Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 914
  • 749
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 9 200
Втората част е много хвалена от едни и много хулена от други,което си е съвсем логично.Обаче е една от най-продавените игри за плейстейшън и с 10 номинации за  The Game Awards.
Освен това негативните реакции идват веднага след пускането на играта,когато е почти невъзможно да си я изиграл и да си изградиш мнение.
Аз не съм я играла,но гледах половинката да го прави.

Скрит текст:
Аби минава от едната страна към другата.От т.н. Светулки към Фронта за освобождение.
Тя търси отмъщение за смърта на баща си и убива Джоел (който не е толкова добър).Ели вижда всичко,но в този момент двамата вече са разделени.
За единия герой Лев имаше голяма критика,защото е трансджендър и използва името на известен писател.

# 391
  • Мнения: 36 518
Аз гледах как Пюдипай играе и когато играеше с Аби, искаше да я самоубие (уви, няма такава опция).
От това, което прочетох за сюжета, съм по-скоро съгласна с критиките.
Видях ги номинациите - това също се коментираше из различни сайтове, че американските номинации са свръхполиткоректни и нямат общо с реалността.
Играта е била на върха (на продажбите в началото), след това падна рязко (дори в нашия Озон май я имаше с 50% намаление - не могат да се отърват от нея).

# 392
  • Мнения: 9 200
Eдно нещо няма как да се хареса на всички.Едни ще го оплют,други не и за това света е шарен.

Пюдипай не го следя от публикуването на антисемитските снимки и после как "съзаляваше" за стореното след като Дисни и други спонсори се отказаха от услугите му, че и се обясняваше,че всичко било,за да покаже в какъв смахнат свят живеем.Да покажеш снимка с надпис  "смърт на всички евреи" или който и да  народ е грозно и нетактично.

# 393
  • Мнения: 36 518
Не съм попадала на политически послания в клиповете му, знам, че имаше скандал, но той може и да е преекпониран нарочно, защото на много хора с пари (основно медийни магнати) не им харесва, че той е станал толкова богат само благодарение на Ю туб.

# 394
  • Мнения: 9 200
Не е е прееспониранo.
Вече няма как и да попаднеш,защото има филтри,а и той си е научил урока.
Показа снимка с надпис "смърт на всички евреи",свастики,жеста на Хитлер за поздрав, нациския химн,вицове, пускал е анимации с анрисемиски сегменти.
В около 10 клипчета през 2017 и 2018.
После твърдеше,че е шега.Дари сума към организация - против омразата,после каза,че е било грешка и не го е чувствал със сърцето си,че трябва да го прави.
Туитър ми бяха банна ли профила за опрелено време за коментари свързани с Ислиямска държава.

ОК.Всеки има своите политически убеждения,но ако имаш толкова голяма аудитория от подрастващи трябва да си много внимателен.
Негов фен миналата гонина влиза в джамия (май в Нова Зеландия) с табела - Абонирай се за Пюдипай или умри и после се самозапалва.

# 395
  • Мнения: 36 518
Това наистина е екстремно, но аз не го следвам от толкова отдавна. Виждала съм статии за тези неща, но не и самите провинения.

# 396
  • София
  • Мнения: 5 828
Преди малко изгледах Тенет, на почивки.
Толкова го чаках да се появи с хубаво качество, а то такова разочарование.
И не защото е объркан и неясен, напротив идеята ми хареса, ефектите ми харесаха, а героите плоски та плоски.
Така и не разбрах кой какъв е и за какво се бори.
Само Кенет Брана ми хареса донякъде.

# 397
  • Мнения: 36 518
Аз още не съм го гледала, канех му се. Обаче от това, което видях в трейлърите - основната идея ми изглежда абсурдна. Опитват се да я обяснят с ентропия, но ентропията е разпад, не движение наобратно.

Анимацията "Кръвта на Зевс" е супер успешна и е подновена за втори и трети сезон Simple Smile Радва ме, защото го следя.

# 398
  • София
  • Мнения: 5 828
Обяснението е "инверсия на ентропията", но те така и не задълбават в обясненията, просто се случва.

# 399
  • Мнения: 36 518
На мен и "обръщане на разпада" ми звучи безсмислено.

# 400
  • София
  • Мнения: 5 828
Както казва един от героите: „Не се опитвай да го разбереш. Почувствай го.“
Което щеше да бъде хубаво, само дето не можах да го почувствам, затова съм разочарована...

# 401
  • Мнения: 9 200
Гледах СТ Дискавари
Вулканците се появиха.Всъщност
Скрит текст:
Вулкан вече се казва Ни'Вар и е обединена планета за вулканци и ромуланци.Те,не са част от Федерацията и има 3 фракции на политическия небосклон - на ромуланци, на вулканци и една,която се опитва да балансира между другите две.
До последния епизод Федерацията имаше много негативно реноме,но благодарение на Дискавари нещата започват да се променят.
На мен последните епизоди ми харесаха,без 8,който си беше скучен освен във връзка с Императрицата,която е болна (някаква мозъчна дисфункция) и ще трябва да предприеме пътуване за търсене на лек,но това ще се случи в епизод 9.
Тили е помощник капитан,а гаджето на Майкъл май ще остане на Дискавари.

Да уточня,че гаджето на Адира не е момиче както си мислех,а се оказа момче.

# 402
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Точно след слабото начало на новия сезон на Дискавъри нещата се пооправиха, особено като с чужда пита помен си взеха идеята за Трил от Star Trek DS9, и в последния епизод просто стигнаха дъното и копаят ли копаят. 15 минути се обясняваха как някой не се чувствал като жена, а като... Те и всички с буквално сълзи на очи от умиление, започват да я/го/ги наричат така.
Поне им го признавам, чаках да кажат, че не се чувствала Тя, а То например, а ме забиха с Те!

# 403
  • Мнения: 9 200
Не са взели идеята за Трил,а симбиота и предишните гостоприемници са от планетата на Трил,а момичето е единствения човей,който е приел симбиота. Честно казано не виждам нищо странно,че вкарват позната раса,която е част от Федерацията.
И за "Те" също го разбирам.Четери съзнания от различен пол в едно тяло.В Стартрек наричаха симбиота и гостоприемника (при тохра) също с те или тях и се обръщаха към човека с името,а когато говореше симбиота с неговото име.

# 404
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Фразата беше, че никога не се е чувствала жена, а не че иска да й казват те, заради симбиота. Точно в Старгейт си беше натъртено как гоаулдите и токра са напълно отделни личности и всеки си беше сам за себе си, никога не са говорили за общо съзнание там.
Както и да е, на мен не ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт