Лято в Албена 2020 г.! - 2

  • 42 616
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Вече сме в хотел Мура... Ами какво да ви кажа...., никога повече. Стаите що годе добре въпреки, че се водят икономични. Но сме на 4 етаж и май са като другите. Определено остаряла база. Басейните са мноого малки, детски няма. Вътрешният също става, но зс деца е дълбок. Детски басейн, фитнес и програма вечер е в Хотел Гергана. Това никъде не го пише, ако знаех нямаше да резервирам тук. Храната не е хубава, без вкусна. Сина ми яде едно пилешко с доста странен вкус и два пъти вече ходи е тоалетната. По централната улица има много малко магазинчета, забавления също. Съжалявам, че дойдохме но... ще стоим до края. Поне време да уцелим, че днес много силен вятър имаше. За тези пари, дори и за икономични стаи, не си струва.

# 706
  • София
  • Мнения: 11 472
Naraia, мисля, че може да ползвате басейна на Гергана (той е само външен), има хубав детски басейн там.

# 707
  • София
  • Мнения: 799
Явно аз нещо съм сбъркана, ама защо бе хора резервирате хотел на пясъка, а се оплаквате от басейни Thinking Наистина не разбирам логиката. Аз ако си платя за хотел на плажа, то ще е защото искам да ходя на плаж. В противен случай може да изберете хотел за по-малко пари във вътрешността на курорта и да позлвате басейните. Нали осъзнавате, че хотелите на т.нар. “първа линия” са по-скъпи, точното защото се възползват от местоположението си.

# 708
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Явно аз нещо съм сбъркана, ама защо бе хора резервирате хотел на пясъка, а се оплаквате от басейни Thinking Наистина не разбирам логиката. Аз ако си платя за хотел на плажа, то ще е защото искам да ходя на плаж. В противен случай може да изберете хотел за по-малко пари във вътрешността на курорта и да позлвате басейните. Нали осъзнавате, че хотелите на т.нар. “първа линия” са по-скъпи, точното защото се възползват от местоположението си.
Избираме защото когато морето е бурно като вчера, децата да има къде да се къпят.

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Явно аз нещо съм сбъркана, ама защо бе хора резервирате хотел на пясъка, а се оплаквате от басейни Thinking Наистина не разбирам логиката. Аз ако си платя за хотел на плажа, то ще е защото искам да ходя на плаж. В противен случай може да изберете хотел за по-малко пари във вътрешността на курорта и да позлвате басейните. Нали осъзнавате, че хотелите на т.нар. “първа линия” са по-скъпи, точното защото се възползват от местоположението си.
Нона, Мура и т.н са на по-ниски цени от Ралиците например, а са на първа линия.

# 710
  • Мнения: 234
Хората искат сутрин да са на плажа, а след обяд-на басейн. Или пък искат да ползват басейна, когато морето е бурно и флагът е червен.

# 711
  • София
  • Мнения: 11 472
Явно аз нещо съм сбъркана, ама защо бе хора резервирате хотел на пясъка, а се оплаквате от басейни Thinking Наистина не разбирам логиката. Аз ако си платя за хотел на плажа, то ще е защото искам да ходя на плаж. В противен случай може да изберете хотел за по-малко пари във вътрешността на курорта и да позлвате басейните. Нали осъзнавате, че хотелите на т.нар. “първа линия” са по-скъпи, точното защото се възползват от местоположението си.
Принципно сте права, но тая година в Албена, по неведоми причини, или поради чиста вода, от юни месец (!) има нечувано количество щипалки, които доколкото знам, продължава да ги има и сега, без прекъсване. Може би затова хората търсят разхлаждане и в басейните. Да не говорим, че август нерядко не разрешават да се влиза в морето.

# 712
  • Мнения: 143
Вече сме в хотел Мура... Ами какво да ви кажа...., никога повече. Стаите що годе добре въпреки, че се водят икономични. Но сме на 4 етаж и май са като другите. Определено остаряла база. Басейните са мноого малки, детски няма. Вътрешният също става, но зс деца е дълбок. Детски басейн, фитнес и програма вечер е в Хотел Гергана. Това никъде не го пише, ако знаех нямаше да резервирам тук. Храната не е хубава, без вкусна. Сина ми яде едно пилешко с доста странен вкус и два пъти вече ходи е тоалетната. По централната улица има много малко магазинчета, забавления също. Съжалявам, че дойдохме но... ще стоим до края. Поне време да уцелим, че днес много силен вятър имаше. За тези пари, дори и за икономични стаи, не си струва.



В Мура почивахме 10 дни, остаряла база, НО беше чисто в стаите. Чистачките през ден питаха дали да сменят чаршафите ни. Ходихме на басейна на Гергана, но какъв е проблема?? от другата страна на хотела е... Храната беше разнообразна - 2 вида супи, 5-6 вида салати, готвено 3-4, меса на скара, панирани, печени, плодове, десерти..???...в къщи няма такова разнообразие всеки ден....Всяка вечер барбекю - скумрията беше жестока...От представеното липсваше само "следобедното хапване"...нищо друго.... НО вкусове и очаквания - всякакви...

# 713
  • Мнения: 1 349
Явно аз нещо съм сбъркана, ама защо бе хора резервирате хотел на пясъка, а се оплаквате от басейни Thinking Наистина не разбирам логиката. Аз ако си платя за хотел на плажа, то ще е защото искам да ходя на плаж. В противен случай може да изберете хотел за по-малко пари във вътрешността на курорта и да позлвате басейните. Нали осъзнавате, че хотелите на т.нар. “първа линия” са по-скъпи, точното защото се възползват от местоположението си.
Принципно сте права, но тая година в Албена, по неведоми причини, или поради чиста вода, от юни месец (!) има нечувано количество щипалки, които доколкото знам, продължава да ги има и сега, без прекъсване. Може би затова хората търсят разхлаждане и в басейните. Да не говорим, че август нерядко не разрешават да се влиза в морето.
Щипалките изчезнаха около 3 август и поне до онзи ден все още ги нямаше 😂

# 714
  • София
  • Мнения: 799
Разбирам напълно аргументите на всички, но аз лично не бих очаквала огромни басейни от хотели, които са на първа линия.  Има изключения, разбира се, но отивайки на таково място, аз лично не си представям строителите някога да са инвестирали в басейни, точно заради наличието на плаж.

А това, че един хотел е по-евтин от друг може да се дължи на десетки различни причини.

# 715
  • Мнения: 435
След мненията за Мура, много се колебая... Ние сме  запазили от по- другата седмица за второ море, но сега се чудя дали да не анулирам и да изберем Обзор, например...Rolling Eyes

# 716
  • Мнения: 85
След мненията за Мура, много се колебая... Ние сме  запазили от по- другата седмица за второ море, но сега се чудя дали да не анулирам и да изберем Обзор, например...Rolling Eyes

# 717
  • София
  • Мнения: 11 472
След мненията за Мура, много се колебая... Ние сме  запазили от по- другата седмица за второ море, но сега се чудя дали да не анулирам и да изберем Обзор, например...Rolling Eyes
Мура го затварят на 1 септември, по-другата седмица не се ли пада тогава?

# 718
  • Мнения: 435
От 24 до 30.08 ми е резервацията.

# 719
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Накратко от Ралица и плажа и: в ресторанта сутринта беше спокойно, на вратата служителка посреща с дезинфекционен гел, персоналът е бърз и се старае да почиства бързо. Нямаше опашки, един от гостите (българин) помоли на висок глас на английски език да му бъде почистена избраната от него маса и момичето дойде веднага. Не виждам големи разлики в предложената храна, сравнено с предишни години и ресторанти в Албена. Честно казано, харесва ми, че не е толкова пълно и че има обслужващ персонал, вместо всеки да пипа и бърка.
На плажа на всяка редица има свободни шезлонги,  опасявах се, че ще е препълнено, но има място и разстояние. На първа линия гледам един запазен от часове шезлонг, досега никой не се осмели да махне кърпата.
Вчера късно вечерта беше празно по алеите,  не ни се налагаше да се пазим от "летящи" румънчета на ролери и т.н.
Има достатъчно места за паркиране по паркинги, но явно някои от северните съседи обичат да оставят колата си по поляните.

Общи условия

Активация на акаунт