Домакини 71/ Шантаво лято 2020

  • 42 151
  • 744
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 9 860
Почти веднага се прибрахме. В своя защита обяснявам, че държава в лицето на социалните ме задължава всеки първи работен ден от месеца да занеса в социалните отчет с изработените ми за месеца часове като асистент 🤪🤪🤪🤪Найс, а? 😁
Но се прибрахме бързо и басейнчето в двора потуши напрежението.

# 376
  • Мнения: 6 002
Привет Simple Smile
Тук съм, шия, започнах с нещо дребно до ден ще покажа.
Обаче очите ме предават, опитвам се без очила, ама ще трябва да ги нося постоянно. Вечер съм от бригадата зидари, отделно зимнини.
 ма ко и аз имам краставички, всеки ден по малко повече от половин буркан. Правя ги веднъжна на няколко дни, в началото на юли мама ми издиктува за пореден път и двете рецепти, отново записах на лист и от няколко дни се скри от мен. Вчера докато опаковах един специален пакет, така че успешно да стигне до получателя си с минимум поражения успях да си затрия и едната ножица. Изобщо не знам как го правя...това със губенето.

# 377
  • Мнения: 39 370
Ма ко, много позитивно кафе,благодаря. Дано е успешна операцията при майка ти.
Хора, не е ли рано за корнишони? По нашия пазар все още не съм засичала.
Джейми, някои хора сме си такива....

# 378
  • Мнения: 6 002
Хора, не е ли рано за корнишони? По нашия пазар все още не съм засичала.
Даже закъсняха моите, нали градушката не ни подмина.
 Обаче два пъти сея краставици( тези в парника почват да преминават)  и не поникват, когато поникнаха Коко Шанел и компания ги стъпкаха. Та сега ще се окаже, че посред лято ще остана без краставици. Днес ще правя шницели от кайма, да видим какво ще се получи. Никак не ми се готви.

# 379
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моят син е още малък,сега завърши 4 клас и не бе много трудно.За напред не знам-ако му оставят он лайн форма на обучение с моя помощ ще се справи.Той е дигитално ориентиран,обича  историята и да пише разни разказчета(е, повечето нямат логическа връзка ,но с моя помощ се получават).От години ми повтаря,че иска да е ветеринар-не бих го спряла,стига да му се даде шанс.В обучението му много ми помага платформата уча.се,а също и академико.Освен това му купувах учебни помагала по мое усмотрение,които той харесваше.Бих продължила и нагоре стига да намеря подходящи.Имаме и много добра ресурсна учителка.

# 380
  • BG
  • Мнения: 367
Благодаря, Елислава. Моят се оказа математик , самоук музикант - свири по слух и е върл фен на пъзелите от 1000 части. Изкупувам де що намеря... Може да  свърши почти цялата домакинска работа без готвене и прахосмукачка/ не си я давам -  "Бош " е/. Домакинските задължения си ги пое по негова инициатива и желание лека полека. Да допълня, че харесва енциклопедии. Гледа определени публицистични предавания и харесва най -много незнайно защо Карбовски.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 14:09 от Вивиана Енева 634968

# 381
  • Мнения: 3 841
Смърфи,ако мога да помогна?! Ти кога идваш? Предполагам,че няма да имаш време покрай ремонтите

Ако има полети, Славче, в петък трябва да кацнем в Бургас. Все още не знаем дали нашият полет ще се състои... Да пАдладееш, нали? Stuck Out Tongue Winking Eye

Ще бягаме за София, че там положението с ремонта е вече критично. Просто трябва да го докараме до някакво положение и да го замразим. Като се пооправят нещата, ще продължим. Не става по телефон и от разстояние, а пътуванията сега са непридвидими.
Ако имаме време в Бс, но на по-късен етап от престоя ни, ще ти звънна. Като цяло се притеснявам не за себе си, а аз да не донеса нещо на хората, че полети, летища... не се знае нищо.

Скрит текст:
лошата новина, не, кошмарната новина е, че другата седмица имахме среща с приятел, която вече никога няма да се състои... Cry гледам в една точка и категорично отказвам да го проумея...

# 382
  • Мнения: 11 622
Смърфи Kissing Heart

# 383
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Смърфи, Hug съжалявам за приятеля ви.
Калинче, горе главата Hug

Вивиана, както вече ти казаха, объркала си темите. Хубаво е преди да нахлуваш с критики и обвинения, да четеш поне заглавието, а? Задала си въпроси, които изобщо не са за тази тема, с цел да обидиш Валето. Ми няма как да ти ръкопляскаме, нали си наясно?

Свалиха на шефа конеца този път, не конците. Което отне пак час и половина. Доктора каза, че чак края на септември ще ходим да го види. С голяма усмивка каза, че е много доволен, каквото и да значеше.И майка прибрах, доктора я пусна нелегално. Добре е, в други ден много рано трябва да е там, че да я изпишат официално. Нямаше смисъл още 2 дни да стои там.
"Сготвихме" набързо с Шефа на връщане от КФС и после само една салата ще направя. Шефа доста походи на връщане. Сега ми се струва, че по-бавно стават нещата от миналия път.
Половината ни ваканция замина, ама поне това го минахме, че от януари го мисля и ми скъси живота. Мъжа ми пък до края на месеца не може да излезе отпуска и август ще караме на уикенди, но за началото на септември почвам да мисля къде да отидем са още 1 седмица. Заслужи си детето още една почивка.

# 384
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Смърфи,съжалявам,но понякога се случва така...Вуйчо ми тъй внезапно си замина-говорихме си по телефона и си правехме план за следваща среща и след два дни сутринта баба(майка му) ми се обади и ми каза,че и него вече го няма(12 години по-рано си заминаха мама,нейната дъщеря,и вторият ми татко)...
За личен асистент аз също съм такъв на детето,в 4 клас обаче на училище наех една дама,която да ходи с него,за да придобие малко самостоятелност.После обаче с ИП я освободих,сега я викам от време на време.

# 385
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Не го мисли, Вале. Котетата раздадохте ли или си увеличихте стопанството? Ама са големи сладури

# 386
  • Мнения: 1 826
Нещо съм изтървала...
Ма ко  важното е че минахте през операциите ,нека става бавно,после няма да има проблеми.И при нас почивката нещо се отлага,а аз искам да заредя батериите ,че ми дойде в повече напрежението и стреса.Мм се опъва,лекарствата ни бъркат датите,Но съм си инат и ще отскочим някъде за 3 дни с кучето.
Смърфи  съжалявам за приятеля.За ремонта така е като сте далече,оставете го не ви е спешен ,за догодина.
Вале видях снимките,ама бързо се зарадвах на снимката обратно.
Джей не само ти губиш неща,аз за това ми е разхвърляно да са ми пред погледа хахах.Ножици,игли,прежди,гоблени с мъниста.
Мария хич не е рано за краставичките,тук почват от юли месец още.Има дори боровинки вече и мисля да направим компот,на сладко ги хапваме ама друг да ми го направи.
Вчера правих  пълнени чушки по рецепта на мама,получиха ми се ,но по мързеливия начин и съм доволна.Постни,но правих ориза със зеленчуци в кукъра,без да го запържвам и после във фурната да ги опека.
Днес успях да взема диня,ама половин,че няма кой да я носи а големи бяха,та и с яденето ще видим зор.

# 387
  • София
  • Мнения: 9 860
Ма ко, те котките са на съседа, но стоят все у нас, постоянно ги храним и те не мърдат оттук.😁
Но той им намира стопани, надявам се до наесен даим намери свестни хора.

# 388
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Смърфи много, много съжалявам за загубата ви.
На 08.08 ако не ни мине котка път тръгваме за с. Миланово където кумът ни има къща. Ще стоим 2 дена и после следват Видин, Белоградчик, рилските езера и в събота банкет в град Раковски. Гадно ми е само че щерката и Хуан няма да са с бас, щото това беше идеята, но и тримата в къщи имаме крещяща нужда от почивка и смяна на въздуха. Дано нещо не се прецака отново, щотооо ще яхна метлата и където ми видят очите Grinning

# 389
  • Мнения: 6 002
Смърфи съжалявам за приятеля ви.
 Влизам със следобедно кафе
 
и лимонада

Занесох телефона на ремонт, сложих една леща за вечеря и сега чакам да стане време да отивам на село.
плами76 хубав маршрут сте избрали.
pisenxeto то и аз ако прибера нещо не го откривам, но ножицата от понеделник още не се е показала...

Хайде отивам да чета.

Общи условия

Активация на акаунт