ходех с лелите по стаите.

# 44
  • Мнения: 2 107
Аз не се притеснявам, че ми миришат парфюмите, стига да не ги крадат.
Сега се сетих за друг мой летен любимец Cavalli Paradiso Azzuro. А отдавна търся да пробвам Gemma, но никъде не го намирам.

Общи условия

Активация на акаунт