На море в България 2020 г.! - 4

  • 45 953
  • 749
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 135
Лично аз очаквам към средата на юли да пуснат много добри оферти, поне едно 40-50% намаление, и то най вече на скъпите хотели.При тази липса на туристи..поне да не са на загуба , тези които са решили да работят.  Предлагам да отворим тема където да отбелязваме изгодни оферти .
За септември съм запазил на обзор AI. За 9 нощувки - 600 лева. Същия хотел в края на юли е на цена от 2000 лева...според мен има доста марджин за сваляне на цените...нали не мислите ,че септемери хотелите работят на загуба? Или заплатите на персонала са по високи юли месец... Просто спекула с цените на база търсене и предлагане-силен/слаб сезон.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 18:35 от Vodopad

# 301
  • Sofia
  • Мнения: 3 840
Лично аз очаквам към средата на юли да пуснат много добри оферти, поне едно 40-50% намаление, и то най вече на скъпите хотели.При тази липса на туристи..поне да не са на загуба , тези които са решили да работят.  Предлагам да отворим тема където да отбелязваме изгодни оферти .
Страхотна идея, който може нека го направи. Аз също се надявам да смъкнат поне малко цените. Тази година (поне при нас) резервацията ще е от "днес за утре". 😀
Прекрасно лято на всички. 😀

# 302
  • Мнения: 1 295
То май при доста от нас ще е " от днес за утре" резервацията. Подкрепям идеята за тема с изгодни оферти.

# 303
  • София
  • Мнения: 2 296
А защо трябва да е отделна тема?
След като в тази тема почти на всяка страница се пише колко евтино и хубаво е в Гърция, Турция и т.н., при все, че има отделни теми, не виждам смисъл да има отделна тема за далаверки за море в България през 2020 година...

# 304
  • Мнения: 96
Няма лошо, щом могат да потвърдят с факти това твърдение - ще е полезно за всички как става фокусът.
За Гърция, като изначало, автоасистънса е 3 пъти по-скъп, отколкото само за БГ. Магистралата до Атина е 35 евро в посока, до Бургас е безплатно, поне засега. Цените в Гърция са два пъти по-високи в магазините, отколкото тук, заведенията са 3-4 пъти по-скъпи. Хотелите на една и съща база са два пъти по-скъпи. Лекарствата са в някои случаи 4 пъти по-скъпи /мога да предоставя касови бележки колкото искате/. Медицинската застраховка е 100-на лева, не знам как има луди, които пътуват без тези неща. Горивото в Гърция е най-скъпото в Европа.
И аз често се изумявам на твърдения как в Гърция е по-евтино ... но явно чалъм е измислен. Simple Smile
ЕДИТ: Само да добавя, че прословутите безплатни шезлонги изобщо не са безплатни никъде в Европа!
"Безплатни" са само в забутани гръцки села, където заведенията се опитват да привлекат хора да седнат при тях, подозирайки, че все пак ще направят някакъв оборот. Отделно там никак не е "модерно" да лежиш по тези пластмарии /лични наблюдения/. В последните години дори и в северна Гърция обаче започнаха да въвеждат цена за плажните принадлежности, заради тарикатлъка на българина с фрапетата по 3 евро!
За сравнение на цените на пластмасите - в източна Италия цените за чадъри са 20 евро, по Ривиерата са от 25 евро нагоре.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 19:46 от Dark Avenger

# 305
  • Мнения: 18 663
От сряда Гърция въвежда нови правила за влизащи в страната - попълва се формуляр с подробна информация, генерира се QR код и този код се носи от туриста за проверка от типа "да послужи пред когото е необходимо" - https://www.24chasa.bg/novini/article/8752893

# 306
  • Мнения: 691
Лично аз очаквам към средата на юли да пуснат много добри оферти, поне едно 40-50% намаление, и то най вече на скъпите хотели.При тази липса на туристи..поне да не са на загуба , тези които са решили да работят.  Предлагам да отворим тема където да отбелязваме изгодни оферти .
За септември съм запазил на обзор AI. За 9 нощувки - 600 лева. Същия хотел в края на юли е на цена от 2000 лева...според мен има доста марджин за сваляне на цените...нали не мислите ,че септемери хотелите работят на загуба? Или заплатите на персонала са по високи юли месец... Просто спекула с цените на база търсене и предлагане-силен/слаб сезон.
За кой хотел става дума?

# 307
  • Мнения: 1 738
От днес сме в Мирамар. Нищо общо с предишни години. Като хора може би 20-30% от капацитета на хотела. Като услуги също. Много съм разочарована. Почивам за 7 година подред тук. Очаквах някакъв ред и все пак да удовлетворят клиентите. Нищо общо.

# 308
  • Мнения: 427
От днес сме в Мирамар. Нищо общо с предишни години. Като хора може би 20-30% от капацитета на хотела. Като услуги също. Много съм разочарована. Почивам за 7 година подред тук. Очаквах някакъв ред и все пак да удовлетворят клиентите. Нищо общо.

Ако искаш разкажи малко повече. Мирамар ми е един от изборите за хотел.

# 309
  • Мнения: 135
От днес сме в Мирамар. Нищо общо с предишни години. Като хора може би 20-30% от капацитета на хотела. Като услуги също. Много съм разочарована. Почивам за 7 година подред тук. Очаквах някакъв ред и все пак да удовлетворят клиентите. Нищо общо.

Ето защо трябва да намалят цените, най малкото защото,поради разни фактори, има видим спад в качеството на услугата...поради липса на туристи..

# 310
  • Мнения: 2 683
Няма лошо, щом могат да потвърдят с факти това твърдение - ще е полезно за всички как става фокусът.
За Гърция, като изначало, автоасистънса е 3 пъти по-скъп, отколкото само за БГ. Магистралата до Атина е 35 евро в посока, до Бургас е безплатно, поне засега. Цените в Гърция са два пъти по-високи в магазините, отколкото тук, заведенията са 3-4 пъти по-скъпи. Хотелите на една и съща база са два пъти по-скъпи. Лекарствата са в някои случаи 4 пъти по-скъпи /мога да предоставя касови бележки колкото искате/. Медицинската застраховка е 100-на лева, не знам как има луди, които пътуват без тези неща. Горивото в Гърция е най-скъпото в Европа.
И аз често се изумявам на твърдения как в Гърция е по-евтино ... но явно чалъм е измислен. Simple Smile
ЕДИТ: Само да добавя, че прословутите безплатни шезлонги изобщо не са безплатни никъде в Европа!
"Безплатни" са само в забутани гръцки села, където заведенията се опитват да привлекат хора да седнат при тях, подозирайки, че все пак ще направят някакъв оборот. Отделно там никак не е "модерно" да лежиш по тези пластмарии /лични наблюдения/. В последните години дори и в северна Гърция обаче започнаха да въвеждат цена за плажните принадлежности, заради тарикатлъка на българина с фрапетата по 3 евро!
За сравнение на цените на пластмасите - в източна Италия цените за чадъри са 20 евро, по Ривиерата са от 25 евро нагоре.
Какъв тарикатлък?
Виждал съм гърци да стоят също на едно фрапе, виждал съм и храна да си вадят, вождал съм гърци да си взимат сладолед от магазина и да го ядат на шезлонга.
Гурция има един голям плюс. На който и плаж да си поръчам фрапе знам колко ще струва.

# 311
  • Мнения: 135
Лично аз очаквам към средата на юли да пуснат много добри оферти, поне едно 40-50% намаление, и то най вече на скъпите хотели.При тази липса на туристи..поне да не са на загуба , тези които са решили да работят.  Предлагам да отворим тема където да отбелязваме изгодни оферти .
За септември съм запазил на обзор AI. За 9 нощувки - 600 лева. Същия хотел в края на юли е на цена от 2000 лева...според мен има доста марджин за сваляне на цените...нали не мислите ,че септемери хотелите работят на загуба? Или заплатите на персонала са по високи юли месец... Просто спекула с цените на база търсене и предлагане-силен/слаб сезон.
За кой хотел става дума?

Sunrise AS

# 312
  • Мнения: 1 738
За Мирамар - предни години имаше 4 ала карт ресторанта, сега работи само един. Барът на плажа не работи. Храната я сипват от персонала, като виждаш какво има от 2 метра разстояние. Т.е. въобще не можеш да разбереш какво има. А то е около 30% от това, което предлагаха предишни години. И всичко е за да има дистанция - ок. В същото време персонала е с маски на брадичката, под носа или въобще без маска. И за какво тогава е цялото нещо? Лоби бара работи до 12.00, не денонощно - както предишни години. И това е само от днес. Предполагам, че утре ще установя други нередности.

# 313
  • Мнения: 8
А не е ли малко късничко на 28-ми юни още да го обмислят? То половината сезон мина вече
На другите места не знам как е, ние ще ходим в началото на август в Оазис - Лозенец, преди 2-3 седмици запазих, цените са си същите като миналата година. Там 90% от собствениците са руснаци и поне засега пише че освен такива с постоянно пребиваване не могат да влизат в БГ. Дори и да ги пуснат (министерството напира, но май решението е общоевропейско) пак капицететът ще е пълен наполовината, защото и тях ги е страх да пътуват. Въпреки това цените на нощувките не се намаляват, явно на собствениците на комплекса им е все тая. Примерно шатрите на плажа са от сорта на 200 кинта на ден и преди седяха повечето празни, сега съвсем Simple Smile

# 314
  • Мнения: 1 073

За септември съм запазил на обзор AI. За 9 нощувки - 600 лева. Същия хотел в края на юли е на цена от 2000 лева...според мен има доста марджин за сваляне на цените....
A колко разочаровани ще останете за тия 600лв. Ще чакам отзивите ви.

Общи условия

Активация на акаунт