Косопад - 18

  • 63 358
  • 896
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 615
MorningSun, изследвай Селен при първа възможност, от предозиране косопада може да се засили още повече.Аз съм писала и преди, че на мен също ми го беше изписал ендокринолог, но аз го изследвах и се оказа, че съм с нива 116 при горна граница от 120, та не го пих...
При високо желязо и нисък феритин значи, че има проблем с динамиката на желязото.Магнезий, Л-Лизин и Вит Ц, евентуално могат да подпомогнат феритина.Най-добрия вариант е да отидеш на хематолог.
Цинкът ще намали желязото и медта, и с него не трябва да се прекалява.
Оптимизирането на щитовидните хормони и напасването на хормона отнема месеци, при някои около година.За коспада ще са нужни поне 3-4 месеца.Косата може да пада от недостъчен хормон или от по-голяма от нужната доза.

За Вит.Д напоследък попадам на доста противоречиви мнения.Според някои доктори при нисък резултат не трябва да се приема Вит.Д, а Магнезий, Вит.А ,Вит.Е и К2-МК4, за да се повишат нивата му.
Някой назад беше питал за връзката му с косопада.Да, ниските му нива са една от причините.

# 61
  • Мнения: 1 846
MorningSun, изследвай Селен при първа възможност, от предозиране косопада може да се засили още повече.Аз съм писала и преди, че на мен също ми го беше изписал ендокринолог, но аз го изследвах и се оказа, че съм с нива 116 при горна граница от 120, та не го пих...
При високо желязо и нисък феритин значи, че има проблем с динамиката на желязото.Магнезий, Л-Лизин и Вит Ц, евентуално могат да подпомогнат феритина.Най-добрия вариант е да отидеш на хематолог.
Цинкът ще намали желязото и медта, и с него не трябва да се прекалява.
Оптимизирането на щитовидните хормони и напасването на хормона отнема месеци, при някои около година.За коспада ще са нужни поне 3-4 месеца.Косата може да пада от недостъчен хормон или от по-голяма от нужната доза.

За Вит.Д напоследък попадам на доста противоречиви мнения.Според някои доктори при нисък резултат не трябва да се приема Вит.Д, а Магнезий, Вит.А ,Вит.Е и К2-МК4, за да се повишат нивата му.
Някой назад беше питал за връзката му с косопада.Да, ниските му нива са една от причините.
Възможно е, според мен всичко е от стрес главно и липса на витамини в храната.

# 62
  • Мнения: 39 560
Днес минах през дерматолога. Изписа ми козметика на Фито- шампоан и ампули за мъжки косопад, и витамини. Някой има ли отзиви?

# 63
  • Мнения: 75
Днес минах през дерматолога. Изписа ми козметика на Фито- шампоан и ампули за мъжки косопад, и витамини. Някой има ли отзиви?
Коя серия на Фито? Аз категорично не съм доволна от Фито - те според мен имат и някакви масла, или много силни билки в състава си и омазняват косата. Ползвала съм двете последни серии Фитологист 15 и Фито Новатрикс - безумно скъпи серии без сериозни резултати. Правила съм и с двата вида ампули пълния курс от по 3 месеца.

# 64
  • Мнения: 75
Веси, косопада ти най-вероятно се е увеличил заради прогестероновия крем.Обикновено това се наблюдава при ползване на по-малко количество, отколкото е нужно на тялото.Прогестеронът е изключително мощен хормон, намира се на 3-то място в хормоналната каскада след Холестерол и Прегненолон.
Когато се взима в по-малки количества увеличава кортизол и естроген.При ползване на прогестеронов крем увеличението се случва на тъканно ниво и не се отразява на серумните нива.
Аз съм пила биодидентичен прогестерон за 2 или 3 месеца през есента и не забелязах промяна в косата, нито положителна, нито отрицателна.Сега бях решила отново да подновя приема и се зачетох как би ми се отразило на косата, тъй като не ми се ще да объркам отново нещо...Информацията на която попаднах сочеше, че при огромна част от жените косопада се увеличава драматично и то в рамките на дни, съветваха ги да увеличават дозата до 400мг на ден.Жените ползваха крем или биоидентични таблетки.

Иначе резултатите ти изглеждат добре, макар че според мен тестостеронът ти е малко нисък.Прогестероновият крем не е дал отражение върху тях.
Дала си излишни пари за дехидротестостерона...SHBG е по-добър и къде, къде по-евтин показател за наличието на свободни андрогени.Но ще ми е интересно какъв ще ти е резултата, гледайки другите показатели би трябвало да е на дъното на референтните.
Трябвало да е изследваш и ЛХ и ФСХ, 17-ОН-прогестерон и Андростендион, така и така са те боцкали.
Не помня дали беше пускала изследвания и за щитовидната жлеза и какво беше положението при теб.

Между другото за плазмотерапията също бях чела за по-често засилване на косопада, отколкото някакъв положителен резултат.Заради това се отказах категорично и от този експеримент...
Благодаря за отговора!
Бях пускала да - да кажем, че само Т3 и Т4 са ми малко в долните граници и се опитвам да ги вдигна със селен, защото не знам с какво друго. Излезе ми и резултата от дехидротестостерона - 59 при долна граница 69, в съответната фаза. Не знам какво да мисля - не е андрогенен явно. Както и да е, аз не издържах на това лутане и хвърляне на стотици левове, и си започнах пак миноксидила. Аз съм ползвала миноксидил преди 3 години, тоест 2012 започнах и го спрях 2017, защото бяхме решили да имаме второ дете. И за мен от него има ефект, и освен коса, растат и повече косми по-тялото, но две добри няма.

# 65
  • Мнения: 39 560
Изписа ми витамините PHYTOPHANERE, шампоан PHYTOLIUM и ампули PHYTOLIUM 4(и двете са за мъжки косопад).

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
Здравейте, аз също имам засилен косопад от около 2 месеца. Имам хормонални нарушения- високи надбъбречни андрогени + засилен стрес през последните месеци.  Пия цинк, вит. А и Е по схема, вит.Ц , магнезий. Не съм пила до сега биотин и се притеснявам да не би да увеличава цялостно окосмяването (и по тялото) , че и без това си ми е повишено.
Чудя се какъв шампоан да си взема сега- Дюкре Анафаз, Фитовал (преди ми е вършил работа) или Медисютикълс биокленц от златна рибка.
Някой има ли отзиви за тях?
Доволна съм оставала от ампулите на Алфапарф от златна рибка, но последно време не са налични.

# 67
  • Мнения: 75
Изписа ми витамините PHYTOPHANERE, шампоан PHYTOLIUM и ампули PHYTOLIUM 4(и двете са за мъжки косопад).
Дано при теб имат положителен ефект! Успех!

# 68
  • София
  • Мнения: 615
веси димитрова, благодаря за обратната връзка.Сигурна бях, че ДХТ ще е на дъното, нямаше как да не е гледайки другите ти резултати.ДХТ не причина за андрогенния косопад, той се повишава в отговор на възпалението в следствие на други хормонални проблеми и от там е набеден за участник, а той всъщност е противовъзпалителен хормон.Но при теб няма такава хормонална картина.
Трябва да се насочиш в друга посока.
Железния панел как ти е?Изследвала ли си антителата на щитовидната жлеза?

bonbonnika, започвай да пиеш МИО Инозитол по 4гр дневно, има множество изследвания за понижаване на надбъбречните хормони след 6 месечен прием.Провери се и за Инсулинова резистентност, ако имаш такава Инозитола отново ще помогне.Изследване и преглед при гинеколог за ПКЯ, СПКЯ също е хубаво да се направи.
От Биотина няма да получиш допълнително окосмяване по тялото, то ти е от повишените андрогени.

