Отговори
# 15
  • Мнения: 40 905
Според мен пукнатините са в мазилките и покритията, не в бетона. Случват се където има слаби места след умерено силни земетресения. Например пукнатините към лампите са над пътя на замазаната жица. Но няма как да се каже със сигурност. А и поправката не е козметична - ако само леко се замаже отгоре пак ще се спука, трябва да се поизкърти надълбоко и да се замаже добре. Или да се направят тавани от гипскартон. Но какво е се вижда чак след къртене.
Поправките от наводнение се поправят, но проблемът е, че ако още има теч той няма да е във вашия им от и не можете да го поправите. Трябва да се види следи от миналото ли са или има все още теч. Щом апартаментът е среден значи не е от покрива и от дъжда.
Според мен ви трябва специалист, той ще се и пазари по-авторитетно за отбив от цената.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Аз не бих се занимавала. По вида не мога нищо да преценя, но мен лично ме притеснява поведението на брокерката. Защо увърта? Защо направо не каже "ето тук са проблемите, но не са сериозни, така и така, от един какво си са причинени и поради това можем да се споразумеем за някакъв отбив в цената"? Това мишкуване за мен е подозрително и лично аз смятам, че е индикация за сериозен проблем.

# 17
  • Мнения: 5 563
Подкрепям HighSpeed. Изглежда ми като козметични проблеми, но самото отношение на брокера и заобикаляне на въпросите ме навежда на мисълта, че знае и се опитва да го скрие. Може и да е нещо сериозно, замислете се. Както са казали, не е последното жилище на света.

# 18
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Аз пък смятам, че не са само козметични проблеми, според мен сградата има структурни нарушения. Казвам го ,защото един от апартаментите ни беше в сграда от 50те която трябваше да бъде укрепена в основата заради подпочвените води  и почти всички апартаменти бяха напукани по подобен начин. Това обяснява и многото течове на различни места, сградата се "движи" и тръбите се пукат. Собствениците вероятно затова и продават жилището, за да бъде направено укрепване на сградата ,трябава всички собственици на апартаменти да са съгласни. Процесът не е нито бърз нито евтин. Брокерът мълчи поради същата причина. Няма как да съм 100% сигурна, предполагам само.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 548
Пукнатини по стени съм виждала, но плочките в банята да се сцепят така, не ми изглежда безобидно. Течовете са навсякъде. От покрив, особено като жилището не е точно под него, тече обикновено покрай стените, а не така в средата на тавана. Но пък да се наводни цялото жилище отгоре, та да потече във всяко помещение на този апартамент, също е много странно. Говорете със съседите. Те могат да ви кажат кога са се появили евентуално пукнатините. Сигурно и при тях има. Ако е имало проблем с покрива, плащат всички и ще знаят.

# 20
  • Мнения: 10 799
Зависи от съседите и може да е нож с две остриета. Ние като купувахме нашия апартамент, едните съседи много плюха собсвтвениците, другите само хубави неща казаха. В последствие се оказа, че първите са луди, вторите са приятели със собствениците. Истината се оказа съвсем друга. Другите пък съседи не искаха да коментират...

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 10:06 от Ели-Мели

# 21
  • Мнения: 1 035
А защо не разпитате съседите. Все ще получите информация от някой.

# 22
  • Мнения: 4 017
Апартаменти много, не се ангажирайте с този казус.

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не бих си дала парите за нещо подобно. Като купувахме нашата къща, първото за което гледах са течове, миризма на влага и мухъл. Черната плесен убива, може да е в стената и дори да не се вижда. Известно време живяхме под наем и в детската абсорбира дърпаше здраво влага, а детето беше все с бронхит.
Категорично, там където е текло, пак ще тече , не ви трябва. Ако е ставало за оправяне, собственикът да го е оправил.

# 24
  • Мнения: 967
Апартамента е в София, многостаен, в уреден квартал. Макар да ни е много над бюджета ни хареса, че е голям и хипотетично би могло да се преговаря за цена. Но този мистериозен теч сериозно ни обезпокои и сме на път да се откажем. Забравих да спомена, че има парно, но все още немога да си представя как се е наводнил целия.. няма видими следи или миризма от пожар.

Вчера нямах време да отида на място и разпитам, но днес говорих с агентката. Каза, че от 10 огледа ние сме били първите, които имат по-сериозни притеснения!?! Аз като знам как се оглеждат коли, не ми звучи сериозно за апартаменти.. Помолих за телефон на домоуправител и съседа над въпросния апартамент + да подхвърли на собственика идеята за обследване с термокамера.

Наистина има доста търсене, но се собственици и агенти се самозабравят в цените които искат. И не на последно място манипулират снимките в обявите, крият факти, което меко казано е некоректно. Да не говорим, че рецесията тепърва ще се усеща - никой не е сигурен за работата си, има съкращения, бизнесите усещат последствията и би трябвало цените да паднат дългосрочно с 10-20-30%..

Както някой каза, не е последния, но искам да знам истината - какви са пораженията и да си направя някаква сметка дали и колко би струвало да се поправи. В този ред на мисли се чудя каква е ролята на агенцията и защо собствениците не продават сами? Днес гледахме един мезонет - уж всичко наред, а на таблото виси бележка, че съседка отказва да бъде домоуправител повече и оферта за ремонт на покрив за 74'000 лв. Anguished

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 16:32 от pooh06

# 25
  • Мнения: 40 905
би трябвало цените да паднат дългосрочно с 10-20-30%..

Ти пък, по-скоро 60-70-80% Smiling Imp

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Разбира се, че брокерката ще каже така, трябва да го продаде и да си вземе комисионната. Няма да се връзваш, тия приказки от рода "голямо търсене, много е харесван, може да се преговаря за цената" съм ги прилагала и слушала. Последно искаха да ми набутат коптор за къща по тоя начин. Като е бил харесван, що не са го купили? После може и толкова пари да ви излезе и ремонта.
Вашето жилище ще излезе, когато трябва. Не е на живот и смърт, имоти много. Имаш ли и 1% съмнение, не купувай! Това не са обувки, които като ти направят пришка да хвърлиш.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
За покрива-искайте да видите документи за направен ремонт и каква е гаранцията.Обикновено са в домоуправителя.
При нас например фирмата,която прави ремонт на покрива даде гаранция 10 години.

За пукнатините-ако е имало наводнение ,значи виновниците не са поели ремонта,а са си продали апартамента.
Но теча може да не е от наводнение,може да е от стари тръби.
Тук трябва собтвениците да ви обяснят какво е положението.
Защото,ако е от наводнение-може да се ремонтира.
Но ако е от стари тръби и никой няма намерение да ги сменя-тогава не можете да направите нищо.

На ваше място щях да искам цената да се намали.
И то ако има документи за ремонт на покрива и ако собствениците на горния апартамент наистина са направили ремонт.
Иначе няма смисъл човек да се набутва.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 484
Една пукнатина бива, две .. Обаче това е чудо! Не бих се занимавала.
Каква е цената на кв?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Щом е такова бижу защо след 10 огледа никой не го е лапнал още?

Общи условия

Активация на акаунт