Професионална гимназия по дизайн Елисавета Вазова

  • 30 856
  • 206
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 581
Здравейте,

може ли малко мнения за тази гимназия? Тъй като детето ми иска да се запише там...а като я гледам, не ми вдъхва доверие.
Ще съм благодарна ако някой сподели!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 265
интересно

# 2
  • Мнения: 56
Здравейте,

може ли малко мнения за тази гимназия? Тъй като детето ми иска да се запише там...а като я гледам, не ми вдъхва доверие.
Ще съм благодарна ако някой сподели!

Чела съм добри отзиви за тази гимназия, мисля че беше в темата за неелитните. Ползвайте търсачката.
Все пак вижте и статистиките от миналата година - направи ми впечатление че за графичния и интериорния дизайн местата свършват на 2-ро класиране. Доколкото знам, някои записват интериорен дизайн с италиански език, като целта е да продължат да учат в Италия висше, пак интериорен дизайн.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 397
Във форума има някои родители на деца в това училище. Аз също се интересувах и им писах на лични съобщения и отзивите бяха положителни.  Ето и линк към едно от мненията https://bg-mam.ma/p/1127101/40762175 По техни думи директорът е нова и амбициозна дама, стремяща се да модернизира училището. Премахната е не толкова атрактивната специалност "десениране"  за сметка на интериорен дизайн с НЕ, атмосферата е по - артистична, училището е само 1-ва смяна, специалностите са съвременни и привлекателни. Специалните предмети са много интересни по мое мнение. Кварталът е хубав. Учителският състав бил от млади хора и децата ги харесвали. Дъщеря ми също ще кандидатства тази година там. Засега се е спряла на Графичен и моден дизайн. Графичният й звучи по - привлекателно, а модния си го избра заради френския език. Аз се надявам училището да добие популярност и да го изберат повече заинтригувани и ученолюбиви деца. Балът, с който ще кандидатства моята дъщеря е 420 (като вземем 3 * БЕЛ). Би бил достатъчен и за някои езикови училища с приличен бал. С всеки иминал ден обаче тя се настройва повече, че й харесва да учи дизайн. Отначало бях малко скептично настроена, защото се колебаем между езикова и професионална гимназия, но с времето осъзнавам, че никак не е лошо да добиеш практически умения и в крайна сметка с курсове може да се научи допълнително език, ако има желание за това. Разбира се, това важи и в другата посока - можеш и на курс по графичен дизайн да отидеш. Никой не знае предварително как ще се развие животът и какво ще му потрябва, аз само се надявам да се сформира хубав клас, да си намери приятелчета, да се чувства добре в училище и важното е да сме живи и здрави.

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 19:37 от stanislavchen

# 4
  • София
  • Мнения: 36
Момичета,а за всички специалности ли се изисква умения по рисуване?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 397
Предполагам, че след като не се изисква практически изпит е по-скоро въпрос на желание, интерес към рисуването.

# 6
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Знаели някой миналата година с какъв бал са се класирали в интериорния дизайн?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 397
На второ класиране 2019 е бил 349,25.

# 8
  • Мнения: 1 138
Знаели някой миналата година с какъв бал са се класирали в интериорния дизайн?
Първо класиране:
Графичен дизайн- 433,500 - 353,750
Интериорен дизайн- 428,000 - 353,500
Второ класиране:
Графичен дизайн - 411,750 - 349,250
Интериорен дизайн - 418,250 - 339,250
Миналата година за интериорния дизайн местата свършиха на второ класиране, но тази година ще има втора паралелка интериорен дизайн с немски език.

# 9
  • Мнения: 46
Здравейте,

Знаете ли, дали някъде има изнесени списъци с баловете от първо класиране от 13.07.20  в ПГД?

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 12 238
На нас първо желание ни е Интериорен дизайн с НЕ, но за съжаление не ми се струва, че ще успеем и на второ.
Балът и е 331,5 , можеше да е с 11 точки отгоре, ако не беше с 5 точно по ИТ... По мат и бел е с 6 от дипломата, но не са балообразуващи. Минималният бал за интериорен дизайн с НЕ е 354 сега след първо класиране. Не мисля, че има шанс да падне с 22.5 точки, но ще пробваме на второ. Ако не се лъжа някой беше писал за четвърто класиране и предимство, ако си го писал на първо място училището, но ако паралелките се запълнят преди това няма как да се стигне до там.

# 12
  • Мнения: 1 138
Аз писах за четвърто класиране. Миналата година за свободните места на 4- то имаше допълнителни точки, ако си поставил паралелката в първите пет при реденето от първо класиране.
Миналата година на интериорния дизайн бала за второ класиране беше паднал с 14 точки, но за тази паралелка местата се бяха изчерпали на второ класиране.
Няма ли да я записвате в СМГ?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 397
Може пък да има приети в ПДГ деца, които са с интерес и към училищата към Мин. на културата. и да се пренасочат натам, съответно да се появят свободни места. В момента в приложното са на второ класиране, чакат се резултати от фотографското. До последно има надежда!

# 14
  • София
  • Мнения: 12 238
Аз писах за четвърто класиране. Миналата година за свободните места на 4- то имаше допълнителни точки, ако си поставил паралелката в първите пет при реденето от първо класиране.
Миналата година на интериорния дизайн бала за второ класиране беше паднал с 14 точки, но за тази паралелка местата се бяха изчерпали на второ класиране.
Няма ли да я записвате в СМГ?
Близначката и още утре си я записваме в СМГ, тя си е със сигурно първо желание и е приета там.
Директора на СМГ ми отговори, че може до края на кампанията най-вероятно към 6-ти август да ползвам ако реша предимството за близнак. Дотогава ще играем на второ класиране с Ваня и ще преценя.
Ваня не желае СМГ, ако се класира на някое от другите 16 желания извън 17-тото последно по което е приета най-вероятно ще я запишем по приетото. Ако обаче остане в 125-то математическата аз лично се колебая дали да не е в СМГ със сестра си. Ако влезе във Вазова,което е първо желание ще я запишем  там.

П.П ако имаше 6 по ИТ и беше с 11 точки по-висок бала и шанса за първото желание да влезе на второ щеше да е доста висок...

# 15
  • София
  • Мнения: 2 265
Има ли деца приети с графичен дизайн?

# 16
  • Мнения: 1 138
СМГ си е за математици- не всяко дете обича математиката. А това с 11 точки от ИТ е много неприятно. Всеки учител оценява както му хрумне. В друго училище с друг преподавател можело е и 6 да има.
Изчакайте второ класиране, защо не и трето.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 397
Ако трябва да избирам между СМГ и 125-то твърдо бих предпочела СМГ. моят син беше 1 година в математическа паралелка в 5 клас на 125-то и наред с многото хубави неща - хубав клас, някои чудесни преподаватели, добра база, имаше и други (ръководството най - вече), които развалиха впечателнията и в 6 клас напуснахме училището. За гимназиален етап нямам преки впечатления.

Последна редакция: пн, 13 юли 2020, 21:11 от stanislavchen

# 18
  • Мнения: 75
Има ли деца приети с графичен дизайн?
Здравейте, моята дъщеря е приета с графичен дизайн на второ желание. Тя иска Райнов, но Вазова все повече ми звучи като прекрасен вариант, така че, пускаме за второ и какъвто й бил късмета.

# 19
  • Мнения: 1 138
Предимството на Елисавета Вазова е, че в 8 и 9 клас имат доста часове език. По италиански и френски език учителките са много добри. Ще видим как ще се представят новите учителки по немски и по италиански ( за 9 кл и втори чужд език). За англиския има татко тук във форума , ако иска той да сподели, че аз нямам инфо за тях.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 397
Аз казах за моята девойка, и тя е приета графичен дизайн, но предпочита да учи испански в 22ро и е на 2,5 т. от прием там. Ще пробваме на второ класиране.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 12:33 от stanislavchen

# 21
  • София
  • Мнения: 2 265
А има ли деца, не които искат друго, а които ще се запишат графичен дизайн в ПГД Елисавета Вазова?

# 22
  • софия
  • Мнения: 756
А има ли деца, не които искат друго, а които ще се запишат графичен дизайн в ПГД Елисавета Вазова?
Моето момиче е прието графичен дизайн. Това и беше първо желание. Днес мисля да ходя да я записвам.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 09:10 от Жени_К

# 23
  • Мнения: 1 138
Определено гимназията  последните 2 години под ръководството на новата директорка г-жа Шошова става все по- предпочитана. .

# 24
  • София
  • Мнения: 2 265
А има ли деца, не които искат друго, а които ще се запишат графичен дизайн в ПГД Елисавета Вазова?
Моето момиче е прието графичен дизайн. Това и беше първо желание. Днес мисля да ходя да я записвам.

И моето момче е по 1 желание. Днес се записахме.

# 25
  • Мнения: 75
Здравейте на всички Simple Smile
Има ли някой записал се или ще се записва във Вазова -графичен дизайн?
Моето момиче не успя да стигне до първото желание и в сряда отиваме да се записваме Simple Smile
Сигурна съм, че училището, съучениците, учителите и средата ще са чудесни Simple Smile

# 26
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Ние сме моден дизайн и утре се записваме. Отказахме се от графичния дизайн във фотографското където беше приета, по препоръки на познати които споделиха, че нивото на изучаване на език и общообразователните предмети не е на ниво. Дано изборът на училище да ни е правилен!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 12 238
Ние сме моден дизайн и утре се записваме. Отказахме се от графичния дизайн във фотографското където беше приета, по препоръки на познати които споделиха, че нивото на изучаване на език и общообразователните предмети не е на ниво. Дано изборът на училище да ни е правилен!!!
Честито на всички приети!
Ние за съжаление не успяхме да влезем в това училище. Малко съжаляваме, че не писахме Моден дизайн, но заради френският решихме да не рискуваме, а щеше да влезе. Тя трудно учи езици и ми се иска да научи поне един от двата с които досега се е занимавала преди това . Тъй като ще участва на трето класиране, ако има свободни места при вас може и да го напишем този път. Оставила съм девойката да го мисли особено след като излязат свободните места.

# 28
  • Мнения: 4
Здравейте, дъщерята се класира за Рекламна графика и утре ще се записва. Има ли други деца в тази паралелка? Ще е супер да се познаваме 😊

# 29
  • София
  • Мнения: 2 265
А има ли деца, не които искат друго, а които ще се запишат графичен дизайн в ПГД Елисавета Вазова?
Моето момиче е прието графичен дизайн. Това и беше първо желание. Днес мисля да ходя да я записвам.
Ако сте се записали, значи ще сме съученици Simple Smile

# 30
  • Мнения: 75
А има ли деца, не които искат друго, а които ще се запишат графичен дизайн в ПГД Елисавета Вазова?
Моето момиче е прието графичен дизайн. Това и беше първо желание. Днес мисля да ходя да я записвам.
Ако сте се записали, значи ще сме съученици Simple Smile
Добро утро Simple Smile
Ние утре ще се записваме Simple Smile

# 31
  • софия
  • Мнения: 756
Записахме се, записахме се...още тогава Grinning

# 32
  • Мнения: 13
Здравейте,

може ли малко мнения за тази гимназия? Тъй като детето ми иска да се запише там...а като я гледам, не ми вдъхва доверие.
Ще съм благодарна ако някой сподели!

Здравейте, аз в момента уча в тази гимназия и на мен лично не ми харесва по много причини:
1. Сградата е малка с много малки стаи, чиновете са прилепнали един до друг няма никакво място в стаите ( може да получиш клаустрофобия) не може нормално да се разминеш с човек, не проветряват стаите, няма почти никакъв въздух, захабен паркет и грозни стени, неравен под и повечето чинове се клатят и не се пише удобно следователно.
2. Учителите не ни учат много, тоест не се стараят хубаво да ни преподадат урока и после дават трудни тестове и пишат ниски оценки ( за да не дава училището стипендии нали се сещате Wink
3. Тоалетните са като обществени, винаги е мръсно и мирише.
4. Физкултурният салон е малък и огледалото в него е много счупено и така стои от години.
5. Зимата е студено в стаите, но понеже сме гъз до гъз ( извинявам се за грубото изказване) се топлим поне малко.
6. Има в момента "дрес код" който е че всички трябва да сме облечени със сини дрехи, нашата директотка каза: "Ние избираме цвета, а вие нюанса" за мен това не е окей по добре е да ни направят униформи от колкото да носим само един цвят всеки ден!
7. В това училище ходят деца които не искат да учат особено и почти няма как да е добро образованието за това и учителите не ни карат да учим.

Това са според мен най-големите недостатъци на това училище. Аз преди много исках да уча там но вече съжалявам че съм се записала Sad

# 33
  • Мнения: 1 138
Здравейте,
За това дали се проветрява в стаите само ще кажа, че всеки клас е в отделна стая и учениците могат и сами да си отворят прозорците. Иначе училището си е малко като сграда, но има и други училища,които са малки. Тази година има сменени бюра и нови мултимедийни проектори, както и съблекалните до физкултурния салон. От две години се говори за предстоящ ремонт, но явно има някакво препятствие за неговото осъществяване. Да, би станало много красиво ако се освежи изцяло. За сравнение и ТУЕС не е ремонтиран, ако някой е влизал вътре знае какво е.

Да се въведат униформи не е по- добър вариант от това да са със сини дрехи и да не ходят със скъсани дънки. Идеята е децата да имат избор за дрехи( рокля , сако, блуза, риза,) , но да са в гамата на синия цвят.

За учителите- нямам наблюдение върху всички, но има учители които доста изискват и държат да се учи при тях, както и учители при които доста по- лесно може да се изкара отлична оценка.  Наблюденията са ми само от тази година, като дъщеря ми завърши с отличен успех, а в класа с отличен успех над 5.50 са още поне 10 деца.
А стаята по интериорен дизайн е огромна.
Качвам малко снимки от училището, които детето ми ги е снимало:







Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 14:47 от Elea Lea

# 34
  • Мнения: 152
Elea Lea, много благодаря за отзива и снимките!
Дъщеря ми записва Интериорен дизайн с НЕ. Искаше с италиански, но за съжаление не ѝ достига бала.
Цяла година това ѝ беше целта - да влезе в Интериорния и се радвам, че я постигна!
Тя е много ентусиазирана и вече няма търпение да започват! Simple Smile Още не знае за синьото облекло, но ще я информирам отсега, за да го асимилира до началото на учебната година.
Попитах учителките, които приемаха записващите се, защо са само по 22 деца в двете паралелки интериорен, като в останалите специалности са по 26 и отговорът беше, че са им малки стаите, а учат на една смяна. Но интересът към тази специалност расте, така че мислят в посока увеличаване броя на паралелките с интериорен дизайн.
Специалните предмети също много ми допаднаха - доста повече от на графичния примерно (работя като графичен дизайнер, може би затова чуждото ми се струва по-интересно).
За любопитните линк към учебните планове - https://pgdsofia.com/%d0%be%d0%b1%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8% … 1%83%d1%83%d0%bf/
Надявам се да задържим нивото на ентусиазма следващите 5 години, да бъдат задружен клас с общи интереси и да намерят приятели за цял живот!

# 35
  • Мнения: 1 138
Ние пък миналата година, точно немски език търсихме, но нямаше😊
Надявам се да се падне добра учителка по немски език и да останете доволни.

Възможно е някои стаи да са по- малки,  не съм обикаляла всички.  Има и някакви ателиета където рисуват.  Специалните предмети са много интересни.
Съжалявам за детето ( aко изобщо е дете, защото в профила пише , че е 26 г) , което е писало горе, че не се чувства добре тук.  
На моето дете му харесва училището, децата и учителите.
Разбира се винаги може да се подобри още, надявам се, че ръководството работи в тази посока.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 17:58 от Elea Lea

# 36
  • София
  • Мнения: 7 194
Съвършено добре изглежда училището в контекста на всички останали в София. 😊 А стаята по интериорен дизайн е прекрасна.
Въобще много ми е симпатично това училище и от все сърце му желая развитие и успехи.

# 37
  • София
  • Мнения: 614
Ние със сина ми пък много харесахме точно това, че училището е малко.
Той е записан рекламна графика.
Говорих и с един татко от форума, чийто син учи графичен дизайн. Те също са доволни. Момичетата много си обгрижвали малкото младежи. Дано все пак има 5-6 момчета в неговия клас де.
След огромното, шумно, с високи тавани и стотици блъскащи се деца училище, от което идва, ми сподели, че се надява на повече спокойствие тук.
Искрено се надявам да си намери приятели и да се чувства добре тези 5 години, които му предстоят там.

# 38
  • Мнения: 152
Стори ми се интересна тази статия за държавния изпит по Интериорен дизайн в ПГД и бъдещето на специалността:
https://aidb.bg/2019/06/21/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2 … 0%B8%D0%B7%D0%BF/

# 39
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Здравейте, относно изучаването на езика всички ли започват от начало да го учат? Английския понеже мисля, че всички учат до 7 клас. Дали часовете математиката за всички специалности са еднакъв брой или във някой спец. са повече?

# 40
  • Мнения: 46
Ние със сина ми пък много харесахме точно това, че училището е малко.
Той е записан рекламна графика.
Говорих и с един татко от форума, чийто син учи графичен дизайн. Те също са доволни. Момичетата много си обгрижвали малкото младежи. Дано все пак има 5-6 момчета в неговия клас де.
След огромното, шумно, с високи тавани и стотици блъскащи се деца училище, от което идва, ми сподели, че се надява на повече спокойствие тук.
Искрено се надявам да си намери приятели и да се чувства добре тези 5 години, които му предстоят там.
И моят син е приет рекламна графика, ще бъдем съученици. За момичетата също ми обясняваха преподавателките , които приемаха документите, че обгрижвали и дърпали момчетата напред .

# 41
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте,
Следя темата ви от скоро с оглед кандидатстването другата година. Интересите на моето дете са именно в областта на дизайна. Ще кажете, че ми е рано, но се ориентирам от сега, за да имам яснота като родител и да не стресирам детето допълнително с моето незнание и паника Wink) То и без това се очертава непредвидима и неясна учебна година...… Имам уточняващ въпрос: Професионалната гимназия по дизайн Е.Вазова и Професионална гимназия по текстил и моден дизайн едно и също ли са.... Предполагам че е преименуване, защото и адреса им е един същ....Thinking Благодаря ви!

# 42
  • София
  • Мнения: 2 265
А вярно ли е, че ще има униформи, или бъркам с другата гимназия по дизайн.
Не можах да намеря в сайт...

