Проблеми във взаимотношенията

  • 6 217
  • 107
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 140
rf22, [ако в една връзка ще се правиш на каквото не си, направо я пиши провалена. Човек трябва да е такъв, какъвто е. Тая, ако не го е оценила, ще се намери друга, дето ще го оцени. Не ти е много читав съветът, може и щото си по-малък да е. Как си представяш да играеш непрекъснато театро пред някого? И колко ще издържиш? Обичали жените.......Няма такова нещо, като "жените обичат", всяка жена нещо обича и харесва, другата други неща. А и не бих определила pepsito37 като безгръбначен. В случая по-скоро проблемите са в партньорката му. Не казвам, че е идеален, но по написаното съдя.
По-малък съм с цели 3 години. Не мисля, че е охлюв по рождение и трябва да си продължава като такъв.
Тя се държи по възможно най-гадния начин за един мъж, върти го и се чуди за какво да се разсърди, той след това тича при нея да се извинява без да е виновен и да я моли, нейно величество. Това се нарича пълна липса на достойнство и себеуважение. Не знам каква жена трябва да е, за да харесва такъв мъж, е може би някоя като въпросната.
Иначе съм съгласен, че приятелката му има някакви отклонения, но не мисля, че пепсито има някакъв шанс да я поправи. При този тип хора колкото повече прави, толкова повече ще му се иска, и резултата ще е все по-недоволна. Поддържането на тази връзка си е чист мазохизъм от негова страна, по друг начин не мога да го нарека.

# 106
  • Мнения: 234
Есно време, "Ера" пееха "Не е лесно"... Ако момъкът натоварваше девойката с проблемите си, вместо първо да пробва да ги реши, щеше да е обявен за мрънкало, Льольо  и прочие. Нищо лошо не виждам момчето да не иска да тормози половинката си с мрънкане и оплакване, а да се справя с възникналите трудности.

# 107
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Притесненията са ми дали това, което прави е от неопитност, защото тя наистина няма опит или е проява на скрит нарцисисъм. Не съм си позволявал да слагам епитети на никой и не бих го направил, затова си изказвам терзанията тук, за съвет.
Личностните разстройства са много трудни за диагностика дори и за специалисти, затова съветите са да не се занимаваме с диагностициране,  а да се ориентираме по това, как се чувстваме в дадена връзка и да гледаме за червени лампи. В книгата си  Dating radar Бил Еди не определя тези хора като нарцисисти или гранични и т.н., а ги нарича висококонфликтни личности и разказва, че често неприятното поведение се отключва от събитие във връзката,  което показва по-голямо обвързване като забременяване,  събиране да живеят заедно или признание в любов,  както е при тебе. В крайна сметка значение има не как ще категоризираме другия, а дали се чувстваме добре в дадена връзка.  Ако поведението й те кара да се чувстваш зле, тази връзка не е за тебе.

Общи условия

Активация на акаунт