Модерна вариация на името Младен за момиченце

  • 5 429
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Значи ли, ако фамилията е от т.нар. от Вас остарели, детето трябва да бъде дословно на дядото - Младена/Младенка?
Кои фамилии са модерни?

Според мен зависи какви са презимето и фамилията.
Например
Мадлен Иванова
Младена Иванова
Звучи добре
Може да не е дословно на дядото.
Имена ,като Марина,Мария,Магдалена,Мила,Михаела също биха си паснали с българска фамилия


Обаче Мадлен Овчарова
Мадисън Вълчанова
Мадлен Жорова
Мадисън Кочева
Звучат нелепо.
Особено имена като Мадисън,Мейси,Милисънт няма да звучат добре с нито една българска фамилия.

Младена Кочева
Мария Вълчанова
Звучат нормално

# 32
  • Мнения: 663
Мари.
Само Мара  недей, че щеи казват Маро.

# 33
  • Мнения: 8 802
Авторке, изслушай лекциите на Аида Марковска на тема имена и сама ще разбереш как искаш да кръстиш детето си:
https://www.youtube.com/watch?v=EiXrBrMSkRQ

# 34
  • Мнения: 3 414
Авторке, изслушай лекциите на Аида Марковска на тема имена и сама ще разбереш как искаш да кръстиш детето си:
https://www.youtube.com/watch?v=EiXrBrMSkRQ
Не успях да изглеждам интервюто докрай, макар да харесвам подобна тематика. Думите на госпожата мога да определя като един своеобразен тюрлю гювеч от понятия и откровени глупости.

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Млада

# 36
  • София
  • Мнения: 149
Някаква пълна измишльотина, но пък благозвучна според мен - Младея. Нареждам я при останалите глаголи - Вая, и т.н. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 488
Младея звучи хубаво, абстрахирайки се от глагола. Аз и Вая много харесвам, Кая - не.

# 38
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Младея в училище вероятно би избегнала майтапите, но като стане на 50-60, още по-вероятно, ще предизвиква коментари зад гърба си.

# 39
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Млада,Младея -благозвучни имена.
Но си представям баба Млада или баба Младея.

Сетих се за Миладина.

# 40
  • Мнения: 8 802
Авторке, изслушай лекциите на Аида Марковска на тема имена и сама ще разбереш как искаш да кръстиш детето си:
https://www.youtube.com/watch?v=EiXrBrMSkRQ
Не успях да изглеждам интервюто докрай, макар да харесвам подобна тематика. Думите на госпожата мога да определя като един своеобразен тюрлю гювеч от понятия и откровени глупости.
дадох този линк само като пример, Аида Марковска има и още много, тя се занимава с изследвания на българския род, изследвала е много родословни дървета. Като я слушах. осъзнах, че всъщност нищо не знам за рода си.

В случая, ако авторката кръсти детето Младена, е едно, ако го кръсти нашр. Мира е съвсем друго (енергийно и вибрационно). Някои родове имат тежко битие (карма) и понякога се е тъсело именно, чрез името - излизане от тази повторяемост, давали на случаен минувач да даде име на детето. Simple Smile Като ние тука, във форума.

# 41
  • Мнения: 3 414
pepina_n3,
Скрит текст:
проучи рода си и дано това да ти даде отговорите, които търсиш ☺️
За себе си мога са кажа, че знам достатъчно неща за рода си, имам записки и т. н последните месеци към всичко това започнах да проучвам по-задълбочено и да закрепя фактите с документи. Това, обаче, не ми даде отговор на въпроса защо не се чувствам на място в това семейство, нямам нито физическа прилика, нито душевна прилика и близост с тези хора. Категорично съм установила, че не съм осиновена.
И, за да не съм съвсем офтопик, ще кажа, че в рода на бащата на майка ми (и от страната на двамата му родители) има повторяемост на различни имена с буквата "В". Моето име също започва с "В", но съм кръстена на дядо ми по бащина линия. Синът ми също носи име с "В", аз го на рекох така по символични причини, а съпруга ми държеше да е с "В", за да е кръстен на майка ми.

# 42
  • Мнения: 1 400
На мен ми хрумва Лада. И символиката е хубава - славянската богиня на младостта и красотата.

# 43
  • София
  • Мнения: 149
Сетих се и за Мелина. Свързано с пчели, мед... 🐝🌺
Споделям идеи, но всъщност мисля, че най-добрият избор е Мадлен.

# 44
  • Мнения: 1 355
Маделин, но е малко изкилифинчено 🤔😀

Общи условия

Активация на акаунт