На море в България 2020 г.! - 4

  • 45 824
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
Скъпа fatalina,
Корал от 2016-а е с по-различен статут от останалите плажове - еко-плаж към МРРБ; нали сте много запозната? Wink този факт или не желаете да го споменете или по-вероятно толкова го знаете Wink..опреснете си инфото Wink

И пак казвам - тези, които къмпингуват на КЪМПИНГ Корал, почистват сами плажа.

Спирам с диалога с Вас, че е досадно за останалите в темата Simple Smile
Правилно спираш. В чужбина къмпингуването извън официалните, платени и осигурени с всички удобства къмпинги е строго забранено и се наказва със солени глоби. В България обаче за съжаление си затваряме очите. “Властите в Гърция са арестували 12 души за незаконно диво къмпингуване, информира Нова телевизия.

Арестуваните са шестима гърци, четирима македонци и двама българи. Туристите къмпингували на крайбрежната зона на Ситония, Халкидики.

Припомняме, в Гърция се въведоха строги санкции срещу дивото къмпингуване. Глобата за разполагане на палатки в зоните, които не са предвидени за къмпинг, започва от 150 евро. За изхвърлянето на отпадъци на плажната ивица глобата достига до 300 евро.

Властите в Гърция следят и за други незаконни действия на туристите - паленето на огън е абсолютно забранено в южната ни съседка. Глобата за това достига до 2 хил. евро.“

# 436
  • Мнения: 3 725
В последният момент ми изгоря лятната почивка тази година! Безмерно ме е яд, но явно ще прекарам жегите работейки :/
Ако някой се интересува от изгодна финансово почивка в лонг бийч шкорпиловци, мога да прехвърля резервацията?

# 437
  • София
  • Мнения: 1 163
Няма как. Надявате се че още зимата сте избрали хубав хотел, че няма да е празен и няма да пестят заради това. Но гаранция няма. Кой е хотела? Тук някой може да е бил и да сподели нещо от предни години.
Риу Хелиос в Обзор. Мненията тук бяха добри.

# 438
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Има ли тема за къщи/вили под наем до морето? Търся къща с басейн, близо до хубав плаж, за по-голяма компания.

# 439
  • Мнения: 19 483
Тема не зная дали има, но аз търся тук https://www.vilipodnaem.bg/

# 440
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
Здравейте, имам запитване ако случайно някой е запознат с плажуването в Бургас и хотелите, засега съм се насочела към Приморец те имат собствена плажна част.Чудя се дали ще сме доволни като цяло.
Хубав ден!
Много хубав хотел с добро обслужване, чистота и големи стаи. Добре озеленен и много приятен, и поддържан двор, басейнът също беше много чист. Плажът е точно пред хотела и е съвсем близо до пристанището. Ако това не ви притеснява, мисля, че ще ви хареса. 😀 Информацията ми е отпреди няколко години, спомените ми са за огромно легло и голяма баня. Стаите с изглед море са за предпочитане пред тези, които гледат към паркинга. По мое време беше само с включена закуска, сега не знам как е.
Скрит текст:
П.П. аз съм си го кръстила дворецът на Шехерезада. 😀

# 441
  • Мнения: 9 481
NikoT , а запитали ли сте се, защо място известно от десетилетия като КЪМПИНГ Корал, вече официално не може да бъде такова, и онези, които са били на къмпинг там преди, сега се оказват..."диво къмпингуващи"??
Подсказвам - не е "подпорна стена", повече бетон искат да се лее там : "инвестиционен проект "Корал резиденс"...естествено с протекциите на кмета ЛапАчев;

И ако искате още да попрочетете - вижте и историята на още много излят бетон в съседство - комплекс „Коста дел Кроко”.