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
S.Magnifica, благодаря за отговора! Да, аз пия инозитол от около 3 месеца. Първо пих инофолик сашета, после една опаковка инофолик комби, сега съм на иногинол. Май от Инофолик комби виждах най- добър ефект и следващият път ще си купя пак него. В иногинола инозитола е в малко количество и явно не е достатъчен.
Ходила съм на гинеколог и ендокринолог. Нямам потвърдена СПКЯ, въпреки налични симптоми и завишените хормони. (?!)  Ендокринологът заключи: “функционални нарушения на надбъбрека в следствие на хроничен стрес”. Нямам ИР, изследвала съм се.
Може да пробвам с биотин, благодаря!

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 18:48 от bonbonnika

# 70
  • София
  • Мнения: 615
Аз пия този по 4 мерителни лъжички на ден и ми се струва най-изгоден като количество и състав, стига ми за около месец.https://www.apteka24.bg/vitamini/7416-mio-inositol--folic-acid-p … -гр-виридиан.html
В Иногинола е повече D-хироинозитола, който е по-добър вариант за ИР.
Аз също нямам потвърдена СПКЯ, но си се броя с такава точно заради завишените андрогени.
Биотина няма да ти навреди, пий го спокойно.
За стреса пия Ашваганда.
Преди време попаднах на изследване, в което жена с нетипична надбъбречна хиперплазия е свалила нивата на 17-ОН-Прогестерон след продължителен прием (към 8-9 месеца)на Ашваганда и косопадът и е спрял.

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
Точно днес загледах този инозитол по препоръка на друга съфорумка. Ще пробвам и него. Благодаря за препоръката! (Всичко съм съгласна да пия , само не и противозъчатъчни..)

# 72
  • Мнения: 1 227
Като споменахте противозачатъчни... гинеколожката ми иска да ме слага на противозачатъчни, за да съхраним яйчниковия резерв, тъй като имам нисък антимюлеров хормон за възрастта си, пък не съм раждала... мислите ли че минаването на противозачатъчни би засилило косопада? Изследвала съм полови хормони и щитовидна жлеза, само леко повишен пролактин имах, за който пих Достинекс и успяхме да го смъкнем и е в норма, но дерматоложката ми каза за косопада че въпреки, че пролактина не виляе пряко на косата, факта че има хормонален дисбаланс може да доведе до косопад и сега се чудя ако пия противозачатъчни (което за жалост при мен е почти неизбежно) дали няма да се влоши положението с косопада...

# 73
  • София
  • Мнения: 615
PeachHoney, зависи от това какви противозачатъчни ще ти изпише гинеколога.
Ясмин или Диане 35 спират косопада, но след това когато решиш да ги спреш ще стане страшно...
Не съм се интересувала от запазването на яйчниковия резерв, но не може да няма и друг начин, събери възможно най-много информация преди да се решиш на тази стъпка.Не само заради косата, а заради всичките хормонални бури, които ще настъпят след спирането им.
Ето една статия на български, в която се споменава и Пролактина.
https://xenobg.com/ray-peat-za-kosopada/
За всички, които знаят английски препоръчвам книгата Hair like a fox, има я безплатно в pdf формат.

# 74
  • Мнения: 1 227
S.Magnifica много полезна статия, благодаря! Относно хапчетата - сега иска да ми изпише тояно Ясмин, а преди години съм пила Диане 35 заради акне и ми повлия фантастично, отслабнах (не че имаше нужда), целулита ми изчезна, порцеланова кожа... като ги спрях очудващо нямаше големи катаклизми, тук-таме някоя пъпка се появяваше... Самоизписах си ги пак след около 2 години и на 3тия месец ги спрях защото се чувствах много зле, явно са ми били тежки. Знам че Ясмин е по-лек вариянт, а пък според докторката не трябва да ги спирам (освен за почивка) докато не реша да правя бебета...

Общи условия

Активация на акаунт