Гримиране - идеи и техники. Тема №79

  • 45 478
  • 723
  •   1
Отговори
# 585
  • Бостън
  • Мнения: 13 540
Спарклинг, застани с лице към прозорец, за предпочитане северен и си направи селфи, моля - лицето ти трябва да е огряно от неутрална светлина. На 2-рия кадър светлината ти иде косо отгоре. И това е естествен цвят на косата?

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 17:25 от Agent Provocateur

# 586
  • Мнения: 1 759
Да, естествения е, не се боядисвам

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 19:04 от sparkling eyes

# 587
  • Бостън
  • Мнения: 13 540
На мен на зима ми прилича sparkling eyes.
Hmmm, и аз натам клонях, Б., но след последната снимка завих към тъмна есен, мхм! Не мога да кажа със сигурност, съжалявам!
Температурата на светлината на която се снима може да промени ужасно много цветовете.


Погледнете това видео:


и това:


Всички, които се определят като топло-студени, зелени и неутрални - вторият и третият клип може да са интересни и за вас! 3-то видео от 10 минута натам задължително!! Петрова и Спарклинг направо ще ги изпитвам Wink

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 19:28 от Agent Provocateur

# 588
  • Мнения: 1 759
На мен ибаче и лилаво и топлите ми стоят добре

# 589
  • Бостън
  • Мнения: 13 540
На мен oбаче и лилаво и топлите ми стоят добре
В такъв случай тъмна есен, ако трябва да се придържаме към тази класификация.
А носиш ли тези jewel цветове, които постнах за Петрова:

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 19:43 от Agent Provocateur

# 590
  • Мнения: 1 759
Всичко нося, обичам всякакви бижута, без злато. Според мен хич не ми отива.
Изключително много ми се променя лицето само дори дрехата да сменя, затова сякаш аз бих се определила като неутрална.
Последно слагам снимки :
Тук пробвах едно ново червило (нямам фдт , аз принципно не нося), имам лек руж RD 103 на shiseido (любим ) и спирала.
....

Тук- спирала, руж, балсамче
....

П.с. Всичко на всичко в този телефон има 10 снимки , почти всички ги сложих тук , Flushed

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 19:04 от sparkling eyes

# 591
  • Бостън
  • Мнения: 13 540
Много, много ефектна и драматична жена си Simple Smile И това червило с тъмните рамки - просто супер!

Хвърли поглед и на последното видео, може да ти даде още идеи, а и все пак професионалист го е правил, а не ентусиаст като мен:



Oще едно видео, с което не съм съвсем съгласна (че е винаги студен олив тона!), но е много интересно, както и коментарите под него!
Ния, за теб! И за Спарки!


Изобщо добре е да помним, че в края на краищата трябва да се харесаме първо и категорично ние самите! А и е видно, че дори различните профита/ютюбъри/инфлуенсъри също не са единодушни по адрес на един и същ човек/селебрити, точно както и техните стилисти/мейкъпартисти не са единодушни по въпроса какво е оптималното.

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 19:54 от Agent Provocateur

# 592
  • Мнения: X
ПС: Nia, ще ме разориш. Тая пудра на By Terry ще се купува. Особено в комбинация със Шисейдото е... Heart Eyes
Петровче, пробва ли я с Ланком? И другите ФДТни как са ти? Пробвай моля те хидратираща база (не мазна или олио), Ланком нюд и пудрата в жегите.
В Рим вали в момента, но тези дни не се диша и влажността е брутална. Днес отново бях с Нивеа и пудрата на Аура, супер яка комбинация за суха кожа imho.

# 593
  • Мнения: 1 103
Слушам и изпълнявам, утре ще докладвам Joy Днес я пробвах за първи път.
Ех, много се радвам, че така ти паснаха Heart Eyes

# 594
  • Мнения: 2 001
Според вас това значи ли, че съм с неутрален подтон или просто бъркам някъде с възприятията ми?
Най-вероятно да!
Ще постна няколко от ориентировъчните реклами/shade finders на Ulta - ще се познаеш ли някъде?
Скрит текст:
   
Най-мязам за първата горе в ляво. Но косъма ми е по светъл и естествения пепелее. " Бебешките " косми над слепоочията са ми руси. Лятото вежди/мигли изсветляват и рижавеят ( без да ги боядисам или сложа спирала ставам ужасно бозава ) Окосмяването по тялото ми става скандинавско русо.  Вените ми са на 100% синьо/зелени. Бързо правя тен, но никога тъмен/шоколадов, изгаряла съм само от глупост като заспиване на обед на плажа Simple Smile ползвам ниска защита 15-25 за тялото, която подновявам
В момента имам 2N серума на TheOrdinary който като цвят ми е зимния, на лицето ми жълтенее, летния ми цвят на Л.Мерсие 2W2 който е ужасно оранжевеещ при поставяне, но после ми "залепва" като цвят.  
Nars TM Groenland (Light 3) ми го "предложи" сайта за матчване на фондейшъни -
https://3.bp.blogspot.com/-6_Atm0tQLJg/VrrPuRgy-gI/AAAAAAAAUzo/n … Moritz-Swatch.jpg Определено ми розовее на лицето - няма да го повторя вече.

Преди време Провокаторчето беше пуснала руски сайт и там се определих като есен.

Вчера пробвах този ЦЦ крем - който като изтискам е бял, а после така се промени и се сля с кожата ми. Много ми допадна, но нямах време да го "усетя" напълно, че се хвърлих в морето Simple Smile
https://www.notino.bg/erborian/cc-cream-centella-asiatica-ozarja … 553666/#tabAnchor

* сдобих се и с две пигментни петънца под очите, въпреки постоянното мазане на лицето с фактор Sad

# 595
  • Бостън
  • Мнения: 13 540
Casual, азиатските продукти са известни с това, че много от тях се адаптират към кожата. Как го правят този трик, и то дори такива с  доста пълно покритие е абсолютна мистерия за мен, но факт. Бърз пример от вчера - беше ми харесал много къшън на Миша (25), но ми идва леко светъл в момента и въпреки, че Ния ме предупреди, че не е за мен аз купих и 27 номер. В момента на нанасяне цветът е ужасен, т.е. в сравнение с кожата ми ужасно различен. 5 минути по-късно пак не е идеално, но доста поносимо и с малко пудра мога да изляза на улицата.

Бях ви питала преди няколко дни за две палитрички, та ще сложа пример как изглежда реално на кожа (на ръка и без праймър, на различна светлина) топлата, за която се притеснявах, че ще дублира като цветове/топлина моите 2 палитри на УД Хийт.
Скрит текст:


Необработвани, на ръка без праймър, на различна светлина!



*****************
От известно време ми се върти една идея, която вчера докато бъбрехме за подтонове придоби форма - когато ни се намират 10 минути с кафето и си търсим идеи, освен това което ни е харесало да пускаме в темата още няколко варианта на същото селебрити, които не ни допадат толкова много. В сми аз често си запазвам визии, които са ми харесали и често те са на известни лица, та е въпрос на секунди да намеря същото лице с грим/цветове, който не ми допада и не мисля, че украсява дадената актриса. Понякога такава директна съпоставка може да е много интересна.
Хмм, така, както го написах вече не ми звучи толкова полезно/интересно, колкото ми изглеждаше вчера...
Скрит текст:
ДА!
       

НЕ!
       

Това момиче толкова яко го ретушират, че на някои снимки изглежда по-светла от мен Simple Smile

# 596
  • Мнения: 408
За феновете на Наташка - в сайта ѝ има 30% на Gold, Lila, Sunset.

Агент, идеята ми се струва чудесна. Черпя главно идеи за грим от “себеподобни” влогъри, актриси и т.н, но пък е интересно да се види какво не отива на даден цветотип, за да се избягва/съответно коригира по правилен начин.

От пудрите се спрях на Шисейдо. Все още не съм я взела, но ми направи впечатление, че и тя се синхронизира с цвета на кожата. Преди доста време, когато още азиатската козметика не бе навлязла на нашия пазар, моя приятелка имаше позната корейка, която й изпращаше тяхна козметика, тя ми бе споменала, че някакъв продукт се адаптирал към кожата, тогава ми звучеше почти космическо!

Иначе да се похваля една продавачка в два различни дни ми похвали кожата. Надявам се да не е било търговски трик. 😂

# 597
  • Мнения: 935
Здравейте момичета, препоръчайте ми продукт за контур, който да не оранжавее. Какъв използвате ?

# 598
  • Мнения: 3 640
Ако си със студена кожа, погледни ружа на Nyx  toupe. При мен седи сиво-лилаво, но аз съм доста жълта. 😃
Моят контур е от коледната колекция на Sephora, но вече няма как да го намериш.

# 599
  • Мнения: 1 330
Здравейте.Излязох  в отпуск и не успявам да ви насмогна, на работа съм явно по-организирана😁.
Много хубави и полезни неща сте изписали и тъкмо си помисля, че знам достатъчно, такива знания показвате, че разбирам, че нииищо не знам🙈😁.
Според вас, за лятото, за зряла, комбинирана кожа, пролет цветотип, какво ми липсва?
Слагам хидратиращ крем, после BB Garnier(ако не сложа хидратацията първо, сякаш кожата ми ще се напука от сухота🤷‍♀️).Ползвам и бронзиращият продукт на Аура, не го слагам съвсем правилно явно, но...опитвам.Вчера ми казаха, че имам страхотен тен на лицето, а аз нямам такъв😂😂😂. И, за да е пълна картинката слагам и руж, но той е толкова слабо розовеещ, че стои като блущукащ акцент, а и аз слагам съвсем мъничко.
Сенките(с база) от ретроградния Меркурий(реших, че трябва да опитам да я свърша тази палитра), но...сякаш не се получава свежото, което търся.Четох, че вие сменяте палитрите спрямо сезоните, с какво да сменя тази?За червилото си намерих едно на Сефора, харесва ми как стои, изключително трайно, май.. само от него съм мнооого доволна.
Слагате ли нещо и на шията-цялата?
Нещо да пропускам или да ми е в излишък?

Общи условия

Активация на акаунт