# 442
  • София
  • Мнения: 969
В момента сме в хотел Престиж, Златни пясъци. Доволно за парите, които платихме. Плажът е добре, чадър и шезлонг по 2 лв. Има водни пързалки в хотела, закрити водни басейни и джакузи. Като цяло доволна съм от избора. От Миналата година да похваля хотелите Империал ризорт, Сл. Бряг и Сол Несебър Ризорт, Несебър. Супер доволна и от двата комплекса.
В кой Престиж сте, че те са два и басейна с пързалките колко е дълбок?
Само в Престиж сме, но могат да се ползват басейните и на двата хотела. Моите ги обикалят и 4-те за разнообразие. Басейнът с пързалките пише 145. Май е толкова

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 141
Здравейте, този уикенд ще сме в Черноморец. Знаете ли някое симпатично местенце за вечеря (на сносни цени) или ресторантче тип павилионче откъдето може да се вземе рибка за вкъщи?

# 444
  • София
  • Мнения: 1 489
Здравейте, този уикенд ще сме в Черноморец. Знаете ли някое симпатично местенце за вечеря (на сносни цени) или ресторантче тип павилионче откъдето може да се вземе рибка за вкъщи?
В началото на града при влизане (близо е до автогарата) имаше павилион, където продаваха хубаво приготвена  риба, но имфото ми е от преди 4 г.

# 445
  • Мнения: 9 776
Здравейте, имам запитване ако случайно някой е запознат с плажуването в Бургас и хотелите, засега съм се насочела към Приморец те имат собствена плажна част.Чудя се дали ще сме доволни като цяло.
Хубав ден!
Много хубав хотел с добро обслужване, чистота и големи стаи. Добре озеленен и много приятен, и поддържан двор, басейнът също беше много чист. Плажът е точно пред хотела и е съвсем близо до пристанището. Ако това не ви притеснява, мисля, че ще ви хареса. 😀 Информацията ми е отпреди няколко години, спомените ми са за огромно легло и голяма баня. Стаите с изглед море са за предпочитане пред тези, които гледат към паркинга. По мое време беше само с включена закуска, сега не знам как е.
Скрит текст:
П.П. аз съм си го кръстила дворецът на Шехерезада. 😀

Уау! За двама възрастни с дете на 11 години - 4 нощувки +закуска - 2128 лв! През Букинг, но едва ли има голямо значение откъде ще пробвам.

# 446
  • Мнения: 1 614
Някой да е в момента в " Топола Скайс "?

# 447
  • Мнения: 9 481
"Всички нощни заведения в курорта Албена са затворени от тази нощ. Решението е на управата на комплекса, предаде БГНЕС.

Курортният комплекс е единственият у нас, в който чадърите на плажа са поставени на минимум 7 метра един от друг.":
https://dariknews.bg/regioni/dobrich/zatvoriha-vsichki-noshtni-z … ta-albena-2231751

# 448
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358

Щом си прочела темата, значи знеш, че ние сме за там от 21 до 27 юли. Наши приятели ходиха от 10 юни, писала съм. Нещо конкретно ли те интересува?
Само прочетох,че ще ходите...и за някакъв друг хотел се чуди...не помня вече.
Попрочела....т.е разсеяно чела аххаха Както и да е.
Май повече се притеснявам,че след 15-ти юли ще се напълни комплекса....ще има струпване ...ей такива неща. Хигиената как е била? Храната? Мястото знам,че е хубаво.
Чадърите на плажа пише,че са до изчерпване на количеството....но ако има други чадъри...какво е заплащането? Четох отзиви от юни месец, че басейна не бил чист. Дали е така? Разбира се всеки си има различни прагове на търпимост на разнообразие на храна и хигиена....но когато е чисто...чисто е. Когато е вкусно...вкусно е
Масите в ресторанта на разстояние ли са?
И ако нещо се сетиш друго да ми кажеш евентуално.

# 449
  • Мнения: 1 069
Курортният комплекс е единственият у нас, в който чадърите на плажа са поставени на минимум 7 метра един от друг.":

А през това време в Кранево са през 8 метра ама не се бият братушките в гърдите Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт