Генетичен неинвазивен пренатален тест след 10 седмица- кой избрахте?

  • 81 925
  • 881
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 27
Аз съм от доста малък град.. Но още понеделник се решихме да ходим в Варна на 4д за ранна морфология. Дали там ще се вижда дали има някакъв проблем според вас?

# 316
  • Мнения: 983
Здравейте! Някой от вас правили ли пренатален тест в cell genetics?Към тази лаборатория ни насочи репрудоктивния лекар.Някакви впечатления да имате? Благодаря ви!

# 317
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Аз съм от доста малък град.. Но още понеделник се решихме да ходим в Варна на 4д за ранна морфология. Дали там ще се вижда дали има някакъв проблем според вас?
Няма значение дали е 4Д.
БХС се прави на 2Д, някои лекари пускат и 3Д.
Но за да се види е важно задапаратното устройство. Намерете си добър специалист по фетална морфология.

Кое точно Ви притеснява?
Досега имало ли е някакви отклонения на ехографиите? АГ е имала някакви опасения ли?
Прекараният Ковид ли? Доказано е, че Ковид не причинява аномалии. (Той е по-скоро опасен за бременните в третото тримесечие, защото сгъстява кръвта и може да направи бели).
Или Ви притесняват тези изследвания? Ако е това, не мисля, че има от какво да се притеснявате. БХС се пуска на всички бременни. А тези резултати дори не са БХС.

# 318
  • Мнения: 27
Аг при който съм в момента мога да кажа,че никога не е гледал толкова много внимателно и добра.. Та даже не мисля,че апаратът му е прекалено добър. Аз съм с болки в кръста и ниско долу от самото начало на бременноста. В началото бях с два плодни сака,но в следствие само в едното се разви бебче. В някои сайтове бях прочела,че APF резултатите са важни и уж не е било хубаво да бъдат по високи от 10.0

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
В някои сайтове бях прочела,че APF резултатите са важни и уж не е било хубаво да бъдат по високи от 10.0
В БХС не пишат какви са стойностите на AFP.
За сравнение ще напиша и моите резултати от ЧХГ и AFP от късния БХС (15-16гс) - само за да видите, че там мерните единици са съвсем различни.

 - AFP (алфа-фетопротеин) MoM - 1,12 част от медианата (а не mIU/ml);
- Free bCG (бета-хорионгонадотропин) МоМ -  3,47 част от медианата (а не ng/ml).

# 320
  • Мнения: 27



Качвам резултати

# 321
  • Мнения: 1 380
Здравейте,може ли мнение за veracity тест от лаборатория синево. Прави ми впечатление,че е значително по-евтин. Някой правил ли го е,как излизат резултатите,1: процент,нисък,среден риск и т.н. Благодаря предварително.

# 322
  • Мнения: 610
Момичета, при VeraGene как излизат резултатите - positive/negative или % риск?

# 323
  • София
  • Мнения: 6 726
Ако искате мога да изпратя на лично целият тест.

# 324
  • Мнения: 1 380
Моят въпрос остава,никой ли не е пускал Veracity, основен пакет? 😚

# 325
  • Мнения: 610
Ще съм благодарна 😊

Ако искате мога да изпратя на лично целият тест.

# 326
  • Мнения: 27
Здравейте момичета,
Аз вече два пъти правих Veragene, разликата не е толкова голяма от Veracity, затова избрах и двата пъти него. За цената си включва повече неща от други тестове.

# 327
  • София
  • Мнения: 6 726
Напротив, едното е пълен пакет, а другото не. Разликата си е доста голяма.

# 328
  • Мнения: 27
Напротив, едното е пълен пакет, а другото не. Разликата си е доста голяма.
Извинявайте, в цената имах предвид

# 329
  • Мнения: 17
Аз правих неинвазивен пренатален тест Vision - по препоръка на проследяващия лекар. Пуснахме основния пакет, който включва 7 синдрома на полови хромозоми и автозоми + определяне на пола (по желание).
Резултатите излязоха в рамките на 4 работни дни в моя случай.

Общи условия

Активация на акаунт