Проблеми във взаимотношенията

  • 6 219
  • 107
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 93
Не знам дали е нарцис, но и не знам на теб за какво ти е такава? Прави ти интересен живота със скандалите и отношението си ли, що ли........Усетила е, че може да те мачка както си иска и доста успешно го прави. Я се дръж малко по-мъжки........ "Нали знаеш колко много трябва да се постараеш, за да заслужиш любовта ми отново". Е, що ли не ми постави някой такова условие, пращам го той да се старае, като иска. Не ме разбирай неправилно, човек естествено трябва да се старае в любовта, тя не е даденост и константа, но като те чета, ти си го правил. Да ти го поставя обаче като задължително условие......да си гледа работата, както се казва. А на 40 трябва да имаш все пак някакъв опит с жените и да можеш да отсееш коя каква е. Разбирам, привлякла те е, може да хубава жена, добра в леглото......ама с такъв характер. Ако ти се старае докато си жив, увъртай се покрай нея.
Мен, ако питаш, огледай се за по-читава! Тая не е ТЯ!
  Благодаря за отговора. Simple Smile Определено имам опит и заради това не съм се сдухал или да се оплаквам. Обаче с такова нещо за първи път се сблъсквам. В статията която четох за нарцисите ме учуди, че дори тези нейни думи бяха цитирани там. Това ми стана много любопитно. Понеже все пак аз съм в участник в тази връзка и незнам дали адекватно мога да анализирам ситуацията и затова писах тук. Агонията ми продължи 3 дена. Тогава ме беше блокирала и всичко ми премина. Сега като пише се чудя да вярвам ли на въдицата, която ми пуска Simple Smile? Определено не вярвам.Благодаря Ви за точния и искрен отговор!

# 76
  • Мнения: 2 478
pepsito37, на колко години е въпросната?
Въобще не се мъчи. Достатъчно време си й отделил, пробвал, показвал.
Сега си в най-добрите си години, можеш да имаш всяка, с изключение тези, за които "всичко" е пари, защото колкото и да имаш, все не стигат, а квинтесенцията е, че подобни не стават за връзка. А ти си далеч от този манталитет, като те чета. Искаш отношения, любов, хубава връзка, което е нормалното.
Една препоръка - не се обяснявай за всичко подробно на гадженца, те не са ти нито жена, съпруга, нито майка на децата ти. Карай го малко по-така.
Трябва да заслужат "отварянето" ти и споделянето с отношение.
Реално това ще ти е филтърът в общуването и комуникацията още в началото.
Никакво прибързване, никакво сваляне на звезди. Прекарваш хубаво време, опознаваш, и оставяш минутите, часовете, дните и т.н. заедно да покажат "йей", или "ней"

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 19:53 от FragranceFanatic

# 77
  • Мнения: 93
pepsito37, на колко години е въпросната?
Въобще не се мъчи. Достатъчно време си й отделил, пробвал, показвал.
Сега си в най-добрите си години, можеш да имаш всяка, с изключение тези, за които "всичко" е пари, защото колкото и да имаш, все не стигат. А ти си далеч от този манталитет, като те чета. Искаш отношения, любов, хубава връзка, което е нормалното.
Една препоръка - не се обяснявай за всичко подробно на гадженца, те не са ти нито жени, съпруги, нито майка на децата ти. Карай го малко по-така.
   Благодаря Ви за подкрепата. Дамата е на 30 години. Както споменах в първата си публикация, тя е тежък интроверт и няма опит във връзките. Явно това ме е заблудило и не разчетох сигналите. Определено това с обясненията ми е проблем, но аз както се разпознах съм емпат. Не съм безразличен, а напротив, доста се раздавам. Тук се разколебавам обаче, дали го прави това от неопитност или го прави целенасочено. Тя никога не е парадирала пред обществото с постижения, но оставайки сами и във връзка с мен ми е казвала че се чувства неоценена. Че заслужава повече от това, което обществото и дава. Моята грешка, която сега разбирам е, че още от самото начало я поставих на пиадестал. Впрочем аз винаги уважавам човека до себе си, но явно тук се разчете погрешно. Тя ли си повярва повече или аз отключих това нещо в нея с прекалените хвалебствия? Аз просто видях един уморен и нещастен човек и исках да направя неща за да виждам усмивката и. Е получи се. Имаше усмивка, но в момента в които става вапрос за мен, вече нещата станаха други. Тя дори имаше "препоръка" какви изрази не ми подхождат да използвам, каква кола би ми подхождала и т.н. Дали е от неопитност или е скрит нарцисизъм и дали аз съм отключил това в нея? Това се чудя? Благодаря Ви за участието в дискусията Simple Smile

