Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 920
  • 749
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 27 220
Лукасфилм ще прави нов сериал за Дисни + след Мандалорецът.

Ще си имаме и спикуъл на Уилоу. Simple Smile

https://www.ploshtadslaveikov.com/uilou-se-zavrashta-kato-serial … DqWQpefqNvlAAGV90

# 316
  • Мнения: 36 523
Ако не фалират преди това Wink Шегувам се, Мандалорецът е добър сериал и за Уилоу може да стане добър, но имам зъб на Дисни.

# 317
  • София
  • Мнения: 5 828
Някой гледал ли е Черното езеро/ Svartsjon?
В замундата има преведен първи сезон и му се чудя.

# 318
  • Мнения: 36 523
Не съм го гледала, да не е хорър?

# 319
  • София
  • Мнения: 5 828
Пише - трилър, мистерия със свръхестествени елементи.
Участва поредния брат Скарсгард, май е най-малкия  Simple Smile

# 320
  • Мнения: 8 230
А го гледах, но нищо не си спомням, освен главния герой. Simple Smile

# 321
  • Мнения: 36 523
Да ви питам нещо за Чадърената академия - написах ревю (още не е в нета), в ревюто изразявам едно мнение и се чудя дали е само мое, или наистина е пропуск на сценаристите:
Скрит текст:
На вас беше ли ви лесно в първи сезон да разберете какви точно сили имат главните герои? имаха представяне и все пак, според мен бешеобъркано. Но, ако не гледате в Гугъл, само от сериала можете ли да кажете всеки от 7-те точно какво умение има?

# 322
  • Вестерос
  • Мнения: 38 261
Да, за мен не беше объркано. Запомних си ги от тогава още. Само нали за Ваня не знаехме.

# 323
  • Мнения: 47 996
И за мен беше лесно. Самото начало беше мудно и мрачно,и силите са малко необичайни, но инапе не беше трудно

# 324
  • Вестерос
  • Мнения: 38 261
Някои са необичайни, но на мен това ми хареса.

# 325
  • Мнения: 36 523
Ами, за мен в началото беше трудно да разбера каква точно е силата на Лутър, а и през първи сезон ме объркаха, защото не можех да разбера
Скрит текст:
дали просто е силен, или е силен заради ъпдейта и има някаква друга дарба, която му е позволила да оцелее дълго сам на Луната.
Също и дарбата на Диего в началото ми беше мътна, а гледах внимателно (първи сезон ми хареса повече). И Клаус - непрекъснато му се появяват нови дарби:
Скрит текст:
По едно време осъществи нещо като пътешествие в отвъдното, а на края на първи сезон направи така, че Бен да се материализира с пипалата и всичко. Във втори пък се оказа, че може да бъде обсебван.

Ти как точно би дефинирала дарбата на Ваня? (п.п.вие - питам всеки, който иска да отговори)

# 326
  • Вестерос
  • Мнения: 38 261
Ваня ми е като Джейн Грей от Екс Мен. Знам,ч е не са еднакви, че Ваня не чете мисли, но нещо с пространството си го обяснявам, вълни, енергия и т.н., много е всемогъща силата й.

# 327
  • Мнения: 36 523
Ами, точно това ме обърква -
Скрит текст:
в първи сезон силата й се събуди от цигулката. Изглежда, че тя
контролира звуковите вълни. Това е и което демонстрира във втори сезон (когато извикаха "баща си", за да му обяснят положението. Но това, което прехвърли на детето беше друга сила (телекинеза?). А и ако контролира звука, каква беше тази вълна, дето я прати към Луната - в Космоса няма звук? Или се е получило нещо като енергийно цунами?

# 328
  • Мнения: 47 996
Мен тези дарби никак не ме притесниха, единствено тази със слуховете Hug побърква ме, що за...
И то тя е някак най-плоска. Едно единствено нещо, което даже ползва рядко. Simple Smile

# 329
  • Вестерос
  • Мнения: 38 261
Не е телекинеза, някаква енергия ще е, управлява звукови? вълни също чрез цигулката си. Според мен не е само звукова вълна, а точно енергийна. тя реално така спаси детето.

Телекинеза пише в уикипедия, че има Клаус, освен да вижда, говори, общува с мъртвите и да се свързва с тях и те да се проявяват чрез него. Въпреки че явно не я проявява, защото тогава нямаше да е нужен Бен да го повдига във въздуха.

Общи условия

Активация на акаунт