Пенсионери убиха коте по особено жесток начин

  • 4 470
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 177
Е, как можахте да поставите под един знаменател детето и двамата извършители???

Дъщеря ми е на 11 и при подобна ситуация надали би успяла да се саморазправи.
Със сигурност детето е било и уплашено. Едва ли е очаквало да се стигне чак до такъв финал.

Между другото, добре, че е снимало, защото иначе тези кадри нямаше да станат обществено достояние.


И моята е на 11. Но знам, че няма да снима и няма да се саморазправи също. Ще се разреве, разкрещи, ще извика някого. Сеирджиите с телефоните за социалните мрежи, които снимат страдания, катастрофи и прочие, смятате ли, че са по-добри от извършващите ги?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
От кого точно "постъпката на тези двамата изроди се приема едва ли не за нещо нормално и обичайно за тяхното поколение"?
Известен факт е според мен, че старите поколения са по-безцеремонни с отношението към и отърваването от животните. Нито аз, нито другата потребителка сме твърдели, че бавното и мъчително убиване е нещо нормално за днешен пенсионер. Че и обществото се оказа намесено. Wink

# 17
  • Мнения: 8 952
А защо да не се окаже намесено обществото?
Това не е ли именно обществен проблем?
Ако хората бяха малко повече социално ангажирани, може би щяхме да сме в по-различно положение.

Neko.fukakai изложи по някакъв начин "нормалното" за конкретните пенсионери. И аз съм напълно съгласна. Не знам вие в кой свят живеете, но все още хората масово изхвърлят новородени котенца и кученца в контейнера за смет или в реката, или просто на пътя. В повечето случаи здраво завързани в найлонов плик, за да имат още по-малък шанс. И това е напълно нормално за тяхното поколение. В доста голяма степен е така и защото всички си затварят очите.

# 18
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Тая противна бабишкера е много кръвожадна. Уби животното за нищо. Но възмездието така или иначе ще я застигне.
На такива празноглави екземпляри съдбата се отплаща подобаващо.

# 19
  • Мнения: 760
Снощи като гледах новините, чух за този ужасен случай. Малко след като мина репортажа, се разплаках, стана ми много мъчно за котката, тази новина много ме разстрои. Рядко плача, но това което видях беше брутално. Надявам се, че ще си получат заслуженото, това са изроди !

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 15:00 от A_Ivanov

# 20
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Що за изроди, бе? Нямах сили да гледам клипчето, но само докато четях новината и получих силно сърцебиене и ми прилоша, ако ми е пред очите тая бабишкера, не отговарям 🤬🤬🤬🤬🤬 направо вдигнах кръвното 😭
90- годишна, откъде изкара тая злоба и сила да утрепа животното? Гаранция ще им се размине наказанието. Ама то на 90 е все тая...

# 21
  • Мнения: 412
Няма оправдание за тези хора! Прочетох във фейса, че били "горките хорица" на които котката сигурно е изяла храната. Така наречения "хомо сапиенс" убива наред, за удоволствие, днес са животни, утре ще се изпотрепаме сами нас, като вид! И ще си го заслужаваме.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 507
Аз и по-голяма простотия прочетох в коментарите към новинарски сайт - че също такъв садизъм като това с котката било оставянето на пенсионерите, разбирай тези двамата, да живуркат с нищожни пенсии. Изобщо няма значение в случая дали котката е виновна за пенсиите им, съвсем другаде е простотията. Както е простотия и приравняването на това деяние с убиване въобще ("убиват хора, вчера сгазиха един на улицата, на вас не ви пука, за котките сте се загрижили"). Не знам тролове ли са тия, тъпи ли са, че не разбират на кое се възмущаваме, какво... може би от двете по малко.

А котката най-вероятно им е изяла нещо, да. Както казах, и дядо ми е убивал куче за бели, и за други дядовци съм чувала да са правили такива неща, ама за мъчително, бавно пребиване до смърт - по-рядко.
Не казвам, че изяждането на нещо е уважителна причина за убиване на животното, естествено - да не ми сложи някой такива думи в устата.

Това с давенето на новородени кученца и котета също ми е гнусно, давят също, ако не знаете, и мишки, хванати с капан; но едва ли наистина може да се мери по жестокост с това.