# 78
  • Мнения: 22 867
Това пък на комплекси ми бие. И май е намерила как да ги избива..........

# 79
  • Мнения: 2 478
Pepsi,
Тъкмо излиза от "пост-пубертета" на съвремието. Сега до 27-30, че и нагоре, го играят "недостъпни", вървежни и каквото се сещаш, неща, които е трябвало да са изчистени в тийн годините до 19-20 г.
Пълно е с такива, като описаната от теб. Никак не е единствена.
Дислексията е повсеместна. Казвам това да имаш предвид, и да си подготвен за следващата.
Таргетът ти иначе е отличен - 10 г. "discount", "off".

И аз съм правил тези грешки. Въпреки че какво означава "грешки"? Просто не са те ценили, разбирали, а е възможно и да не си вербализирал добре. Някои не разбират от жестове, джентълменство, мъжество, а си мислят, че искаш да ги купиш, или защото в предходни отношения така са се държали с тях, или покрай приятелки и техни връзки, или просто такова им е разбирането. Или пък си мислят, че като даваш нещо, трябва да "връщат", а не са сигурни как, или не искат.

Хубаво е, че има осъзнаване, но няма гаранция, че попадайки на "майсторката" си, няма пак да ги повторим ("грешките").
Една жена с друга не си приличат, а те уверявам има много адекватни, които оценяват всичко по начин, по който те карат да се чувстваш добре, отвръщат по своему, без значение как. Дори една проста дума, жест, или някакво действие, в повечето случаи е достатъчно.

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 20:25 от FragranceFanatic

# 80
  • Мнения: 5 832
Тази жена няма интерес към теб. Тоест, интерес може и да има, но не и чувства. Съветът ми е да изчезваш с 300 без да се обясняваш. Блокирай я навсякъде и присто не ѝ позволявай достъп до теб, иначе рискуваш да изперкаш, явно си по-чувствителен.

# 81
  • Мнения: 93
Тази жена няма интерес към теб. Тоест, интерес може и да има, но не и чувства. Съветът ми е да изчезваш с 300 без да се обясняваш. Блокирай я навсякъде и присто не ѝ позволявай достъп до теб, иначе рискуваш да изперкаш, явно си по-чувствителен.
Определено съм много чувствителен, но за съжаление не мога да избягам от същността си. И аз съм си мислил, че има интерес, но не и чувства. Мисля, че обича нещата, които правя за нея, за да подхранвам егото и, но не и да обича мен. Много пъти ми е казвала "Обещай, че никога няма да спираш с тези жестове към мен". Това е по повод изненадите, цветята, романтичните изненади. А наи-интересното е, че ден след тези изненади тя се сърди за думи, които представляват усмивка. Пример....след дълъг изтощителен ден пред компа по време на дигитално обучение , тя ме изненада и дойде вкъщи. Аз вече едвам гледах след края на преподаване цял ден казах..."Защо станах учител, а не счетоводител"? Просто така се изцепих...незнам и аз защо. А това например е нейната професия. Веднага в който изцепих това се усетих, че май я засегнах. Тя не е счетоводител, но близо до тази професия. и се разсарди за 3 дена. Много се обвинявах за думите си, но не предполагах, че след като не е счетоводител, а икономист ще го приеме така. Аз самият съм учил счетоводство и знам, че е много тежко, но изобщо не съм вложил нищо упрекващо към някоя професия. Аз самия иронизирам себе си постоянно, усмихвам се над всяко нещо и приемам нещата нормално. Да, учител съм сега, работя с деца от етническите малцинства, но това ми харесва. Това е моя избор. Аз искам да ми е трудно. Но да се сърди 3 дена??? Май много разтегнах нещата Simple Smile Благодаря ви за подкрепата и участието Ви в дискусията. Simple Smile

# 82
  • Мнения: X
Дай й обратна връзка, че поведението й е недопустимо за зрял възрастен човек и прекъсни контактите.

П. П. Сега видях последното мнение. Без да ми се засягаш, ама като те чета, сте диаметрални характери, ти си спокоен, леко инертен и биеш малко на лигав, тя е агресивна кариеристка - как точно се срещнахте, че и с тия 10 години разлика реши да я зарибяваш?

# 83
  • София
  • Мнения: 10 584
Забрави тази връзка. В смисъл, не буквално да я забравиш. А да я оставиш в миналото.
Няма да се получат нещата.

# 84
  • Мнения: 2 478
Определено съм много чувствителен, но за съжаление не мога да избягам от същността си. И аз съм си мислил, че има интерес, но не и чувства. Мисля, че обича нещата, които правя за нея, за да подхранвам егото и, но не и да обича мен...
Мазохизъм се нарича това, приятелю.
А от нейна страна - използвачество, удобен си й бил.
Във връзката и двамата правят и дават постоянно на другия. Ти си бил сам. Е, поне си имал "муза". Въпреки че аз тази дума и типаж, я разбирам по друг начин.
Викаш ти ще се раздаваш, а насреща - йок.
Имай малко достойнство.
Чувствителността и емоционалността не са пороци, а характерни особености, белези.
Просто търси себеподобни, да ти е добре с тях, и комуникацията да е на ниво, да чувстваш и ти някакво удоволствие, и другият да прави нещо за теб.
Прост пример ще ти дам - като се запознаваш със следващата, ако общувате онлайн, няма да й ходиш по задника. Пишеш, заявяваш, отговори ли, отговаряш; не отговори ли - кой откъде е, без значение какво сте си казали, казвали, планирали, уговаряли преди. Ако е адекватна, след известно време, ако не е писала, ще ти каже, и обясни защо. Не знам какво разбра от написаното.

# 85
  • Мнения: 22 867
Аз пък нищо особено и засягащо не виждам в: "Защо станах учител, а не счетоводител"? Голяма работа, така хубаво сте могли на майтап и смях да го обърнете, тя пък се цупи. Сигурно щото и аз ги подмятам разни подобни, ама не ми се връзва никой от обкръжението.

