Второкласници.Тема 1.

  • 31 580
  • 779
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Абсолютно е така, ако училищата не отворят или решат да ги затворят със сигурност ситуацията ще е такава, че и градините ще ги последват. Това, че сега градините работят не означава нищо.
Да ви питам спомняте ли си по наше време в свидетелствата за завършване на първи клас пишеха ли ни оценки? Нали оценки до 4 клас няма, защо тогава в свидетелствата са написани такива? Питам, защото в нашия клас има родители, които са възмутени, че децата им имат Много добър. И като се замисля аз също щях да бъда, някак много демотивиращо е, да не говорим колко е обективно в тази ситуация.

# 46
  • Мнения: 7 987
Децата до 4-ти клас нямат оценки. Ако вашите деца имат някакви специални свидетелства, то те са измислени от вашето училище. По закон децата тябва да получат само удостоверение за завършен първи клас.

# 47
  • Мнения: X
Свеидетествата не са ли стандартни? И аз мислех, че нямат оценки, даже спорих със свекърва ми учителка, че моят син няма и като си отидох вкъщи и се загледах, ми то си пише с думи отзад оценката.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Celika,
Да, удостоверението имам предвид. Изобщо не са измислени от училището, стандартен образец на МОН си е. И има оценка отзад, провери си вашето.

# 49
  • Мнения: 7 987
Ние имаме удостоверение. Не е свидетелство. Не знам дали има нещо написано отзад.

# 50
  • Мнения: X
Свидетество, удостоверение, все едно. Обърни и виж, че има оценка. И аз не бях разбрала, даже детето ме пита с колко е завършило и аз му казах, че нямат оценки, после видях, че имат.

Но си имаха оценки и през годината, лично в нашия клас се пишеха и слаби оценки.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 236
celika,
стига се лови за думата, ясно стана какво имам предвид! Едно и също имаме всички, ок, удостоверение е, объркала съм. Това не променя питането ми.
Имаха и през годината оценки, под формата на звездички, но не очаквах да има оценка и в удостоверението, мислех, че тези оценки са за наша ориентация. Нещо ми се губи тогава защо се твърди, че до 4 клас няма оценки...

# 52
  • Мнения: 7 987
Не мога да го видя, защото не е тук, но ще разбера. Дори и да имат, при нас на всички са шестици най-вероятно, защото имаха само шестици в Школо. Може да е някакво изискване на софтуера, който печата удостоверенията или нещо друго. Но не вярвам чак толкова всички наши деца да са такива отличници.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Е как пък виждаше оценките на всички? Аз знам само на моя и на 3-4 други деца, с чиито майки общувам. За останалите от класа нямам информация.

# 54
  • Мнения: X
Абе звездички, звездички, ама до тях си пише с думи оценката, значи и оценки има. Пак казвам, в нашия клас се пишеха и слаби оценки. Аз не знам оценките на никой, само знам кои са децата, които се справят отлично. Но мога да направя криво-ляво сметка по класацията на школото как се движат нещата в класа. От там съдя и че нашата учителка се престарава в писането на лоши оценки, от класирането за випуска. Пък и са ми се оплаквали родители.

# 55
  • Мнения: 7 987
Е как пък виждаше оценките на всички? Аз знам само на моя и на 3-4 други деца, с чиито майки общувам. За останалите от класа нямам информация.

# 56
  • Мнения: 1 495
И на нашето удостоверение пише Отличен и  аз също съм възмутена. Не знаят как да стимулират децата без да им слагат оценки или печати.
И двете ни класни все натъртват, че оценките били КАЧЕСТВЕНИ, а не количествени. Ама за мен е все тая.
И класната на малкия много обича да пише оценки, даже съвсем количествено си ги назовава. Като не си каза хубаво стихотворението например и му се накара, му каза че ще му пише 5. Той пък доволно промърмори "е, поне е 5".
Аз помня, че първите оценки имахме в 4-и клас. Аз стартирах с някакви двойки и тройки Grinning.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Сега открих статистиките в Школо, излиза, че в нашия клас има три петици и 22 шестици. Ми тъпичко си е, и на мен би ми станало криво, ако детето ми е един от малцината с "много добър". Особено предвид усилията и нервите, които хвърлихме тази година.
Така де, просто ми стана интересно от кога ли е това нововъведение да се пишат оценки. Трябва да питам сестра ми, племенницата сега завърши 4 клас, дали по тяхно време е имало такова нещо.

# 58
  • Мнения: 7 987
Спомням си, че някъде бях чела, че все пак имат някаква годишна оценка още в началото на годината, и даже си мисля, че го обсъждахме тук в тази тема, но може и да не е било тук. Не знам. Сега нямам възмоност да търся информация, но вероятно някъде го пише.

# 59
  • Мнения: X
Къде има инфо за годишните оценки на класа?

Общи условия

Активация на акаунт