Летни вълнения и коронни изпълнения. 206-та НЕМСКА тема

  • 28 028
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Блягодаря, момичета, ще се опитам през тези френски сайтове.

Пипи, коя е тази група, така се казва ли, "Българи в Мюнхен"? Онази аптекарка беше Диана, друга е явно. 😃

Катерица, благодаря ти. Преди да те притеснявам, ще опитам всичко друго като варианти.

# 721
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Криси, аз съм купувала лекарство от нашата аптека с българска рецепта и без оригинал, веднага ми го дадоха, после показах самата рецепта. Ако искаш мога да попитам тук, преди да ходиш до Франция Simple Smile Прати ми какво е лекарството и как трябва да е изписано. Ще попитам веднага.

# 722
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Криси, пробвайте и с личният ви лекар. Преди няколко години бях питала моя личен, дали би издал рецепта за едно от лекарствата на татко, ако се наложи и каза, че няма проблем.

# 723
  • Мнения: 11 315
Аз съм купувала лекарства с бг рецепта през личния си лекар, който ми даваше приват рецепт. Не съм търсила бг аптекар.

# 724
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
В момента сме пуснали рецептите към някаква онлайн аптека, да опитаме и така. Писали са днес, че ще обработват ауфтрага. Ще видим какво ще обработят и какво ще доставят на практика.

Този приватрецепт на мое име ли се пише? Все едно аз взимам лекарството?

# 725
  • Мнения: 1 996
Да, при мен лекарят я издава на мое име, не съм имала проблем досега, вече 4 пъти вземам.

# 726
  • Мнения: X
Като е приват рецептата, защо читири пъти да се взема? Тя остава в пациента и може да се ползва отново.

# 727
  • Мнения: 1 996
2 пъти я губих, един път я пращах и не ми я върнаха,иначе я ползвам постоянно, от години, не остава в аптеката.

# 728
  • Мнения: 7 055


Пипи, коя е тази група, така се казва ли, "Българи в Мюнхен"? Онази аптекарка беше Диана, друга е явно. 😃



Да, "Българи в Мюнхен" е името на групата, всъщност те са две, аз съм член на едната, мисля тази, която е с Фрауенкирхе на корицата.

# 729
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Я, онлайн аптеката твърди, че ни е пратила поръчката... Аз продължавам да съм скептична, докато не видя какво е пратила, няма да повярвам...

# 730
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Я, онлайн аптеката твърди, че ни е пратила поръчката... Аз продължавам да съм скептична, докато не видя какво е пратила, няма да повярвам...
В Бьоблинген, 18км от Щутгарт, има аптека с бг аптекар. Пиши ако не се получи с онлайн аптеката, ще ти пратя адрес.

# 731
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря на всички за отзивчивостта и идеите!

Въпреки моя скептицизъм, днес получихме пратка от онлайн аптеката с правилното лекарство в правилната разфасовка. Не очаквах, защото наживо, с обяснения, не ставаше, а сега стана... Ще го имаме предвид за друг път.

Някой да е чувал нещо от Mößbauer-Effekt? Не съм я засичала от 2 теми, но не изключвам да съм пропуснала нещо. Надявам се да са добре.

Гея, по-добре ли е крачето?

# 732
  • Немция
  • Мнения: 6 877
Благодаря на всички за отзивчивостта и идеите!

Въпреки моя скептицизъм, днес получихме пратка от онлайн аптеката с правилното лекарство в правилната разфасовка. Не очаквах, защото наживо, с обяснения, не ставаше, а сега стана... Ще го имаме предвид за друг път.

Някой да е чувал нещо от Mößbauer-Effekt? Не съм я засичала от 2 теми, но не изключвам да съм пропуснала нещо. Надявам се да са добре.

Гея, по-добре ли е крачето?
Криси, чудесно, че се е получило с лекарството.

Мьос съм я засичала в друга тема, така че предполагам, че всичко е наред с нея. Отделно сега е ваканционен период.

Съфорумки, наближаваме 50та страница. В близките дни няма да успея с новата тема. Ще се радвам някой да намери време да направи нова. Blush

Другата седмица дават големи горещини в НРВ, а учебната година започва в сряда. Очаквам като за начало hitzefrei за училищата, ще съм в очакване на съобщение оттам.

# 733
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
В Берлин започваме в понеделник и вече имаме писмо, че сигурно ще има hitzefrei. С маски трябва да са и в час, ама ще видим как ще е.

# 734
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Криси, супер новина за лекарството! Кракът е по-добре, махнаха конците, ходи на физио терапия, махнаха му патериците, все още е подут там, но е нормално. Отделно му казаха да натоварва малко повече оперирания крак, защото е започнал да се криви на една страна. Не мога да повярвам колко бързо го вдигнаха на крака...

Общи условия

Активация на акаунт