Проблеми във взаимотношенията

  • 6 182
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте! Мисля, че тук беше най-подходящо да пусна тема, ако решат, че не е за тук, да я преместят другаде. Четох и други подобни теми, но реших да пусна собствена. На 20 години съм и имам връзка с едно 26 годишно момче. Живеем заедно, но комуникацията ни куца доста. Накратко като му кажа да сподели нещо, дали как е минал деня му или е нервен получавам “Знаеш аз не обичам да споделям, ти си споделяй, мойте проблеми са си мой аз ще си ги решавам”. Съответно той не споделя и така ме кара и аз да не споделям. Минаха 2 години и малко откакто сме заедно и от два-три месеца всичко е като в рутина. Лежим и си мълчим, просто аз нямам какво да кажа и в същото време той седи и чака аз да започна да говоря нещо. Звъним си докато сме на работа в обедната почивка и разговора е точно 2 минути и приключва. Щом започнах и за времето да говоря дали е хубаво или не е, значи наистина съм се изчерпала, а попринцип съм страшно разговорлив човек, винаги си намирам приказка. Един вид все едно всичко се е изчерпало. (Преди някой, да ме нападне ще кажа, че и аз не съм цвете за мирисане и аз си имам мойте кусури и е изтърпял някакви мой неща.) Та тук въпроса ми е това нормално ли е? Преодолява ли се? Ако, да. Как?
Говорила съм с баща ми (тъй като съм само с един родител) и му казвам, че нали си имаме проблеми, но аз не получавам подкрепа от абсолютно никого. Накратко баща ми като разбра, че имаме проблеми и, че ако не се чувствам окей ще се разделим, започна един луд скандал. Как момчето правило толкова много за мен, как съм била неблагодарна, как правил толкова много за мен, веднъж да съм намерила някой ‘свестен’ и съм го заебавала и т.н. И от цялото това нещо се чувствам много подтисната. От никъде като не получавам подкрепа и от всичко случило се, изпаднах в доста тежка депресия, с много натрапчиви мисли. Като например, че с каквото и да се хвана няма да се справя, че дори да излезна сама на квартира няма да се справя и други..

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 02:01 от RallyK

# 1
  • Мнения: 3 344
На 20 не бих бързала да живея с човек, от когото не получавам никаква взаимност, а и си мълчим (най-много да обсъдим времето).
На 20 учех, работех и летях. Не позволявайте някой да Ви спира полета.

# 2
  • Мнения: 75
Да връзката ви е заминала то е ясно.
Сигурно не е разговорлив човек гаджето ти. На мен такива хора не са ми приятни много-много.
Опитай се да подхванеш разговор на някаква тема която засяга неговите хобита и интереси и може и да започне да говори 😅
Не е изключено да ти изневерява и да не иска да говори с теб, защото се чувства гузен.
Само не разбрах в началото на връзката ви той бил ли е разговорлив?

# 3
  • Мнения: 15
Да връзката ви е заминала то е ясно.
Сигурно не е разговорлив човек гаджето ти. На мен такива хора не са ми приятни много-много.
Опитай се да подхванеш разговор на някаква тема която засяга неговите хобита и интереси и може и да започне да говори 😅
Не е изключено да ти изневерява и да не иска да говори с теб, защото се чувства гузен.
Само не разбрах в началото на връзката ви той бил ли е разговорлив?

Ами в началото доста неща бяха различни. Излизахме доста често заедно. След първата година започна да пие, беше разговорлив до една степен, качи за тази една година към 30 килограма. Говорим за неговите хобита предимно. Това за изневярата попринцип много не ми се вярва, защото постоянно твърди колко много ме обича и т.н., но пък преди няколко дни открих съвсем случайно, че има регистрация в сайт за запознанства не видях съобщения, но самия факт, че я има ми стана интересно.

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 01:01 от RallyK

# 4
  • София
  • Мнения: 38 206
Много е тъпо да стоиш при някого, с който вече няма какво да си кажете, само защото се страхуваш какво ще каже баща ти.
Какво означава "най-после"? Все едно си  на 55. А ти си на 20. Можеш да имаш още 20 мъже, ако искаш.

# 5
  • Мнения: 866
Класически случай на тежък интроверт, може би и с не голям умствен багаж. Обаче видях, че имаш друг по-голям проблем. Бащата ти няма да го обиждам, защото все пак ти е баща, но не е читав човек. Сещам се за подобен случай с момиче живеещо до нас, много свястно момиче (сега вече жена) и имаше връзка с едно момче и като ходеха на кафе, седят на масата и си мълчат, не си говорят нищо, което е просто абсурдно.

Проблема беше при него, явно има хора без никакъв пълнеж, нямат теми за разговор, няма никакви познания, истории, пълна скука. Естествено връзката не издържа. Аз и тук по темите съм казвал, че това е едно от най-важните неща в една връзка, да имаш интересен събеседник, с който да може да си говориш на всякакви теми. Със сигурност не може да го промениш, то когато човек е празен от съдържание , няма как да му го налееш и да ти стане интересен.

Може да се промени малко, примерно да ти споделя неща от ежедневието, но това няма да е достатъчно. Не случайно жените предпочитат с които могат да водят приятни и интересни разговори, но също така и мъже които могат да разсмиват една жена. Това е много предпочитана "стока", жените които имат такъв мъж с чувство за хумор, знаят какво богатство е.

# 6
  • Мнения: X
И откъде накъде баща ти ще си позволява да се бърка в личния ти живот и ще те задължава с кого да стоиш едва ли не 😡 Ми кат си го харесва толкоз твоя приятел, той да се омъжи за него. Ей, че се ядосах!
И на мен ми се струва, че нещата са изчерпани. А ако баща ти пак опита да ти дава тон, му тегли една и толкоз.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 206
Плюс 30 кила на 26 г. Смятай...
Я да питам направо - секс има ли?

# 8
  • Мнения: 3 344
Плюс 30 кила на 26 г. Смятай...

Човечецът не си губи времето в приказки, докато лопа.
Ако историята е реална немислимо ми е младо момиче на 20 да живее като дама на 50+ в едни увехтели и крайно неприятни отношения.

# 9
  • Мнения: 12 626
Миличка, от този храст няма да изскочи заек.
Въпросът е дали имаш достатъчно доходи, за да се изнесеш и да си живееш живота.
Какви депресии, моля ти се, просто си реши проблема по един или друг начин, и по възможност без "подкрепата" на баща ти. Особено ме впечатли хубавата българска дума "за**авам", което наистина показва ниво на бащинска обич.

Хората нямат само  родители и гадже. Нямаш ли приятелки, с които да споделиш и наистина да те подкрепят? И да знаеш, че симптомите, които описваш, са заболяяване. Иди на лекар за тях и се оправяяй, моля те,
Безкрайно много ти съчувствам!

# 10
  • Мнения: 15
Колкото и да ми се иска историята не е измислена. Това е гадната реалност. И баща ми и сестра ми са ЗА моя приятел. Той в действителност не е лош човек, амбициозен и работлив е попринцип. Даже се чуват по-често с него отколкото с мен. Като се има впредвид, че и аз малко или много ги избягвам.  Имам чувството , че и да почне и да ми посяга ще ми каже баща ми, “ми нормално е кой знае какво си направила”. И се чувствам като някакво малко дете на което постоянно му се налива акъл. “Било период щяло да отмине” “Ми то това е ти какво повече искаш”. Опитвам се по всякакъв начин да закрепя нещата. Ама не става. Опитвам се да повдигам някакви теми с моя приятел и винаги или се изговаря и пак се мълчи или той има някакво тотално различно мнение по темата, различно от моето и се почват едни спорове. По въпроса на rockstar за секса казах, той има някакво страшно неистово желание, а аз се съгласявам, за да не се сърди. За доходите като цяло взимам добри пари, но като ми се натяква “ти сама един ток не си плащала не ми се мисли как ще се оправяш”,аз самата започвам да мисля, дали това е възможно. Мойте приятелки от доста време са на вълната да се разделим, те ме подкрепят каквото и да реша, но за сметка на това пък тримата са страшно против мойте приятелки, защото ми промивали мозъка. За симптомите, който описвам, ходих на психиатър изписаха ми анти-депресанти, който не съм започнала да пия, защото се притеснявам.

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 02:11 от RallyK

# 11
  • София
  • Мнения: 38 206
Типичен случай на психически тормоз и манипулация. Но момичето не знае какво става и затова си мисли, че то е виновно. Съответно започва да се саморазрушава. Ужас.
Поне си пий хапчетата.

# 12
  • Мнения: 5 201
На 20 на антидепресанти, с баща - му*льо и приятел дето има профил в сайт за запознанства и не иска да води нормална комуникация?????? Върпосителните достатъчно красноречиви ли бяха?

Хвани си животът  в ръце, да не четем след година две как се чудиш и бориш за родителски права върху детето ви. Чак се ядосах.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Я отваряй вратата и си хващай пътя! Леле, представих си дъщеря си в такова положение и ми прилоша.

# 14
  • Мнения: X
Класически случай на проблемно семейство (баща ти), който преминава в проблемна връзка (гаджето).
Много силно впечатление прави, че с всичко се съгласяваш и лесно се връзваш на приказки, че няма да се справиш.
Ще го кажа директно, проблем толкова с гаджето нямаш. Момчето може да е мълчаливо, тъпо, дебело, ама да не е лош човек. Обаче имаш много голям проблем с баща си - ти си на 20, до оня ден си била ученичка, съмнявам се днес да си супер успяла в работата - ако разпърдите курабиите с гаджето, трябва да се върнеш в бащиния дом. Пък човечецът тъкмо те е пласирал за женитба и не иска да те прибира и храни обратно.
Действай в посока пълна самостоятелност. На 20 мъжете не са свършили.

Общи условия

Активация на акаунт