пациенти на д-р Емре Тургут

  • 51 925
  • 790
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
момичета, аз съм в Истанбул в момента, започнахме стимулация при др Тургут. При нас ситуацията е малко по- различна, тъй като не живеем в България. Страната, до която ще летим обратно изисква тест за освобождаване от карантина. Вчера говорих с координаторката и тя ми каза, че тест може да се направи за 600 лири в една частна болница, на близо, излиза на другия ден. Има и по- евтини, една дама беше писала в една от темите за тест за 400 лири и дори един за 100лири в една държавна болница в Сисли. Бих ви препоръчала да обсъдите с координатор цялата обстановка. За Ачибадем е вярно, че е поскъпнал много теста, докторът ни  каза, че до преди 2 седмици е бил евтин и сега са надули цените ( на нас ни каза дори по- висока от 120евро). Успех, стискам палци да намерите вариант са пътувате скоро!

# 46
  • Мнения: 2 420
Извинявайте, че ви спамя темата... току що след 10-ки позвънявания ми вдигнаха от информация МЗ от там започнаха да ме прехвърлят от телефон на телефон и никой, ама никой не можа да ми отговори ЗАЩО на границата ми искат тест при положение, че се връщаме от лечение.
Казах им какво е положението през РЗИ Хасково и  че РЗИ Бургас и идея си нямат какво е декларация и хуманитарна причина Sad ... реве ми се.
Питах ги не знаят ли че Хасково и Бургас отговарят за една и съща граница тази с Турция, а действат различно един от друг.
Избоботиха, че МНОГО ЯСНО била написана заповедта ...и като ги питах, а частта с хуманитарният въпрос... замлъкват и ме препращат на следващият телефон.... сега стигнах  до някакъв си главен инспектор по инфекциозните въпроси с с телефон 02 93 01 399... който естествено не си вдига телефона ...

# 47
  • Мнения: 23
надявам се да ви помогна, тъй като наистина организацията е много зле и се лутаме по телефони, институции и т н. копирам какво написах в съседната тема. инфо от вчера вечерта
Здравейте, вчера се върнахме и вече става само с PCR, не признават никакви хуманитарни причини вече. Ние направихме тест в Турция, който важи 72 часа, но от момента на излизане на теста, което беше приятна изненада. Теста на границата се прави на метри след преминаване на турската граница, вдясно има бяла шатра, отпред правят тестовете, отзад се плаща, след това въвеждат данните за теста в системата им и накрая се взема проба. Теста се проверява на техния сайт и може да се свали на английски pdf. Ние го направихме за под час, при положение, че не знаехме как да попълним бланките, които са само на турски Simple Smile
Тъй като се наложи да останем по-дълго в ТР тестовете изтекоха (с два часа:))и ни поставиха под карантина, от която можем да се освободим с подаване на молба свободен стил, с цитиране на имена и номер на паспорт+приложени тестове, на мейла на РЗИто от където сте влезли.
Моя съвет е преди да влезете в БГ да направите тест на границата в Турция, влизате в карантина и след 24 часа се освобождавате, като излязат тестовете.
забравих да кажа, че теста на турската граница струва 110 лири и става въпрос за Капукъле.
имам и още неща, които мога да кажа за организацията на българската граница, но ще изпусна някоя дума, която са ме учили да не използвам Simple Smile срам ме  е понякога от нещата, които се случват в БГ:(

# 48
  • Мнения: 47
Момичета, страхотни сте. Толкова е важно в тези трудни за нас моменти д се подкрепяме, защото всичко е против нас.

Ако мога да обобщя дали съм разбрала:
 ние ще стоим един ден, на преглед сме само и следователно трябв да си направим тестовете на турската граница и после след 24 ч. вече може да подадем молба за прекъсване на карантината? А възможно ли е да ти откажат или да стане нещо(все пак сме БГ) и да не ти приемат документите и  хоп карантина?Sad

А дали според вас има клиники, които правят тестове и да излизат за няколко часа, за д не се разправям на границата?

Щом вече не сме хумнитрни причини, това значи ли, че вече не е необходимо да се подава молба и документ от клиниката до съответното РЗИ?

Много объркано става и никой не поема отговорно ангажимент да обясни:(
Благодаря я предварително за отговорите.

# 49
  • Мнения: 23
Момичета, страхотни сте. Толкова е важно в тези трудни за нас моменти д се подкрепяме, защото всичко е против нас.

Ако мога да обобщя дали съм разбрала:
 ние ще стоим един ден, на преглед сме само и следователно трябв да си направим тестовете на турската граница и после след 24 ч. вече може да подадем молба за прекъсване на карантината? А възможно ли е да ти откажат или да стане нещо(все пак сме БГ) и да не ти приемат документите и  хоп карантина?Sad
Щом сте само за един ден направете тестовете на влизане в Турция, така още на следващия ден, когато се връщате ще са готови. Мисля, че трябва и да ги разпечатате ако са готови, за да ги оставите на БГ границата. Колкото до това дали биха могли да ви поставят под карантина изневиделица Simple Smile не знам, всичко е възможно и за да сте сигурни потвърдете с РЗИ Хасково.

А дали според вас има клиники, които правят тестове и да излизат за няколко часа, за д не се разправям на границата?
Има, но вече правят тестовете за 100+ евра, като теста мисля, че пак си е 110 лири, което е 30 лв, но задължително се минава през преглед от лекар, за да вземат и останалата сума Simple Smile

Щом вече не сме хумнитрни причини, това значи ли, че вече не е необходимо да се подава молба и документ от клиниката до съответното РЗИ?
Не трябва д аподавате нищо, никъде. За влизане в БГ се изисква само негативен тест. Ние сме под карантина в момента, докато ни излязат резултатите и ще пусна молба до РЗИ Хасково с приложени към мейла резултати. От там ми казаха, че не е нужно да чакам отговор. Като пусна мейл до тях автоматично щели да ме отпишат от карантина. Предполагам мейла може да послужи за доказателство, че не сме под карантина вече.

Много объркано става и никой не поема отговорно ангажимент да обясни:(
Благодаря я предварително за отговорите.
Надявам се да помогна, доколкото мога Simple Smile

# 50
  • Мнения: 47
Много полезна информация.

А мислите ли, че ще важи варианта да направим теста в БГ преди да заминем за Турция и като сме там да получим резултата, да го принтирам и да го предоставим? Или на  границата искат да е ПРАВЕН в Турция?Нали все пак е валиден 72 ч.

# 51
  • Мнения: 2 420
Момичета, искрица надежда.
"Николова ще иска от здравния министър да разреши туризма от Турция към България"

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/nikolova-shte-iska-ot-zdra … NkvlQzVFipuI6fvdM

# 52
  • Мнения: 23
Много полезна информация.

А мислите ли, че ще важи варианта да направим теста в БГ преди да заминем за Турция и като сме там да получим резултата, да го принтирам и да го предоставим? Или на  границата искат да е ПРАВЕН в Турция?Нали все пак е валиден 72 ч.
Не мога да кажа за това, но може да звъннете в рзи хасково. Дамата беше мн любезна...между другото единствената такава в това приключение Simple Smile и пак да ви кажа, турците са организирали тестването по-добре от нас, можете спокойно да пуснете на границата, пък и е 4!!! Пъти по-евтин....това си е едно излизане из нощен истанбул Simple Smile
Естествено информацията е валидна бяколко дни.. ние излязохме на една заповед и след 3 дни се прибрахме на друга.. 

# 53
  • Мнения: 215
Здравейте смели момичета, пиша за първи път. Първото ни идване в Истанбул беше в петък на 8 август, втори ден от цикъла. Предния ден направихме пср тестове в Рамус. Като пристигнахме в клиниката ги разпечатахме. Започнах стимулация, Севда поръчва лекарствата и както бяха споменали вече, веднага ги доставят с моторче. Аз имам карта на Уникредит и платих с нея, нямам допълнителни такси. Върнахме се на същия ден в БГ, на границата оставихме тестовете на лекарката. Вчера вторник 11.08 пак на преглед и сега останахме, защото започват да ме викат през два дни да ме следят. Има още много български двойки, които са заедно с нас в момента на лечение. Ние сами си организирахме престоя, малко набързо намерихме през airbnb нещо като студио с много любезен и отзивчив домакин на 30 мин пеша от клиниката, но пък цената е изгодна около 25 евро. Търговска зона, много магазини и заведения. Паркирането е трудно, но домакина на апарт хотелчето ни съдейства. Другите двойки са в хотел Orya, съвсем близо до клиниката, но пък цената е двойна. Имат паркинг към хотела срещу 15 лири на ден. Незнам за на връщане дали ще успеем да се справим с тестовете в държавната болница тук, които били по евтини. В краен случай има опция, като се приберем веднага правим тестове, на следващия ден ги пращаме на рзи-то и ни освобождават. Пожелавам успех на всички ви по този трънлив и изтощителен път, дано всички имаме късмет 🍀 и скоро да гушнем така мечтаните от всички нас здрави бебчета 👼. Благодаря на всички, които споделяте впечатления и давате съвети, наистина е от голяма помощ всеки един пост.

# 54
  • Мнения: 2 420
Здравейте смели момичета, пиша за първи път. Първото ни идване в Истанбул беше в петък на 8 август, втори ден от цикъла. Предния ден направихме пср тестове в Рамус. Като пристигнахме в клиниката ги разпечатахме. Започнах стимулация, Севда поръчва лекарствата и както бяха споменали вече, веднага ги доставят с моторче. Аз имам карта на Уникредит и платих с нея, нямам допълнителни такси. Върнахме се на същия ден в БГ, на границата оставихме тестовете на лекарката. Вчера вторник 11.08 пак на преглед и сега останахме, защото започват да ме викат през два дни да ме следят. Има още много български двойки, които са заедно с нас в момента на лечение. Ние сами си организирахме престоя, малко набързо намерихме през airbnb нещо като студио с много любезен и отзивчив домакин на 30 мин пеша от клиниката, но пък цената е изгодна около 25 евро. Търговска зона, много магазини и заведения. Паркирането е трудно, но домакина на апарт хотелчето ни съдейства. Другите двойки са в хотел Orya, съвсем близо до клиниката, но пък цената е двойна. Имат паркинг към хотела срещу 15 лири на ден. Незнам за на връщане дали ще успеем да се справим с тестовете в държавната болница тук, които били по евтини. В краен случай има опция, като се приберем веднага правим тестове, на следващия ден ги пращаме на рзи-то и ни освобождават. Пожелавам успех на всички ви по този трънлив и изтощителен път, дано всички имаме късмет 🍀 и скоро да гушнем така мечтаните от всички нас здрави бебчета 👼. Благодаря на всички, които споделяте впечатления и давате съвети, наистина е от голяма помощ всеки един пост.

Nina Nikol, как така ви признаха тест направен в България наизлизане от  Турция?
Доколкото разбрах на БГ границата искат теста да е направен в Турция... поправете ме, ако греша.
Благодаря за инфото и успех и на вас!

# 55
  • Мнения: 215
Преди да направим теста звъннах и попитах в РЗИ Хасково, казаха че не е задължително да е направен в Турция, само трябва да си в срока от 72 часа. Докторката на границата каза "аааа в Рамус добре". Имаше и други българи, които излизаха от БГ с готови тестове за на връщане. От РЗИ също ми обясниха, че дори и да нямаме тест на влизане в БГ, ни слагат под карантина, но в срок от 24 ч правим тест и им пращаме резултата, за да ни освободят. Същото го пише и в наредбата от 31.07, която е валидна за целия август.

# 56
  • Мнения: 213
Горих със Сведа, тя каза, че се заплаща само трансфера в клиниката-1000 Евро и преглед ПРИ Емре, който после се при спада от тази сума. Към старата болница няма задължения. Искат стандартните изследвания, като новото са витамин б12 и д, които при мен са доста ниски и сама си назначих терапия, за да са по-добри изследванията при заминаването ни. Преди трансфер има едно ходене до Истанбул за цветна снимка и преглед при Емре. Все още има карантина за влизащите в Бг поне до 15 юли. Не я питах обаче дали има задължителен престой в турската клиника 7 дни за ЗЕТ. Някой има ново инфо?
Здравейте, къде правихте цветната снимка? Колко бързо излязоха резултатите? Аз също планирам ходене до Истанбул за ЗЕТ, но искам да мина на преглед и ЦС. От Мемориал ми писаха, че след живо раждане преди 2 год. не било нужно. Аз, обаче, искам да се презастраховам и да съм сигурна, че всичко е ок. Цветната снимка и прегледа по желание на др Емре ли ги правихте, или по ваша преценка? Благодаря ви и желая успех!

# 57
  • Мнения: 134
Горих със Сведа, тя каза, че се заплаща само трансфера в клиниката-1000 Евро и преглед ПРИ Емре, който после се при спада от тази сума. Към старата болница няма задължения. Искат стандартните изследвания, като новото са витамин б12 и д, които при мен са доста ниски и сама си назначих терапия, за да са по-добри изследванията при заминаването ни. Преди трансфер има едно ходене до Истанбул за цветна снимка и преглед при Емре. Все още има карантина за влизащите в Бг поне до 15 юли. Не я питах обаче дали има задължителен престой в турската клиника 7 дни за ЗЕТ. Някой има ново инфо?
Здравейте, къде правихте цветната снимка? Колко бързо излязоха резултатите? Аз също планирам ходене до Истанбул за ЗЕТ, но искам да мина на преглед и ЦС. От Мемориал ми писаха, че след живо раждане преди 2 год. не било нужно. Аз, обаче, искам да се презастраховам и да съм сигурна, че всичко е ок. Цветната снимка и прегледа по желание на др Емре ли ги правихте, или по ваша преценка? Благодаря ви и желая успех!
Аз я правих ЦС в Ехомар.По изричното настояване на др.Емре,след като бях след два спонтанни аборта.И беше прав да я иска, оказа се че имам сраствания,които пречеха на следващ трансфер.
От Мемориал твърдяха,че нямало нужда от нова снимка и ето, че не бяха прави.

# 58
  • Мнения: 45
благодаря за бързия отговор! кеш ли се плаща (в евро?)

момичета, някоя може ли да ми обясни как се осъществява плащането в началото за стимулация? Знам, че все още няма много от нас с опит в новата клиника, но тези от вас, които са правили стимулация в друга клиника могат да споделят как се е плащало там, едва ли ще се различава на новото място. Благодаря предварително!
В деня на стартиране на стимулацията платих 30 % от цялата сума. В деня на пункцията доплатих останалото. Бях пациентка на доктора,само че не в новата клиника.Просто успяхме до преди да напусне.Желая успех и на вас.
Здравейте вече не е така както сте написали.Сумата се плаща при стартиране цялата,като ако сте били в бахчеджи на преглед ви приспада 150 евро от цената.Плаща се кеш и в евро.

 Вече има доста семейства,които сега се прибират от Истанбул.В фейсбук страницата Пациенти на клинука Бахчеджи,Мемориал и Моморт са писали доста по темата.За сега проблем е преминаването на границата,защото доста се спори инвитро процедурата хуманитарна причина ли е.Трябва да се отстоява позицията,че е хуманитарна и ,че трябва да преминете без тест.Един от пациентите на д-р Тургут доста е спорил на границата,но накрая са се съгласили ,че е хуманитарна причина и са го пуснали без тест.От аджибадем ви издават документ с който трябва да преминете .

Последна редакция: пн, 24 авг 2020, 14:56 от AnMary

# 59
  • Мнения: 215
Момичета, давам инфо за цените. При стартиране на стимулация, 2500 евро в брой се оставят в Момарт, като това е за замразен трансфер. Стимулация от 9 дни, на десети блокиращи инжекции - 850 лв. За ПИД доктора бише уговорил цена с отстъпка по 280 евро на ембрион, но сега получих информация, че генетичната лаборатория иска по 350 евро, поради по-скъпи цени на доставка на консумативи от Америка. За съжаление, пандемията и корона вируса ни натоварват финансово не само от към пср тестове. Но избор няма, щом сме по този път, ще го вървим докрай и ще се молим да е щастлив финала. От все сърце го желая на всички вас 💖

Общи условия

Активация на акаунт