Професионална гимназия по дизайн Елисавета Вазова

  • 31 226
  • 206
  •   1
Отговори
# 120
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
Здравейте, записвам се в тази тема, защото дъщеря ми е седми клас и вчера ходихме на отворените врати в училището и тя остана очарована и каза, че иска да учи там. Ще се радвам та отзиви от ученици и родители.

# 121
  • Мнения: 21
Здравейте, записвам се в тази тема, защото дъщеря ми е седми клас и вчера ходихме на отворените врати в училището и тя остана очарована и каза, че иска да учи там. Ще се радвам та отзиви от ученици и родители.
За коя паралелка става въпрос?

# 122
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
 За коя паралелка става въпрос?
[/quote]
Тя иска графичен дизайн, но говорихме с учители и ученици и от другите две специалности.
Хареса ми и на мен училището. Освен на специалните предмети, останах с впечатление, че държат много и на обшообразователните. Учи се само първа смяна, което също е супер.

# 123
  • Мнения: 21
За коя паралелка става въпрос?
Тя иска графичен дизайн, но говорихме с учители и ученици и от другите две специалности.
Хареса ми и на мен училището. Освен на специалните предмети, останах с впечатление, че държат много и на обшообразователните. Учи се само първа смяна, което също е супер.
[/quote] Мойта дъщеря също е заинтересувана от графичния дизайн. Ние също останахме с много добри впечатления от отворените врати🙂 Единственото, което ни притеснява е проблемът с кандидатстването след 12клас в чужбина, поради различния хорариум...

# 124
  • София
  • Мнения: 1 397
Дъщеря ми се колебаеше за училището поради същата причина, дали ще е проблем кандидатстването след това и в крайна сметка се записа в гимназия с идеята да може да има по -широк избор. Сега е 10 клас и вече със сигурност иска да кандидатства с рисуване. Ако знаеше преди 3 години това, специалните предмети само щяха да са й от полза, но това е положението. Ако смятате, че детето ще продължи с дизайн изглежда чудесен избор на училище.

# 125
  • Мнения: 603
Привет! Как е нивото на изучаване на чуждия едик? В крайна сметка Моден дизайн има ли все още като паралелка?

# 126
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 852
И аз се интересувам от нивото на изучаване на езиците. За модния дизайн - вече няма прием по тази специалност.

# 127
  • София
  • Мнения: 167
Привет и от мен! Какъв втори език изучават учениците от специалност Графичен дизайн? Гледах учебния план - една година е немски, друга година е италиански, обърках се...

# 128
  • Мнения: 1 138
Явно го сменят всяка година. В паралелката с интериорен дизайн с италиански език, вторият чужд е английски, но с английски първи, втория ще е италиански, немски, а може и френски.За съжаление ръководството ще го решава това.

# 129
  • Мнения: 21
Привет и от мен! Какъв втори език изучават учениците от специалност Графичен дизайн? Гледах учебния план - една година е немски, друга година е италиански, обърках се...
До колкото разбрах, вторият чужд език, се определя в началото на учебната година.

# 130
  • Мнения: 3
За коя паралелка става въпрос?
Тя иска графичен дизайн, но говорихме с учители и ученици и от другите две специалности.
Хареса ми и на мен училището. Освен на специалните предмети, останах с впечатление, че държат много и на обшообразователните. Учи се само първа смяна, което също е супер.
Мойта дъщеря също е заинтересувана от графичния дизайн. Ние също останахме с много добри впечатления от отворените врати🙂 Единственото, което ни притеснява е проблемът с кандидатстването след 12клас в чужбина, поради различния хорариум...
[/quote]

Здравейте! Благодаря много за споделеното. Моето момиче едва днес се заяви ясно, че има голям интерес към това училище. Съответно и през ум не ми е минало за ден на отворените врати Sad Моля, за разяснения, какво имате предвид с кандидатстването в чужбина? Заради общообразователните предмети ли?

# 131
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте! Насочили сме се към това училище като второ желание (което е и по-реалистично), по-конкретно специалност Графичен дизайн. Допада ми това, че училището е малко и се учи само първа смяна. Балът също е много приличен и явно върви нагоре. Изчетох темата и благодаря на всички за отзивите. Единствено се притеснявам дали излизат с добро владеене на изучаваните езици и особено английски? И към какви специалности в университет се насочват учениците след завършване на училище? Ако има тук родители с деца в горните класове или вече завършили, моля да споделят.

# 132
  • Мнения: 445
Здравейте! Някой има ли представа какви са очакванията за приемния бал тази година?

# 133
  • Мнения: 46
При всички положения над 400 при първо класиране!😀

# 134
  • Мнения: 1 138
На трето и четвърто ще паднат баловете, но до колко не знам.

Общи условия

Активация на акаунт