Топло лято идва вече, расте ДЕКЕМВРИйското човече ! {тема 4/2020}

  • 25 499
  • 768
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 128
Да се включа и аз в темата за спането, цял живот съм спала само по корем, и сега голям зор виждам, ама уви, вече е абсурд 😃 коремчето ми определено се е позакръглило, макар че още не знам дали хората като ме видят си казват, че съм бременна, или просто изглеждам като дама с по-пухкаво коремче 😅
Та, за спането, опитвам се да спя наляво, но много се въртя през нощта и често се събуждам обърната по гръб. Чудя се дали това е проблем, четох някъде, че е опасно, колкото повече расте бебчо... Вие какво мислите?
Иначе, понеже и ние сме със срамежливо бебенце, което си крие пола, да питам майките, които вече знаят - имахте ли "интуиция" относно пола на вашето бебе? 🤔 Аз от самото начало си мисля, че ще е момиче, макар че нямам претенции, тъй като ни е първо, така или иначе искаме и от двата пола, просто ми е интересно дали вие чувствахте предварително какво бебенце расте във вас 😁
И моята интоиция ме подведе. Исках момиче, но все имах чувството, че ще е момче. Е  желанието ми се сбъдна и ще връзва кордели 😊

Последна редакция: пн, 20 юли 2020, 13:53 от Borovinka11

# 751
  • Мнения: 171
Момичета, чета ви редовно, но за съжаление нямам възможност да пиша често. Стискам палци при всички ви нещата да се развиват добре.

Милита, Инфинити, пожелавам ви бързо възстановяване. Убедена съм, че скоро отново ще видите заветните две чертички и ще забравите всичко преживяно.

А що се отнася до пола, аз през цялото време бях убедена, че ще имаме момиче- така и се оказа. Не знам дали беше интуиция, или просто имах голямо желание за момиче. Всички ми говореха, че ще имам момче, “защото не изглеждам зле”, “ защото не ми била лоша кожата”, “защото не ми ставало лошо и не повръщам” и всякакви други глупости, дори баба ми ми беше насолила тайно главата със сол - заключи, че ще имаме момче, понеже съм си пипнала носа. Аз обаче не исках и да чуя, накрая се оказах права. Надявам се док. да не е объркала пола. 😈
Иначе за спането все още си спя както преди, може би само по корем изпитвам лек дискомфорт, защото си притискам гърдите. Имам възглавничка от Лидл, но все още не я ползвам, защото не ми е дискомфортно, а и заема доста място.

# 752
  • София
  • Мнения: 2 093
Само да ви кажа, че бебешките неща в Лидл са от четвъртък, 23.07. Grinning
След като обиколих магазина 16235 пъти, го прочетох в брошурата... Която от своя страна вчера гледах също
толкова пъти. Joy

Поне си взех скир да пробвам.

Последна редакция: пн, 20 юли 2020, 17:38 от rave

# 753
  • Мнения: 778
Оххххх спорт,  толкова го обичам (пускам сълза!!!!) . Спортувах дори и в деня, в който ме приеха за серклажа (е не знаех, че  работата е толкова напечена). Сега лежа, нещо нарежа, пусна пералня.....такива неща. Според мен само здрав физически човек може да си позволи лукса да лежи дълго, защо това е бич за гръбнака от атласа (първия шиен прешлен) до кръсцовата кост.
Рейв, скъра го убожавам. В началото ми се струваше странен,  ама след месеци упорито ядене го заобичах. Аз пък хапнах телешко варено (готвено без добавена мазнина) и зелева салата.
С килограмите съм 0,5кг под стартовите преди забременяване, но с това лежане ще стане страшно. Аз съм 18+5 седмица. Бебето се е вдигнало нагоре и явно измества стомаха, от което имам киселини от всичко и това за момента ограничава яденето ми.

# 754
  • Мнения: 2 484
Ходих на АГ по ЗК. От месец не бях ходила , когато той ме прати за скъсената шийка и се ошашках.От тогава лежах в АГ със зацапване,правих курс с Макмирор,следих таз шийка при двама.
Сега АГ вика ееееех що не те зашиха бе. Еми викам казаха, че е нож с две остриета,че може да се пукне мехура и тнт. Гледа ме пак и вика,то сега е добре шийката по неговия ехограф е 4 см. Ама вика откакто те гледах до сега се е променила много е добре. НО, дай вика да ти изпиша един курс антибиотик за всеки случай профилактично .Flushed
Изписа Аугментин 2*1, флажил 2*1 май се пие това,Сол бутамол3*1, и пак Макмирор,и Магнерота 4*2
Казах, че скоро съм слагала Макмирор до 1 юли,и да не стане начесто,а той вика не е,минали са две три седмици. Оффф та сега имам рецепта за антибиотик профилактично. Ще Питам другия следящ ме какво мисли,или примерно ако вземе да намаля шийката нещо тогава да го пия, знам ли и аз. Ей така АБ да си вържем гащите вика.
И даде направление за кръв и урина сутрин на гладно.

# 755
  • Мнения: 778
Изгубен,  този май ще "лекува " някакво биологично оръжие. Предписал ти е цели два антибиотика,  противогъбично и кортикостероид.....и всичко това профилактично казва той. Направо не ми се мисли какво предписва когато лекува. Аха и при шийка 4см. Пусни си урина и ако няма гъби и бактерии, защо да си товариш черния дроб?

# 756
  • Мнения: 2 484
Изгубен,  този май ще "лекува " някакво биологично оръжие. Предписал ти е цели два антибиотика,  противогъбично и кортикостероид.....и всичко това профилактично казва той. Направо не ми се мисли какво предписва когато лекува. Аха и при шийка 4см. Пусни си урина и ако няма гъби и бактерии, защо да си товариш черния дроб?
И Флажила ли е АБ? САЛБУТАМОЛказа че е за контракции,и увеличи Магнерота. Аз ще питам в петък другия, който си ме следи какво мисли,и смятам, ако вземе да се скъсява таз шийка да почна чак тогава АБ. Надявам се да не я изпусна изведнъж нещо. На всеки две седмици я следя,да не кажа и всяка седмица.С този по ЗК са трима.  Вярвам им на другите двама, защото не са вчерашни лекари и щом преценят да ме оставят без серклаж явно така преценят. Просто ще ги питам и за АБ какво мислят. Въобще не ме е срам да си питам какво мислят,много ясно, че ходя и по ЗК.
А между другото си мисля че наистина може да е имало някаква инфекцияия и с Макмирора да съм я покрила,защото таз шийка се затвори фунията.
Иначе ми даде направление за кръв и урина утре ще ги пусна.

# 757
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Странно. Моята шийка е 3 см и никой нищо не казва, а имам доверие на лекарите, при които ходя.

# 758
  • Мнения: 2 484
Е то на този не му мери правилно апарата,аз съм го засекла. Преди месец беше 3 при него сега е 4.
А при другите където ходя  беше 22,08 а сега последно 25-6мм. Значи ми е под 3 см със сигурност. Та толкова за неговото мерене. Не ми е 4 със сигурност.Всеки различно мери. И при този който ходя другия,имам две снимки за едно мерене на едната е 3 на другата е 2,5 и той каза че това е по- точното,важен бил ъгъла на мерене. Та така.

# 759
  • Мнения: 93
Относно коремчетата, аз винаги съм си имала 😁 но сега вече не мога да го скрия. Даже днес за пръв ми случи в офис на Теленор да ми предложат стол и да ми се извинят, че са ме оставили да стоя права. Коремът ми всякаш за няколко дни изскочи, а съм все още в 19 седмица. 😊

# 760
  • София
  • Мнения: 2 093
скруби, харесва ми скирчето. Yum
Обаче е мнооого тежко. Flushed
Една кофичка май ще я ям
на 3-4 пъти. Grinning
В четвъртък ще взема и от плодовите.

# 761
  • Мнения: 193
Какво е мнението ви за коланите за след раждане? Някоя от вече раждалите мами носила ли е? На коя маркa? Колко време?

# 762
  • Мнения: 224


Момичета, вижте какво ми попадна във фейсбук. Не съм го разглеждала обстойно, но ако искате му хвърлете един поглед. Видях, че има 3 безплатни прегледа, ако искате да се възползвате Blush

# 763
  • Мнения: 778
Добро утро момичета.  Относно поста за безплатните стоматологични прегледи - в нашата сфера това е масова практика на големите клиники, на които половината лекари са завършили преди една/две години и така им набират пациенти. Също другият номер е Грабо. Пробвайте ги - ще ви прегледат и ще ви кажат, че имате плака и зъбен камък и едно много младо момиче ще ви го изчисти с 4 лв отстъпка от цената  ( не им знам ценоразписа, но средно е 80лв за такава клиника в София). Вие после най-вероятно повече няма да се върнете при тях,  но такива реклами за нещо безплатно залагат на количество пациенти, които да примамят дори само еднократно.

# 764
  • Мнения: 2 484
Аз знам , че по здравна каса си имаш безплатен преглед и още един допълнителен,и още една услуга допълнителна отделно от тези които ти се полагат. За още една пломба промерно.То пак си струва.

Общи условия

Активация на акаунт