Възпаление на хранопровода?

  • 3 210
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте,
Преде време ме заболя гърло, отидох на УНГ оказа се, че гърлото ми е наред, само че при направената фарингоскопия се установиха бели налепи, т.е диагнозата е Герб с езофагит, предписаха ми диета и Гавискон по 3х1табл 10 дни, на 5тия ден ме заболя черния дроб, спрях ти и всичко мина. Преди около 2 седмици гърлото пак ме заболя, този път отидох на гастроентеролог, изписа ми Нолпаза  20 мг, 14 дни по 2 табл, после 1 месец по 1, после още месец през ден, 10 дни след приема на Нолпазата киселините доста намаляха, но започна да ме боли хранопровода, тоест усещам някаква тъпа болка без значение преди или след хранене. Бихте ли споделили дали това е симптом на ГЕРБ с езофагит, доколкото разбрах езофагит значи възпаление на хранопровода, болката не е остра и не е непоносима, но все пак  е неприятна. Смятам отново да посетя гастрото, но ще се радвам ако някой сподели дали от ГЕРБ се получават подобни симптоми.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 21:08 от mundi

# 1
  • Мнения: 40 309
По принцип най-доброто лекарство за киселини е Нексиум, има го по 20 и по 40 мг. В началото може да пиеш големите таблетки, после малките (не спирай рязко). И трябва да се пие месец, за да има време всичко да заздравее. А за инцидентни киселини и рефлукс си купи  Гавискон. Може и да ги комбинираш.

# 2
  • Мнения: 6 131
Гавискон е много слабо за киселини с рефлукс. По-добре Фамотидин.
Нолпаза е добро лекарство, не отстъпва на скъпия Нексиум.

# 3
  • Мнения: 40 309
Фамотидинът евентуално трябва да се сравнява с Нексиума, а  Гависконът не толкова потиска киселините, колкото защитава лигавицата. Различна цел имат.

Общи условия

Активация на акаунт