ДНЕВНИКЪТ Тема 103 Да отслабнем всички заедно!

  • 33 903
  • 764
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 39
Добре дошла!
С 5 излишни килограма ако ревеш, то като родиш и си качила да речем 30 какво ще правиш? Ще слагаш въжето ли?
Стегни се. Избери си режим на хранене, който ще ти е лесен за спазване, и приятен за следване като вкусови предпочитания. Наложи си повече движение, или спорт който ти допада. Не е нужно да е във зала.
Работата ти е стресова, така е, но има и още по стресови професии така, че не си търси оправдания, а си намери повод за мотивиране.
5 кила, вика...тук има мацки дето свалиха по 15 без да реват. Малко по сериозно.

Боже, какво прочетох!Какво е това подигравателно отношение към момичето?Всеки тук води своята борба, нека се уважаваме и подкрепяме!При някои хора има роля и психологическото състояние и трябва да сме деликатни в това отношение.
  Не всеки който роди качва по 30 кг което е адски опасно и непрепоръчително.Не давайте такъв пример!
Иначе започваш с " добре дошла" .🤷‍♀️
 
#chocoholic008, Добре дошла от мен!Преди години бях 54 кг и качих постепенно до към 59-60.Помня как се чувствах.Разбирам те!Препоръчвам ти да започнеш да следиш приема  на калории.Ключът към успеха е да намериш балансирано хранене което да съвпадне с твоят начин на живот.Хапвай въглехидрати веднъж на 3-4 дни на  закуска и обяд, но не и за вечеря.През останалите дни яйца, чисто месо, салати, ядки.Прочети за интервалното хранене, но мен ми помага да се храня по-малко и да се вмъкна в моите дневни калории.
Иначе има и много диети.Аз лично пробвах яйчен фаст и така раздвижих кантара.Благодарение на тази група се навих да пробвам.Надявам се да съм ти била поне мъничко полезна.

# 406
  • Мнения: 10 614
И аз така бих реагирала, напротив надъхвателно е, че 5 кг са нищо работа.. не е хич подигравателно.. ако за всеки кг отгоре трябва да се изпада в истерия, поблемът ще стане психологически и нещата могат здраво да се забатачат...

# 407
  • Мнения: 39
И аз така бих реагирала, напротив надъхвателно е, че 5 кг са нищо работа.. не е хич подигравателно.. ако за всеки кг отгоре трябва да се изпада в истерия, поблемът ще стане психологически и нещата могат здраво да се забатачат...
За теб 5кг са нищо работа, защото може би имаш да сваляш повече кг.Лично аз се боря с 5 кг и знам колко трудно е когато нямаш нужните познание и правиш грешка след грешка.Аз лично се подобрих знанията си, за да намеря правилният път.
Доста грубо ми прозвуча на мен, надявам се само за мен да е било така.И ако прочетеш по-добре може би ще забележиш, че момичето каза, че си поплаква след като се нахрани от чувство на вина, което е далеч по-опасно а не признак на " лиготия" едва ли не защото не е 50 кг а 52 (например)!
Пак казвам всеки води своята битка!За някои тя е по-лесна при други по-трудна, някои хора се приемат по-лесно с няколко кг отгоре а за други доста по-смазващо самочувствието!

# 408
  • Мнения: 10 614
И аз в момента се боря с 5 😁
Ама не рИвъ... Напротив, гот ми е.

# 409
  • Мнения: 39
И аз в момента се боря с 5 😁
Ама не рИвъ... Напротив, гот ми е.
Ти навярно си се кефела и на 80 кг ама не всички сме така ✌ ама тогава си е за рИване!😉

# 410
  • Мнения: 10 614
И аз в момента се боря с 5 😁
Ама не рИвъ... Напротив, гот ми е.
Ти навярно си се кефела и на 80 кг ама не всички сме така ✌ ама тогава си е за рИване!😉
С като се тръшкам и вайкам ще паднат сами ли кво? Или ще предизвикам съжаление?
Взимаш се в ръце, стягаш се и ги бориш. Няма друг начин.

# 411
  • Мнения: 68
Ох, днес ми дойде МЦ и ми се яде шоколад та две не виждам. Направих си тренировката, отворих шкафа с шоколада, погледнах го и го затворих Blush Хапнах рибка със салата и малко череши, за да залъжа глада за сладко. Трудно ми е, много ми е трудно, но не искам да се предавам.
chocoholic008, добре дошла. Хубаво е, че си обръщаш внимание, когато килограмите са само 5+. Аз например стигнах до 30+. Не мога да ти дам предложение за диета. Трябва да започнеш нещо,което е близо до твоето ежедневие и вкус. При мен първите две седмици са най- трудни. После сякаш добивам рутина. Същото е и със спорта. Трябва да е нещо, което ще ти носи и удоволствие, макара, че в началото може да ти е трудно. Казват, че а да създадеш навик ти трябват около 30 дена да практикуваш даденото нещо. Избери си спорт и действай. Няма невъзможни неща. Пък ние сме тук и се подкрепяме!

# 412
  • Мнения: 39
И аз в момента се боря с 5 😁
Ама не рИвъ... Напротив, гот ми е.
Ти навярно си се кефела и на 80 кг ама не всички сме така ✌ ама тогава си е за рИване!😉
С като се тръшкам и вайкам ще паднат сами ли кво? Или ще предизвикам съжаление?
Взимаш се в ръце, стягаш се и ги бориш. Няма друг начин.
Ами хубаво, напиши твоят опит, сподели знания бъди полезна а не " 5 килограма вика" и други подобни не на мястото саркастични изказвания! Иначе ти се кефиш сега на процеса, но за някои началото е трудно по споменатите по-горе причини!😉

# 413
  • тук и там
  • Мнения: 11 668
Aз съм  85 кила..Като ви чета някои ,направо да взем да се самоубия, та да не се мъча..Stuck Out Tongue Closed Eyes.

# 414
  • Мнения: 10 614
Писала съм много, момичетата също... Чете се с разбиране, а не със засягане.
Кайсика 😁 и аз тва викам, но голяма драма настана..
Отивам да си ръфам манатарките със сметана 🍄🍄🍄

# 415
  • Мнения: 39
Писала съм много, момичетата също... Чете се с разбиране, а не със засягане.
Кайсика 😁 и аз тва викам, но голяма драма настана..
Отивам да си ръфам манатарките със сметана 🍄🍄🍄
И се отговаря с разбиране!✌Точно с това ама аз кЪт сЪм 85 кила ко да кажЪ как точно помагате?!😂

# 416
  • тук и там
  • Мнения: 11 668
Помагам до колкото ми е по силите..Защото цял живот се боря с това-къде успешно,къде-не.
Но като имаш толкова опит-дерзай! И без това ми омръзнаха драмите за  1-2 излишни килограма..

Гледам си си допълнила поста..Преди това съдържаше само това как е за рИване ако си 80 килограма..Та момичетата  в темата около и над 80-започвайте да рИвете!

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 20:22 от Kaisia

# 417
  • Мнения: 4 711
Голяма дискусия се заформи, да скоча и аз Innocent

Ето малко за моя личен опит, който не обичам да споделям вече, понеже е на над 10 години. Сега се въртя около 55-56, при положение, че преди 10 години бях 52. Но имаше време, когато бях стигнала 64-65. Бавно и постепенно се случиха нещата. Първо се обездвижих, после започнах да ям само вечер, но пък по много (да не се бърка с ОМАД, че денем пиех мляко с нес). Не помня вече какво ми отвори очите и започнах с  отслабването. Започнах първо с Дюкан, после минах през Хербалайф и така постепенно стигнах до 55 кг. След това вече започнах да варирам между 52 и 54, като се придържах към някакви типове режими.

Ако тогава си бях обърнала внимание в началото, нямаше да ги докарам до 10+ кг. А 10 кг не се свалят като 5, нито пък изглеждат така.

Но моля, нека бъдем толерантни. Всеки си води неговата битка и никой не знае на другите какво им е.

chocoholic008, добре дошла. Пиши с какво обичаш да се храниш и от кое би се лишила. Има огромен избор от режими, според вкусовите предпочитания на диетуващите.

# 418
  • София, България
  • Мнения: 813
Това е ДНЕВНИКЪТ. Всеки идва да сподели, каквото е нужно за целта, която е допълнена след главните букви в заглавието. Аз също приветствам новия член на темата и се надявам да не е била засегната от посрещането. Нямам намерение да определям борбата на 5 качени килограми на жена с депресия с моята ситуация. Моята психика е силна, но знам какво е човек да е в депресия, не от личен опит, а от близък човек, който се прибра да завари приятелката си 40+ годишна мъртва в дома им без да са подозирали, че има рак, който е установен посмъртно. Голяма борба е, знам как може да се разстрои от нещо обикновено, като да не може да си намери място за паркиране. В този ред на мисли и качени 5 килограми може да са "краят на света".

Моят съвет вече са го дали, да се намери диетата, която е най-симпатична и изглежда вкусна за изпълнение. После, ако се вкара и повече активност и лека-полека нещата ще се наредят.

Така сега за мен - втори ден задържам свалението 300 грама от преди 2 дни. Утре е големият ден на месечното измерване. Бях запланувала да започна Клоуи Тинг, но си дадох сметка, че аз работя на бюро и не съм активна през останалата част от деня. Ако се захвана веднага с предизвикателството ще ме хване зверска мускулна треска и ще си взема почивка, която ще стане по-дълга...и нещата няма да ми се получат. В последния момент прецених да си намеря 10-минутна тренировка, която да спазвам за седмица-две преди да скоча на предизвикателството, за да стане плавно натоварването, а не от раз на 20-40 минутни тренировки.

# 419
  • тук и там
  • Мнения: 11 668
Тиси,  доста рязка беше Лъки,но пък наистина +5 килограма качени скоро,не са кой знае какво. Не става въпрос за последните няколко килограма,ното за килограми които са трайни и носени със години. За  хора в млада възраст -не е толкова трудно.Съветът ми е да не се отчайва ,защото има хора които свалят по 30-40 килограма..Ако 5 килограма са много, направо не знам тогава  ако имаше да сваля 30 и нагоре..Добре е решила да започне диета,защото сега е точният момент-докато не са станали повече..С всеки качен килограм-става все по-трудно и си е изпитание за волята и търпението.Та-сега е момента!

Общи условия

Активация на акаунт