Беля с препарат срещу котлен камък.

  • 1 377
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Здравейте, много съм доволна от препарата срещу котлен камък на медикс, лъсна 50 годишните бели фаянсови плочки в банята и кухнята, но направих една беля. Във фоайето на кооперацията имаме плочки мозайка, също на 50 години и от бързане, в стремежа си да дезинфекцирам, напръсках препарата без да го разредя ,при напръскването шупна и остави бели следи при попадането върху повърхността. Съседите са недоволни, а аз не знам какво да направя, за да се изравни, пробвах смес от вода, сода и оцет, но не стана, само за момента малко избледняват. Посъветвайте ме какво да направя, за да поправя нещата.

# 1
  • Мнения: 8 937
Дай снимка!
То оцета и содата също са против котлен камък. С тях нищо няма да постигнеш.

# 2
  • Мнения: 11 576
Освен да купиш препарат за почистване на мозайка и да я изтъркаш хубаво, друго не се сещам.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
В мозайката има мрамор, за съжаление тези препарати са протипококазни, а оцетът направо може да го разяде. Нищо не може да се направи.

# 4
# 5
  • Мнения: 8 937
А после изми ли с разреден препарат тези плочки?
Наистина нямам други идеи, за съжаление...
Може би с времето цветът ще се изравни.
Айде съседите да не припадат чак толкова, не е чак толкова драстичен проблем.

# 6
  • Мнения: 11 576
Ами да - един хубав препарат за почистване на мозайка и ще изравни "тенът". Тъкмо ще светнат плочките.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Успях! В интернет намерих рецепта за почистване на мозайка-1 част кислол, 1част вода, 1 част течен сапун. Светнаха, леко се избелиха и след 1-2пъти съвсем ще се изравнят. Благодаря на всички!

# 8
  • Мнения: 9 634
Радвам се, че си оправила проблема, ама аз ако бях на твоите съседи, вместо да се цупя за този, според мен не много голям дефект, бих се радвала, че някой въобще ми дезинфекцира входа Grinning предпочитам да ми е чисто.

# 9
  • Мнения: 12 725
И аз бих била благодарна на толкова съвестна съседка!
Особено ако аз съм мързелива и само гледам сеир, както явно е на мода в блока.

# 10
  • Мнения: X
Първо,
препарати не се смесват.
Второ,
 естествен или както му казват жив камък не се третира с киселина (препарат против котлен камък или просто за баня).
Ако искаш да стане като преди трябва да се шлайфа. Друг вариант е да окислиш цялата настилка и да стане равномерна, но понеже ще се отвори, ще се цапа повече. Трябва да се запечата. И в двата случая това може да го свърши всяка фирма за почистване.
С препарат за баня се чисти само изкуствена плочка, санитарна арматура с повишено внимание и съдове неръждавейки, пак с повишено внимание.

Общи условия

Активация на акаунт