Летни вълнения и коронни изпълнения. 206-та НЕМСКА тема

  • 27 957
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 306
Големият беше вчера за сефте на училище за 4 ч. От другата седмица ще е два дни в седмицата на училище. Но така или иначе приключват след 2 седмици.
Благодаря за новата тема. Заглавието пак е супер!

# 16
  • Мнения: 9 292
Благодаря за темата,Бибит! Flowers Hibiscus
При нас времето е странно-днес вали и грее слънце едновременно! Миналия уикенд успяхме да отидем на басейн,но не знам кога пак ще имаме подходящо време  ... SwimmerNature Sunny
Къде са отворили басейните? При нас все още са затворени. Отворени има от 1 седмица само за плувните дружества.

# 17
  • Мнения: 6 916
И при нас басейните са затворени. Нямам търпение да ги отворят, най-големият ни кеф преди короната беше 3 часа басейн в неделя сутринта.

# 18
  • Берлин
  • Мнения: 4 413
Заглавието е готино,както винаги. Благодаря за темата.
Аз имам главоболие често напоследък. Не пия лекарства, освен при неотложност. Ама ми се иска нещо да имам под ръка. Да препоръчате нещо ефикасно без рецепта?

# 19
  • Мнения: 1 457
Дени,в градче в Баварските Алпи живея,в съседното селце също е отворен басейна,но говоря за външните! Sunglasses Вътрешните и спа-зоните са затворени!

# 20
  • Germany
  • Мнения: 2 003
О да, в събота и аз видях отворен басейн в Мюнхен. Как става тази работа не знам, то един ден като есен, а на другия си на басейн. Знам че някъде подгряват водата, но като съм ходила лятото не ми се струва много затоплена 🤣 Браво на тези смели хора, които се къпят в тоя ледник 💪

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, благодаря за темата.

Разбира се, че се обадих в училището и казах, че има алергична реакция. Обаче майките веднага ме питат дали не бил болен! 😒

Ние имаме наблизо езеро, тип гьол. Официално е забранено къпането, но има къмпинг и редовно се ползва.
Водих децата, дойдоха после две семейства с по-малки деца. Не ги пуснаха до водата, на басейн щели да ги водят...
Май другата седмица отваряли, аз преди ходех, но за цял следобед, не обичам да съм ограничена от към време.
Ще видим как ще се развият нещата....

# 22
  • Варна
  • Мнения: 948
Благодаря за темата Flowers Hibiscus
Заглавието е в десятката, като се има в предвид, че само вчера случаите са 1700 Sad
Скоро няма да си иде тая корона. Силно се надявам новата учебна година да започне нормално, обаче май няма да ни огрее Sad
Тук в България всичко си е по старому Simple Smile Или поне където ние пребиваваме - в дълбоката провинция. Опашки, никаква дистанция, вече човек с маска почти не се вижда, а и не чувам някой да говори за вируса. Абе живот!

# 23
  • Мнения: X
Здравейте! Записвам се и аз да следя, наскоро ви открих и обсъждате много интересни и полезни неща.
По въпроса с училищата, детето ми е от понеделник редовно на у-ще, целия клас са вече заедно, ходят и всички на занималня, в двора играят всички..абе що годе нормално е всичко, само по коридорите и до вц са с маска и понеже са две у-ща в една сграда имат по различно време пауза.

# 24
  • Мнения: 9 292
При нас външните басейни са затворени. Вътрешните са отворени, но само за плувните дружества.
Редактирам се открития басейн до нас го отварят утре. Ура! Ще трябва обаче май онлайн да си купуваме билети заради ограничения брой посетители на ден.

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 10:50 от Deni-meni

# 25
  • Немция
  • Мнения: 6 813
HMo two, добре дошла в темата!

Даливали, от разговори с близки в България оставам с впечатление, че възрастните много се пазят. Останалите масово или не вярват, че има вирус, или вече са забравили за него.
И футболни мачове с публика се провеждат вече Flushed
Песимистично съм настроена за ситуацията с коронавируса в България. Неадекватни мерки.

Ако на някой му се чете - историята на една българска двойка възрастни хора в Германия. Художници. И двамата се разболяват от ковид, само жената го преодолява.
https://www.spiegel.de/partnerschaft/ehepaar-erkrankt-an-covid-1 … -eddc1f0d9c09-amp

# 26
  • Мнения: 1 996
Благодаря за новата тема на Бибит.
Много е е яд на времето - отпуска сме тази седмица, планирана още от октомври, и си я изкарахме почти цялата вкъщи. Родителите ми ме разубедиха да пътуваме до България,  бяхме решили за няколко дни да отидем в Шварцвалд да сменим малко въздуха, но като видях прогнозите и от това се отказахме. Втора отпуска карам вкъщи и ми е доста минорно настроението. Следващата по-дълга почивка е октомври и за нея отсега нямам никакви надежди, а фирмата ми не иска да променя нищо в Urlaubsplanung.

# 27
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 375
При нас външните басейни са затворени. Вътрешните са отворени, но само за плувните дружества.

Дени, ти си в Хесен като мен и тук от 15.06 обявиха, че ще отворят и външните басейни. В нашия град бяха решили д ане го отварят изобщо, но сега написаха, че от 01.07 ще е отворен. Вчера някъде срещнах и за отворени външни басейни във Висбаден (нали си там?).
Миналата година времето беше хубаво и децата редовно ходеха, тази година времето не става и още не са се размърморили, че им липсва Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 948
Басейна в нашия град в НРВ го отвориха в края на май месец.
Бибит, ела да видиш за какво става въпрос.
Всички пейки, където се събират възрастнитр на раздумка за фул Макс.
Същото се отнася и за градската градина. Жулят Simple Smile карти и табла по цял ден. Имат и голяма публика един върху друг са Simple Smile
Сега е и дъждовен период и като започне да вали, всеки се крие по беседките и няма вирус. Голяма комедия. Трудно е да промениш навиците на големите хора.

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 085
При нас са отворени басейните, и в близкото село и в града. Дотук добре, ограничен брой посетители едновременно, не се дават шезлонги и пейки за ползване, затворени са душовете. Сиреч, ако ще влизаш / излизаш във/от водата минаваш да се изплакнеш под външния душ. Бррр......
Кой спомена, че възрастните трудно променят навици? Потвърждавам с 2 ръце! Покрай ограничения вход за училищния двор, родителите масово карат децата с кола, и преди беше ужас, но сега е троен ужас пред учшлищата. Спират кой, както му падне, дори, там, където е забранено, изобщо не се съобразяват, че децата излизат от училищния двор и са директно пред колите..Сакън, златното яйце да не трябва да върви 20 метра пеша до паркинга.

Общи условия

Активация на акаунт