Октомврийче се стяга за море и не иска нищо за Пандемия и Корона да чете - Тема 8

  • 22 031
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 136
Няма въведени никакви млечни продукти. Исках да започна с АМ и млечните каши, след което да се престраша да давам от купешките пюрета с мляко или от бисквитите на плазмон или хип. После мислих да вкарам сирене и тн... Мислим, че е от млякото, защото има атопичен дерматит, а около 20% от децата с дерматит имат и алергия към белтъка на кравето мляко. Явно ще трябва да се правят тестове и да се ходи по доктори. Педиатърката каза засега нищо да не правя. В края на месеца сме на ваксина при нея и след това.  Иначе, да, чувала съм за тези хидролизирани млека, но и сз мисля, че тр доктор да изпише. Няма да си правя повече експерименти. Педиатърката ми забрани изобщо да въвеждам каквото и да било докато не приключим с ваксините... тъй че засега вкусните неща ще почакат 🤷🏼♀😟

Имам въпрос: малкият определено предпочита месните пред зеленуковите пюрета. Жълтък не понася изобщо. Чудя се колко често е възможно да се дава месо? И докога се редува ден месо, ден жълтък. Някоя от вас да знае?

# 76
  • Мнения: 270
Няма въведени никакви млечни продукти. Исках да започна с АМ и млечните каши, след което да се престраша да давам от купешките пюрета с мляко или от бисквитите на плазмон или хип. После мислих да вкарам сирене и тн... Мислим, че е от млякото, защото има атопичен дерматит, а около 20% от децата с дерматит имат и алергия към белтъка на кравето мляко. Явно ще трябва да се правят тестове и да се ходи по доктори. Педиатърката каза засега нищо да не правя. В края на месеца сме на ваксина при нея и след това.  Иначе, да, чувала съм за тези хидролизирани млека, но и сз мисля, че тр доктор да изпише. Няма да си правя повече експерименти. Педиатърката ми забрани изобщо да въвеждам каквото и да било докато не приключим с ваксините... тъй че засега вкусните неща ще почакат 🤷🏼♀😟

Имам въпрос: малкият определено предпочита месните пред зеленуковите пюрета. Жълтък не понася изобщо. Чудя се колко често е възможно да се дава месо? И докога се редува ден месо, ден жълтък. Някоя от вас да знае?

Благодаря за разяснението. Не знаех това за белтъка, че доста проявяват алергия към него.

Иначе за пюретата мисля, че до една година трябва да се редуват. Аз му давам 2 дни месни пюрета за да не хвърлям остатъка от заготовката на плазмон. Жълтъка сега започна да го яде без проблем преди като имаше парченце и го буташе с езика сега го дъвче. Пробвай да натрошиш жълтъка на ситно и да добавиш малко водичка за да стане на каша, след това добави малко от пюрето и пасирай или го разбъркай добре и на 2-3 пъти му го дай с по-малко количество пюре а после му дай остатъка от пюрето. Аз така правех преди и си изяждаше целия жълтък.

# 77
  • Мнения: 960
И аз така давам месото, два поредни дена, иначе трябва да хвърля половината Simple Smile. А желязо мериха ли при вас - при нас излезе под границите и има предписан малтофер на капки.

# 78
  • Мнения: 1 521
Аз минах на кухня и всеки ден яде някакво месо, понякога за закуска давам жълтък с авокадо.
Нашият педиатър обясняваше че иска два пъти в седмицата риба, два жълтък и останалото месо... нещо такова му беше схемата.

# 79
  • Мнения: 383
И на Елица изписаха Малтофер на капки- х10 сутрин и 10 вечер . Аз давам само сутрин и то не всеки ден , че се запича. Отделно сега нещо не и се яде в тези жеги и се чудя да я напъвам ли или да я оставям така. Имам чувството, че почти нищо не яде, но и да я карам да яде не ми е Ок.аз като дете бях злояда и ако се сетя какви мъки бяха... тя няма как да има спомени от сега , но пак не ми е приятно да я напъвам да яде , когато не иска. Гледам поне месните пюрета да яде , а тя точно тях не иска. От капките се запича пък. Ни едното ни другото 🤷🏼♀ . На плаж я водим , голям кеф и е. Все едно е риба Хахахха. Има всякакви басейни, пояси . Хората ако ни видят на плажа колко надуваеми работи носим , си мислят , че ще ги продаваме 😂.

# 80
  • Мнения: 295
А как решавате какво да сготвите всеки ден, гледате ли рецепти от някъде? Имам чувството , че като правя пюрета са много еднообразни. Дайте идеи. Иначе правих къс кус с мляко и много се хареса .

# 81
  • Мнения: 960
Аз четох, че жълтък трябва да се дава за желязо, ама трябва да намеря пресни яйца, че във всички магазини около нас по-читави всички яйца са докарани вчера. Винаги вчера, когато и да отида хахаха

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря ви, дано си прекарам добре в Бг. Засега изпитвам ужас от комарите. И тротоарите...мали какви катакомби. Тъжна работа. Намерих на чико рол он..има го в ДМ. Имаше го и в един детски магазин на Кап.райчо (в Пловдив), взех го оттам , но в ДМ е с 1 лв по-евтин. Тъпа бг работа. Но да не се ядосвам и затова.
Заредих на плазмон бисквитки без глутен и едни с глутен..първо ще дам тези без глутена. Топя ги във вода. Мнг яки неща на плазмон. Взех и заешко, пуешко. Днес й дадох заешко и бисквитите следобед, ама не съобразих , че и двете са нова храна. И то 3 бисквити- мнг ги яде. Дано не се оприщим.

# 83
  • Мнения: 295
Как сте с нощното кърмене? Аз тъкмо мислех, че горе долу сле го поотказали и сега пак рева супер много докато не го накърних .А като цяло събуждат ли се вашите бебета през нощта без причината да е глад? Ние много се будим и мисля, че причината е жегата. Ама нещо не ки се струва Ок са спим на отворен прозорец, а на климатик пък съвсем .

# 84
  • Мнения: 240
Ние също се събуждаме ... по едно време беше спрял .. ама сега като бебе се буди Cry мислех ,че е жегата ,но явно не . Ние пускаме климатик в другата стая на 24-25 градуса ,вечер на един нощен режим ,че при нас е много жега .в стаята му става 28 градуса .. не се диша . Но пак се буди Confused От няколко вечери при нас изпива млякото след баня и не заспива вече ... будува още час и тогава си заспива . При вас кога започна да се случва това ?

# 85
  • Мнения: 610
Привет мами, буди се и още как 😁😳 разказва ни играта просто. Изби и второто долно зъбче без драма, но и без сън.
Буди се понякога по 3,4 пъти или по 1,2 или по 100. Жега ли е не днам, зъбчето изби, понякога яде стабилно, а друг път само ме ползва за биберон вече идея нямам. Решихме да търсим консултант по детски сън.
Иначе къпем я в 19:30, яде и в 20:30 си е в леглото вече, не може да издържа повече, че вече мина на 2 съня през деня.

# 86
  • Мнения: 1 521
И при мен е кошмар буденето нощем. Заради гърдата без да е гладен, просто човека не знае друг начин да се унесе и да заспи отново....
Аз спя на отворен прозорец иначе не се издържа жегата, но той пак се върти по цяла нощ.

# 87
  • Мнения: 215
При нас спането тези дни е пълно мазало... През деня вече прави две дрямки и към 8 вечерта  му се доспива. Приспивам си го без проблем, дремва 20 минути и после се събужда свеж като репичка и до 12 ни прави луди калинки. После спи неспокойно и на всичкото това избива горен зъб.
През деня поне му хванах цаката засега. Слагам го в кошарата, пускам аудиокнига и излизам от стаята. Заспива си като пънче. Вечер обаче този номер не върви, защото той си знае цицата и това е и не иска да спи в кошарата и спи на спалнята с нас. ( сигурно, за да е близо до цицата). Та цока в 8 вечерта, после в 12 и после в 6 сутринта. Яде 3 пъти на ден стабилно и е качил само 200 грама...

# 88
  • Мнения: 550
Здравейте и от нас!

Ние може би вече месец и половина сме на две дремки. Засичам му сутрин 3 часа будуване, после 3.30 и накрая 4 часа. Засега са му ок тези интервали. И през деня, и вечер заспива бързо и лесно. През нощта се буди рядко, понякога проплаква на сън, но не ставаме, сам се успокоява и заспива.

Скоро бях споделила, че се дави от едри неща в храната. Засега спрях да му предлагам, за да не се травмира и да няма лош спомен, защото беше започнал да отказва пюретата. Засега закрепихме положението. Жълтъка и аз го разбивам вече с вода, да стане на каша, че от него няколко пъти повръщаше обяда.

Ние спим на отворен прозорец, но вътре пак си е 26-27 градуса. Той панелът като се напече и става пещ до октомври.

Все още сме с шест хранения на ден. 3 млека и 3 твърди.

Иначе по цял ден обикаля напред-назад. Сега най-новото е, че иска да се покатери на дивана и секцията и само да види нещо, на което може да стъпи и е пръв... Понякога се пуска за секунда, две, но тупва на земята. Вече си мечтая да в проходил. Гледам децата в парка как си обикалят, а ние си висим на люлката и толкоз Joy, понякога го пускам и да пълзи и хората ме гледат странно Flushed

Това е от нас в общи линии.

Хубав ден на всички!

# 89
  • Мнения: 989
И при нас сънят е мазало! Добре, че мъжът ми продължава да работи от вкъщи, защото иначе да съм умряла! Сутрин го взима и отиват в хола, за да поспя няколко часа.
Нощем е ад. Охределено не глад го мъчи. Докато не започна да го кърмя нищо не помага!!! Мъжът ми го разнася в отчаяни опити да заспи- не, та не!
Трагедия пълна!
Бяхме на консултация. Моят кльощавелник, който не можеше да отлепи от 7те килограма, за 1 месец е качил 700 грама и сега е невероятните 7, 700  кг. 😁😁😁🙊🙉🙈

Общи условия

Активация на акаунт