Проблемно кърмене

  • 1 642
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 914
Това,че бебето плаче и си хапе ръцете не е признак,че гладува.Може да има колики и оттам да е неспокойна вечер.
Точно хапането на ръцете е ранен признак за огладняване при новородените......

Права си за поправката.Имах предвид,че хапането на ръцете не винаги е признак,че е бебето е гладно.Не съм се изразила точно.Моето бебе си хапеше непрекъснато ръцете,а се кърмехме по всички правила и наддаваше повече от килограм на месец.Бебетата бъркат глада с болката от коликите,например.Та затова имах предвид,че бебето може да си лапа ръчичките,а да не е гладно.

# 16
  • Мнения: 22 914
.... след кърмене и преповиване вчера само плачеше и си лапаше ръчичките, а и акаше малко и зеленикаво, и газове получи... (педито каза, че като не й е достатъчна кърмата при кърменето гълта доста въздух и от там газовете)

Въздух няма как да гълта при кърмене???!!!Гърдите ти да нямат въздушен винтил,как ще влезе въздух,който да гълта бебето.Наблюдавай за признаци на колики,Даниел получи колики на 3 дни.Кърмех нон-стоп,денонощно.Акаше зеленикаво и плачеше вечер и през нощта,лапаше си ръчичките.Даже започнах да дохранвам,мислейки,че не му стига кърмата,докато се сетя,че има колики.

# 17
  • София
  • Мнения: 268
Честито бебе и от мен! така като гледам, родила си два дни преди мен, така че кой знае колко акъл не мога да ти дам, въпреки че съм кърмила и първото си дете, но без изобщо да съм наясно с кърменето. Истински късмет е този форум и библиотеката към темата, където намерих отговори дори на въпроси, които не съм си задавала. Прочети статиите за кърменен на новородено и ще видиш, че можеш да спасиш кърменето на момиченцето си, стига да спазваш съветите, които и тук са ти дали. В началото се бях заблудила, че трябва да храня бебето "на поискване", а то от жълтеницата проспиваше по две-три хранения и с голямо разочарование установих, че нещо не е наред - едната ми гърда изобщо нямаше мляко, а бебето плачеше. Прочетох статиите от библиотеката и започнах да я храня през два часа без прекъсване през нощта, за да имаме поне девет-десет хранения в денонощието. За два дни виждам, че бебето суче по-спокойно, чувам как преглъща и заспива доволна след това. Въоръжи се с търпение, и най-вече с вяра, че ще успееш, и кураж!

# 18
  • Мнения: 3 205
Бебето трябва да се кърми, когато е гладно. А то знае много по-добре от теб и педиатрите кога е гладно, повярвай ми. За режима не се притеснявай, повечето бебета сами си разреждат полека-лека нощните хранения към края на първия месец. Докато то само не поиска да се храни по-рядко нощем, трябва да го кърмиш, защото това ти регулира отделянето на кърма. Не дохранвай и не давай вода. В началото ще е като залепено за теб (добре е да има кой да ти помага вкъщи първия месец), но постепенно нещата ще улегнат и ще бъдете изключително щастливи и двамата Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз държах детето си гладно през първите 2 седмици  Embarassed - следвах часовника, отказвах да я храня по-рано от определения следващ час. Тя почти постоянно ревеше между кърменията, а аз - с нея! Като й давах да суче  в точния час, почти веднага заспиваше. И през дохранването минах, но за седмица, а после след още толкова - премахнах добавката. Само опървата нощ й отказах да я храня по съвет на педито, но от тогава - никога не съм й отказвала.

Сега съветите - не гледай часовника. Щом заплаче бебето, първо му дай да суче - повярвай ми, ако не му се суче ще откаже. Може и да заспи почти веднага на гърдата, нищо, след 20 минути пак му дай, ако плаче. До 2 седмици бебето ще заякне, ще изсуква ефективно нужното мляко за 5 минутки, ще прави самостоятелно паузите си. Може и сега да сте вече в първата криза на разтежа - сега бебето ти има огромна нужда от драстично повече мляко, а ти имаш нужда от бебето, за да може то да регулира само твоя организъм за производство на повече мляко. Е, виж, чак пък да го будиш бебето, не ти препоръчвам - вземи и ти почини малко. И без това е вероятно в определени часове на деня да се храни през 20 минути. Нощем можеш да го кърмиш легнала, а ако държиш да го връщаш в креватчето му - не го изправяй за оригване, така от смяната на положението на телцето му (от хоризонтално към вертикално) мехурчетата въздух отново се разбъркват и могат да му причинят голям дискомфорт, а отделно и допълнително го разсънваш. Просто го повдигни внимателно с 2те си длани, направо си го загреби  Sunglasses от твоето легло и го постави в неговото.

Успех ти желая. Успокой се!

# 20
  • Мнения: 683
Laktaciqta se uvelichava nai-mnogo ot surovi OREHI, ne fustuci! Moje nishto drugo da ne qdesh, no 100-200 grama orehi pulnqt gurdite mnogo burzo, probvai!

# 21
Все едно чета себе си преди около 2 месеца и половина. Поради тежко раждане приключило със секцио, на мен до 10-тия ден не ми "слезе" млякото, бебка загуби много от теглото си и като теб, по съвет на консултантка по лактация, почнахме  слагане на гърдата на режим през 2 часа (по 15 мин на всяка гърда) и дохранване след всяко сукане с 60 ml АМ. Естествено режима винаги се проваляше, защото бебето си има своя ритъм, като трябваше да яде спеше, а като трябваше да спи ревеше, а когато спеше с топ не можех да иа вдигна. Аз направо се сбърквах и мислех че съм лоша мама и не мога да се справям. Така я карахме 2 месеца. В един момент бебка започна да повръща доста често и обилно по време на хранене с шишето, независимо дали вътре има АМ или кърма (както ми стана ясно по-късно от преяждане!) Постепенно това явно я травмира и започна да отказва биберона- само като и го насочех, тя започваше да се извива и неистово да пищи,а аз-паника! Sick
 Виках си горкото бебе, както "нямам" кърма и то отказва шишето, ще умре от глад !?
Отидох на детската консултация в квартала и споделих проблема и една възрастна сестра ми каза "Защо не опиташ САМО да кърмиш за една седмица и да видим после кантара". Така или иначе нямах избор и резултата беше, че вече 3 седмици ние се кърмим 100% и на поискване! Е, не трошим рекорда по наддаване, по около 100 г на седмица.
Така че вярвай в себе си, слагай бебчо на поискване и минимум 8 пъти на 24ч на гърдата, почни постепенно да намаляваш добавката (виж в библиотеката има една статия ), не го оставяй обаче да спи повече от 4 часа на този етап за да получаваш достатъчно стимулация. Един трик за събуждане: Разсъблечи я и  смени памперса.
Бъди спокойна, спи и се храни достатъчно, пий много течности и резултата няма да закъснее. Послушай момичетата какво са ти писали тук, няма да съжаляваш.
Надявам се да съм помогнала, Praynig желая ти успех и пиши ! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 316
За съжаление майчета, от стрес кърмата ми спря окончателно преди около седмица  Cry
От тогава до днес всеки ден се опитвам безуспешно да изцедя нещо...   Confused
Утре вече няма да опитвам, защото това допълнително ме разстройва.
Толкова време само рев след всеки опит да изпомпам нещо, а и малката вече свикна с шишетата и педито ми каза, че и чудо да стане ще отказва гърда...  Cry
Така се бях амбицирала да кърмя малката, че ми се къса сърцето...  Cry Cry Cry

Премествам се в секцията за АМ колкото и да не ми се иска.  Tired

Много ви благодаря за прекрасните съвети   bouquet
Накърмете един път от мен малките бебоци  Hug

# 23
  • Мнения: 22 914
За съжаление майчета, от стрес кърмата ми спря окончателно преди около седмица  Cry
От тогава до днес всеки ден се опитвам безуспешно да изцедя нещо...   Confused
Утре вече няма да опитвам, защото това допълнително ме разстройва.
Толкова време само рев след всеки опит да изпомпам нещо, а и малката вече свикна с шишетата и педито ми каза, че и чудо да стане ще отказва гърда...  Cry
Така се бях амбицирала да кърмя малката, че ми се къса сърцето...  Cry Cry Cry

Премествам се в секцията за АМ колкото и да не ми се иска.  Tired

Много ви благодаря за прекрасните съвети   bouquet
Накърмете един път от мен малките бебоци  Hug

Нали знаеш,че лактацията можеш да я върнеш.Продължавай да слагаш бебето на гърдата,цедиш и после дохранвай.Ако наистина искаш мисля,че ще успееш.Не го приемай като фикс идея,просто се опитай.Ако не стане-гледай бебка с любов и не се тормози излишно.

# 24
  • Мнения: 422
Недей да се отказваш и не слушай педито!Ох направо кръв нямам #Cussing out  #2gunfire Вместо да те посъветва и да ти помогне.Цеди се и я слагай постоянно на гърда!Сменяи позите,кърми я носейки(разхождаш се напред назад в стаите..това на мен ми помогна),пии течности,хапвай мюсли и овесени ядки,пии лактогеннен чай,бирена мая. Не се отказвай!Можеш да кърмиш бебето си и то успешно..просто малко повече търпение и упоритост!И най-вече бъди спокойна ,сама трябва да се успокоиш,бебето разбира когато не си и малко или много му се отразява и това също е причина да нервничи на гърдата.Спри да даваш с шише,ако трябва докато си увеличиш кърмата давай по-малко АМ с лъжичка.Кърми нощем особено м/у 3 и 8!Недей мисли ,че няма да се върне към гърдата от личен опит говоря..а преди да върна моето бебе изцяло към гърдата беше вече на 3месеца и въпреки ,че беше свикнал много с шишето успях.Сега неиска и да го види,пием вода от чаша или с лъжичка.
Бъди спокойна и търпелива,ще видиш че до няколко дни ще се оправят нещата!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт