Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 991
  • 749
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 9 287
Петя,може да не е от интернет,а Гугъл да имат отново проблем.Вчера,нали имаха проблем. Следкато си оправиха сърварите известно време не успявах да влизам с профила си и даваше грешно,но с инкогнито режима, на Хром,без да влизам в профила си можех да използвам поне YouTobe.

Анимето има звечден каст -Вин Дизел, Ръсел Кроу, Джерард Бътлър, Дейвид Тенант (Десетият д-р Кой), Мишел Йо (СТ Дискавъри), Джефри Райт (Бернард от Западен свят), Елиът Пейдж и др.
Очаква се да излезе през 2022г.Два сезона по 14 епизода,всеки по 30 мин.
Резюме,то го пише под клипчето ,там има и инфо кой каква роля ще има.
Анимационният сериал разказва историята на мистериозна първобитна земя,населена с динозаври и други изчезнали същества,където хората от цялата човешка история са били възкресени. Австралийския палеонтолог от 21-ви век Хелена Уокър се събужда в ARK след трагедия и  трябва да се научи да оцелява, и да намери нови съюзници, или да умре отново от ръцете на безмилостни военачалници. Всичко това, докато се опитва да разкрие истинската природа на техния странен нов свят.

# 421
  • Мнения: 36 909
Определено ще го гледам.
Така и така гледам Касълвения и Кръвта на Зевс, не е нещо ново за мен да следя анимационни сериали Simple Smile

# 422
  • София
  • Мнения: 27 373
Да напомня, че излезе пилотния епизод на
The Stand
https://www.imdb.com/title/tt1831804/?ref_=fn_al_tt_1
по Стивън Кинг. Аз съм голям фен на филма, много го чакам това шоу, ама нещо отзивите не са добри...

# 423
  • Мнения: 9 287
Логично.Кой ще иска да гледа за свят разрушен от чума през 2020? Mask

# 424
  • Мнения: 36 909
След като изгледах Историята на Деветоопашатия лисугер (свободен превод), исках да напиша накратко как ми се видя - като цяло добър сериал, даже много добър, защото има някои корейски, които се прецакват много лошо на финала. Но не беше перфектен, на места имаше повтаряемост - примерно, приятелка на един от главните герои не е на себе си(под влияние е) и почти го убива и след един-два епизода се случва почти същото с друг главен герой и неговата приятелка. Обстоятелствата не са идентични, но са много подобни.
Освен това, начинът по който се изкупваха героите (от грехове) беше малко претупан - някой убива (за удоволствие) и след няколко серии вече е добър и всички го обичат. И това важи за всички, освен за "истинските лоши". Вероятно може да приемем, че тези, които се разкайват, получават опрощение, а тези, които не могат - са наказани. Ок, но убитите са си убити, някои неща не могат да се поправят...
Както и да е - ако не се замислям по този въпрос всъщност не ми пречи, защото тези "лоши" (които бяха опростени), всъщност бяха симпатични и е хубаво, че получиха втори шанс, дори да не е напълно заслужен Simple Smile

За сюжета - малко странно преля от хорър (но относително търпим) в романтична драма и после пак в хорър, след което имаше един изключително разтегнат сладникаво-романтичен финал, но и това не е невиждано при корейските сериали. Общо взето ми хареса, бешеми интересно и не можех да предвидя дали накрая всички ще измрат или ще има хепи енд Blush

Понеже май само аз тук съм го гледала, може би няма смисъл да питам дали на някой друг му напомни за Хари Потър? Намерих няколко общи неща в двете истории, чудя се дали не си въобразявам, че има силна прилика (може би са просто разпространени тропи).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кейти Сакхоф, която току що гледах в Мандалорецът, е писала във Фб, че скоро ще излезе втори сезон на сериала с нейно участие Another life - даже бях забравила, че е подновен. https://www.facebook.com/officialkateesackhoff/photos/a.37429568 … 10158669190836768

Хорър сериалът Слуга също ще има втори сезон, не съм го гледала (защото е хорър): https://scifi.bg/novini/2020/12/trejlar-i-podnovyavane-za-servant/
Мразя зловещи кукли, не е за мен, ама никак...

И като започнах за хоръри - преди време се опитвах да гледам сериала Живите и мъртвите, но атмосферата ми се видя ужасно тягостна исе отказах. Забелязах, че го рекламират и ще го дават по Епик драма, на някой може да му е интересно (участва Мерлин):

# 425
  • София
  • Мнения: 27 373
Като спомена за Живите мъртви си помислих за тези --> https://www.imdb.com/title/tt1520211/?ref_=nv_sr_srsg_3
Знаеш аз съм болен фен на вселената.
Чудя се дали би му дала шанс. Велик сериал е това. Simple Smile

# 426
  • Мнения: 36 909
Не обичам зомбита, затова не съм го гледала. Мразя ги гадините!
Гледала съм един-два филма със зомбита, но не бих ги повторила.

# 427
  • Мнения: 9 287
Петя за Tale of the Nine-Tailed,нали?
И имаш предвид Хоркрукс.В Хари Потър бяха направени от Волдомер,а в корейското от Имуги (май така беше голямото зло),но и в двата случая  са сложени на различни места,но имаше  в ХП и в главната от драмата.

Със зомбита харесвам само Train to Busan,но не и втората част.

# 428
  • Мнения: 36 909
Точно така Simple Smile Освен това, тя е нещо като сираче със специална съдба, а и мотивите на Имугито и връзката със змиите напомнят за Волдемор.

# 429
  • Мнения: 9 287
А,да.Двамата бяха "сираче със специална съдба",ХП имаше белег,а на нея и се появяваше.
Честно,ако не беше попитала нямаше да направя съпоставка.

# 430
  • Мнения: 36 909
Може би просто Джоан Роулинг е използвала много клишета на куп, които се появяват във всякакви сюжети, но до сега не съм обръщала внимание. Във всеки случай - добре й се е получило, много хора се опитаха да повторят нейния успех и се провалиха Simple Smile

# 431
  • Мнения: 9 287
Аз харесвам Хари Потър.Не е най-великото фентъзи и дори да е черпила идеи не и се сърдя. Историята е приятна, поучителна и открехна вратите за фентъзи света на толкова много деца.

По още една игра с фантастичен сюжет ще снимат сериал -Dungeons & Dragons,но за нея нямам никаква представа.

# 432
  • Мнения: 36 909
В книжната тема коментират, че щяло да има сериал по фентъзи поредица на Лий Бардуго.
Не съм чела книгите, сега потърсих повече информация и намерих това:
https://ew.com/tv/netflixs-shadow-and-bone-adaptation-reveals-pr … e-series-details/
Сериалът ще се излъчи през април, 2021г., адаптация е на всички книги на Бардуго. Ще има и предистории на персонажите, които ги няма в книгите.
Ето тийзър, но той не показва почти нищо:



Прегледах каста и единственото име, което ми направи впечатление, е познатият ни от Западен свят и Наказателят Бен Барнс.

# 433
  • България
  • Мнения: 6 298
Излезе ми и клип с подбора на актьорите:

# 434
  • Мнения: 36 909
Юлиан Костов не е ли същият актьор, който се появи в Аз, Вещицата и само си мълча? Нещо като статист...

Общи условия

Активация на акаунт