Частни училища-информативно-дискусионна тема 41 - ваканционна

  • 35 808
  • 852
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 62 595
Гречко, никой не те напада и щом знаеш как функционира бизнесът, значи си наясно, че всяка компания си определя правилата, пък ти ако искаш. В случая всяко ЧУ е отделна компания, която има право да сложи каквито срокове прецени и каквито условия прецени. Клиентът има право да приеме или да откаже предложението и да си върви по пътя.

# 91
  • Мнения: 18
Имам чувството, че мненията ви не са от клиенти, а от доставчици. Къде тук имат място преговорите и взаимната изгода за двете страни в една сделка..., но както и да е.
Попитах само дали всички училища правят така, а получих не отговор, а мнения с думички "накумят", "натуткат" и да си вървя по пътя. Така и ще направя.
Бъдете здрави!
Благодаря ти, sanaka, мнението ти ми беше много полезно. Такива точно отговори очаквах.

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти май не разбираш - няма преговори. За какво точно да преговарят? Всяко училище си решава. Не разбирам защо упорстваш, все едно държиш да чуеш само едиин-единствен отговор. Това е пазар на продавача в момента. И, да, ако не ти харесва предложението и условията, си вървиш по пътя. В това няма нищо обидно. Очакваш, само защото имаш дете-седмокласник, което си е твое, да получиш специална сделка, защото имаш нужда да мислиш. Никой насила не те кара, а ако толкова решат, може да стане и като при Санака - да се обаждат и да предлагат. Макар че според мен това е лоша стратегия, защото така не си държат на думата, че щом си отказал, предлагат мястото на следващия. Щом веднъж клиентът се е отказал няма какво да му се молиш - той е направил своя избор.

# 93
  • Мнения: 8 239
Здравейте, синът ми завърши 7 клас и се чудим между ЧУ и ДУ. Приет е в ЧУ, чакаме и класирането на държавните, но от ЧУ ни притискат за записване/даване на свидетелството/Преди да излезе класирането. Така ли е във всички ЧУ?
Извинете, но трябваше ни информирате, че искате само мнения които Ви харесват.
Нямам идея как е във всички ЧУ. Мога да Ви споделя за нашето. Всички срокове се спазват, както от нас така и от училището. Не очаквам училището да ме изчака с договора и да пази мястото на детето ми след срока подаден от тях. Това се случва всяка година. Ако не подам договора навреме. Мястото се счита за свободно.Не преговаряме!

# 94
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Така е, но пък според мен в личен разговор и златарски и Апостолов ще вземат още един осмокласник.

# 95
  • Мнения: 8 239
Така е, но пък според мен в личен разговор и златарски и Апостолов ще вземат още един осмокласник.
Сигурно. Но взаимна изгода за двете страни в една сделка...на мен лично ми бие на бакалница не на гимназия.

# 96
  • София
  • Мнения: 11 984
Е, сега, взаимна изгода трябва да има във всяка сделка /освен в безвъзмездните/, иначе какъв е смисълът от сделката. Laughing

# 97
  • Мнения: 5 234
И при нас едното ЧУ излезе, че не е склонно да чака дори 1 класиране за държавните. Преценихме, че няма да бързаме. ЧУ би трябвало също да има интерес да привлече високобалови деца, а не кой да е.

# 98
  • София
  • Мнения: 17 281
Нямам представа как е при нас, но на мен лично ми прави много лошо впечатление едно такова отношение на училището. А не е като да са претъпкани частните гимназии, че да е такъв проблем.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Принудата оставя горчив вкус и дори да се запише, човек го помни. Не обичам да ме притискат и се съпротивлявам, губят ме като клиент. Ако напливът е голям, могат да си позволят всякакви условия.

# 100
  • Мнения: 989
Дата, поставена като краен срок за записване в ЧУ, която е такава, че е ПРЕДИ излизането на класацията на държавните, е тенденциозно такава и мен ме губи като клиент. Издава страх, че "ще драснеш" към държавното. Ако са уверени, че са по-добри (нали по презумпция трябва да бъдат, иначе защо инвестираш в частно образование), защо?

# 101
  • София
  • Мнения: 62 595
Наистина ли не знаеш защо?

# 102
  • Мнения: 5 639
Анди, залагаш на осъзнат избор, пък то какво -  в 50% от случаите е алтернатива. Втора цедка, дето му викате.

# 103
  • София
  • Мнения: 62 595
Чий осъзнат избор? В крайна сметка парите ги дават родителите и на финала става както те решат.
ЧУ не искат да са резервен вариант, затова искат отличниците веднага. Едно и също се случва като навремето, когато моите кандидатстваха - излязат оценките, и се започва обикаляне на родителите (сега вече май не обикалят) да гледат, после излиза първо класиране и пак обикалят да гледат в НЕГ примерно, какви са баловете и се вайкат, че не могат да решат дали да рискуват с второ класиране и да изпуснат АК или да запишат АК при по-добрите условия и да се окаже, че на детето втория път му стигнал балът за НЕГ. Да, гадно е, ама ако искаш, затова АК имаха толкова високи резултати навремето, сега не зная как е точно за целите випуски, но такава беше играта. Сега го правят и другите ЧГ и хич не им дреме.

# 104
  • Мнения: 452
Моля мнение за Britanica park school след 7ми клас!
Имаха изпит за влизане ( не знаем още резултатите) , но ми е интересно подбират ли си умни и амбициозни деца или всички такива бягат към елитните държавни училища?
Смятате ли, че това училище би дало добра подготовка за кандитстване в университет и т.н или е по-добре в средно ниво езиково държавно училище, отколкото в Britanica?
Също някой знае ли кога ще се обявят приетите ученици?

Общи условия

Активация на акаунт