На море в България 2020 г.! - 4

  • 45 780
  • 749
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 890
Продължавайте да плащате авансово и то за AI на булгаристанските хотелиери, но поне после не се оплаквайте.

# 166
  • Мнения: 315
И аз съм 'за' взискателността към това, което се получава срещу парите. Не е каприз. Това е начина да се подобрява качеството на предлаганата услуга. Проблемът на по-голяма част от нашите хотелиери  е, че не са стартирали бизнеса си от нулата, а им е даден. И манталитетът им е "Ти ли ще ми казваш на мене!". Та никак не ми е жал, че тази година сезона ще им е нулев. Дано да си научат урока.
За БГ ОИ - не бих си го причинила по няколко причини-  хранителните продукти не отговарят на цената , която се изисква да се плати. Контролът по раздаването на храната е почти нулев ( да не обидим чужденците), и не на последно място, семейството ми обича ходенето по различни заведения. Никога не сме оставали без маса или да чакаме дълго време за да се освободи някоя. Единственото, което правя е предварително да прочета коментарите за заведенията в гугъл, трип адвайзър и подобни сайтове. Намирам номер и си запазваме маса за определен ден и час. До сега не сме се подвеждали. Накрая като сметнем всички разходи ни излиза като ОИ, но сме имали по-голямо разнообразие Simple Smile

# 167
  • София
  • Мнения: 5 933
Кристалче, ако беше чела внимателно, за магнолиите дадох + отзив.

Не мисля, че 200+ лв на вечер е евтино.
И на мен ми се струва, че всеки май-юни Вие обикаляте ОИ и все сте недоволни. А явно имате представа от хотелите и условията, че и от цените. Аз ви се радвам на отзивите ( когато не са особено заядливи) , ама не е ли по-добре да се ориентирате към хотели, които са изпитани, добри и с хубави отзиви?
Отделно ако в хотела има 20 души в момента, какъв ОИ очаквате? То ясно че няма да има избор на храна. Или пък се откажете от ОИ, което точно тази година  е ясно, че няма да е на ниво, ама нищо не може да се очаква.
Инак само ще си пишете по форума.
200 лева на ден за какво помещение и за колко хора? Дюни пробвали ли сте? ако държите на ОИ де
Или стойте на Магнолиите, и ние харесваме хотела, освен ятата комари, които донякъде ме спират

# 168
  • София
  • Мнения: 1 767
Стига сте давали наклон на хората кой къде и как да почива. Темата е за споделяне на отзиви, а всеки може сам да прецени за себе си според приоритетите си, парите, които може да отдели и т.н. И стига с тази Гърция и Турция - като ви харесва, ходете там и си пишете в съответните теми.

# 169
  • софия
  • Мнения: 2 911
Ние миналата година бяхме в Цезар Палас и храната и тогава не беше кой знае какво ..

# 170
  • Мнения: 96
Цитат
"Аll inclusive" означава всичко включено - всичко! А не паркингът да се плаща отделно по 12-15, че и 20 лв на ден, чадъри, шезлонги и те да се плащат допълнително. Че кое му е всичкото и включеното? Естествено, че като дам една торба пари ще искам да получа нормална услуга за парите си.

Чадърите и шезлонгите на плажа нямат нищо общо с хотелите, каквито и хипер инклузиви да си сложат. Освен, ако екстрата на инклузива включва и да не ходиш на плаж, разбира се Simple Smile
Торба с пари за почивка обикновено се дават за местоположение, изглед, категория, обслужване, дори и липса на досадници, като в Ривиера да речем.
Много странно ми звучи торбата с пари да се асоциира единствено с храна. Че какво им е на кюфтенцата от снимката - пърженки, мазнички ... с лютеничка Simple Smile
Ако бяха пет вида кюфтенца, едни кръгли, други квадратни, трети с лучец - друго щеше да е Simple Smile
Не знам каква храна се очаква за 200лв на вечер - ами това от снимката е за толкова.
Торбата с пари обаче не е проблем, като ви набутат в кутия 20кв. Посочените хотели предлагат точно такива. Досега за стаите дума не чух, нито за чистотата им, нито за обзавеждането им, нито за предлаганите удобства, анимация, озеленяване и т.н. Не ви ли вълнуват тези неща?
Не знам защо си разваляте почивката сами, като отделяте толкова голямо значение на храната. Ами такава е. Това не е ресторант из Тоскана. В България получаваш кюфтенца с лучец.
Дори една година бяхме свидетели в хотел на кавга за бухти, на семейство "бухти" не им стигнаха бухтите. Нямате си идея за какви крясъци идеше реч Simple Smile
А просто можеш да си нарамиш чадърчето и да се любуваш на морето, за което по принцип си отишъл.
Или поне така мисля аз Simple Smile

# 171
  • Мнения: 2 080
В Цезар Палас храната си е зле и без Ковид .Особено закуската , само от шоу кукинга ставаше , но всяка сутрин се налага да ядеш яйца и палачинки .

# 172
  • Мнения: 1 069
Wooden cuckoo - ама отчет ли трябва да ви давам?
Добре - Цезар Палас ми е на пътя за дома, писна ни на Обзор и решихме да мръднем другаде. Отсядали сме и преди.
Идеята нали е да даваме отзиви?
10 човека да предпазя - идеално за мен.

В сънрайз ни натресоха, защото Сол не беше отворил! И сол веригите ли са евтини за теб?
Дюни не ни харесва и не заради храната.
Но ето - Дюни беше/е хубав и с всяка година пропада осезаемо.