# 86
  • Мнения: 93
Дай й обратна връзка, че поведението й е недопустимо за зрял възрастен човек и прекъсни контактите.

П. П. Сега видях последното мнение. Без да ми се засягаш, ама като те чета, сте диаметрални характери, ти си спокоен, леко инертен и биеш малко на лигав, тя е агресивна кариеристка - как точно се срещнахте, че и с тия 10 години разлика реши да я зарибяваш?
Ами стана случайно. Случайно запознанство. Аз съм романтик по принцип. Аз също съм кариерист, но смятам, че в нормални граници. Поставям си постижими цели. Относно разликата в годините, винаги съм бил с жени около 10-15 години по-малки. Явно е грешка, но такъв съм. Аз определено си имам своите недостатъци. В предната връзка например, не правех такива неща. Бях много по-обран в действията си и след 1,6 год. връзката се провали. Сега изпитах тези чувства и реших да  отдам всичко от себе си. Пак не се получи. При всяка връзка естествено нещата да са различни. Това е в зависимост от партньора. Не навсякъде съм бил романтик, защото съм видял, че няма да се приеме добре от човека до мен. Но винаги съм показвал уважение и загриженост. Тук тя ме предразположи да съм такъв. Харесваха и нещата, които правех за нея. Но след време усетих, че явно не стигат. Сега обаче от твоята обратна връзка разбирам, че може би съм допуснал и да съм лигав. Това е явно заради това, че съм по-чувствителен и романтичен тип, така си го обяснявам. Знам ли? Simple Smile Още в началото ми каза колко много е изстрадала и едва ли не аз и върнах усмивката. Може би това ме предразположи за романтиката. Усещах, че и харесва. Но всичко помнеше до 1-2 дена. Един пример ще дам. Имах едно интервю пред едно радио. Представих си един проект. Бях щастлив че проекта ми проработи. Получих интервюто по мейл и и казах да го слушаме. Тя отговори " Добре, ще го слушаме в петък, когато сме на спокойствие". А ние се виждаме всеки ден? Аз това се чудя, може и аз да не съм прав в оценката си за нея, затова поисках мнение. Но мога без да се срамувам да споделя, че нещо в мен пламна от първия момент в който я видях. Тя беше щастлива, това го знам заради нещата които анализирам преди и сега. Но аз не се чувствам добре. Постоянните критики, постоянното тръгване, постоянното връщане на ключа от вкъщи. А караниците ни са основно за неща от типа " Не ти прилича да говориш това....не трябва да се изразяваш с тези думи. Или не качвай тази снимка във Фб.". Офф май много се впуснах в размишления. Благодаря ти за участието ти в дискусията! Simple Smile

# 87
  • Мнения: 93
Определено съм много чувствителен, но за съжаление не мога да избягам от същността си. И аз съм си мислил, че има интерес, но не и чувства. Мисля, че обича нещата, които правя за нея, за да подхранвам егото и, но не и да обича мен...
Мазохизъм се нарича това, приятелю.
А от нейна страна - използвачество, удобен си й бил.
Във връзката и двамата правят и дават постоянно на другия. Ти си бил сам. Е, поне си имал "муза". Въпреки че аз тази дума и типаж, я разбирам по друг начин.
Викаш ти ще се раздаваш, а насреща - йок.
Имай малко достойнство.
Чувствителността и емоционалността не са пороци, а характерни особености, белези.
Просто търси себеподобни, да ти е добре с тях, и комуникацията да е на ниво, да чувстваш и ти някакво удоволствие, и другият да прави нещо за теб.
Прост пример ще ти дам - като се запознаваш със следващата, ако общувате онлайн, няма да й ходиш по задника. Пишеш, заявяваш, отговори ли, отговаряш; не отговори ли - кой откъде е, без значение какво сте си казали, казвали, планирали, уговаряли преди. Ако е адекватна, след известно време, ако не е писала, ще ти каже, и обясни защо. Не знам какво разбра от написаното.
Благодаря Ви за адекватната обратна връзка. Разбрах всичко от това, което написахте. Винаги съм знаел, че ту ще получа истински коментари. Така мога да видя и грешките си, което е много важно. Защото аз се гледам от моята страна, но погледнато през другите очи е различно и адекватно. Благодаря Ви! Simple Smile

# 88
  • Мнения: 5 832
Лично за мен няма по-ужасяващо нещо от твърде чувствителен мъж, защото това предвещава драми и крайности. Това не значи, че друга не търси точно това. Харесвам емоционални и мислещи мъже, но в рамките на нормалното. Окаже ли се по-емоционален и чувствителен от мен и 99 % от приятелките ми, просто ми светва червената лампичка. От написаното от теб съдя, че не си по драмите, но си много чувствителен и ти казвам, че ако продължиш тези отношения по този начин, в един момент от разбиращ и просто емоционален мъж, ще станеш един мъж, пълен със злоба и неприязън към въпросната жена. И тогава вече ще има драми стс сигурност.
Има хора, които не желаят да бъдат спасявани.

# 89
  • Мнения: X
Още в началото ми каза колко много е изстрадала и едва ли не аз и върнах усмивката.
Чуеш ли това нещо, независимо колко чудесно се развиват нещата и колко прекрасно и влюбен се чувстваш - беж с 200!

Общи условия

Активация на акаунт