Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 939
  • 749
  •   1
Отговори
# 465
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 147
И аз ги изгледах първите два на УандаВижън- големи сладури са и двамата!

# 466
  • Мнения: 36 656
Още не съм ги гледала, но ще го направя тези дни. Очаквах сериалът да няма много екшън, предвид какви са трейлърите. Хората, които коментират така са неадекватни.

# 467
  • София
  • Мнения: 27 284
Минавам да ви похваля едно шоу, което започнах. Засега изгледах само пилотния епизод, но е невероятен.
Оригинален, смел, нестандартен и брутален, всичко в едно.
Два сезона, 16 епизода общо. Продукция на Амазон

The Boys
https://www.imdb.com/title/tt1190634/

Свят в който супергероите са на пиедестал, направо боготворени, но никой не  се интересува от това което се случва между редовете. От корпуцията, от пошлостта и мръсотията. Абе все едно гледаме реалния свят, само дето тук става въпрос за хора със свръх възможности. Каста също е впечатляващ. Изобщо празно няма.
Който го започне, няма да сбърка. Simple Smile

# 468
  • DE
  • Мнения: 9 068
Аз пък не спирам да се чудя, защо Дяволо нарича сериалите шоу Thinking

# 469
  • София
  • Мнения: 5 828
О, да, изгледах го и чакам с нетърпение трети сезон с Дженсън Екълс  Simple Smile
По принцип вече не гледам супергеройски сериали и филми, толкова прекалиха, че не искам и да чуя за такива.
Ноооо този го гледам, защото е различен, глътка свеж въздух сред цялата летящя, пълзяща, скачаща, суперсилна и т.н. паплач, която бълват всички телевизии.

# 470
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Аз пък не спирам да се чудя, защо Дяволо нарича сериалите шоу Thinking
Защото на английски сериалите са tv show

# 471
  • София
  • Мнения: 27 284
Дане, не схванах нещо. Как да ги наричам? Всичко е шоу, едно е реалити ТВ, другото ТВ сериали.

# 472
  • Мнения: 11 322
На мен ми е в списъка the Boys. Но сега почивам с малко скандинавски кримки.

# 473
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
И на мен ми е в списъка, ама сега гледам друго, ако ви кажа кое, ще паднете, старичkо е Grinning

# 474
  • DE
  • Мнения: 9 068
За мен филмите не са шоу, просто филми. Реалити и предавания може и да са шоу, затова ми бе интересно, но аз не съм анлоговоряща Flushed Grin

# 475
  • София
  • Мнения: 27 284
Няма проблеми, аз понякога просто пиша шоу, че е по-кратко от сериал. Grinning Може би на Бг е по-правилно да се напише сериал, ама не знам и аз, уф.

Аа, Тиф, кажи, кажи??? Simple Smile

# 476
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 147
Когато много четеш или гледаш всякаква медия на  английски, прихващаш някои често използвани думи и просто ги ползваш - приемете го като взимане на заем, което се е случвало в много езици включително и в българския и продължава да се случва. Както имаме много думи взети от турски, така сега имаме много взети от английски.
 Аз също използвам англицизми супер често и не е за да се правя на интересна,  а защото просто така ми идват в главата и така го пиша/казвам.

# 477
  • Мнения: 36 656
Да, и аз свикнах с американската дума тв шоу (за сериалите), защото чета много информация за сериали на английски. Затова пък британците май им викат tv series, ама това не е разпространено по сайтовете и Редит, няма как да се прихване.
Изгледах Уанда/Вижън, хареса ми. Много кратки  епизоди. Прочетох някои теории, но ще ги коментирам като излязат още епизоди.

# 478
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Гледах Сага за Форсайтови Grinning

# 479
  • София
  • Мнения: 27 284
Ааа Grinning
гледал съм го ама не помня нищо и да ме убиеш

Общи условия

Активация на акаунт