# 23
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Както е простотия и приравняването на това деяние с убиване въобще ("убиват хора, вчера сгазиха един на улицата, на вас не ви пука, за котките сте се загрижили"). Не знам тролове ли са тия, тъпи ли са, че не разбират на кое се възмущаваме, какво... може би от двете по малко.

А котката най-вероятно им е изяла нещо, да.
Убийството си е убийство, независимо дали е на човек или животно.
Вчера случайно попаднах на клипа във Фейсбук и ми стана лошо като го гледах. Sad
Котето беше в двора на къщата им, пълен с боклуци и вехтории, май се беше заплело в някаква връв, мяташе се отчаяно нагоре-надолу и не можеше да избяга. А бабишкерата почна да го бие с всичка сила с някаква тежка сопа.
Накрая, като видя, че не може да се освободи, котето падна на земята, обърна се към бабичката почна да мяучи жалостиво все едно казваше "Не ме убивай!"... а проклетата бабичка налага ли, налага със сопата...
Как са го доубили после нямам желание да знам.

# 24
  • Мнения: 22 867
Тръгнах да чета, клипчето няма да мога за гледам, в един от материалите пише:
Цитат
Извършителите не са коментирали убийството на котката, но жената е казала, че котката е жива.
Дали е възможно да е оцеляла животинката, не че това ги оневинява.

# 25
  • Мнения: 1 625
Лабрекс, за съжаление не е.

# 26
  • Мнения: 6 733
От цялата тази простотия, най ми е мъчно за детето заснело клипа. На него най-много трябва да се помогне и са му се обясни, че след дъжд качулка няма смисъл. Вместо да снима подобни ужасии да беше извикало някого.

# 27
  • Мнения: 859
И аз се дразня от снимащите с телефончета, вместо веднага да се звънне, където трябва, но за някои случаи просто няма кой да докаже какво се е случило. Въпреки че май не се приемаше в съда за доказателство - все е нещо. Иначе веднага ще скокнат - "Как може полицаи да тормозят така горките възрастни хора?"...
Спомням си преди години случая с влаченото с кола куче, друго едно куче с отрязани лапи, нямам сили да ги изгледам, честно... Периодично се появяват слухове и предупреждения, че неизвестни "човеколюбци" решават да избиват бездомни кучета с отрова и саламче с игла, подхвърлени в паркове. Не се мисли явно, че и дечица се разхождат там, а те са много по-безпомощни от животинче с вродени инстинкти за самосъхранение...
Изроди, които си ходят сред нас най-спокойно.  За наказания съм и в този случай, не само, защото обожавам животните, а най-вече - защото тази култура на насилие се възпитава и преминава от поколение на поколение. Наслушала съм и аз на разкази по провинцията какво са правили с нежелано поколение от животни, и от класиката ни знаем с домашните животни как са се отнасяли. Това трябва да се спре все някога! Има огромна разлика дали, защо и как ще убиеш едно животно. Същите такива като тези двамата после и на по-слаби хора нямат скрупули да посегнат. Същите шамарите по деца (и чужди такива) за нищо ги няма(ха), за тях "боят изгражда", та какво да говорим за животинка, пък била тя и домашна. Ясно е, че на пенсионер строго наказание няма как да се даде, но трябва да се направи нещо.
И да се говори много по темата още от най-ранна детска възраст, друг начин няма.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Снимащата има родители. Може би е било по- удачно да се намесят. От жалното мяукане на котката ми прилоша. Всеки, с нормален разум би спрял от подобни стонове.
Същевременно майки пребиват децата си или стари хора са изяждани от кучета. Подобни новини в цивилизовани общества биха били сензация. Невежество и липса на морални норми са изключителни проблеми в обществото ни. Без оглед на възраст и пол. Добрината се предава. Но при някои фамилии липсват елементарни етични норми. Оскотяването и озлобяването се разрастват. Рестрикции и глоби едва ли ще променят тези старци.Там  е проблема.
Присъдите ни за убийство на човек са жалки. Правните ни закони са архаични и неадекватни. Жалко е, че се променят само при смърт и протести.

# 29
  • Мнения: 11 569
От кой град или село са пенсионерите?
Пиша в скрит текст, че е гнусно.
Скрит текст:
По селата е разпространено като се окоти котката да се прецени кое коте от котилото става за улов на мишки. Останалите се вкарват в чувал и се хвърлят накрая на селото,  щото ще са безполезни. Някои ги пускат от чувала, други...да.

Общи условия

Активация на акаунт