# 43
  • Мнения: 4
Срещнах някъде инфо, че се изисква облеклото да е в различни нюанси на синьо. Без скъсани дънки и подобни.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 265
Срещнах някъде инфо, че се изисква облеклото да е в различни нюанси на синьо. Без скъсани дънки и подобни.
Значи ще сменим черно на синьо Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 614
Няма нужда, облеклото е черно и синьо.
Ние купихме един син и един черен панталон, същите класически дънки, два суитчера, в черно и по четири тениски от цвят. Поръчах два чифта класически маратонки и засега е готов гимназистът.
Чакам инфо на сайта, като миналогодишните ли ще са учебниците, дано, че имаме БЕЛ, литература, христоматия, математика и информационни.

# 46
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Не трябва ли учителите да кажат, по кои учебници на кое издателство ще учат? Ще се качи ли на сайта информация или като започнат училище ще трябва да ги купуваме?

# 47
  • Мнения: 5
И ние сме приети в Графичен дизайн . Чухме нещо за дрескод , но по-скоро за дрехи в сиво бяло черно , сега научавам , че трябва да са в син нюанс . Това дали е сигурно ?

# 48
  • Мнения: 1 138
Не купувайте дрехи, а изчакайте родителската среща. Предполагам ще кажат какви са изискванията. Миналата година искаха синьо и черно, но може нещо да са променили.

# 49
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Кога евентуално ще се проведе родителска среща?

# 50
  • Мнения: 1 138
Следете на сайта в раздел новини.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 265
И ние сме приети в Графичен дизайн . Чухме нещо за дрескод , но по-скоро за дрехи в сиво бяло черно , сега научавам , че трябва да са в син нюанс . Това дали е сигурно ?
Значи сме в един клас Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4
Обявена е Родителската среща на сайта.
9ти и 10ти септември.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 265
Обявена е Родителската среща на сайта.
9ти и 10ти септември.

И аз това прочетох, ние сме на 10 в 18:30 в фойето

# 54
  • Мнения: 4
Обявена е Родителската среща на сайта.
9ти и 10ти септември.

И аз това прочетох, ние сме на 10 в 18:30 в фойето
И ние сме там по същото време. Ще се видим.

# 55
  • София
  • Мнения: 614
И ние на 10-ти, 18.30, 8 Д клас.
На мен при записването ми казаха дрехи в синьо и черно. А учебниците гледах одобрените от миналата година, има шанс голяма част да са същите.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 265
Мина родителска среща, вкъщи разказах на детето и първия му въпрос
- а къде е графичния дизайн Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 614
Аз се радвам, че в рекламна графика са 11 момчета и 16 момичета тази година. Опасявах се, че няма да се чувства добре синът ми, ако са трима-четирима😀

# 58
  • Мнения: 469
Здравейте! Ще съм благодарна ако родителите на някои от новопостъпилите тази година деца сподели дали са доволни от обучението в училището - ДО, съученици, преподаватели... Много ви благодаря!

# 59
  • София
  • Мнения: 614
Децата от класа на сина ми са свестни, разбира се доколкото можаха да се опознаят за два месеца.
Почти всички преподаватели, естествено има изключения, работят активно, съвестно и отговорно, като е ясно, че ДО не може да замести пълноценно присъствена та форма на обучение.
Директорът е прекрасна жена и съжалявам, че не може да осъществи амбициите си за училището в тези условия.

# 60
  • Мнения: 1 138
Аз искам да похваля новата учителка по италиански език- млада, ерудирана, работи с целия клас. Както и другата учителка миналата година бяхме с нея- много стриктен преподавател.

# 61
  • Мнения: 332
А дали все още преподава г-жа Камелия Георгиева?

# 62
  • Мнения: 1 138
Утре 17.04.21г ( събота ), училището има отворени врати. За посетители отворено от 9.00- 14.30.
https://pgdsofia.com/category/new/

# 63
  • Мнения: 13
Здравейте, моля за актуални мнения за училището, нивото на преподавателите и дисциплината. Преди време четох, че е ниско. Тук поподам на доста положително настроини родители. Професионалните предмети от пъвата година ли са застъпени и доволни ли сте от преподаването по тях? Благодаря ви!

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 07:10 от jeka

# 64
  • Мнения: 1 196
Моля за още отзиви и мнения по специалност Графичен дизайн и Рекламна графика.
Метростанцията наблизо ли е,че не мога да се ориентирам?В "Хаджи Димитър" сме и ще трябва доста пътуване да пада до там всеки ден,ако успеем да влезем.
Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 03:25 от SunshineMery

# 65
  • София
  • Мнения: 2 265
Здравейте, моля за актуални мнения за училището, нивото на преподавателите и дисциплината. Преди време четох, че е ниско. Тук поподам на доста положително настроини родители. Професионалните предмети от пъвата година ли са застъпени и доволни ли сте от преподаването по тях? Благодаря ви!

Може сте се объркали между двете гимназии https://pgo-sofia.com/ и https://pgdsofia.com/category/new/
Първата наистина с много нисък бал, а ПГД Елисавета Вазова минала година скочила с 20 точки, беше в първите 20 гимназии, балът е доста висок. С високо ниво на езици - немски, италянски, английски...

# 66
  • Мнения: 253
Здравейте,

Може ли някой да сподели впечатления от новата паралелка интериорен дизайн с НЕ? Доволни ли сте от преподаването на езика и общообразователните предмети? Тъй като се опасявам, че и следващата учебна година или част от нея може да протече в условията на дистанционно обучение, бих се радвала да разбера как се е справило училището.

# 67
  • Мнения: 2 732
Виждам, че приема е с оценките от НВО, мислех, че има изпит по рисуваме. Започвам да проучвам гимназията

# 68
  • Мнения: 55
Да побутна малко тази хубава тема Simple Smile Ще се радвам да се включат родители на приетите миналата година деца - какви са впечатленията ви от иьминалата година,  децата доволни ли са с избора си? Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 614
Моят син е доволен.
Идва от голямо, шумно училище в центъра, което не му допадаше особено на темперамента. Тук му хареса бутиковата обстановка, малкото навалица и огромния двор. Впечатли се от кабинетите за практика на различните специалности, от китната библиотека, от компютърните кабинети.
Беше приет рекламна графика, малко не му достигна за графичен дизайн, но след разговори с учители установихме, че повечето предмети се припокриват. Накрая, разбира се, идват разликите, при професионалната квалификация, но при желание за развитие в сферата, училището дава добра основа.
Също, не без значение, в тази специалност са почти поравно момичета и момчета, докато в други има сериозен превес на момичетата. Синът ми намери приятели от двата пола, с което се чувства щастлив, а това за мен е много важно.
Директорката е амбициозна, участват в множество проекти, дори при Ковид ситуацията имаше изяви.
Моят син спечели грамота от някаква фондация и кмета на общината за есе на тема "Здравословно хранене" или нещо подобно.
Иначе, както почти навсякъде, има много раздаващи се и добри учители и други не толкова.
За дистанционното съм със смесени чувства, но аз си имам специално отношение към този експеримент с децата. На  моето дете по принцип такива неща му се отразяват зле. Губи мотивация, домързява го, като прибавим и не толкова подготвените  и мотивирани учители... Други направиха чудеса от храброст, дето се казва, да се минимизира разликата с нормалния учебен процес.
Комуникацията беше отлична, връзка с класен, съобщения от учители, навременни наредби от директор. "Школо" - то няма грешка с уведомления за оценки, взет материал и др.
Обобщено- ние сме доволни. Определено това беше добро място за моето дете.
Разбира се всичко е строго субективно, но се надявам да съм била полезна.

# 70
  • Мнения: 253
Много благодаря. На фона на постоянните сривове в сайта на МОН, една глътка въздух. Остава и балът да е достатъчен.

# 71
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Дъщеря ми е приета там по първо желание - интериорен дизайн с италиански език. Ще се радвам, ако и други родители се похвалят, че са приети и ще запишат децата си. Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 315
Дъщеря ми е приета там по първо желание - интериорен дизайн с италиански език. Ще се радвам, ако и други родители се похвалят, че са приети и ще запишат децата си. Simple Smile
И моята девойка е приета там, не по първо желание, но е доста желана паралелка.Беше ми заявено, че изобщо няма да чака второ класиране и утре отиваме да се записваме Grinning

# 73
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
И ние утре се записваме. Значи ще сме заедно.
 Flowers Four Leaf Clover

# 74
  • София
  • Мнения: 461
Дъщеря ми е приета там по първо желание - интериорен дизайн с италиански език. Ще се радвам, ако и други родители се похвалят, че са приети и ще запишат децата си. Simple Smile
И моята девойка е приета там, не по първо желание, но е доста желана паралелка.Беше ми заявено, че изобщо няма да чака второ класиране и утре отиваме да се записваме Grinning

И моята дъщеря е приета в същата паралелка, на второ класиране, като това е второто желание. Много е щастлива и утре ще се запишем🙂

# 75
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Кафе със сметана, поздравления! Hug

# 76
  • Мнения: 1 196
Момичета, благодаря на всички, които сте писали в темата и споделихте впечатления за гимназията.Благодаря и на тези,с които лично се чухме,всяко мнение ми беше от полза,за да вземем решение на къде да се насочим.Приети сме Рекламна графика.Ще се радвам ако има и други приети да споделят и да се запознаем.

# 77
  • Мнения: 2
Привет мами,
едната ми дъщеря е избрала да кандидатства Интериорен дизайн в "Елисавета Вазова".
Записвам се да следя темата, има време. Тази година започнаха 6ти клас. Сестра й (близначка) пък иска да учи английски език в езикова гимназия.
Моля, приети деца в интериорния дизайн да споделят мнение.
Поздрави!

# 78
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Привет мами,
едната ми дъщеря е избрала да кандидатства Интериорен дизайн в "Елисавета Вазова".
Записвам се да следя темата, има време. Тази година започнаха 6ти клас. Сестра й (близначка) пък иска да учи английски език в езикова гимназия.
Моля, приети деца в интериорния дизайн да споделят мнение.
Поздрави!

Здравейте, следя темата с интерес. Моето дете също е шести клас и още от сега се интересуваме от специалността "интериорен дизайн", защото засега не желае нищо друго освен тази специалност. Ако имаме късмет ...може би ще учим заедно.... Интересувам се часовете по математика увеличени ли са на седмица или са в нормални граници. и метростанцията далеч ли се намира от училището ?!

# 79
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Здравейте. Дъщеря ми е доволна, с изключение на факта, че почти нямат часове по изобразително изкуство /учат 1 час седмично, само единия срок/. Като се изключи това, всичко върви добре както в присъствена форма, така и в електронна среда. Учителите са добри и нещата се получават. В осми клас имат само общообразователни предмети, така че не мога да кажа нищо за специалните.
Успех на всички! Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 196
Метростанция спирка "Бул.България" е на една спирка с трамвай 7.Трябва прикачване,но става бързо.
И после се върви още малко.

# 81
  • Мнения: 1 426
Здравейте, дъщеря ми е в 7 клас и наскоро научих за това училище. Тя определено заявява, че има интерес към интериорния дизайн. И понеже е половин италианка, възнамерява да учи същата специалност в Италия, така че следя темата с интерес.
Не мога обаче да се ориентирам в сайта на училището какви са условията за прием и типовете паралелки (коя с какъв език е и т.н.). Нали няма отделен изпит за прием?

# 82
  • София
  • Мнения: 8 283
С НВО е

# 83
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте, дъщеря ми е в 7 клас и наскоро научих за това училище. Тя определено заявява, че има интерес към интериорния дизайн. И понеже е половин италианка, възнамерява да учи същата специалност в Италия, така че следя темата с интерес.
Не мога обаче да се ориентирам в сайта на училището какви са условията за прием и типовете паралелки (коя с какъв език е и т.н.). Нали няма отделен изпит за прием?

Здравейте! Simple Smile
Интериорния дизайн са две паралелки-с немски и италиански език, имат моден дизайн-с френски, графичен дизайн -английски и рекламна графика-с английски.
Миналата година приема беше само с бала от НВО, като балообразуващи оценки от дипломата бяха по рисуване и по информацонни технологии, нямаше допълнителен изпит!

# 84
  • Мнения: X
Здравейте племеницата ми (която всъщност живее у нас) се колебае между две гимназии и едната е тази. Тя също е шести клас, но и аз не се оправям в сайта. Тя иска италиански или испански, като език, а същевременно модния дизайн я влече много повече от интериорния. Другия вариант и е испанската с испански и италиански. Много съм зле с баловете, колко е максимума? Горе-долу разбрах колко се иска и за двете гимназии. Ако някоя гимназия ти е на първо и влезеш в нея, може ли да смениш с тази на второ?

Извинявам се, че не целия въпрос е за тази тема.

# 85
  • Мнения: 1 196
Със сигурност Испанската гимназия има доста по-висок бал за прием.Но и в Елисавета Вазова балът стремглаво се покачва през последните няколко години.
Ако те приемат на първо желание,всички други желания надолу отпадат.
Друг вариант е да рискувате на трето класиране ако има останали свободни места и да кандидатствате отначало.

# 86
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте, и моята дъщеря желае графичен дизайн, доколкото разбирам той засега е само с английски език. А формата на обучение на две или на една смяна е?

# 87
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте, и моята дъщеря желае графичен дизайн, доколкото разбирам той засега е само с английски език. А формата на обучение на две или на една смяна е?
Само първа смяна е. Започват в 8ч

# 88
  • Редута, София, България
  • Мнения: 72
Със сигурност Испанската гимназия има доста по-висок бал за прием.Но и в Елисавета Вазова балът стремглаво се покачва през последните няколко години.
Ако те приемат на първо желание,всички други желания надолу отпадат.
Интересно, аз съм завършила Испанската Гимназия, но Не Мразя Толкова детето си! Насочили сме се към 51во и ПГД, като таз Годишните специалности всички ни харесват. Ще е много хубаво ако я приемат Интериорен Дизайн, тъй като синът ми е в Строителния Техникум и би било хубаво да се съчетаят и работят заедно един ден, но моята примадона иска да прави Видеоигри. Та ще видим. Дано да й стигне бала, че и 51во, и ПГД им се качва репутацията всяка година! Стискам палци на всички!

# 89
  • Мнения: 123
Дизайнери на видеоигри се търсят и са добре платени, чудесно се е ориентирало детето Simple Smile

# 90
  • Редута, София, България
  • Мнения: 72
Ами Не е точно така, тъй като имам приятелка Дизайнер, която работи във фирма в която правят видео игри и само я използват и експлоатират за никак не много пари, а тя е много талантлива. За съжаление живеем в отвратителен свят, където Наглите, Подлите,  Подмазвачите и Манипулаторите, а не талантливите ,успяват. Много се надявам това да се промени , обаче и чувствам, че скоро ще се промени. Колкото до Видео Игрите за мен това са абсолютно загуба на време и освен това едно да е играеш а съвсем друго да ги правиш, нонсе надявам дъщеря ми така да ги и намрази. Интериореният Дизайн е вече Друго нещо. Всичко свързано със създаване и украсяване на Дом Много ми харесва, но не искам да изпълняват Моите мечти. Те са си Индивидуални Хора с техен път в живота и аз ги подкрепям

# 91
  • Мнения: 1 196
Понякога трябва и малко побутване от наша страна.Дъщеря ми изобщо нямаше идея какво иска да учи и с какво й се занимава.Обича да рисува,но повече на таблет.Разглеждайки гимназиите попаднах на нашата и реших,че Графичен дизайн и Рекламна графика са две прекрасни специалности за хора,които обичат да рисуват,които са креативни,с въображение и идеи,с усет за красиво и естетика.Има голямо поле за развитие в тези специалности и затова аз я насочих към тях.Детето се заинтригува и реши,че й допада.
Първо желание също имахме 51-во,но там бала беше много висок и не влязохме.Събрах много мнения и мога съвсем искрено да кажа,че съм изключително доволна от избора и късмета ни!За класа ни всички преподаватели на родителската среща наскоро казаха,че са най-хубавия клас 😊 надявам се,че не влизат във всяка класна стая и го казват 😁 Но по-важното е,че детето ми ходи с голямо желание на училище,целеустремено е и дава всичко от себе си за нови знания,участва активно в различни проекти още от сега в 8-ми клас.Аз лично съм доволна от всички преподаватели.По-стара генерация,и по-млади има,но за мен всички са много добронамерени и хора,които се вижда,че ценят учениците си като личности...артистично училище бих казала,за деца с таланти в областта на дизайна като цяло.
Доста рекламно звучат думите ми навярно,но това е моето мнение към момента.Стискам палци на всички деца да намерят своето местенце,където ще се чувстват добре и щастливи!

# 92
  • Редута, София, България
  • Мнения: 72
Звучи Абсолютно Страхотно!!! А дъщеря Ви Рекламна Графика ли е или Графичен Дизайн ?Моята дъщеря е абсолютно същата. Много обича да рисува най вече на таблет и за това ще й пишем първо желание Графичен Дизайн, но всички специалности са много хубави. Видях и аз за 51во че е висок бала миналата година. Стигнало е 10то място. Дори си мисля да кандидатстваме в ПГД Направо, тъй като буквално ни е под носа и може да ходи пеша на училище. А от Вашия пост звучи Абсолютно Страхотно! Много благодаря за информацията и дано да влезем!

# 93
  • Мнения: 1 196
Щом ви е близо, още по-прекрасно.Дъщеря ми всеки ден пътува с Метро и трамвай по 45мин.в едната посока.Sad Рекламен дизайн успяхме,за Графика не ни стигна бала,но с всички преподаватели, които говорих казват,че и двете паралелки изучават еднакви неща.
Наскоро имаше отворени врати,мисля миналата седмица.
Изпуснали сте да влезете вътре и да погледнете.51-во е по-модерно и направено,има повече "екстри",но без да искам да изказвам мое мнение,чух от други родители и добри,и лоши отзиви.Всеки има своя преценка за нещата.Лично не мога нищо да кажа.Мечта ни беше и то,но детето още при първо класиране каза,че иска тук и дори не искаше да чакаме за второ класиране.
Говорете и с други,съберете още мнения.Но и с бала вече е на късмет до къде ще стигне и какви ще са резултатите тази година от НВО-та.

# 94
  • Редута, София, България
  • Мнения: 72
Ами в 51во малко са сменени специалностите тази година Компютърна Графика и Анимация. Така, че няма да припокриват толкова с ПГД, което пък е единственото с Интериорен Дизайн - Три паралелки тази година , та дано всяко дете да намери точното си място . Все пак това е целта! Не ме впечатляват модерните училища, а преподавателите в тях. Днес бяха отворени врати в ПГД, но дъщеря ми се разболя и не можахме да отидем.

Освен това , мисля , че Рекламна Графика съчетана с Висше в Маркетинг или Икономика ще е чудесен старт за детето. Дори ще има познанията сама да си изгради бизнес ако се наложи.

Последна редакция: нд, 17 апр 2022, 08:56 от Ирушка

# 95
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Тази година Интериорния дизайн не са три паралелки, както пише по-горе. Местата пак са 52 за цяла София (същото като 2 класа по 26 места). Разликата е, че езиците са раздробени.
13 бр .Немски с 13 бр. Френски са едната паралелка. Другата си остава 26 с италиански. Модният дизайн е закрит (засега), а графичния е с английски.
Така, че интериорния е пак 52 места (с три езика)

# 96
  • Мнения: 1 138
И аз така разбрах. Тази година година ще приемат с една паралелка по- малко. Модният дизайн го закриват.

# 97
  • Мнения: 486
Момичета, предстои ни кандидатстване тази година. Ще съм благодарна, ако ми кажете - има ли момчета в паралелките на ПГ "Елисавета Вазова". Харесваме две от специалностите - графичен дизайн и Рекламна графика.

# 98
  • Мнения: 1 138
Има и момчета. Миналата година мисля в рекламната графика бяха към 11 момчета. 
В класа на дъщеря ми са 4 момчета. Малко по- малко са момчетата, но ги има.

# 99
  • Мнения: 486
Има и момчета. Миналата година мисля в рекламната графика бяха към 11 момчета. 
В класа на дъщеря ми са 4 момчета. Малко по- малко са момчетата, но ги има.
Благодаря!

# 100
  • Мнения: 1 196
В класа на моята са 5 момчета.Също Рекламна графика.Simple Smile
Имайте предвид,че благодарение на д-р Шошова и целия екип,училището е с преобразен дух,имат много амбициозни идеи за развитие и вярвам,че лека полека ще ги постигнат всички.Самият факт,че вече не е "текстилното", а Професионална гимназия по Дизайн,обединява идеята там да учат дизайнери в различни направления,не само мода.
Мисля,че тази година ще има по-голям прилив на желаещи момчета.Чакам с нетърпение да видя резултатите от матурите и бала за прием тази година.Всяка следваща се покачва и още,и още.
Успех в избора на гимназия!

# 101
  • Мнения: 32
Момичета, предстои ни кандидатстване тази година. Ще съм благодарна, ако ми кажете - има ли момчета в паралелките на ПГ "Елисавета Вазова". Харесваме две от специалностите - графичен дизайн и Рекламна графика.

Моя син ще се пробва там.Smiley  Така, че ако го приемат бройте +1:wink:

# 102
  • София
  • Мнения: 537
Дами, някой знае ли мин. бал от миналата година?

# 103
  • Мнения: 1 196
Още ги пазя в телефона ми Simple Smile
Интересно ми е тази година какъв ще е бала,но доколкото чух е възможно да е по-нисък.
Успех!

# 104
  • Мнения: 253
Едва ли ще е по-нисък. Въпреки гоеорфнето по ТВ статистиката показа, че резултатите са сходни на миналогодишните. Инртересни за мен са резултатите след 12 клас. Те са показателни за едно училище

# 105
  • София
  • Мнения: 461
Изключително висок бал за училището. С всяка година все по-нагоре.

# 106
  • Мнения: 1 138
Изключително висок бал за училището. С всяка година все по-нагоре.
Това важи за всички училища и се дължи на големите набори . Другата година - набор 2009 ще са най - много на брой седмокласници.
Разбира се тук паралелките са интересни и съвременни.

# 107
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте,

приети на 1-во класиране с първо желание - Интер.дизайн с ИЕ и втори АЕ. Записахме я вчера. Момиче Simple Smile.
Ако има и други - пишете.

# 108
  • София
  • Мнения: 614
Честито!
Край на мъките:sleeping:
Да е щастлива и доволна девойката!

# 109
  • Мнения: 42
Здравейте, Дами!

От няколко дни се ровя из форумите и мъничко успокоих топката, че не съм сама в дерзанията и лудостта си около предстоящото НВО на дъщеря ми след 7 клас 2023г.  Simple Smile Тук повечето от вас вероятно имат опита със стреса по приема в 8 клас.
Изключително много се зарадвах и на настоящата тема, тъй като девойката ми е решена, че иска да учи интериорен дизайн и то в ПГД Елисавета Вазова. Прочетох най-разнообразни мнения за гимназията, но искрено се надявам, че вие майките на настоящите осмокласници ще ни помогнете с най-достоверна и актуална информация. Много бих се радвала и бих била изключително благодарна , ако споделите мнения за училищната среда, преподавателите и наистина ли във випуск има не повече от 3-4 момчета?
Моля Ви помагайте … Flowers Hibiscus

# 110
  • Мнения: 1 196
Давайте смело към гимназията!Няма да съжалявате.Училището е добро,артистично и за деца с творчески дух.Какво значение имат момчетата?Тази година може да са повече Wink
При нас са 5.

# 111
  • Мнения: 42
SunshineMery, много благодаря за мнението! 🌺 Всяка информация ще ми е изключително полезна докато проучвам възможностите за гимназия.
Както казах вече, мненията, които намерих за Елисавета Вазова са доста разнопосочни- някои я наричат девическото училище, други шивашкото и затова бих искала да пия вода от извора. Simple Smile Мисля, че тези мнения не са актуални, защото последните 2-3 години гимназията е с доста по-висок рейтинг.
Дъщеря ми е много креативна и ходи на уроци по рисуване от 2 години за удоволствие и постоянно се включва в училищни проекти с приложни задачи и затова си е избрала тази гимназия.
Много благодаря на всеки споделен опит, който ни помогне да се ориентираме в избора на училище. Много е стресов този период и за децата и за нас родителите! Disappointed Relieved

# 112
  • Мнения: 1 196
Щом детето има талант и желание ще успее!Важното е и тя какво иска,а щом иска това,ще успеете.Спокойно!Наистина е много стресов момент кандидатстването след 7кл.,но няма как.
През последните няколко години мисля,че училището има съвсем нов облик благодарение на новата директорка,която и назад съм казвала,е страхотна!
Мога да кажа,че детето ми ходи с удоволствие на училище и намери нови прекрасни приятели,все с творчески и креативни деца.
Щастлива съм,че избрахме точно това училище поне към момента,макар че ни е малко далече.
Стискам ви палци!Успех в кандидатстването!

# 113
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Здравейте, Дами!

От няколко дни се ровя из форумите и мъничко успокоих топката, че не съм сама в дерзанията и лудостта си около предстоящото НВО на дъщеря ми след 7 клас 2023г.  Simple Smile Тук повечето от вас вероятно имат опита със стреса по приема в 8 клас.
Изключително много се зарадвах и на настоящата тема, тъй като девойката ми е решена, че иска да учи интериорен дизайн и то в ПГД Елисавета Вазова. Прочетох най-разнообразни мнения за гимназията, но искрено се надявам, че вие майките на настоящите осмокласници ще ни помогнете с най-достоверна и актуална информация. Много бих се радвала и бих била изключително благодарна , ако споделите мнения за училищната среда, преподавателите и наистина ли във випуск има не повече от 3-4 момчета?
Моля Ви помагайте … Flowers Hibiscus
Ако имаме късмет - и ние ще сме там. ...

# 114
  • Мнения: 42
Simple Smile Здравейте, fragal ! Simple Smile

Радвам се, че ще можем да обменяме информация и мнения !
Много се надявам темата да стане по-активна, с наближаването на датите за НВО и да се включат и мамите, вече с опит от кандидатстването след 7ми клас от миналогодишния прием. Flowers Cherry Blossom Flowers Sunflower
Ще се повторя или потретя, ако кажа , че ще съм изключително благодарна на всяко мнение или съвет. Наистина предварително благодаря на всеки за споделена информация относно духа и атмосферата в ПГД Елисавета Вазова и по-специално за паралелката Интериорен дизайн. Flowers Rose

# 115
  • Мнения: 21
Simple Smile Здравейте, fragal ! Simple Smile

Радвам се, че ще можем да обменяме информация и мнения !
Много се надявам темата да стане по-активна, с наближаването на датите за НВО и да се включат и мамите, вече с опит от кандидатстването след 7ми клас от миналогодишния прием. Flowers Cherry Blossom Flowers Sunflower
Ще се повторя или потретя, ако кажа , че ще съм изключително благодарна на всяко мнение или съвет. Наистина предварително благодаря на всеки за споделена информация относно духа и атмосферата в ПГД Елисавета Вазова и по-специално за паралелката Интериорен дизайн. Flowers Rose
Аз бих искала да узнаят малко повече за паралелката с графичния дизайн!

# 116
  • Мнения: 21
Здравейте, има ли някой който да знае дали в бъдеще ще се провеждат отворени врати на училището и кога?

# 117
  • Мнения: 1 138
Април месец правят отворените врати. Може да го посетите тогава.

# 118
  • Мнения: 22
Здравейте, има ли някой който да знае дали в бъдеще ще се провеждат отворени врати на училището и кога?

Здравейте, видях на сайта, че на 1 април от 9 до 15 ч. са отворените врати.

# 119
  • Мнения: 21
Здравейте, има ли някой който да знае дали в бъдеще ще се провеждат отворени врати на училището и кога?

Здравейте, видях на сайта, че на 1 април от 9 до 15 ч. са отворените врати.
Благодаря много!

Последна редакция: пн, 06 мар 2023, 18:00 от Frogy_logy

# 120
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Здравейте, записвам се в тази тема, защото дъщеря ми е седми клас и вчера ходихме на отворените врати в училището и тя остана очарована и каза, че иска да учи там. Ще се радвам та отзиви от ученици и родители.

# 121
  • Мнения: 21
Здравейте, записвам се в тази тема, защото дъщеря ми е седми клас и вчера ходихме на отворените врати в училището и тя остана очарована и каза, че иска да учи там. Ще се радвам та отзиви от ученици и родители.
За коя паралелка става въпрос?

# 122
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
 За коя паралелка става въпрос?
[/quote]
Тя иска графичен дизайн, но говорихме с учители и ученици и от другите две специалности.
Хареса ми и на мен училището. Освен на специалните предмети, останах с впечатление, че държат много и на обшообразователните. Учи се само първа смяна, което също е супер.

# 123
  • Мнения: 21
За коя паралелка става въпрос?
Тя иска графичен дизайн, но говорихме с учители и ученици и от другите две специалности.
Хареса ми и на мен училището. Освен на специалните предмети, останах с впечатление, че държат много и на обшообразователните. Учи се само първа смяна, което също е супер.
[/quote] Мойта дъщеря също е заинтересувана от графичния дизайн. Ние също останахме с много добри впечатления от отворените врати🙂 Единственото, което ни притеснява е проблемът с кандидатстването след 12клас в чужбина, поради различния хорариум...

# 124
  • София
  • Мнения: 1 397
Дъщеря ми се колебаеше за училището поради същата причина, дали ще е проблем кандидатстването след това и в крайна сметка се записа в гимназия с идеята да може да има по -широк избор. Сега е 10 клас и вече със сигурност иска да кандидатства с рисуване. Ако знаеше преди 3 години това, специалните предмети само щяха да са й от полза, но това е положението. Ако смятате, че детето ще продължи с дизайн изглежда чудесен избор на училище.

# 125
  • Мнения: 603
Привет! Как е нивото на изучаване на чуждия едик? В крайна сметка Моден дизайн има ли все още като паралелка?

# 126
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
И аз се интересувам от нивото на изучаване на езиците. За модния дизайн - вече няма прием по тази специалност.

# 127
  • София
  • Мнения: 166
Привет и от мен! Какъв втори език изучават учениците от специалност Графичен дизайн? Гледах учебния план - една година е немски, друга година е италиански, обърках се...

# 128
  • Мнения: 1 138
Явно го сменят всяка година. В паралелката с интериорен дизайн с италиански език, вторият чужд е английски, но с английски първи, втория ще е италиански, немски, а може и френски.За съжаление ръководството ще го решава това.

# 129
  • Мнения: 21
Привет и от мен! Какъв втори език изучават учениците от специалност Графичен дизайн? Гледах учебния план - една година е немски, друга година е италиански, обърках се...
До колкото разбрах, вторият чужд език, се определя в началото на учебната година.

# 130
  • Мнения: 3
За коя паралелка става въпрос?
Тя иска графичен дизайн, но говорихме с учители и ученици и от другите две специалности.
Хареса ми и на мен училището. Освен на специалните предмети, останах с впечатление, че държат много и на обшообразователните. Учи се само първа смяна, което също е супер.
Мойта дъщеря също е заинтересувана от графичния дизайн. Ние също останахме с много добри впечатления от отворените врати🙂 Единственото, което ни притеснява е проблемът с кандидатстването след 12клас в чужбина, поради различния хорариум...
[/quote]

Здравейте! Благодаря много за споделеното. Моето момиче едва днес се заяви ясно, че има голям интерес към това училище. Съответно и през ум не ми е минало за ден на отворените врати Sad Моля, за разяснения, какво имате предвид с кандидатстването в чужбина? Заради общообразователните предмети ли?

# 131
  • София
  • Мнения: 166
Здравейте! Насочили сме се към това училище като второ желание (което е и по-реалистично), по-конкретно специалност Графичен дизайн. Допада ми това, че училището е малко и се учи само първа смяна. Балът също е много приличен и явно върви нагоре. Изчетох темата и благодаря на всички за отзивите. Единствено се притеснявам дали излизат с добро владеене на изучаваните езици и особено английски? И към какви специалности в университет се насочват учениците след завършване на училище? Ако има тук родители с деца в горните класове или вече завършили, моля да споделят.

# 132
  • Мнения: 445
Здравейте! Някой има ли представа какви са очакванията за приемния бал тази година?

# 133
  • Мнения: 46
При всички положения над 400 при първо класиране!😀

# 134
  • Мнения: 1 138
На трето и четвърто ще паднат баловете, но до колко не знам.

# 135
  • Мнения: 465
При всички положения над 400 при първо класиране!😀

Това вече ме шокира. Кога стана вървежно това училище? Неговите ученици са постоянно на кафе на Екото. Имам чувството, че повече време прекарват там, отколкото в училище.

# 136
  • Мнения: 1 138
Големите сега в 11 клас имаха два дни в които започват от 9.00 и 10.00. и ходят по- рано там по кафетата. Може би затова така ви се струва. Отделно имат две междучасия 15 и 20 мин.

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 22:38 от Elea Lea

# 137
  • Мнения: 46
Имам приятелки, чиито деца учат тук-изключително доволни са!С новата директорка училището върви стремоглаво нагоре!От миналогодишния прием, децата от Графичния дизайн, на 80% са абсолютни отличници и са приети с балове над 420, не,,че и в останалите специалности бала е по-нисък!Дори и в справочниците тази година е от първите 30 или 40 училища в София с висок бал на прием! Снимах справочника, да се види миналогодишния бал!

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 21:26 от Kaira12344

# 138
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Здравейте,
Дъщеря ми завърши 9.клас. Избра си го, точно защото и общообразователните предмети са добре застъпени. Дори бих казала, че в 8.клас нямаха специален предмет, което е може би единственото слабо звено тук. Но в 9.клас си навакса.
Колкото до чуждоезиковото обучение - тя е с италиански език. Не само, че подготовката е много добра, но и 2 деца от класа стигнаха до националния кръг на олимпиадата по италиански език. Имаше класирано и едно дете за националния кръг по английски език.
Моята миналата година се притесняваше да се яви, нямало да се справи. Но тази година не само се яви, но и постигна бих казала отлични резултати.
Успех на всички кандидати! Пожелавам им да намерят своята специалност и своя клас!

# 139
  • Мнения: 1 196
Le Vert, мен пък ме шокирВа вашето изказване!
Кафето на Екото дали е голямо колкото гимназията, та да побере всичките й ученици!?
Вие може би работите на бензиностанцията или стоите и инспектирате кой влиза и излиза от кафето, а се чудите от кога училището е вървежно.
Ако бяхте достатъчно осведомена, щяхте да знаете, че училището е на изключително ниво към днешна дата и има амбициите да се развива все повече. Целият екипът е невероятен, имат страхотна организация по всички направления и като цяло мога да кажа само най-най-хубави неща. Дъщеря ми ще е вече трета година там, ходи с огромно желание на училище, намери си приятелска среда сред артистични и талантливи деца, развива се в специалността си. А аз съм една щастлива майка, която вижда как детето му е изпълнено с живот и е на правилното място...за разлика от други деца, чиито родители с болни амбиции ги натиснаха да учат в елитни езикови гимназии и в момента от отличници са ученици с добър успех, въздишайки че не учат в някоя дизайнерска паралелка на ПГД.

# 140
  • Мнения: 465
Оставете шока настрана. Не, не работя на Екото. Преди голямото, а сега малкото дете ходи в 167 ЦДГ и сред като оставя детето, обикновено сядам за час на кафето. Видял съм какви ли не ученици от гимназията, които на Екото с пишеха уж домашни, питаха се как се казва, понякога от какъв пол е еди кой си учител, но сериозно учене не видях. Ако има положителна промяна, мога само да поздравя ръководството и учениците.

# 141
  • Мнения: 1 196
Le Vert, няколко ученика и вашите едночасови наблюдения в кафенето не могат да бъдат извадка за нивото на училището. Нима и ние някога не сме прекарвали много от часовете си в близките кафенета!? Не се заяждам с вас, но повярвайте ми, била съм на родителски и срещи с МОН в училището, имала съм разговори с някои от учителите и екипа, с директорката имам контаки, която е изключително отзивчива и отговаря на всеки родител с внимание.
Факт е, че моето дете се чувства прекрасно там, а аз съм спокойна до тук за нейното бъдеще. И по тази причина препоръчвам училището на всеки, който иска детето му да се развива в посока изкуства и дизайн.

# 142
  • Мнения: 465
Мога само да се радвам, че вероятно са грешни дългогодишните ми наблюдения. Успех на дъщеря Ви и останалите деца.

