Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 29

  • 62 795
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 622
Джаста, кажи как я правиш тази супа? Никога не съм правила супа от тиквички, а тиквички и ориз са любимите храни на малкото дете в момента.

# 121
  • София
  • Мнения: 15 463
Свинско с чушки, бишкоти, трябваше да станат бисквити Савоярди, но се разляха.Хляб и нефотогенични карначета, забравих да ги щракна докато беше пълен тигана.







# 122
  • Мнения: 9 108
страхотно е свинското, Тайна!
Зеленчукова супа с тиквички, ориз и зелени подправки. Много вкусна, макар и нефотегенична. Джастев такива постни неща не яде, но аз си отяждам. Grinning
и моят не щя да яде такива, но леко му е вдигната захарта и го убедих, че трябва да намалим картофите Grinning  Та сега има картофена-разредена-супа-с тиквички и моркови.
Днес за празника си направих торта Simple Smile ама солена. Солена, ама торта :d 



Бобеца от вчера си показвам Simple Smile 

Домашно крема сирене, но този път с подправки, http://pep-4o.blogspot.com/2020/05/blog-post.html с което измазах тортата

# 123
  • Мнения: 15 313
Лимонче,
Скрит текст:
рецептата е простичка. Тиквички, обичам малки, хрупкави и по зеленички, но каквито има на пазара. Морков, лук, няколко скилидки чесън(повечко по добре), картоф, зелена чушка. Всичко нарязвам на дребни кубчета, а когато ме намързява, както в случая - минавам през чопъра. Загрявам олио, леко задушавам зеленчуците, добавям малко червен пипер, разбърквам добре и добавям вода. После слагам кафена чашка измит ориз и 1 - 2с.л.пшеничен грис за сгъстяване, сол, черен пипер и малко лют пипер. Когато сместа уври добре добавям ситно нарязан магданоз и копър. По принцип обичам  "бели" супи без зачервяване, но този път ми се прииска да я направя, както леля ми и я правеше(вече е мн възрастна и не готви).
Иначе я правя без червен пипер и основно без картоф, понякога със застройка, често без, защото харесвам супи и без застройка. Типичната супа от тиквички при мен е  "бяла", без застройка, а чесъна и копъра добавям на финала, за да се усеща аромата. В супите не добавям брашно, правя ги с ориз или фиде и понякога добавям пшеничен грис. Като подправки често слагам и чубрица, целина и девесил. Въпрос на вкус. Застройката инак е от кисело мляко, яйце, сол, малко лимон и чер пипер, темперирам и добавям към топлата супа.
Grinning
Пепчо, много трудно излъгвам мъж ми да яде супа. Случва се, но е чудо, като малък празник. Joy
Пп И Честит ти празник. Жива, здрава и щастлива.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 22:15 от Джаста Праста

# 124
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Гювечета

# 125
  • Мнения: 903
Пепчо, честит празник Flowers Sunflower
Тортата изглежда страхотно, дай повече инфо Simple Smile
Баница

Скрит текст:
Далеч не са като на G&B, но си разбрах грешките, следващия път по-добре Simple Smile

# 126
  • Мнения: 1 865
Идвам само да честитя празника на Пепчо.Да си жива и здрава!
Само салата правих и за това мислех да не минавам.

# 127
  • Мнения: 3 416
Пеп4о, честита да си! Тортата стъпка по стъпка, моля!

# 128
  • Мнения: 9 108
в сряда Stuck Out Tongue като се наспя.
Благодаря ви, дами!

# 129
  • Мнения: 9 698
Karina, чудесни са!
Рамен с пиле по желание на дребния.


Пепчо, жива и здрава да си!

# 130
  • София
  • Мнения: 11 704
Здравейте, дами!
Последна минавам и отивам да си лягам, но първо честит имен ден на Пепи, и тук да те поздравя! следват на Албенка прасковите,  голям, голям  разкош и `щото в момента правих сладолед утре ще взема да завъртя и твоите прасковки и топка сладолед, чудно! А тортата Албенка е лесна, отнема време `щото трябва да има сериозен престой във фризер, иначе е нищо особено, като работа,  но на вкус се оказа фантастична, обрах точките, тя трябваше да бъде приготвена по специален повод, семеен повод и не се изложих, благодаря!
Супата на Джаста много ми хареса, `щото много обичам такива супички, Марчев категорично ми ги отказва, `що така тоз ` човек не ще да ми опитва  супите.. хм... загубена кауза са постните ми супи, сама си ги изяждам, цяла седмица си имам супа, гот``ми е.
и от днес завъртях една запеканка `щото имаше останал хляб и още малко шунка и яйце и готово

и салата Табуле
 -
Това е , друго няма и в тази жега скоро няма и да има, ако не ме подръчка Марчев с поредната мръвка..
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D1%81%D0%B0% … D0%B0%D1%82%D0%B8

# 131
# 132
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
Пилешка супа за People Girl

за големите:

За всички - салата с домашно червено цвекло Wink

# 133
# 134
  • Мнения: 2 152
Пеп4о, тази тортичка ще я сънувам Yum

Кълцани кюфтета на скара


домашна лимонада - https://batimiti.blogspot.com/2020/06/blog-post_29.html


пържени кюфтета - ама различни с настърган картоф и домат. Просто невероятни


пържени катофи и моркови - направо от тигана


телешко варено от джолан

Общи условия

Активация на акаунт