Отговори
  • Мнения: 967
Днес ходихме на оглед за апартамент. Установихме множество следи навсякъде от течове най-много по таваните (във всички стаи, коридори, по пода) и дори пукнатини в бетона на тавана - как е възможно?!? Изобщо не пишеше за проблеми в обявата и меко казано останахме шокирани, предвид цената и всичко останало.. Какво според вас се е случило, доколко е опасно да се живее там, може ли да се поправи качествено и надеждно подобно чудо? С колко %/лв. бихте поискали да ви свалят от цената и има ли изобщо смисъл да човек да се вкарва във филми?

Като питахме какво точно се е случило агентката увърта - каза, че е имало наводнение от съсед, след което горния апартамент е продаден, а покрива е ремонтиран. Чудя се какво трябва да е било това наводнение, за да се напука всичко така. Апартамента е среден и по-скоро си мисля, че има някакъв конструктивен дефект или е замаскиран след пожар, земетресение, свличане и др. Питах я и защо не е оправен от съседа или да се заведе дело от собственика - каза, че било минало много време.. Като цяло мълчеше, на няколко пъти се увъртя, а останалото приказки от 1001 нощ Sad

Ето малко снимки:






















Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 23:52 от pooh06

# 1
  • София
  • Мнения: 13 143
Ако повредите са само "козметични" и няма увреждане на конструкцията, всичко е поправимо. Но аз не бих купила жилище, за ремонта на което е възможно да се налага да платя като за покупката на още едно. Изобщо не бих купила жилище, което е за основен ремонт.
В момента постепенно ремонтираме жилище, за да отделим големите ни дъщери. Хем си е наше и не е в лошо състояние, но почти не е ползвано от години и е за освежаване. Трудно и скъпо е, а представям си да трябваше и да го купуваме.
Ако купувам сега, дори бих дала повече пари, но бих взела абсолютно празно жилище и след освежителен ремонт. Да трябва само да пребоядисам стените, примерно и да го обзаведа. Всичко друго е риск, особено ако пукнатините не са само в латекс, а и в бетона.

# 2
  • Мнения: 967
Там е работата, че немога да преценя обективно дали е само за освежаване или ще се кърти или дори да се откажем. На последните две снимки ясно се вижда тавана. Качвах се на стол - пукнатините са дълбоки Sad

# 3
  • Мнения: 39 304
Абсурд да дам и една стотинка за това. Че тия пукнатини могат да съборят блока.

# 4
  • Мнения: 967
Нещо ме гризе. Мисля да отида утре и да попитам някой от съседите дали ЕС знае за какво безобразие точно става въпрос. Ходил съм на няколко огледа, но такова чудо не съм виждал. Сигурно има и по-зле, незнам. Специалистите да кажат.

# 5
  • Мнения: 2 998
В кой квартал е блокът?

# 6
  • Мнения: 46 516
По снимките не може да се прецени дали е конструктивен проблем или декоративен. По-скоро на декоративен прилича, но но няма как да се каже със сигурност.
Ако ви харесва жилището, извикайте си специалист, който да даде компетентно мнение, ако не, не се занимавайте.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
За да си отговорите на въпросите, трябва специалист с термокамера, който да каже дали течовете са активни и строителен инженер, който да види пукнатините.

# 8
  • София
  • Мнения: 412
По собствен опит мисля, че това са си редовни течове от горни етажи, а пукнатините по пода може и от конструкцията на блока. Аз бих отхвърлила този апартамент

# 9
  • Мнения: 363
Аз не бих го купила. Пукнатините ме притесняват, а и освен това ако го купиш, ремонтираш и теча пак избие? И аз оглеждам имоти, но търся такъв, които да не се нуждае от основен ремонт. Друго си е най-много едни стени да боядисаш и да обзаведеш.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 143
Ако наистина харесвате апартамента, поисксйте оценка с термоксмерс и така ще ви отпаднат притесненията.
Подобно петно, че и по-ужасно, беше се появило при нас над входната врата на блока от теч от пералня. Наводнението беше сериозно, но след изсъхване наехме термоксмерс. Оказа се, че само боята е "цъфнала" и го оправихме.
По снимките е трудно да се прецени. След земетресението в Перник у свекърите ми се появиха подобни пукнатини. Застраховател ги снима също с термоксмера и плати ремонта. Конструкцията не беше пострадала.
Дори и да е само козметика, по това жилище видимо ще отидат много излишни усилия и средства.
Интересно ми е защо самият продавач/брокер не е предприел обследеане с термокамера, за да не мънка пред евентуалните въпроси на купувачите.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 08:43 от Fever Ray

# 11
  • Мнения: 11 621
Там е работата, че немога да преценя обективно дали е само за освежаване или ще се кърти или дори да се откажем. На последните две снимки ясно се вижда тавана. Качвах се на стол - пукнатините са дълбоки Sad
Докато не видях пукнатината на пода в банята, си мислех, че пукнатините са само в мазилката. Но тази пукнатина ми говори, че сградата е претърпяла някакво усукване. От коя година е? Панелка ли е? Да не е пострадала при земетересението в Перник през 2012 година?
Мисля, че ако го купиш, ще береш голеееми ядове.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 742
Тази седмица ще вали.Можете  да си направите втори оглед да видите дали тече.Можете да погледнете покрива дали е направен.Долу в мазето дали влиза вода.Също така можете да погледнете стените пред апартамента и самата фасада на блока.Ако наистина над вас апартамента е продаден питайте дали е правен ремонт.Дори да е имало наводнение отгоре имате много сериозни течове отгоре от банята .Ако не е правен ремонт пак ще ви тече.Ако все пак ви харесва трябва трябва доста пари да ви смъкнат.Иначе жилището е за тотален ремонт.

# 13
  • Мнения: 10 802
Не бих го купила. Ще берете ядове. То е цялото протекло, олющено, напукано. Питате колко да ви смъкнат от цената. Колкото и да ви смъкнат, повече ще дадете в бъдеще. Искаш ли цял живот да се чудиш дали няма пак да ти цъфне тавана или да ти пропадне пода? То живее ли се така? Дали са ти съвет - да викнете специалист, нека провери и все пак не е последното жилище на света.

# 14
  • Мнения: 211
Тъй като имам скорошен опит с купуването, мога да кажа, че според мен това жилище е наводнявано и до колкото виждам във всички помещения. На последен етаж ли е?
Панел ли е? Ако е панел имайте предвид, че  може да е започнал процес на корозия на “металното скеле” в стените.
Най-лесно пипнете на местата, където се виждат течове дали са мокри в момента, ако са сухи е наводнявано преди и може да викнете запознати лица да ви кажат колко са сериозни щетите на самата сграда.
Аз лично търсех апартамент за основен ремонт, защото с времето се убедих, че тези които бяха за освежителен в повечето проблемите бяха замазани и не видни с просто око.
Мисля че е добре да дадате малко повече информация за жилището - град, вид строителство, година, етаж, това ще помогне да се разбере малко повече и евентуално да ви насочим на кое повече да обърнете внимание Hands V

Общи условия

Активация на акаунт