Стил на обличане според възрастта

  • 39 039
  • 938
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 365
Стилът е личен избор на всяка личност.
Аз не нося щамповани, с надписи или номера дрехи, скъсани дънки, или дънки с паднало дъно,  ултра къси панталонки и поли, дълбоки деколтета и т.н.
Не ми прави впечатление обаче ако дама в прекрасната възраст 40+ се е облякла така.
Много пъти обаче буквално съм се влюбвала в модели, просто уникални, носени и от 20 годишни, и от 40+ годишни
дами. Харесвала съм и отделни елементи на облекло, както на тийнове, така и на пораснали дами. Още не ми се е случило да видя неподходящо облекло на дама на 40+ г.

# 76
  • Мнения: 4 743
Ако опрем до там да се "подмладяваме" с дрешки и парцалки, спукана ни е работата... Човек трябва да живее и остарява със стил, а не да се показва и доказва на някой. Иначе става обратния "дЕФЕКТ". И многото пари и следване на младежката мода не могат да ни направят вечно млади, ако преждевременно сме остарели умствено и физически. Повечето от младите дами в този форум са именно това - с остарял и закостенял ум и светоглед, не ми се мисли как ще изглеждат и мислят като станат на 40+...

# 77
  • София
  • Мнения: 17 967
Madelief, защото натам отиде темата. Коя изглеждала достатъчно млада, че да си сложи къси панталони. Мен не ме бърка- който както иска да ходи. Но тези теми винаги стават смешни, а вече започнахме и с "клетвите"- ще видите вие, като станете на толкова, кой знае как ли ще изглеждате и с клишетата "човек е на толкова, на колкото се чувства.
Не, човек е на толкова, колкото години са изминали от раждането му. И природните закони никого не са подминали все още. Малко смиреност много помагана психиката.

Нали младите бяха дебелани с паласки или фустички с голо дупе изпод дънките. Сега пък закостенели? Последно?

Любимите ми теми- жени които не са в първа младост, да качват снимки на разплути млади момичета или на разгонени тийнки. Яко комплекси. А нормалните млади момичета с добро телосложение, каквито са масово, просто ще ви издухат по всички параграфи, касаещи темата. И в това няма нищо срамно или нередно.  Ценността на една жена на 40-50-60 е съвсем друга. Което не значи да не се стреми да изглежда добре.

# 78
  • Мнения: 10 034
Продължавай да сънуваш, Кечър, продължавай да сънуваш.

Явно за теб всичко се опира на външен вид и парцали.
Интересно.

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 17:26 от Dez

# 79
  • Мнения: 6 622
Темата не е ли именно за външен вид и парцали?
И хич не е сън, а реалност, че повечето 40+ жени няма как да изглеждат, като младите на 20+. Ако ще и да са в топ форма, младо момиче в същата форма няма как да не ги превъзхожда.
Жени, като Летисия не се срещат масово и тя самата е резултат от множество пластични операции, които обикновената българка няма как да си позволи.

# 80
  • София
  • Мнения: 39 167
Леле, уж си говорим за дрехи, а някои хора как избухнаха, не е истина! 😜
OOTD morning and meeting

Afternoon

Демек - нося си каквото искам.

# 81
  • Мнения: 6 622
Други избухнаха на много по- ранен етап.

# 82
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Моето скромно мнение, че когато човвк се облича трябва да се води от чувството за  естетика.Когато показва глезени, колене, рамене, то те да бъдат красиви и трябва да има баланс
Това няма общо с възрастта.

По въпроса за пухкавите девойки, който иска се взема в ръце и променя ситуацията.
Останалите  би трябвало да се съобразяват с естетиката..
Ако жена на 40+ няма нищо хубаво за показване също  .

# 83
  • Мнения: 9 075
Темата не е ли именно за външен вид и парцали?
И хич не е сън, а реалност, че повечето 40+ жени няма как да изглеждат, като младите на 20+. Ако ще и да са в топ форма, младо момиче в същата форма няма как да не ги превъзхожда.
Жени, като Летисия не се срещат масово и тя самата е резултат от множество пластични операции, които обикновената българка няма как да си позволи.

Не разбирам за какво превъзходство говорим - някакъв конкурс ли?
Темата не е ли за това кой какво носи след 40 и редно ли е това в очите на околните.

Всеки да носи каквото иска, стига да се съобразява с адекватността на мястото и случая. Къси панталони в офис ще изглеждат нелепо независимо от възраст, както и бална рокля в парка. Останалото е въпрос на лични предпочитания. Лично аз мразя флорални мотиви и щампи, но много жени носят такива рокли, сака, панталони - това не ги прави с лош вкус, а с различен.

# 84
  • Мнения: 6 622
По-назад в темата беше показано младо пълно момиче, като пример за това как къси панталони не ѝ стоят добре. Сякаш всички жени след 40 са топ, това просто не е истина.
Младите момчета във форма са в пъти повече от възрастните жени, а и самото тяло на жената след определена възраст се променя . Това не означава, че жена на 40 не може да изглежда добре, но не и в дрехите на дъщеря си.

# 85
  • Мнения: 10 034
Абсурдно е да се говори за състезания. Нелепо, и напълно излишно.

Не бих се върнала на 20 и пари да ми дават. 😂 Аз съм в пъти повече от тяло за продан, но хора с ориенталски манталитет няма да го разберат никога.

# 86
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
И аз нещо честно казано не мога да разбера за какво превъзходство става реч 🙂 има смешки и нелепости във всяка възраст но тука пишем кой какво носи за неговата възраст и за жените дето сме над 40 нали? Иначе с интерес бих прочела и чета мнения Ина млади момичета по въпроса, но според мен те не се вълнуват толкова от съотношението дрехи-години. И аз на младини носех модерни дрехи и исках просто да съм различна от тогавашната масова конфекция 🙂

# 87
  • Мнения: 6 622
Абсурдно е да се говори за състезания. Нелепо, и напълно излишно.

Не бих се върнала на 20 и пари да ми дават. 😂 Аз съм в пъти повече от тяло за продан, но хора с ориенталски манталитет няма да го разберат никога.
В темата говорим за тела и как им стоят дрехите след определена възраст, а не за душевната извисеност на 40 годишната жена.
Ориенталския манталитет няма нищо общо с адекфатноста, която масово липсва.

# 88
  • Мнения: 10 034
Масово? Къде живееш, за бога!
Аз защо виждам само това което ми харесва?
Имам вграден филтър, и останалото не го регистрирам.

# 89
  • София
  • Мнения: 39 167
Добре де. Как би трябвало да се облича една жена над 40? Дайте примери.

Има един любим аутфит на българската жена над 40 - тъмно синьо и черно. Синьо яке, блуза, панталон, черни обувки и чанта. Среща се всеки ден в метрото.

Общи условия

Активация на акаунт