# 173
  • Мнения: 4 663
Ами всъщност АИ се свързва най-вече с храната, защото е удобно за семейства с деца. И аз предпочитам по-смотан хотел откъм зеленина, обслужване и лукс, но пък с разнообразна и качествена храна.
И това търся след хубавия плаж.

# 174
  • Мнения: 886
Wooden cuckoo - ама отчет ли трябва да ви давам?
Добре - Цезар Палас ми е на пътя за дома, писна ни на Обзор и решихме да мръднем другаде. Отсядали сме и преди.
Идеята нали е да даваме отзиви?
10 човека да предпазя - идеално за мен.

В сънрайз ни натресоха, защото Сол не беше отворил! И сол веригите ли са евтини за теб?
Дюни не ни харесва и не заради храната.
Но ето - Дюни беше/е хубав и с всяка година пропада осезаемо.

Кое не Ви харесва на Дюни? Бихте ли споделили и защо пропада според Вашето виждане?

# 175
  • Варна
  • Мнения: 3 938

Прокопито е от стара коза яре и е абсурд да каже че е сметкажия - изедник и дере по 7 кожи , то никой няма да си признае де .
Цялата година се очертава шантава заради дребната гад , и всичко е такова не само летуването на кое да е море.

# 176
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Честито!
 Удължиха извънредното епидемично положение до 15 .07.2020 г.
  -  Заповедта на здравния министър Ананиев  е подадена тази сутрин в 10.36 ч. на брифинга в министерството за влошената заразна обстановка.  

Няма да има нови допълнителни или връщане на стари мерки от началото на заразата потвърди министър Ананиев! 
  Само вчерашната заповед ще и бъде удължен срокът до 15 юли -  носене на маски на закрито задължително и 1.5 м. разстояние.  
  Без събиране на групи от над 10 човека.  

От вчера 23 юни  общинска полиция  обикалят всички закрити обеществени обекти и налагат глоби на хора без маски  - от 300 до 1000 лева!  

Напомня се че до 30 юни засега/с опция за удължаване до 15 юли/ е разрешено без маска на закрито само в ресторант - заведение за хранене и дискотеки.   Като персоналът е задължен да е с маски-шлемове.

# 177
  • Мнения: 2 670
И аз съм 'за' взискателността към това, което се получава срещу парите. Не е каприз. Това е начина да се подобрява качеството на предлаганата услуга. Проблемът на по-голяма част от нашите хотелиери  е, че не са стартирали бизнеса си от нулата, а им е даден. И манталитетът им е "Ти ли ще ми казваш на мене!". Та никак не ми е жал, че тази година сезона ще им е нулев. Дано да си научат урока.
За БГ ОИ - не бих си го причинила по няколко причини-  хранителните продукти не отговарят на цената , която се изисква да се плати. Контролът по раздаването на храната е почти нулев ( да не обидим чужденците), и не на последно място, семейството ми обича ходенето по различни заведения. Никога не сме оставали без маса или да чакаме дълго време за да се освободи някоя. Единственото, което правя е предварително да прочета коментарите за заведенията в гугъл, трип адвайзър и подобни сайтове. Намирам номер и си запазваме маса за определен ден и час. До сега не сме се подвеждали. Накрая като сметнем всички разходи ни излиза като ОИ, но сме имали по-голямо разнообразие Simple Smile
На тези хора не им пука дори да фалират.
Преди работех в завод "купен" през приватизацията от ген. на ДС. Не вложиха една стотинка да подобрят материалната база или персонала. Имахме поръчки от цял свят, и като скочи  процента брак го фслираха и направиха логистиче н център.
В нормална държава подобен тип хора биват погълнати веднага от свестните играчи.
Познавам и управител на хотел на Рилския манастир, там си точат пари с игумена на манастира, 10-а година са на загуба.
За семейства с деца ОИ е добре.

# 178
  • София
  • Мнения: 11 466
Честито!
 Удължиха извънредното епидемично положение до 15 .07.2020 г.
  -  Заповедта на здравния министър Ананиев  е подадена тази сутрин в 10.36 ч. на брифинга в министерството за влошената заразна обстановка.  

Няма да има нови допълнителни или връщане на стари мерки от началото на заразата потвърди министър Ананиев! 
  Само вчерашната заповед ще и бъде удължен срокът до 15 юли -  носене на маски на закрито задължително и 1.5 м. разстояние.  
  Без събиране на групи от над 10 човека.  


От вчера 23 юни  общинска полиция  обикалят всички закрити обеществени обекти и налагат глоби на хора без маски  - от 300 до 1000 лева!  

Напомня се че до 30 юни засега/с опция за удължаване до 15 юли/ е разрешено без маска на закрито само в ресторант - заведение за хранене и дискотеки.   Като персоналът е задължен да е с маски-шлемове.
Болднатото не е много ясно как кореспондира с факта, че се допуска посещение на дискотеки, барове, ресторанти, театри, кина, опери и пр.
Значи, единствено - сватби, балове, кръщенета, рождени дни и секти са забранени да са с над 10 човека?

# 179
  • София
  • Мнения: 4 884
Има ли шанс да направим едно спонтанно моренце, като търсим квартира на място при пристигането си в случаен курорт?
Може ли да се намери място за нощувка без предварителна резервация където и да било?

Общи условия

Активация на акаунт