ДНЕВНИКЪТ Тема 103 Да отслабнем всички заедно!

  • 34 091
  • 764
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 25 918
Рязка или не това е реалността. 5 кг са нищо, за което чак да се реве след хранене.
Дори и да е метър и 50, пак 5 килограма са лесна цел. Ако човек иска, може да свали колкото е преценил, че му тежат. За здрав човек говорим.
Моля троловете да ме прескачат, тенкс. Отивам да си нарежа едно бри с чаша бяло вино.

# 421
  • Мнения: 14 172
Грубо беше. Това, че някоя имала да сваля 25, а не 5, не означава, че нейното положение е по-голяма драма. Ако бях "ревала", когато качих 5, а не си казвах: "е, какво са пет килограма, ще ги сваля само да реша", нямаше да стигна до +25. Уважавайте притесненията на другите. Дошли са в темата за кураж и подкрепа, а не за подигравки и омаловажаване на теглото им. На едни им тежат пет излишни, на други не им пречат 50 отгоре.

# 422
  • Мнения: 10 033
Здравейте и от мен. За първи път пиша в темата, но успях да прочета почти всички коментари и те ме мотивираха да споделя за себе си.

Винаги съм била между 50-53 кг, но, поради депресия, миналата година започнах да качвам и вече съм 58-59 кг. (не мога да кажа точно тегло, защото не съм се качвала на кантар от 1 месец).Работата ми е доста натоварваща и нямам постоянен режим на хранене, почивка или спане (стюардеса съм). Разбира се, освен на гардероба ми, качените килограми се отразиха зле на самочувствието ми, на настроението ми, често се случва да си поплача след някое ядене.

Взех си карта за фитнес, но срамът ме спира да отида и да тренирам там. Все имам чувството, че всички погледи са вперени в мен.

Честно казано, разгледах и прочетох мнения за какви ли не диети, но, както знаете, за тези диети мненията са много противоречиви и наистина не знам с коя да се захвана.

Кой метод, диета или режим правите, който ви е помогнал да се справите с излишните няколко килограма?

Привет, Чоко!

Виж темата за Моното. Свалят се от 4-6кг за 24 дни. Успех!

# 423
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Аз от антидепресанти след като родих качих 10 кг. Когато се излекувах и преборих депресията свалих тези килограми. От антидепресанти се качва много.

# 424
  • Мнения: 4 709
Влязох да напиша за фитнес залата - абсолютно никой не гледа другия, освен ако не иска да види как се използва даден уред или упражнение. На никой не му пука ти как изглеждаш и какво правиш. Така че смело отивай и започвай!
За протокола аз съм от тези с 80 + кила на 160 см и посещавам залата всеки Божи ден! Нямам маркови екипи и обувки, нямам тяло на модел и никой не ме е върнал. Дори напротив - повечето посетители са дружелюбни и се радват да ме видят.
Също за протокола нямам намерение да "рива", просто действам всеки ден в избраната от мен посока.
Сега да се похваля - за 20 дни съм минус 9 килограма.
Сега да се оплача - отново имам проблем с МЦ, което ми пречи на тренировките и дори се наложи да прекратя за месец за сега (ходя да се разхождам на пътеката, повече не мога да понеса в момента).
И последно:
"Каква е приликата между битата и дебелата жена?
- И двете не си затварят устата навреме!"
(Имаше статия по-назад в темата, там ясно е казано това, което Дези повтаря многократно: не може да ядеш като 80 кг бодибилдър и да искаш да си 50 кг мацка!)

# 425
  • Мнения: 39
Рязка или не това е реалността. 5 кг са нищо, за което чак да се реве след хранене.
Дори и да е метър и 50, пак 5 килограма са лесна цел. Ако човек иска, може да свали колкото е преценил, че му тежат. За здрав човек говорим.
Моля троловете да ме прескачат, тенкс. Отивам да си нарежа едно бри с чаша бяло вино.
Не съм много сигурна дали да те прескоча или да те заобиколя😉 сещай се за лафа😂 Явно е че пухкавелките се подкрепяте аз пък подкрем тези които имат нужда от стимул за 1-2 кг ✌😉
Радвам се, че има хора които ме разбраха!

# 426
  • Мнения: 25 918
От антидепресанти се качва много.
И от хормонални терапии.
И от стрес.
И от инвитро.
... и т,н.
 Но 5 кг се свалят. С рев не, с други инструменти.

Рязка или не това е реалността. 5 кг са нищо, за което чак да се реве след хранене.
Дори и да е метър и 50, пак 5 килограма са лесна цел. Ако човек иска, може да свали колкото е преценил, че му тежат. За здрав човек говорим.
Моля троловете да ме прескачат, тенкс. Отивам да си нарежа едно бри с чаша бяло вино.
Не съм много сигурна дали да те прескоча или да те заобиколя😉 сещай се за лафа😂 Явно е че пухкавелките се подкрепяте аз пък подкрем тези които имат нужда от стимул за 1-2 кг ✌😉
Радвам се, че има хора които ме разбраха!
Пухкавела бях когато се разписах в тази тема. Сега може да ми завиждаш на резултатите.

# 427
  • Мнения: 2 275
Ей, браво beki8.
Доказателство си, че с инат стават нещата (инат ми звучи по-подходящо от упоритост).
Мисля, че при депресия спорта е най-доброто лекарство.
Може би в случая е необходим някой бърз режим за стартиране и след това да се доизкусурява с дълготраен начин на хранене, защото за всички е ясно, че борбата за задържане е по-трудното.
И аз смятам за най-подходящо моно (има за всякакви вкусове) или оригиналната протеинова, която е в основата на Дюкан, но всеки етап /фаза е само по една седмица и без подсладители, трици и други глезотии.

# 428
  • тук и там
  • Мнения: 11 766
beki, на какъв режим си?Браво за страхотните резултати!

# 429
  • Мнения: 14 172
Chakaleta, възмути се от обидно отношение, но твоето е по-грубо. Всички сме минали през "имам само пет излишни", преди да станем "пухкавелки", така че се моли да си останеш само с тях, че животът е непредсказуем. И последно - като искаш любезно отношение, давай и ти такова.
Кантарът мръдна, предаде се. Stuck Out Tongue Winking Eye И за "награда" изядох два сладоледа след вечерята ми от печено пиле. Реших да не се измъчвам, като едно време, когато ми се ревеше след като се наям и ми станеше тежко. Ядох оскъдно количество пиле, а обядът ми беше диня, та ми е леко, не "усещам" сладоледите. Приемам, че веднъж седмично мога да "прегреша" и продължавам по план.

# 430
  • Мнения: 4 712
Beki, браво! Това е сериозен напредък! Наистина в залата има всякакви хора. Макар че мой приятел, запален по фитнеса, ми казваше, че в някои фитнеси се е отказал да ходи, понеже били основно за показване на мускули и приказки пред огледалото Grin. Така че трябва да си намериш и своето място. А като ходиш само на пътеката, как ти се отразява на гърба и кръста? Много обичам пътеката, преди си ползвах картата само за нея, но след редовно ходене, започваше да ме боли кръста и прекратявах.

Дара, ти на какъв режим си? Помня те от 90-дд. Имам сладолед без захар във фризера и често ми говори, но съм твърда Innocent

# 431
  • Мнения: 25 918
Chakaleta, възмути се от обидно отношение, но твоето е по-грубо. Всички сме минали през "имам само пет излишни", преди да станем "пухкавелки", така че се моли да си останеш само с тях, че животът е непредсказуем. И последно - като искаш любезно отношение, давай и ти такова.

Говори в 1-во число ед. число. Тъй като не си минала през това, което съм минала аз, или друга дама в темата. Всичко е индивидуално, и всеки споделя от своята гледна точка. Опита и резултатите могат да са курсив, за който има интерес. Който му е по лесно да се разреве, може би е за друга тема.

За последен път казвам, че 5 бързо качени килограма, не са проблем, драма...за сълзи и сополи. Лесно се поправя, стига да има желание.

Че аз съм си любезна, къде видя нелюбезност?

# 432
  • Мнения: 14 172
Eden, започнах с ВМ-НВХ, но не го спазвам стриктно, защото включвам диня и пъпеш често. От 28.05.20 г. не съм яла нищо със захар (като изключим единичните прегрешения като днешния сладолед), никакъв хляб, ориз, картофи, боб, грах, леща и всички забранени за този режим. С 90-дневната отслабнах и две години си поддържах килограмите, но после... не разбрах как и кога ги качих отново. Но от "мазния" режим съм по-доволна.
Лъки, не знам твоята "история", нито на другите, но къде поименно те споменах в "пухкавелките"? Но щом килограмите за сваляне са 10-15-20, то със сигурност първо са били "само пет". Това имах предвид, не знам защо го прие лично. А иначе, следвайки твоя съвет - "всеки споделя от своята гледна точка", то значи, всеки е в правото си да реве за каквото иска. Аз приключвам с този "казус", не ми се влиза в излишни дрязги.

# 433
  • Мнения: 4 709
За режима - бих го определила по-скоро като НВ, не всеки път е ВМ.
За резултатите - заинатих се за ОМАД без вечеря (Танче Hug ) и засега укротих ламята. Броя калории (по Сиска - нищо в устата, преди да мине през везната, купих си джобна ювелирна) и записвам в приложение с картинки (като за деца е - няма ли го в приложението, значи не е за ядене, не мога да го отчета Grinning ). Приложението смята П В М, което ме улеснява още повече. Ако съм с повече В, веднага орязвам М. Съответно вкарвам всичко преди да го изям. Нагласям порциите и обядвам чак тогава.
Още като прочетох Дези и сравнението ѝ с порции за бодибилдър започнах да се опитвам да намалявам порциите. Трудно е, включих и тежката артилерия (няма да казвам, че не е здравословно, но от тях нямам апетит) и нещата започнаха да се случват.
За пътеката - не тичам на нея, просто ходя бързо (колкото мога в момента, без да се получи фал), слагам си колан на кръста (по Херц Heart ) и откарвам по час, два. Слизам вир вода, вмирисана на животно, но това е положението. Трябва да се движа и след 40-тата минута имам чувството, че мога да ходя до безкрай.
Изобщо взела съм каквото ми е харесало от всяка една от вас. Благодаря от Heart

# 434
  • HH
  • Мнения: 3 271
За приложение препоръчвам lifesum. Направо си сканирам баркодовете и е много лесно и бързо. В началото откарвах в кухнята по час и отгоре докато измисля какво да ям, как да го преценя колко е тежко и т.н. Още в началото си взех кухненска везна и всичко се нагласи.
Да си кажа чесно, за почти два месеца мога и на око да преценя кое колко тежи и без да го меря.

Общи условия

Активация на акаунт