Нашите цветя - обща тема

  • 29 307
  • 754
  •   1
Отговори
# 495
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
на балкона е. Simple Smile от разсадник готово дръвче си взехме.
от прочетеното в нета останах в впечатление, че няма да му понесат зимните температури на двора и затова си стои зимата в стаята.
не е цъфтяло, нямаме плодове, само листа. но се разклони на върха, явно саксията още го устройва.

# 496
  • Мнения: 6 886
Добри, сещам се как се шегувахме м.г., ч ще я гледаш в хола. Но виж какво чета тук  https://www.alo.bg/5625383
Цитат
В зависимост от условията на отглеждане на японската мушмула (торене, напояване, осветление) може да измръзне при -8, -10°С, но може да издържи и при -15, -18°С.
От Бургас е, климатът там е по-мек.
На друго място срещнах, че можела да се отглежда почти навсякъде в Южна България.
Подозирам, че са от семе и скоро няма да започнат да плододават.
Снимай да я видим. Simple Smile

vannq88, а ти от къде  намери това семе?

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 10:40 от Diorela

# 497
  • Мнения: X
Добри, сещам се как се шегувахме м.г., ч ще я гледаш в хола. Но виж какво чета тук  https://www.alo.bg/5625383
Цитат
В зависимост от условията на отглеждане на японската мушмула (торене, напояване, осветление) може да измръзне при -8, -10°С, но може да издържи и при -15, -18°С.
От Бургас е, климатът там е по-мек.
На друго място срещнах, че можела да се отглежда почти навсякъде в Южна България.
Подозирам, че са от семе и скоро няма да започнат да плододават.
Снимай да я видим. Simple Smile

vannq88, а ти от къде  намери това семе?
Почерпиха ме плодчета засях 4 семенца но само това изби . Майката е около 2метра и изобилие от плодчета, гледат я на тераса лятото зимата в хол.
В гр.Варна

# 498
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
до Ахелой виреят свободно, цъфтят и плодове дават. виждали сме в един комплекс. по-южно ще е още по-лесно. Simple Smile в Синеморец има и нарове, черни смоикини, маракуя и банани. Simple Smile

# 499
  • Мнения: 6 886
vannq88, прочети тук за отглеждането, предполагам няма да е трудно, Добри също  ще сподели съвети.
http://forum.palmi.bg/viewtopic.php?f=5&t=74
Но не очаквай скоро плодове от семеначе.

# 500
  • Карлово
  • Мнения: 4 640
И аз си пазя 6 семенца от тази мушмула, много полезни за здравето, но като не мога да му намеря място къде да ги засадя. Тук, в Карлово, си се гледат в градината.

# 501
  • Мнения: 28
Здравейте,някой може ли да ми каже какво е цветето на снимката.имам го от няколко месеца,но забравих как се казваше,а е много непретенциозно и искам да си купя още едно.

# 502
  • Мнения: X

  Имам нови придобивки и съм супер щастлива,много нежни и красиви, дано да пораснат голееемииии  Simple Smile

# 503
  • Мнения: 1 030
Здравейте колежки, мушките и дъвките втора година не ми виреят добре, едни нещастни са за два месеца са пораснали с макс. 10 см. и имат единични цветове, не правят и разклонения. Предни гонини не е било така. Сея ги в купена почвена смес, разлини марки, може ли да е от това.Сея растения захванати на есен.Торя с амон. селитра и лактофон за цъвтящи и за зелена маса.

# 504
  • Бургас
  • Мнения: 16 105
Тротинетка,къде ги държиш? Искат много слънце.

# 505
  • Мнения: 1 030
На слънце са на южна тераса, а и там ги гледам всяка година, като казах предни години не бяха така. Според майка ми е е от купената почвена смес, тя препоръчва градинска почва. Според ме е от студеното време през май и юни и дъждовете.

# 506
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Здравейте,някой може ли да ми каже какво е цветето на снимката.имам го от няколко месеца,но забравих как се казваше,а е много непретенциозно и искам да си купя още едно.

заприлича ми на ехинантус, но той цъфти, а на твоето не виждам цвят... Sad

кой си търсеше екзотични сингониуми?
https://cvetnaborsa.com/produkt/%d1%81%d0%b8%d0%bd%d0%b3%d0%be%d … -syngonium-arrow/

# 507
  • Карлово
  • Мнения: 4 640
На слънце са на южна тераса, а и там ги гледам всяка година, като казах предни години не бяха така. Според майка ми е е от купената почвена смес, тя препоръчва градинска почва. Според ме е от студеното време през май и юни и дъждовете.
И според мене купената почва е основен фактор. Смеси я с градинска почва и ги пресади, все пак лятото предстои.

# 508
  • Мнения: 5 774

Ето ги и моите нови красотички. Вие ме зарибихте по сукулентите.

А на тези двечките им издирвам модела 🤨

# 509
  • Мнения: 1 865
Да покажа мушката,че тъкмо започват да цъфтят


Общи условия

Активация на акаунт