Стил на обличане според възрастта

  • 37 885
  • 938
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 679
Вчера на светофара пред мен стоеше готино момиче, добре облечено, с тесен клин и тениска. Косата направена, стойката изправена. После видях, че всъщност беше жена на 50+. Евала!

# 16
  • Мнения: 1 488
Всъщност по-важно е да се обличаш адекватно за мястото и повода. На работното място не си позволявам къси поли, панталони и дълбоки деколтета и гърбове, както и силен грим.

В свободното си време с удоволствие нося къси панталони и топове - тренирам достатъчно, храня се добре и харесвам тялото си, така че ако моята възраст пречи на някой в парка, проблемът не е мой.

Това все едно аз съм го писала.
Правила съм сериозни забележки на 20+ колежки, че се обличат "като за възрастта си" на работното място. Млади, стегнати, прекрасни, но... късите панталонки, прекалено късите поли и топовете с големи деколтета, равните, подобни на джапанки сандалки не са офис облекло на която и да е възраст, с каквато и да е фигура. Не всички са наясно с това, за съжаление.
Аз съм на 47 и на работа се обличам подходящо, но в свободното време се нося свободно Blush и абсолютно целият ми гардероб за уикенда представлява типа дрехи, които 26- и 21-годишните ми дъщери носят.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 199
И аз си разменям дрехи с дъщеря ми, която е на 15. Нито една от двете не носи къси поли. Тя носи къси топове с дълъг панталон, примерно.
Можем даже да се облечем еднакво, ако искаме.
Нещо такова:

# 18
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ако говорим за стил
Жена със стил знае как да се облича на  всяка  възраст и за всяко място.
Жена без стил би изглеждала еднакво зле независимо от възрастта и мястото.
Останалото е преливане от пусто в празно.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 10:28 от sl

# 19
  • Мнения: 1 488
Ако говоеим за стил
Жена със стил знае как да се облича на  всяка  възраст и за всяко място.
Жена без стил би изглеждала еднакво зле независимо от възрастта и мястото.
Останалото е преливане от пусто в празно.

Никой не спори за това. Тук говорим за различните понятия за стил - на един едно му се струва стилно и подходящо, на друг - друго.
Обобщението е вярно, но твърде... обобщаващо Blush На този принцип много малко теми биха могли да се поставят и обсъждат, защото винаги ще има едно обобщение на едро, което прави "всичко останало е преливане от пусто в празно".
Та нека си обсъждаме, полезно е да си сравним понятията. Винаги има какво да научиш от другите Blush

# 20
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Няма лошо обсъждайте, но стил не се придобива с писане в теми...
Ако една жена до 40 не е изградила стил, то това трудно ще се случи и след това.
А по отношение на дами, които се опитват да налагат стил във форума, достатъчно е да разлгедаш блоговете на някои и  за да загубиш желание да ги четеш.
Така зададена темата  предразполага към хейт за дамите 40+, макар, че има  дами на 40+, които изглеждат в пъти по добре орколкото такива на 20+.
Освен това всяка страна в зависимост от народопсихологията си пречупва световните модни тенденци през своята призма.Нещо , което е хит в дадена страна, може да предизвика присмех и подигравки в друга.

Една италианка  извън Италия се разпознава  поне от 200 метра,  същото се отнася и за българка  извън България.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 10:53 от sl

# 21
  • Мнения: 8 785

Една италианка  извън Италия се разпознава  поне от 200 метра,  същото се отнася и за българка  извън България.

За съжаление съм съгласна, в повечето случай, не в полза на българките. Както и мъжете, де, не само жените.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 942
Като че ли сред българите най-често се среща добре облечена жена да е съповодена от плужек в анцуг.

# 23
  • Мнения: 9 988
Представям си как някаква госпожица с лош роден език ми брои Конвърсите които сама си купувам. 💪💪💪
За Конвърси можех само да мечтая на 14 години, както и за Dr. Martens.

До миналата зима мах много яки кубинки с флорален принт от Stradivarius, които жънеха комплименти навсякъде, за съжаление ги смлях от носене. Бих убила за такива през 1989-93, но нямаше.

Така че сегашния ми гардероб отразява И личността ми от 13-14 годишна- Конвърси, кубинки, кожени якета, дънки.

Не познавам нелепи субекти, на работа всички се обличат еднакво- затворени обувки, офис стил, риза, сако, панталон, рокли, и т.н.
В свободното време всеки решава за себе си.  
Не живея в България обаче, тук няма чалга стил. Младите жени се обличат нормално, не като труженички.
Така че не знам какво се опитва да каже авторката.

Животът далеч не свършва на 40+. Дори напротив. Страхотен нов етап идва, но ако си си опичал ума. Иначе не.

Едит:
44+ съм, обличам се И като 13 годишна.
А, и размерът ми е същия.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 706
Според мен не зависи само от фигурата. На 40 можеш да имаш много запазено и добро тяло, но годините в лице винаги си личат. Винаги. И тогава става мазало на 40 с къси панталонки.

# 25
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Това за мен е стилно облечена жена над 40 въпреки че като цяло отричам животински принтове но тук се е получило. Този тоалет ми е малко трудно да си го представя на жена около 20-30 г.
    [/list]

    # 26
    • Мнения: 10 679

    Една италианка  извън Италия се разпознава  поне от 200 метра,  същото се отнася и за българка  извън България.

    За съжаление съм съгласна, в повечето случай, не в полза на българките. Както и мъжете, де, не само жените.


    В Будапеща, насред лято, в адската тълпа, познах двойка, че са българи. Гледам срещу мен да върви плешив чичо с гащи Адидас и джапанки, а жената - 40+, прогорена от русо коса, грозно надути джуки, опечена и сбръчкана като стафида от солариума и дрехи, детски размер, циците навън, полата широка колкото колан... Наоколо беше пълно с всякакви хора, унгарци, туристи, такъв кич и грозотия не видях у никой друг. Викам на аверката „тия са българи” и като ги чух... на български говореха..

    # 27
    • София
    • Мнения: 17 706
    Това са преекспонирани картини. Далеч не всички българли са такива. Много обичаме да се самоплюем.

    # 28
    • Мнения: 1 955
    Така че сегашния ми гардероб отразява И личността ми от 13-14 годишна- Конвърси, кубинки, кожени якета, дънки.
    Heart
    Абсолютно! Влязох да напиша нещо подобно, благодаря ти, че си го формулирала толкова добре.

    Всеки човек има собствен стил, към който се стреми без да иска дори - дотолкова е свикнал със специфичен вид на себеизразяване чрез облекло, че не обръща внимание на възрастта си.
    Дори не съм се замисляла, трябва ли да изляза от кубинките след 40 и да вляза в балеринки и клинче, примерно.

    Но унифицирането на хората според възрастта не е ок.
    Поколенията са различни. Лайфстайлът е различен.
    Днешните 40 + не сме нашите майки на 40+ .
    Днешните 20 годишни няма да са като нас след 20 години, не само по отношение на облекло.

    # 29
    • някъде под слънцето...
    • Мнения: 7 222
    За съжаление не са преекспонирани.
    Миналата година бях в България и се втерщих.
    Голи гърбове и шарени  дълги нокти, карнавален грим  на служители в държавни институции.
    По улиците коси на вафлички ....
    Като чета някои постове се чудя не сте ли виждали стилни жени 40+.
    Говорите за тях като за жени на 60+

    Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 14:16 от sl

    Общи условия

    Активация на акаунт