Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 79

  • 46 680
  • 800
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 23 222
пациентки от чужбина мисля че ги приемат по-бързо, ама и цените са им чужбински.
мисля че някаква фирма ги обслужва.

# 736
  • Мнения: 90
Здравейте. Живея в чужбина и ще съм в България Септември. Колко време се чака за първичен преглед в Надежда? Има ли някакъв шанс да успеем да за токова кратко време или е въпрос на много месеци чакане? Има ли някакъв начин за ускорено записване на час? Благодаря ви предварително. Аз съм с намален яйчников резерв Sad а ММ е с мъжки фактор. Една неуспешна инсеминация. Икси/Инвитро е май единстеният ни шанс Sad.
За часа опитай по телефона или на място, може и да ти дадат? Аз си запазвах час по телефона три месеца чаках. Цените са еднакви за всички, независимо къде живееш, но ще трябва доста да попътуваш, не става от днес за утре. За един месец няма как да стане каквото и да е, където и да е, освен първичен преглед, в който да се направи план за действие.[quote autholink=topic=1228087.msg41305727#msg41305727 date=1598852581]
Здравейте. Живея в чужбина и ще съм в България Септември. Колко време се чака за първичен преглед в Надежда? Има ли някакъв шанс да успеем да за токова кратко време или е въпрос на много месеци чакане? Има ли някакъв начин за ускорено записване на час? Благодаря ви предварително. Аз съм с намален яйчников резерв Sad а ММ е с мъжки фактор. Една неуспешна инсеминация. Икси/Инвитро е май единстеният ни шанс Sad.
[/quote]

# 737
  • Мнения: 696
Здравейте момичета, след трансфер ми изписаха зарзио и прегнил. Имам тромбофилия и сега чета че нарушават кръвосъсирването и двете. Има ли и други момичте с тромбофилия к тези медикаменти?
Аз имам тромбофилия -Хомозиготен генотип 4G/4G. Освен зарзиото и прегнила, ми предписаха и Фраксипарин 0,4 всеки ден от втория ден на трансфера.
Да допълня, че и аз всеки път напомням  на самия трансфер за тромбофилията, макар да има прикачен документ някъде в досието...

И аз съм с тромбофилия, но не съм знаела, че трябва това да го съобщя при трансфер.

От първия ден след трансфера, и всеки ден ли слагате фраксипарин?

# 738
  • София
  • Мнения: 799
Фраксипаринът, както и клексанът, са с 24-часово действие, така че се поставят всеки ден. Аз лично започнах от деня на положителен тест да ги поставям и така до раждането.

# 739
  • Мнения: 696
Фраксипаринът, както и клексанът, са с 24-часово действие, така че се поставят всеки ден. Аз лично започнах от деня на положителен тест да ги поставям и така до раждането.

Но от трансфера от лекар препоръчва ли се?

# 740
  • Мнения: 90
Аз искам да попитам след имунологична биопсия в Надежда какво лечение назначават? Само РВМС или и вливки? Колебая се дали да правя или да отивам направо при доцент Русев.

# 741
  • Мнения: 103
Здравейте момичета, след трансфер ми изписаха зарзио и прегнил. Имам тромбофилия и сега чета че нарушават кръвосъсирването и двете. Има ли и други момичте с тромбофилия к тези медикаменти?
Аз имам тромбофилия -Хомозиготен генотип 4G/4G. Освен зарзиото и прегнила, ми предписаха и Фраксипарин 0,4 всеки ден от втория ден на трансфера.
Да допълня, че и аз всеки път напомням  на самия трансфер за тромбофилията, макар да има прикачен документ някъде в досието...

И аз съм с тромбофилия, но не съм знаела, че трябва това да го съобщя при трансфер.

От първия ден след трансфера, и всеки ден ли слагате фраксипарин?
На мен ми дадоха клексан , трябва да започна да го слагам 3 дни след трансфер

# 742
  • Мнения: 1 659
Здравейте. Живея в чужбина и ще съм в България Септември. Колко време се чака за първичен преглед в Надежда? Има ли някакъв шанс да успеем да за токова кратко време или е въпрос на много месеци чакане? Има ли някакъв начин за ускорено записване на час? Благодаря ви предварително. Аз съм с намален яйчников резерв Sad а ММ е с мъжки фактор. Една неуспешна инсеминация. Икси/Инвитро е май единстеният ни шанс Sad.

Има посредник, който обслужва чужденци в т.ч.
българи от чужбина, като цените са им същите, но в евро. Поне една българка така каза на една пункция, че стимулиран опит е около 7000 евро за всичко.

# 743
  • София
  • Мнения: 799
Фраксипаринът, както и клексанът, са с 24-часово действие, така че се поставят всеки ден. Аз лично започнах от деня на положителен тест да ги поставям и така до раждането.

Но от трансфера от лекар препоръчва ли се?
На мен ми беше изписан от хематолог да го започна от деня на трансфера. Аз по свое желание го започнах 10 дни по-късно. Но предполагам, че е въпрос на вид мутация и тн., затова трябва да се консултира индивидуалния случай

# 744
  • Мнения: 402
Здравейте мина днес и моята пункцията от 7 фоликули 7 яйциклетки да видим утре дали ще са се оплодили, др Цветков е великан само това мога да кажа, уникален е, Благодаря и на вас че винаги сте откликва ли на въпросите ми, започнах рецепта в събота трансфер ако всичко е наред

# 745
  • Мнения: 696
Здравейте момичета,имам едно питане ако някой може да ми отговори ще съм благодарна.В момента съм на спонтанен цикъл по фонда минаха две пункции-от първата имах три оплодени яйжеклетки от които само едно оцеля и го замразиха,от втората имах пак три оплодени яйцеклетки,но за съжаление нито една не оцеля.В сайта на ЦАР пише че поемат оплождане-1600 лева на спонтанен цикъл.Това значи ли че на следващата пункция оплождането трябва ние да си платим,защото до тук аз съм ги изчерпала тези 1600лева.Ако някой е правил опит на спонтанен цикъл по фонда моля да сподели как е протекъл.Предварително благодаря и успех на всички.
Такива опити на спонтанен цикъл по фонда пак ли са до 4 безплатни?
И предполагам опити с инжекции плюс опити на спонтанен са общо до 4 безплатни по фонда?

# 746
  • Мнения: 90
Здравейте. Живея в чужбина и ще съм в България Септември. Колко време се чака за първичен преглед в Надежда? Има ли някакъв шанс да успеем да за токова кратко време или е въпрос на много месеци чакане? Има ли някакъв начин за ускорено записване на час? Благодаря ви предварително. Аз съм с намален яйчников резерв Sad а ММ е с мъжки фактор. Една неуспешна инсеминация. Икси/Инвитро е май единстеният ни шанс Sad.

Има посредник, който обслужва чужденци в т.ч.
българи от чужбина, като цените са им същите, но в евро. Поне една българка така каза на една пункция, че стимулиран опит е около 7000 евро за всичко.
За първи път чувам за такова нещо. Аз живея в чужбина и си плащам като всички останали-в левове и на нормални цени. Взимам си час по телефона, хващам си самолета, върша си нещата и обратно. Замразихме материал на мъжа ми, направихме пълномощно при нотариус, че аз мога да действам от негово име и само аз пътувам. Кой българин ще плаща в евро и защо?

# 747
  • София
  • Мнения: 23 222
който ползва посредник и иска веднага.

# 748
  • Мнения: 273
Моя приятелка, която е ходила на презентацията на Надежда в Лондон, каза, че е получила мейл след това ако иска да стане пациентка да преведе 5,000 лева или евро преди да започне. И само д-р Стаменов лично се занимава с тези пациентки.
Тя предпочете да отиде в Щерев.

# 749
  • Мнения: 260
Фраксипаринът, както и клексанът, са с 24-часово действие, така че се поставят всеки ден. Аз лично започнах от деня на положителен тест да ги поставям и така до раждането.

Но от трансфера от лекар препоръчва ли се?
Моят трансфер беше на 27.05.,указанията на Стаменов бяха да започна фраксипарина, считано от 29.05. и да го поставям всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт