Професионална гимназия по дизайн Елисавета Вазова

  • 30 172
  • 205
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
А има ли деца, не които искат друго, а които ще се запишат графичен дизайн в ПГД Елисавета Вазова?
Моето момиче е прието графичен дизайн. Това и беше първо желание. Днес мисля да ходя да я записвам.
Ако сте се записали, значи ще сме съученици Simple Smile
Добро утро Simple Smile
Ние утре ще се записваме Simple Smile

# 31
  • софия
  • Мнения: 756
Записахме се, записахме се...още тогава Grinning

# 32
  • Мнения: 13
Здравейте,

може ли малко мнения за тази гимназия? Тъй като детето ми иска да се запише там...а като я гледам, не ми вдъхва доверие.
Ще съм благодарна ако някой сподели!

Здравейте, аз в момента уча в тази гимназия и на мен лично не ми харесва по много причини:
1. Сградата е малка с много малки стаи, чиновете са прилепнали един до друг няма никакво място в стаите ( може да получиш клаустрофобия) не може нормално да се разминеш с човек, не проветряват стаите, няма почти никакъв въздух, захабен паркет и грозни стени, неравен под и повечето чинове се клатят и не се пише удобно следователно.
2. Учителите не ни учат много, тоест не се стараят хубаво да ни преподадат урока и после дават трудни тестове и пишат ниски оценки ( за да не дава училището стипендии нали се сещате Wink
3. Тоалетните са като обществени, винаги е мръсно и мирише.
4. Физкултурният салон е малък и огледалото в него е много счупено и така стои от години.
5. Зимата е студено в стаите, но понеже сме гъз до гъз ( извинявам се за грубото изказване) се топлим поне малко.
6. Има в момента "дрес код" който е че всички трябва да сме облечени със сини дрехи, нашата директотка каза: "Ние избираме цвета, а вие нюанса" за мен това не е окей по добре е да ни направят униформи от колкото да носим само един цвят всеки ден!
7. В това училище ходят деца които не искат да учат особено и почти няма как да е добро образованието за това и учителите не ни карат да учим.

Това са според мен най-големите недостатъци на това училище. Аз преди много исках да уча там но вече съжалявам че съм се записала Sad

# 33
  • Мнения: 1 134
Здравейте,
За това дали се проветрява в стаите само ще кажа, че всеки клас е в отделна стая и учениците могат и сами да си отворят прозорците. Иначе училището си е малко като сграда, но има и други училища,които са малки. Тази година има сменени бюра и нови мултимедийни проектори, както и съблекалните до физкултурния салон. От две години се говори за предстоящ ремонт, но явно има някакво препятствие за неговото осъществяване. Да, би станало много красиво ако се освежи изцяло. За сравнение и ТУЕС не е ремонтиран, ако някой е влизал вътре знае какво е.

Да се въведат униформи не е по- добър вариант от това да са със сини дрехи и да не ходят със скъсани дънки. Идеята е децата да имат избор за дрехи( рокля , сако, блуза, риза,) , но да са в гамата на синия цвят.

За учителите- нямам наблюдение върху всички, но има учители които доста изискват и държат да се учи при тях, както и учители при които доста по- лесно може да се изкара отлична оценка.  Наблюденията са ми само от тази година, като дъщеря ми завърши с отличен успех, а в класа с отличен успех над 5.50 са още поне 10 деца.
А стаята по интериорен дизайн е огромна.
Качвам малко снимки от училището, които детето ми ги е снимало:







Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 14:47 от Elea Lea

# 34
  • Мнения: 152
Elea Lea, много благодаря за отзива и снимките!
Дъщеря ми записва Интериорен дизайн с НЕ. Искаше с италиански, но за съжаление не ѝ достига бала.
Цяла година това ѝ беше целта - да влезе в Интериорния и се радвам, че я постигна!
Тя е много ентусиазирана и вече няма търпение да започват! Simple Smile Още не знае за синьото облекло, но ще я информирам отсега, за да го асимилира до началото на учебната година.
Попитах учителките, които приемаха записващите се, защо са само по 22 деца в двете паралелки интериорен, като в останалите специалности са по 26 и отговорът беше, че са им малки стаите, а учат на една смяна. Но интересът към тази специалност расте, така че мислят в посока увеличаване броя на паралелките с интериорен дизайн.
Специалните предмети също много ми допаднаха - доста повече от на графичния примерно (работя като графичен дизайнер, може би затова чуждото ми се струва по-интересно).
За любопитните линк към учебните планове - https://pgdsofia.com/%d0%be%d0%b1%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8% … 1%83%d1%83%d0%bf/
Надявам се да задържим нивото на ентусиазма следващите 5 години, да бъдат задружен клас с общи интереси и да намерят приятели за цял живот!

# 35
  • Мнения: 1 134
Ние пък миналата година, точно немски език търсихме, но нямаше😊
Надявам се да се падне добра учителка по немски език и да останете доволни.

Възможно е някои стаи да са по- малки,  не съм обикаляла всички.  Има и някакви ателиета където рисуват.  Специалните предмети са много интересни.
Съжалявам за детето ( aко изобщо е дете, защото в профила пише , че е 26 г) , което е писало горе, че не се чувства добре тук.  
На моето дете му харесва училището, децата и учителите.
Разбира се винаги може да се подобри още, надявам се, че ръководството работи в тази посока.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 17:58 от Elea Lea

# 36
  • София
  • Мнения: 7 171
Съвършено добре изглежда училището в контекста на всички останали в София. 😊 А стаята по интериорен дизайн е прекрасна.
Въобще много ми е симпатично това училище и от все сърце му желая развитие и успехи.

# 37
  • София
  • Мнения: 609
Ние със сина ми пък много харесахме точно това, че училището е малко.
Той е записан рекламна графика.
Говорих и с един татко от форума, чийто син учи графичен дизайн. Те също са доволни. Момичетата много си обгрижвали малкото младежи. Дано все пак има 5-6 момчета в неговия клас де.
След огромното, шумно, с високи тавани и стотици блъскащи се деца училище, от което идва, ми сподели, че се надява на повече спокойствие тук.
Искрено се надявам да си намери приятели и да се чувства добре тези 5 години, които му предстоят там.

# 38
  • Мнения: 152
Стори ми се интересна тази статия за държавния изпит по Интериорен дизайн в ПГД и бъдещето на специалността:
https://aidb.bg/2019/06/21/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2 … 0%B8%D0%B7%D0%BF/

# 39
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Здравейте, относно изучаването на езика всички ли започват от начало да го учат? Английския понеже мисля, че всички учат до 7 клас. Дали часовете математиката за всички специалности са еднакъв брой или във някой спец. са повече?

# 40
  • Мнения: 46
Ние със сина ми пък много харесахме точно това, че училището е малко.
Той е записан рекламна графика.
Говорих и с един татко от форума, чийто син учи графичен дизайн. Те също са доволни. Момичетата много си обгрижвали малкото младежи. Дано все пак има 5-6 момчета в неговия клас де.
След огромното, шумно, с високи тавани и стотици блъскащи се деца училище, от което идва, ми сподели, че се надява на повече спокойствие тук.
Искрено се надявам да си намери приятели и да се чувства добре тези 5 години, които му предстоят там.
И моят син е приет рекламна графика, ще бъдем съученици. За момичетата също ми обясняваха преподавателките , които приемаха документите, че обгрижвали и дърпали момчетата напред .

# 41
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте,
Следя темата ви от скоро с оглед кандидатстването другата година. Интересите на моето дете са именно в областта на дизайна. Ще кажете, че ми е рано, но се ориентирам от сега, за да имам яснота като родител и да не стресирам детето допълнително с моето незнание и паника Wink) То и без това се очертава непредвидима и неясна учебна година...… Имам уточняващ въпрос: Професионалната гимназия по дизайн Е.Вазова и Професионална гимназия по текстил и моден дизайн едно и също ли са.... Предполагам че е преименуване, защото и адреса им е един същ....Thinking Благодаря ви!

# 42
  • София
  • Мнения: 2 265
А вярно ли е, че ще има униформи, или бъркам с другата гимназия по дизайн.
Не можах да намеря в сайт...

# 43
  • Мнения: 4
Срещнах някъде инфо, че се изисква облеклото да е в различни нюанси на синьо. Без скъсани дънки и подобни.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 265
Срещнах някъде инфо, че се изисква облеклото да е в различни нюанси на синьо. Без скъсани дънки и подобни.
Значи ще сменим черно на синьо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт