От кога в "кенгуру"?

  • 4 940
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 975
Имам питане майчета
newsm78
Подариха ни кенгуру sling, което е до 8 кг., но не пише от каква възраст може да се използва, та затова да ви питам вие откога започнахте да слагате бебоците newsm30 в тях newsm78

ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ
[/b]

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 00:36 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 175
Аз малката я сложих като беше на 2 м. Мисля, че единственото условие е да може да си държи добре главичката.

# 2
  • Мнения: 299
Нашия ортопед ми каза, че след навършване на 2-месечна възраст.
Но бих добавила и това за главичката- т.е.да я държи стабилно.

# 3
  • Мнения: 2 567
Аз я сложих малко преди да стане на три месеца.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Зависи от кенгуруто - ако е с твърд гръб може и по-рано. Ние го ползваме от 20-я ден. Ортопедите даже го препоръчват.

# 5
  • София
  • Мнения: 508
Аз го слагам от около месец. За да го ползваш трябва да има твърда платка на гръбчето и бебо добре да си държи главичката

# 6
  • Мнения: 962
От 2м.възраст го ползваме

# 7
  • Мнения: 156
Ние го  ползваме от края на 3-я месец.

# 8
  • Мнения: 601
 От 2-я месецPeace

# 9
  • Мнения: 1 910
Твърди платки не са задължителни, ако кенгурото е направено така, че бебето да стои плътно до теб (Baby Born  и Quinny). Ако е направено, както трябва не е задължително и да му е стабилна главата.
Не знам какво е вашето. Моето е на Quinny и може да се носи с един "умалител" от началото още, т.е. преди глваичката да му е стабилна. Та ако е някоя по-добра марка вероятно вече можеш да го носиш бебенцето. Можеш и на сайтовете им да провериш за успокоение.

# 10
  • Мнения: 3 360
От 3-ия месец!

# 11
  • Мнения: 327
От 2 месец

# 12
  • Мнения: 3 478
Ами ние от втория месец сме с кенгуру.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 817
Дияна, искам,  не искам - сложих я в кенгуруто в края на 2рия месец. Важното е "превозното средство" Simple Smile да има твърда подложка на гръбчето.

# 14
  • Мнения: 6 164
Мен ме беше шубе и чак като направи 3 месеца го сложих. Но поне бях спокойна, че вече си държеше идеално изправен гърба и само се въртеше да гледа наляво-надясно. Crazy

А хем взехме кенгуру да може да го слагам и в легнало положение - така и не ползвахме тази функция.  Ако вземеш такова може и от съвсем рано да го сложиш.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 224
Galiq_82 провери в някой online магазин дали има вашия модел Кенгуру и там ще има описание на възрастта. Нашето кенгуру е на "Chicco" от 2 до 9 месеца, но все още не сме го ползвали. Аз също се притеснявам дали ще е комфортно на бебка. Вчера я сложих за малко в къщи, за да свиква, но започна много да се върти и да мрънка. Weary Явно още не е готова, въпреки че кенгуруто е с твърдо гръбче и козирка, която също придържа и главичката. След 2-3 дни пак смятам да я сложа.

# 16
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
По принцип зависи от модела на кенгуруто, но след втория месец  е най -добре.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 056
Бебетата могат да се слагат още отначало в кенгуру, както правят жените в Африка и да се носят постоянно, но става въпрос типа да е като сленг.Кенгурутата, които са с твърда облегалка и са широки,т.е. бебето не е чак толкова плътно до тялото на майката,са за след втория  месец когато бебето започне само да държи главичката си.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
В края на третия месец,защото чак тогава го купих.

# 19
  • Мнения: 72
Откогато започне да си държи главата изправена Simple Smile

# 20
  • Мнения: 8 242
От 20тия ден за по малко.. като стана на месец и нещо по по-повече.. а в момента по 2-3 часа откарва.. повече аз не могаааааааа  Rolling Eyes
Да са ми живи и здрави кръста и рамената, че тежко туй мойто Crazy

# 21
  • Мнения: 338
Има ли ограничения във възрастта/началната /за използване на кенгуру.Вие от кога започнахте да използвате? Благодаря 07

# 22
  • Мнения: 27 524
Аз позлвам още от излизането ни от болницата. Но кенгуруто (може и слинг, още по-добре) трябва да си е предназначено за тази възраст - от първия ден до 10кг са обикновено. Кенгуру за на гръб не става, както и такова без твърда подложка за врата и гръбчето.

# 23
  • Мнения: 6 164
От 3-ти месец.

# 24
  • Мнения: 27 524

Зависи от кенгуруто, пак да кажа. Има от трети месец, има и от първия ден.  Grinning

# 25
  • Мнения: 231
От първия месец

# 26
  • Мнения: 6 461

Зависи от кенгуруто, пак да кажа. Има от трети месец, има и от първия ден.  Grinning
Съгласна съм с Блонди Peace
Въпреки ,че кенгуру не съм ползвала за децата си ,а имам  два броя Mr. Green.

# 27
  • Мнения: 2 897
Зависи от кенгуруто, пак да кажа. Има от трети месец, има и от първия ден.  Grinning
Има,да Peace
Ние взехме след 3-тия месец,но моят син така и не свикна да го нося в кенгуру- стои си прилежно прибрано и почти неизползвано Tired

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
От третия месец,защото чак тогава го купих,но става и за новородено.

# 29
  • София
  • Мнения: 39 817
Сега има всякакви кенгурута, за новородени, за по-големи и т.н.
Дияниното кенгуру беше най-обикновено, за 1ви път я сложих след 2рия месец.

# 30
  • Мнения: 8 163
Играй на сигурно, ползвай слинг (виж линка в подписа ми). Аз лично не бих си носила децата в кенгуру. Предпочитам да направя каквото е по силите ми, за да имат здрави стави.

# 31
нашия ортопед каза преди четвъртия месец да не го нося с кенгуру и аз още не смея да го използвам newsm78

# 32
  • Мнения: 962
На 2м го сложих за пръв път в кенгуру

# 33
  • Мнения: 5 026
Сложихме го след 4 месец.

# 34
  • Мнения: 270
Направих опит да я сложа в кенгуро малко преди да навърши 3 месеца,но на нея изобщо не и харесва да седи в него.

# 35
  • Мнения: 3 092
Това е форум за :Хранене с АМ и захранване на бебета!!!!!
а защо е за там на мен не ми е ясно ама карай newsm78
Ползвам от края на 1-вия месец и беба се чувства супер в него.

# 36
  • Мнения: 3 069
нямаше и един месец когато се наложи и то защото в Метро не пускат без него Simple Smile
Това е форум за :Хранене с АМ и захранване на бебета!!!!!
а защо е за там на мен не ми е ясно ама карай newsm78
Ползвам от края на 1-вия месец и беба се чувства супер в него.


Сигурно мамата се е объркала с месце Joy

# 37
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Нашето кенгуру е на Baby Bjorn http://www.babybjorn.com, и става за новородени. Наистина е изключително удобно за носене, а и бебка се чувства невероятно в него, обича да се гушка в тати и да спинка.

# 38
  • Мнения: 1 104
Мен ме посъветваха към 3 месец да пробвам.Но зависи от типа кенгуру.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ами по принцип от третият,но тогава бебе е вече 5-6 кг. и това доста натоварва гърба,иии почва да боли


Това е форум за :Хранене с АМ и захранване на бебета!!!!!
а защо е за там на мен не ми е ясно ама карай newsm78
Ползвам от края на 1-вия месец и беба се чувства супер в него.

Сигурно му трябва  "захранване" с кенгурско месо...   moresmile

# 40
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз имам такова за от 3.5 кг и 0м., и смятам да го използвам от началото. Изглежда много надеждно и удобно. С подложка за главичката е. На Chicco.

# 41
  • Мнения: 795
От кога детето може да се носи в кенгуру? На упътването пише само, че е за деца от 3кг до 12 кг (поне на това което аз имам)? Чух мнения, че кенгуруто въобще не било добър вариант за носене на бебе!!! newsm78 Thinking

# 42
  • Мнения: 1 733
От втория месец.

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
След третия месец според ортопедите

# 44
  • Мнения: 3 478
Ние бяхме от втория месец Peace

# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля, от третия месец

# 46
  • Мнения: 22
може от савсем малко, т.е. от първият месец, аз започнах тогава да го използвам, когато ми се налагаше да излезна за кратко до близкия магазин
някъде бях чела, че в Африка ги препасват още от новородени

# 47
  • Мнения: 1 581
От веднага, ако му се придържа главичката. Това е единственият проблем, докато не може да си държи главичката. Ортопедът ми препоръча носене в кенгуру заради позицията на крачетата, синът ми беше и недоносен и съм го проносила в кенгуру от 40-ия ден (когато го изписаха от болницата).

# 48
  • Мнения: 8 917
След 3-я месец Peace

# 49
  • Мнения: 516
От втория месец и даже е добре за крачетата на бебо. Peace

# 50
  • Мнения: 2 849
Слагах Виктор от съвсем малък ,сигурно е бил на 20-30 дена .Така си се разнасяхме до 4 месец ,по цял ден колики . Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 1 101
Започнах да го слагам след 2 месец.

# 52
  • Мнения: 7 723
От веднага, ако му се придържа главичката. Това е единственият проблем, докато не може да си държи главичката. Ортопедът ми препоръча носене в кенгуру заради позицията на крачетата, синът ми беше и недоносен и съм го проносила в кенгуру от 40-ия ден (когато го изписаха от болницата).
дори съм готвила и съм мила чиниите в тази поза

# 53
  • Мнения: 152
Прословутият /в София/ ортопед д-р Драганов ни каза, че носенето в кенгуру е най-естествената поза за бебчето, няма негативни страни и може да е само от полза. Така бебчето се чувства гушнато, чува сърцето на мама и се полюшква с походката й, като в първите 9 месеца.  Heart Eyes
Съветват да се носи от третия месец в кенгуру заради нестабилната главичка, но ако има твърда подложка, която да я прикрепя няма проблем. Моята много се кефи като излезем на разходка с кенгуру.  Laughing

# 54
  • Мнения: 153
след като детето започне да си държи главата изправена

# 55
  • Мнения: 509
От самото начало.За целта кенгуруто трябва да е с твърд гръб и няма проблем.

# 56
  • Мнения: 2 897
Ако те притеснява кенгуруто от толкова малко бебе,вземи си слинг,също е много удобен Peace

# 57
  • Мнения: 423
За крачетата и главичката - добре, но гръбначния стълб?! Даже когато кенгуруто е с твърд гръб, не е ли прекалено голямо натоварване за гръбначния стълб на едно толкова малко бебче (на 1 месец напр.) "седнало-изправената" стойка? Ето това се питам аз  newsm78.

# 58
  • Мнения: 1 878
Зависи от модела на кенгурото и от килограмите и състоянието на бебето - Ние бяхме в кенгуро след първия месец и така до към 3тия - после вече на мен лично ми тежеше и сме го ползвали рядко при нужда

# 59
  • Мнения: 678
Прословутият /в София/ ортопед д-р Драганов ни каза, че носенето в кенгуру е най-естествената поза за бебчето, няма негативни страни и може да е само от полза. Така бебчето се чувства гушнато, чува сърцето на мама и се полюшква с походката й, като в първите 9 месеца.  Heart Eyes
Съветват да се носи от третия месец в кенгуру заради нестабилната главичка, но ако има твърда подложка, която да я прикрепя няма проблем. Моята много се кефи като излезем на разходка с кенгуру.  Laughing
Ние само така се разхождаме  Peace Много помага за коликите

# 60
  • Мнения: 5 362
Аз започнах от 3-я месец да я слагам в кенгуру.

# 61
Мами искам да ви попитам, на колко месеца трябва да е бебчо за да го нося в кенгуру?

# 62
  • Мнения: 5 362
Отговарям ти,въпреки,че миналата седмица имаше такава тема.
Аз сложих Калина след 3-я месец.

# 63
  • Мнения: 5 026
 Аз го сложих след 4 месец.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 064
Зависи от кенгуруто Peace

Има за новородени, с твърда подложка за гърба и главата, аз имам такова на Чико и смятам да го ползвам. Живея на 5 етаж, нямам асансьор и с количката ще ми е много трудно да излизам. Изглежда супер удобно и не виждам проблем. Е, става дума за кратки разходки, не за часове наред.

Ще чуеш различни мнения.

# 65
  • Мнения: 1 910
В упътването на кенгуруто ти 100% пише от кога може да носиш бебето. Даже не казваш каква марка е и можем само да си чешаме езиците тук.

# 66
  • Мнения: 103
Аз за първи път сложих малката в кенгуру на 1 месец.Самоче моето кенгуру е за новородени с твърд кръб.Препоръчвамти го Peace на Чико е и е много удобно защото главичката на детето стой стабилно.  bouquet

# 67
  • Мнения: 3 478
Ние започнахме от втория месец Peace

# 68
  • Мнения: 942
Ние започнахме от втория месец Peace
И ние Peace

# 69
  • Мнения: 107
На 3 месеца Peace

# 70
# 71
  • Мнения: 164
Здравейте мамчета, от кой месец мога да нося бебето в кенгуру, подариха ни наскоро, но си мисля, че още е рано?
Удобно ли е? Колко дълго може да се носи в него навън?
Благодаря!  sling

# 72
  • Мнения: 232
Още сте много мънички.  love001 newsm51 newsm03Аз започнах да го ползвам от третия месец.И да ти кажа малчо най редовно си заспиваше вътре,така,че като време може много. newsm62

# 73
  • Мнения: 730
Още сте много мънички.  love001 newsm51 newsm03Аз започнах да го ползвам от третия месец.И да ти кажа малчо най редовно си заспиваше вътре,така,че като време може много. newsm62

Във кенгуро за новородени или в стандартно newsm78,защото ако е за новородени-не са малки Wink,ако е от стандартните и ние от към 3-тия месец взехме да ползваме,но педиатърката изришно ни каза да не го ползваме при дълги разходки,а само за около час-два,заради неукрепналите ставички на бебка Peace

# 74
  • Мнения: 5 362
Аз започнах след 3-я месец.

# 75
  • Мнения: 8 917
След 3-я Peace

# 76
  • Мнения: 232


Във кенгуро за новородени или в стандартно newsm78,защото ако е за новородени-не са малки Wink,ако е от стандартните и ние от към 3-тия месец взехме да ползваме,но педиатърката изришно ни каза да не го ползваме при дълги разходки,а само за около час-два,заради неукрепналите ставички на бебка Peace
Да съгласна съм напълно аз говоря за бебешко сънчо- от порядъка на половин един час.Къде ти повече - а късмет  smile3521 newsm51 newsm44

# 77
  • София
  • Мнения: 310
След първия месец бяхме на преглед при ортолед / д-р Драганов/ и той каза, че след като бебо навърши 1.5 -2 месеца може, но първоначално за по 15мин. като постепено се увеличава и задължително да се прикрепя главичката на бебчо докато не почне само да си я държи стабилно. Първия път беше доста стресната, ама после ела да видиш няма прибиране и такъв юнашки сън му хвърляше, а вкъщи каквото й да правех не спеше така.
Кенгурото трябва да е с твърдо гръбче / но не дъсчица, за да не нарани бебчо/, на по-хубавите модели това е една пластмасова плака. е май се увлякох #Crazy newsm78 Joy  bouquetуспех
по принцип е хубаво да носиш бебо в кенгуру заради крачетата/луксация на тазобедрената става/
е вече край Joy

# 78
  • Мнения: 2 677
Бранко вече сефтоса кенгуруто.  Peace И на двамата ни е страшно удобно!

# 79
  • Русе
  • Мнения: 170
Още сте много мънички.  love001 newsm51 newsm03Аз започнах да го ползвам от третия месец.И да ти кажа малчо най редовно си заспиваше вътре,така,че като време може много. newsm62

Във кенгуро за новородени или в стандартно newsm78,защото ако е за новородени-не са малки Wink,ако е от стандартните и ние от към 3-тия месец взехме да ползваме,но педиатърката изришно ни каза да не го ползваме при дълги разходки,а само за около час-два,заради неукрепналите ставички на бебка Peace
Аз сложих и двете си  деца след първия месец в кенгуру с твърдо гръбче.  HugПравила съм и правя разходки по 2-3 часа най-много  Rolling Eyes

# 80
  • Марс
  • Мнения: 439
Когато водих Ния на консултация при травматолог-той каза, че в чужбина ги слагат още от първия ден.

# 81
  • Мнения: 156
Ние го ползваме от 3-я месец страшно добре се чувства малката .Моя приателка го ползва когато детенцето и стана на 1.5 месеца.

# 82
  • Мнения: 6 461
Може от трети ,но има кенгуру които се ползват и от по рано .

Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 00:47 от Аурелия

# 83
  • Мнения: 295
Аз започнах да го използвам от третият месец. Удобно е ако имаш излизане за кратко, но за по дълго ме заболява гърба.

# 84
  • Мнения: 9 050
Моят мъник е на два месеца и днес бяхме на преглед за луксация. Лекарят ми обясни, че носенето в кенгуру е полезно за развиването на ставите. Естествено кенгуруто трябва да е съобразено с възрастта и килограмите на бебето. За бебе на два месеца трябва да е с твърд гръб, и със меко седло. Каза, че такова кенгуру може да се ползва от едномесечна възраст, но преди да се сложи детето в кенгуру е добре да сте минали на преглед за луксация, защото ако имало проблем, той можел да се задълбочи.

# 85
  • Мнения: 3 360
След третия месец мисля...

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И ние започнахме след третия месец.В началото по малко за свикване,а после сме я носили по час-два.В къщи също съм го ползвала.

# 87
  • Мнения: 1 059
Още сте много мънички.  love001 newsm51 newsm03Аз започнах да го ползвам от третия месец.И да ти кажа малчо най редовно си заспиваше вътре,така,че като време може много. newsm62

и при нас беше така

# 88
  • Мнения: 4 188
Наистина зависи от модела на кенгуруто - има и за новородени, има и такива за след 6-тия месец.
Но ако бебето е много тежко няма да може да се ползва повече от 6-тия, 7-мия месец. Малкия стана на 7 месеца преди 1 ден и тежи 8 кг. Ужасно ми тежи и ме боли гърба. Затова и гледам да не го ползвам вече.

# 89
  • Мнения: 3 978
От 1м в легнало положение-с твърд гръб и спец.подложка за главичката Peace
Ходихме на ортопед и той каза че по-принцип от3м. ,но при нас може и седмица по-рано Hug

# 90
  • Мнения: 678
Аз използвах след първия месец,след консултация с ортопед.Моето беше за новородено,но нямаше легнало положение

# 91
  • Мнения: 6 164
В моделите с легнало положение - от самото начало. Мисля, че на 2 м. не е проблем, стига да е хубаво кенгуруто, със здрава твърда преграда за гръбчето, да не се криви и ти да го придържаш с ръце! Аз лично го сложих като направи 3 мес., защото не си бях купила.

# 92
Имам Бейби Бьорн Класик и го пробвах от 3-тия ден. Големичко му е още, но на него пише "8-25lbs", така ще змея му е точно в началото. Удобно е много.

# 93
  • Мнения: 801
от 2 месеца и половина

Общи условия

Активация на акаунт