Стига с тия свекърви, я си кажете за майките.

  • 4 513
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Мили момичета, чудя се защо оценявате вашите майки и свекърви по това кой колко помага? И ако не помага- е лоша , а ако е винаги на разположение е върховна!! Е това какво е? Лицемерие, мисля! А така ли си оценявате мъжете? Те така ли винаги са ви на разположение?
Но тях винаги ги обичате, нали? newsm78

# 76
  • Мнения: 2 152
Мама е ПРЕКРАСНА Heart Eyes

Свекървата не е лош човек...просто не е мама Heart Eyes

# 77
Мили момичета, чудя се защо оценявате вашите майки и свекърви по това кой колко помага? И ако не помага- е лоша , а ако е винаги на разположение е върховна!! Е това какво е? Лицемерие, мисля! А така ли си оценявате мъжете? Те така ли винаги са ви на разположение?
Но тях винаги ги обичате, нали? newsm78
Не си спомням да съм казала такова нещо  newsm78,но то си е така и не го намирам за лицемерие."Обичам те"са само думи,помощта е любов в действие.Помагам на децата си,защото ги обичам.Обичам мъжа си и го подкрепям...морално по-скоро,защото работата му е доста"мъжка"и не е по силите ми,но това също е помощ.Помагах с удоволствие на свеки,когато беше болна,сега пък детето е при нея на село и това помага на мене.Вчера изслушах приятелка и това я разтовари малко от проблемите,пък аз колко съм и ревала на рамото...още е мокро.Защо ще е лоша помощта в точния момент и какво му е лицемерното? Shocked

# 78
  • София
  • Мнения: 4 966
Няма какво да кажа за майка си,освен че е най-страхотната майка на света! Wink

То затова плюем свекървите

# 79
  • Мнения: 2 587
Мили момичета, чудя се защо оценявате вашите майки и свекърви по това кой колко помага? И ако не помага- е лоша , а ако е винаги на разположение е върховна!! Е това какво е? Лицемерие, мисля! А така ли си оценявате мъжете? Те така ли винаги са ви на разположение?
Но тях винаги ги обичате, нали? newsm78

Съвсем не ги отценявам по това.И двете почти не ми помагат,аз доста успешно си се справям и сама.Отценявам ги по това коя повече вреди.Например свекървата е с много остарели разбирания (като да връзвам ръчичките на детето с дъсчици на лакътчето да не може да си смуче палчето,да го мажа с мас,да го продрисквам с мушкато и т.н.) който аз не приемам,а мама е по-съвременнен човек и се съобразява и с моето мнение.Не казвам че свекърва ми е лоша,за всичко останало е свясна,но за това как ще си гледам детето аз вземам решенията и не приемам неща от сорта:"Аз не знам дали е правилно но направих еди-какво си."

# 80
  • Мнения: 569
Много я обичам, за всичко мога да разчитам на нея и това е най- важното. Дава ми спокойствие и сигурност за много неща.

# 81
  • Мнения: 408
И аз си обичам майчицата, обаче като се съберем всички накуп съм между чука и наковалнята Sick Отделно, че е голяма паника. Като бях оставила децата за два дни при нея ми звънеше едва ли не през пет минути. Накрая я отрязох и й казах сама да се оправя, щом децата са живи и здрави, другото е бял кахър.

# 82
  • Мнения: 216
Най-добрата майка естествено!Оби4ам си я много,много...   Heart Flowers Rose  newsm51 Kissing Heart mamma

# 83
  • Мнения: 48 023
аз не се разбирам с майка ми,още от детството(всъщност тогава  ме гледаха бабите),но сега е направо нетърпимо,защото по стечение на обстоятелствата се наложи да заживеем при нея ooooh!
откакто се омъжих(вече над 5 години),не минава и ден,без да ми каже колко съм я разочаровала,защото съм се омъжила и имам 2 деца Crazy,а хората какви деца били имали-отиват в чужбина,изкарват пари и ги пращат на родителите си!
не е гледала децата никога,дъщеря ми 2-3 пъти за по няколко часа,при крайна нужда,а живеем в едно жилище!не е присъствала на техен празник,рожден ден ,кръщене или друго,не е идвала да ме вижда в болницата(и с двамата лежах за задържане),както и не знае кога са болни и кога здрави...свекърва ми е голяма гад,но по-често е гледала дъщеря ми,а и при спешни случаи звъня на нея Confused
не оценявам по това кой какво е купил или колко е гледал,ама извинявайте,ако някой мрази семейството ви(мъжа и децата),вие каква  оценка ще дадете?надявам се аз да не съм такава майка,но само времето ще покаже Rolling Eyes

# 84
  • София
  • Мнения: 97
Предпочитам да не изпадам в подробности, а просто да споделя, че взаимоотношенията с майка ми са едни от най-болезнените за мен! Мога само да завиждам на тези, които пишат прекрасни неща тук за своите майки.

# 85
а хората какви деца били имали-отиват в чужбина,изкарват пари и ги пращат на родителите си!

ooooh!,този момент адски го мразя!Постоянно ми се натяква на колежката дъщерята колко пари оставила на майка си,синът на съседката колко долара и изпратил от САЩ,а от мене-нищо.Ама първата е стара мома с много добра заплата,а аз имам две деца-знаете как е.Това,което мога да направя,е да се справям сама,без помощ от нея и понякога да зареждам нейния хладилник.Това е,съжалявам.При това последното нещо,което може да се каже за нея,е че живее в лишения.Наистина не разбирам такива хора-вместо да се радва,че сме край нея,а не на другия край на света,с две прекрасни внучета(едното кръстено с нейното име),че всичко е нормално-обичаме се,децата растат спокойни,тя ще ти мрънка,че"какви златни пръстени донесла Д.на майка си от Гърция и последен модел GSM".Как изобщо не ми липсват разговорите ни и колко съм по-весела само със семейството ми или с приятелките ми! Sad

# 86
  • Мнения: 359
Май има и по-зле от моята като чета но и аз да се пооплача. Отгледана съм по-скоро от баба ми живеехме заедно майка ми баба ми и дядо ми и спокойно мога да кажа че отношенията ми с майка ми са по-скоро като на сестри които не се разбират. Общо взето винаги тя е била по-"чувствителната" обича мелодрамите а аз съм видиш ли по-силна и мога да понеса повече. Така че освен да добавя че си взе и котка от улицата на която на всичкото отгоре и е болно нещо окото, за което писах вече във форума друго не мога да кажа. Завиждам на тези които се разбират с майките си. Баба ми иначе е душичка но е вече възрастна и дядо ми не е добре така че не мога да я товаря с проблеми или да разчитам за помощ.

# 87
  • Мнения: 480
Благородно завиждам на всички,които обожават майките си.За жалост ние с моята сме от различни планети ,характерите ни са коренно различни.До скоро правих много компромиси за да има някакво разбирателство но вече преминах към другата крайност-рядко се виждам с нея .Опитвала съм се да я разбера и все търсих причини да я оправдая пред себе си но факт е ,че ме наранява и ме кара да се чувствам зле с държанието си.Разбрах,че е човек,който не вижда грешките си,не иска да се поучи от тях,признава само своята истина и не зачита мнението на другите.
Всичко което тя не е била за мен аз се старая да бъда за децата си.

# 88
  • Мнения: 1 058
Аз се разбирам с майка ми. Тя много ми помага за детето, ако не е тя сигурно щях да откача с моя палавник.

# 89
  • Мнения: 743
За майка ми мога да кажа само прекрасни неща - тя е мила, добра, всеотдайна и е винаги, когато имам нужда е до мен. Не бих могла да искам по-добра майка. Благодарна съм й за всички грижи които полага за мен и детенцето. А и не на последно място - тя е най-добрия ми приятел.

Общи условия

Активация на акаунт