# 143
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Хайде да побутна тази прекрасна тема малко Simple Smile
Приета е щерката Интериорен дизайн с ФЕ (второто ѝ желание), но 2 точки я делят от Ит. език, та ще продължи с второ класиране ...
Има ли родители на деца приети тази година? Ще продължават ли с участие в класирането?

# 144
  • Мнения: 1 138
Добре дошли на всички деца в училището за дизайн. Нека намерят много нови приятели и изкарат най- прекрасните 5 години.
Почти безобидн@, подавайте за второ, ще влезе с италиански. Езика е невероятен, мелодичен и не е труден.

# 145
  • Мнения: 445
Здравейте! На нас не ни стигат 23 точки от желания Интериорен дизайн па макар и с френски (тя искаше италиански, но за там според мен няма никакви шансове). Според вас има ли шанс да я приемат на второ класиране?

# 146
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добре дошли на всички деца в училището за дизайн. Нека намерят много нови приятели и изкарат най- прекрасните 5 години.
Почти безобидн@, подавайте за второ, ще влезе с италиански. Езика е невероятен, мелодичен и не е труден.
О, аз се глася да уча с нея италиански, но съм "напред" с материала, защото знам испански Simple Smile Иначе и аз смятам, че 2-те точки са преодолими. Иначе френски няма да подхващам ... не го харесвам нещо ...
pipi66, нека да опита! Какви са нагласите на деца и родители, аз поне, не се наемам да гадая и за това не мога да дам прогноза ...

# 147
  • Мнения: 50
Здравейте! На нас не ни стигат 23 точки от желания Интериорен дизайн па макар и с френски (тя искаше италиански, но за там според мен няма никакви шансове). Според вас има ли шанс да я приемат на второ класиране?
За жалост миналата година баловете на второ класиране са намалели с 8-9 точки само.

# 148
  • Мнения: 1 196

Честито на всички класирани!!!
И успех на всички, които ще продължат да се състезават и в следващо класиране! Стискам ви палци!
Нивото определено се е вдигнало невероятно много!
Вижте какви са били резултатите на първо класиране през 2020, когато ние кандидатствахме.

# 149
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте,
Класирано е нашето момиче Интериорен дизайн с ИтЕ и съм много щастлива. Имах усещането, че ще е това училището. Преди него бяхме писали ТУЕС -те губете Wink, СМГ и НПМГ.
Утре сме там Simple Smile
Успех на всички

# 150
  • Мнения: 1 138
Честито issi_m, най - хубавата паралелка сте  и език. 
Радвам се за новите деца на есен ще влязат  в ремонтирано  дизайнерско училище.

# 151
  • София
  • Мнения: 2 132
Ами записвам се и аз тук с моето Рекламна графика. Много сме щастливи. Първото ѝ желание беше графичен дизайн, но сега като се позачетохме в учебните планове Рекламната графика ѝ е по-близка, затова утре отиваме и записваме.

# 152
  • Мнения: 111
Хайде да побутна тази прекрасна тема малко Simple Smile
Приета е щерката Интериорен дизайн с ФЕ (второто ѝ желание), но 2 точки я делят от Ит. език, та ще продължи с второ класиране ...
Има ли родители на деца приети тази година? Ще продължават ли с участие в класирането?
Здравейте, моята дъщеря е приета Интериорен дизайн с Италиански. Утре май ще я записвам.

# 153
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Хайде да побутна тази прекрасна тема малко Simple Smile
Приета е щерката Интериорен дизайн с ФЕ (второто ѝ желание), но 2 точки я делят от Ит. език, та ще продължи с второ класиране ...
Има ли родители на деца приети тази година? Ще продължават ли с участие в класирането?
Здравейте, моята дъщеря е приета Интериорен дизайн с Италиански. Утре май ще я записвам.
Здравейте,
Класирано е нашето момиче Интериорен дизайн с ИтЕ и съм много щастлива. Имах усещането, че ще е това училището. Преди него бяхме писали ТУЕС -те губете Wink, СМГ и НПМГ.
Утре сме там Simple Smile
Успех на всички
Ние с щерката утре ще ходим да подадем за 2-ро класиране ... 2 точки не ѝ достигнаха за италианския, но съм убедена, че на 19.07 ще е при вас Simple Smile За сега е с ФЕ ...

# 154
  • Мнения: 1 138
Честито на Geraldine и Naya.
Наистина Рекламната графика е много подобна на Графичен дизайн и двете специалности са много интересни. Там има и повече момчета приети и класовете са шарени.😊

# 155
  • София
  • Мнения: 182
Честито issi_m, най - хубавата паралелка сте  и език. 
Радвам се за новите деца на есен ще влязат  в ремонтирано  дизайнерско училище.
Много благодаря!

# 156
  • Мнения: 3
И ние днес се записахме, рекламна графика...малко не му стигна на младежа за графичен дизайн, но е щастлив.
Първо мнение, малка бутикова сграда, всички бяха много любезни и приятни. Организира ли са им 5 дневна екскурзия септември(09.09), за да имат възможност  децата да се опозная, безплата е по някаква програма...това доста ме впечатли.

# 157
  • Мнения: 8
Здравейте,  случайно някой да знае дали от септември, ще имат униформи.

# 158
  • Мнения: 3
Да, дадоха ни брошура за да отидем да си поръчаме униформа...

# 159
  • Мнения: 8
Може ли да ми кажете фирма или сайт




Да, дадоха ни брошура за да отидем да си поръчаме униформа...
[/quote]

# 160
  • Мнения: 1 138
. Mihaela Chakarova, честото! Почти едно и също се учи, така че не съжалявайте.
От септември ще има суитшърт и тениски с логото на училището.

# 161
  • Мнения: 8
Здравейте! И нашата госпожица отива на второ класиране. Не й достигна една точка за Рекламна графика. Иначе ще се бори за Интериорен дизайн ИтЕ. Там не ни достигат 8т. Мисля всяка от паралелките е доста атрактивна. Благодаря за ценната информация в групата!

# 162
  • София
  • Мнения: 2 132
https://tobeprintbg.com/?fbclid=IwAR06UnZxTg7A91fbcGDaajyb6dMGt- … zIOU5Y8JAduJI8F38
От тук униформите.
И аз я записах за лагера. Личи, че има добър мениджър това училище. Тази програма е нова на МОН, в други училища друго яче се процедира. Така тук всички ще имат шанс да я позлват при постъпване. Чудесно решение!

# 163
  • Мнения: 8
Здравейте, може ли да ми кажете какви документи се изискват за записване в гимназията? Трябва ли да се носи имунизационен паспорт или достатъчно е медицинско? Благодаря!

# 164
  • София
  • Мнения: 2 132
Ще ви запишат и само с медицинско. Искат също снимки, които ще носим наесен, но ако имате вземете. Оригинално свидетелство, медицинско, профилактична карта, снимки, заявление и още куп неща на място.

# 165
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Поздравления за новите ученици! Пожелавам да се чувстват чудесно!  Това, че могат да се запишат на лагера, е страхотно!

# 166
  • Мнения: 8
Здравейте! Приети сме Рекламна графика (второ класиране!). Влизахме и в Интер. дизайн с ФЕ, но Госпожицата не иска френски. Честито на всички класирани!

# 167
  • София
  • Мнения: 271
Честито на всички приети деца! Пожелавам им да са доволни и щастливи в новото училище! Следя темата, т.к. дъщеря ми иска догодина да влезе Интериорен дизайн с немски и английски. Ще се радвам, когато дойде време, да споделите впечатленията си.

# 168
  • Мнения: 1 138
Честито на новите попълнения! Успешни гимназиални години и добри приятели.

# 169
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте! Приети сме Рекламна графика (второ класиране!). Влизахме и в Интер. дизайн с ФЕ, но Госпожицата не иска френски. Честито на всички класирани!
Честито!
И моето дете е рекламна графика, ще са в един клас Simple Smile От чисто любопитство, виждаш ли мин. бал за графичен дизайн на второ класиране? Чудех дали щеше да влезе моето дете ако бях подала заявление.

# 170
  • Мнения: 8
Здравейте!
Много сме развълнувани! Днес ще се записваме.
Минималният бал на 2-ро класиране за Графичен дизайн АЕ е 408.50.
Поствам и другите паралелки. Виждаме за момчетата е 0, само за Рекламна графика има момчета.

Поздрави!

Записахме се! Всички сме много щастливи! Страхотно училище! Любезни бяха и отзивчиви!
Отиваме и ние на лагер!

Последна редакция: чт, 20 юли 2023, 12:59 от Natalie2009

# 171
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря!
Мръднал е само с 3 точки, което нямаше да ни устрои, но и детето си реши така, майчински терзания "дали ако".
Училището наистина е много хубаво и у нас сме много доволни от резултата. Успех на децата, ще се запознаят на лагера!

# 172
  • Мнения: 24
Честито на всички приети деца! Пожелавам им да са доволни и щастливи в новото училище! Следя темата, т.к. дъщеря ми иска догодина да влезе Интериорен дизайн с немски и английски. Ще се радвам, когато дойде време, да споделите впечатленията си.
И ние с дъщеря ми сме се насочили към тази специалност. Успех!!! Чака ни тежка година!

# 173
  • Мнения: 8
Здравейте! Поръчахме комплекта с униформата. Страхотна е! Широк спектър от цветове, качествена материя, голям избор на модели, любезен персонал. Отново щастливи Simple Smile

# 174
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте! Поръчахме комплекта с униформата. Страхотна е! Широк спектър от цветове, качествена материя, голям избор на модели, любезен персонал. Отново щастливи Simple Smile
Благодаря за отзива! Ние ще ходим да поръчваме след 6-7.08 ... Три снимки 3/4 матови искаха да се занесат - нали? Нещо омотах изискванията от емоциите, а не ми се иска да ги притеснявам по телефона...

# 175
  • Мнения: 8
Здравейте! Поръчахме комплекта с униформата. Страхотна е! Широк спектър от цветове, качествена материя, голям избор на модели, любезен персонал. Отново щастливи Simple Smile
Благодаря за отзива! Ние ще ходим да поръчваме след 6-7.08 ... Три снимки 3/4 матови искаха да се занесат - нали? Нещо омотах изискванията от емоциите, а не ми се иска да ги притеснявам по телефона...

При самото записване ни искаха 1бр снимка. Имахме от преди (снимахме я в една книжарница, обикновена снимка за документ). Иначе септември ще носим профилактичната карта (с ваксините).

# 176
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Тя профилактичната карта остави, но снимка нямаше и имаше много хора при записването, та не запомних размери и брой на снимките ... Нищо - ще звъня да питам.

# 177
  • Мнения: 2
Здравейте, честито на всички дечица! Моята дъщеря е приета Графичен дизайн. Много ми допадна идеята за екскурзията преди училище! Сигурна съм, че ще си изкарат страхотно! И ние ходихме за униформи, хубаво е, че децата имат избор на цветове и облекло според вкуса им.

# 178
  • Мнения: 8
Здравейте, има ли майки на момчета приети в специалност графичен дизайн. Синът ми е приет и ми е любопитно колко са момчетата.

# 179
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте, има ли майки на момчета приети в специалност графичен дизайн. Синът ми е приет и ми е любопитно колко са момчетата.
В инстаграм групата на осмокласниците, щерката каза, че има включено едно момче, но никога не е гледал чата и не се е включвал ... Това е инфтоо ми от нея Simple Smile

# 180
  • Мнения: 8


Здравейте, има ли майки на момчета приети в специалност графичен дизайн. Синът ми е приет и ми е любопитно колко са момчетата.
В инстаграм групата на осмокласниците, щерката каза, че има включено едно момче, но никога не е гледал чата и не се е включвал ... Това е инфтоо ми от нея Simple Smile

А удобно ли е да ми кажете името на групата да я потърся

# 181
  • София
  • Мнения: 88
И аз търся групата в инстаграм. Моля за името и на л.с.

# 182
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Към 12-13 часА като стане щерката и се чуя с нея, защото е в провинцията, ще я питам ... Нямам си и идея как са се намерили, но следя отвреме на време чатовете, когато е при мен. Даже на записването се запозна на живо с ве сладурани, които също се записваха, а аз с майките им ... Пратиха си снимки от фоайето и масите по едно и също време, за да си докажат, че са те Simple Smile  Сега ми е сърдита, защото не я пускам да излезе с три девойки от групата, които си правят уговорки с нея, но ... Иска ми се да се запознаят на живо първо, а не от приказки в инстаграм и хоп да се виждат ... Много криминалета гледам Simple Smile

# 183
  • Мнения: 1 138
Ще се запознаят септември има време. По цял ден ще са заедно. По това време моята дъщеря още дружеше с децата от стария си клас и излизаше с тях.  😊

# 184
  • София
  • Мнения: 139
Хайде и аз тук Simple Smile
Дъщеря ми е приета и записана в паралелката с графичен дизайн. Аз клонях към интериорния, но тя така си искаше. Записана е за лагера, поръчахме униформа.
И тя е в инстаграм групата на децата. Знам, че си говорят всяка вечер с часове. Тя не е от активните там, само се е представила, но брат и ( близнак )  е говорил с момичетата и те вече искат инстаграма му Simple Smile
До колкото разбрах и момчето, което е в графичния е говорило преди няколко дни, но не е в Бг в момента.

# 185
  • Мнения: 2
Моля да споделите името на Инстаграм групата на децата!

# 186
  • Мнения: 1 138
Tania G., честито ! Успешни гимназиални години!
И двамата ли са приети графичен дизайн или само момичето?
Някой ще качи ли снимка на униформата да я видим ?
То и аз трябва да поръчам, но нали девойката  ще бъде 12 клас и още не сме поръчали.

# 187
  • София
  • Мнения: 139
Tania G., честито ! Успешни гимназиални години!
И двамата ли са приети графичен дизайн или само момичето?
Някой ще качи ли снимка на униформата да я видим ?
То и аз трябва да поръчам, но нали девойката  ще бъде 12 клас и още не сме поръчали.

Синът ми е във френската гимназия. Ще са разделени от тази година със сестра си.
 Не съм снимала униформата. Тениските бяха най- обикновенни с обло деколте. Много цветове имаха за избор. От суитчерите имаха с цип до долу, худи и худи с цип. Цветово мисля, че бяха сиво, черно и синьо.

# 188
  • София
  • Мнения: 2 132
И аз моля за името на групата в Инстаграм:)

# 189
  • София
  • Мнения: 139
И аз моля за името на групата в Инстаграм:)
Децата казаха, че не става да се намери групата. Трябва да те добави някой там. Идея си нямам дали е така. Било като във вайбър. Иначе името било ПГД

# 190
  • София
  • Мнения: 2 132
И аз така си мислех, но понеже не ползвам инстаграм много, реших че аз се бъркам. Ще пиша на лични по-късно, ако е удобно.

# 191
  • София
  • Мнения: 139
Дребната каза, че А и Б клас имат вече вайбър групи направени от класните им.

# 192
  • Мнения: 3
Моето момче е рекламна графика 8 В и вчера зам. директорката им е направила група(вайбър) и ги е включила, а от там са ги включили и в инстата...Интересна организация......  Синът ми е развълнуван вече Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 139
Здравейте, видях,че вече има списък с учебниците за 8 клас. Някой дали ги е поръчал и дали заедно с тях поръчвате и учебни тетрадки?

# 194
  • Мнения: 8
Здравейте, ние поръчахме само обявените учебници. Доколкото си спомням има само една учебна тетрадка в списъка (по химия) и един атлас.

# 195
  • Мнения: 5
Здравейте, и аз закупих само обявените учебници, но без христоматията. Не знам на кое издателство да взема. Дано не избързах и да няма промени.Simple Smile

# 196
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Поръчах днес учебниците за осмокласничката ... И аз без христоматията Simple Smile
Пиша, за да ви насоча вниманието, че публикуваха къде и как ще учат децата ... Утре ще проиграваме с моята стигането до училище - уф!

https://pgdsofia.com/2023/09/05/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D … 3yVRDy6ls3V0tUKC4

# 197
  • София
  • Мнения: 2 132
О, доста различна посока! Има ли някой от южните райони в темата?

# 198
  • Мнения: 111
Ние сме от ж.к.Гоце Делчев/Мотописта. Аз също останах не много приятно изненадана от новината, че трябва да ходят в друго училище.

# 199
  • Мнения: 1 138
Уж щяха да учат в другото до октомври, а сега пише януари. Ми то си е целия първи срок. А това училище е толкова далеко от нас и като район хич не ми харесва. За двете смени пък да не отварям дума.

# 200
  • Мнения: 8
О, доста различна посока! Има ли някой от южните райони в темата?
Ние сме в южните райони

# 201
  • Мнения: 371
Хич не е добре това. Там е циганската махала, да не говорим различната посока, малките стаи и старата база...

# 202
  • Мнения: 1 138
Здравейте, имаме доста нови учебници за 10 кл и малко от 9кл. Пускам снимка и цени. Ако някой ги иска , дъщеря ми ще ги донесе в училище на вашето дете.

Български език-10 кл- 6 лв
География-10лв
История -10 кл- 12 лв
История -9 кл- 8 лв
Литература- 7 лв
Биология- 9 лв
Физика - 9 лв
Физика учебна тетрадка- 3 лв
Химия- работни листи- 3 лв
Контурна карти - 2 лв
Атлас по география-9 кл- 4 лв

# 203
  • Мнения: 603
Здравейте, мога ли да попитам по колко часа чужд език учат в 8 клас и има ли в сайта на училището качена програма с разпределение на часове?

# 204
  • Мнения: 1 138
По 12 часа седмично е за 8 клас.Има на сайта качени учебни програми.

# 205
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте, мога ли да попитам по колко часа чужд език учат в 8 клас и има ли в сайта на училището качена програма с разпределение на часове?
В Школо може да си видите програмата

# 206
  • Мнения: 1 138
Здравейте!
Учениците най- накрая се завърнаха в сградата. Отремонтирани са стаите и част от двора. По снимките изглежда красиво с нови чинове, шкафчета. Браво за което!  Радвам се, но и съжалявам защото моето дете завършва. Остава една седмица още и започват практика, после ДЗИ, защитата и така. Малко съм тъжна..че се разделяме с училището.
Но за новите деца ще е супер..
Вече си мисля, че е време да се влиза с приемен изпит по рисуване. Има наплив за гимназията. Специалностите са само творчески и е добре да влизат деца с талант в изобразителната сфера.
Надявам се ръководството да помислят по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт