Отговори
# 30
  • Мнения: 967
Нереалистично е чак толкова, но при предната криза паднаха доста (до 20%). Тази рецесия е много по-сериозна и сега е момента, ако някой реши да продава да направи разумен компромис. Тук въпроса е в този случай заслужава ли си да се прави ремонт на това чудо и за каква отстъпка от цената иде реч.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 476
Какво строителство е това?

# 32
  • Мнения: 967
Сравнително "ново" - по спомен нещо след 89г. На това ли му казват "вторичен пазар"?

# 33
  • София
  • Мнения: 38 476
Още по-зле. Недей.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 990
Апартамент с такива недостатъци (стига да не са конструктивни) се купува на ниска цена, ако знаете какви са съседите отгоре и дали ще дадат достъп за ремонт и ако сте склонни да дадете пари за ремонт.
Теч винаги се оправя отгоре, отдолу не можете да го спрете.

# 35
  • Мнения: 13
Кое е по-зле-то? Може ли подробности? Благодаря!

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Предполагам, защото в началото на прехода се строеше без спазването на БДС, дограмата която се слагаше беше предимно алуминиева, без външна изолация....

# 37
  • Мнения: 507
След като разгледах снимките, апартаментът е покъртителен с тези щети... Не си струва да давате цяла камара пари и ценно време за ремонта...
Моят съвет е да пропуснете този апартамент...

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Другите пукнатини не са толкова притеснителни, колкото тази в банята. Обикновено и да има слягане, леко посукване пропуква по стените около колоните, шайбите, греди и трегери - там където зидовете се свързват с желязобетона.може да напука и около врати и прозорци, но това с банята не е пукнало една-две плочки да речем от сеизмична активност, направо е разцепило плочките. Що се отнася до теч от съседи виждала съм как буквално вали от горния етаж. Баба и дядо забравили чешмата пусната като нямало вода, пък после заминали за вилата и като дошла водата...... Някаква гъбичка паднала и запушила сифона и резултата е сюрреалистичен. Всъщност за пукнатините има и друго обяснение - вода и лед. И такова съм виждала в един необитаем апартамент, наложи се да режат вратата, за да влязат. При всички положения обаче консултация със специалист, който ще гарантира за становището си. От друга гледна точка обаче да споделя, че цените в строителството се покачват и ремонт на този голям апартамент ще ви струва много.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 476
Не съм спец въобще, но според мен тази сграда няма сеизмична защита. Пробутали са я 90 те години в суматохата.

# 40
  • Мнения: 2 865
Пукнатините според мен са на ниво сграда, а не на локален проблем в апартамента. Може да поискате да огледате мазето и да използвате момента да направите там основен оглед дали има също пукнатини, както и в другите общи части на сградата. Аз не бих се занимавала.

# 41
  • Мнения: 40 857
За мен ненормална/нестандартна е само пукнатината на плочките. Какво ли може така да напука плочки, при това без сериозно отваряне на пукнатината и без надигане на плочките???

https://e-maistor.com/%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%81 … 0%BB%D0%BA%D0%B0/

Последна редакция: сб, 20 юни 2020, 19:12 от Черна станция

# 42
  • София
  • Мнения: 1 616
За мен също пукнатината в пода на банята е сериозно нещо.

Преди година гостувахме на наши познати. На пода в кухнята им имаше същата пукнатина.
Попитах от какво е.Те ми обясниха, че на това място е свързан панела който изгражда другата половината на кухнята и балкона. Балконите са външни. Почти всички са усвоени, т.е. изградени са допълнителни стени и поставена дограма, някои са превърнати в кухненски боксове, на  други са поставени фризери, хладилници.
Така балконите са натоварени значително и са започнали да провисват. Тъй като всички за захванати един за друг посредством изградените стени всички са тръгнали леко надолу. Така се получило напрежение на мястото на снадката и са се спукали плочките. Собственика каза, че е дал предложение да се укрепи балкона на втория етаж, но нещо не се е получило..

# 43
  • София
  • Мнения: 38 476
Вертикалните пукнатини също не са шега. В блока на нашите долу в заведението отстраниха носеща стена /не питайте как/. 10 етажа по-нагоре, у тях, има пукнатини на тази стена.

# 44
  • Мнения: 3 745
43 мнения и по-голямата част са недейте.
Човекът пуснал темата упорито търси, някой да обори това недейте и да купи този апартамент.
Излишно е да търсите мнения, ако сте си навили на пръста, че искате този апартамент. Както и всички да вадят от 100 кладенеца вода, защо не трябва да се набутвате.

Общи условия

Активация на акаунт