Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 985
  • 749
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 11 329
Видях, че имаше положителни отзиви на последните епизоди, но не съм гледала. Какво е станало? (Ако може малко инфо в скрит текст)
Спойлер
Скрит текст:
След страхотните 2 епизода, посветени на Джорджу, започнаха същинските епизоди (поне според мен) - борбата с Изумрудената група, откритието на причината за the Burn, който е причинил разрухата на Федерацията. Има темпо, има екшън, има интрига и имаме истински Стар Трек.

# 451
  • Мнения: 9 269
Епизодите с императрицата наистина си заслужават.Те са два поредни,които са свързани с обща история.
Отварят си портичката за новия сериал с нея,ако има.
После следват отново два,които пак са свързани,но аз гледах само единият.Там освен Изумрудената група виждаме и Сару като човек(да се разбира човека изпод маската на Сару).
Раздвижи се сериал накрая.

# 452
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 983
Аз все още си чакам субтитрите за Дискавъри.

# 453
  • Мнения: 11 329
По празниците започнах оригиналния сериал Star Trek  с капитан Кърк и Спок. ОИскрено се забавлявах с опитите им за ефекти за края на 60те години. Определено доста прогресивен за онова време като мислене сериал - самото наличие на главен член от екипажа като черна жена си е било направо революция. Историите бяха доста прилични и идеалистични, но ми хареса. Не съжалявам, че си го пуснах, а бях доста скептична към него.
Дори забелязах съществена прилика между младия Уйлям Шатнър и Крис Пайн от новите филми.
Сега ми остава да довърша TNG, че го зарязах на средата на 4 сезон.
От тези, които в момента следя the Expanse е с много силен сезон.
Започнах и Space force, но явно не съм в настроение за такъв тип сериал, защото не ми допадна хумора. Ще го оставя да отлежи.

# 454
  • Мнения: 36 870
Спейс форс само в началото беше гадничък (това с шимпанзето и кучето), нататък не си спомням да е имало такъв тип хумор.
Уилям Шатнър сега води едно предаване Необяснимо (мисля, че се казваше) - не е лошо, има някои интересни случаи.
Аз така и не харесах особено Крис Пайн на външен вид. Знам, че е в разни класации за красавци, даже наскоро го гледах в класация за най-красиво лице, но точно лицето му не ми харесва (не фигурата или излъчването). Шатнър ми допада повече на млади години.

# 455
  • Мнения: 11 329
Спейс форс само в началото беше гадничък (това с шимпанзето и кучето), нататък не си спомням да е имало такъв тип хумор.
Уилям Шатнър сега води едно предаване Необяснимо (мисля, че се казваше) - не е лошо, има някои интересни случаи.
Аз така и не харесах особено Крис Пайн на външен вид. Знам, че е в разни класации за красавци, даже наскоро го гледах в класация за най-красиво лице, но точно лицето му не ми харесва (не фигурата или излъчването). Шатнър ми допада повече на млади години.
Аз също не го харесвам Крис Пайн. Има нещо диво в излъчването му заради гъстите вежди.
Това предаване на Шатнър го гледам, много е забавно. Той е станал много симпатичен деде. Но в Boston legal го харесах най-много.

# 456
  • Мнения: 9 269
Изгледах Дискавари.
Честно казано последните епизоди ми харесаха и носеха усещането за Стар Трек.
Хубавото е,че успяха да завършат сюжетните си линии и дори да не подновят сериала,феновете си имат добър край.
Разбира се,че оставиха някои въпроси отворени,които могат да станат основа за нов сезон.
Освен това се появиха ето тези сладки роботчета,които няма да предизвикат истерия като Грогу,но биха накарали феновете да похарчат малко пари.

# 457
  • Мнения: 11 329
Изгледах Дискавари.
Честно казано последните епизоди ми харесаха и носеха усещането за Стар Трек.
Хубавото е,че успяха да завършат сюжетните си линии и дори да не подновят сериала,феновете си имат добър край.
Разбира се,че оставиха някои въпроси отворени,които могат да станат основа за нов сезон.
Освен това се появиха ето тези сладки роботчета,които няма да предизвикат истерия като Грогу,но биха накарали феновете да похарчат малко пари.

Моите чувства са същите. Финалът беше определно зрелищен. Роботчетата определено ще играят роля и занапред - нали в тях е паметта на Сферата. Надявам се на добро продължение в 4 сезон и без излишни емоции.
Скрит текст:
имаше яка битка, готини ефекти и обрати.

# 458
  • Мнения: 36 870
Трейлър за втори сезон на Сноупиърсър (така и не го изгледах, а се канех):


Премиерата е на 25-ти януари.

Скрит текст:
Шон Бийн защо така погрозня напоследък, до преди няколко години все още изглеждаше относително добре? От начина му на живот ли е това?...

# 459
  • Мнения: 11 329
Аз филма го изгледах на 3 пъти. Но сериала не знам дали ще го изгледам. Темата ми идва тумъч в момента.

# 460
  • Мнения: 36 870
И на мен не ми се гледат толкова напрягащи неща в момента.
Гледам Господин Кралица, който е комедия с фантастичен елемент, гледам Аз,Вещицата, също и Мърдок и още някои корейски, за момента ми е достатъчно.

# 461
  • Мнения: 9 269
Аз харесах филма,но го приемам за корейски,заради режисьора.
Обаче не ми се гледа цял сериал с незнамси колко сезона със същата основа - влак,студ,разрушена земя,герои,които оцеляват и размириците между тях.

# 462
  • България
  • Мнения: 6 279
И на мен не ми се гледат толкова напрягащи неща в момента.
Гледам Господин Кралица, който е комедия с фантастичен елемент, гледам Аз,Вещицата, също и Мърдок и още някои корейски, за момента ми е достатъчно.
Препоръчвам ти Love Through a Millennium (2015)


С помощта на артефакт героят пътува във времето физически.
Опитва се да промени някои неща, също и да бъде с жената, която е срещнал в бъдещето.

# 463
  • Мнения: 36 870
Днес в Замунда са излезли първи и втори епизод (май е един двоен) на Уанда/вижън. Изтеглих го, но не знам кога ще го гледам.
Колебаех се доста за този сериал - първоначално не ми се гледаше изобщо. Сега мисля да погледна поне началото, а след това ще преценя.

# 464
  • София
  • Мнения: 27 359
Изгледах първите два епизода на УандаВижън. Харесаха ми. Simple Smile
Оригинален начин са измислили да разкажат историята. Гледам болшинството народ по форуми и социални мрежи недоволства, но това е защото си искат екшън, роботи и всякакви такива марвълски неща. Ще има ама към края. Simple Smile
Първите 6 епизода ще представят по едно десетилетие като ситком. Черно-белите кадрди в 4:3 формат ме кефят мен лично. Хуморът нарочно е такъв, защото точно такива са били тези ситкоми с подобен тип хумор и поведение.
Според мен има два варианта, или всичко е в главата на Уанда или е пленена. Но със сигурност някой се опитва да стигне до нея и да преодолее психологическата бариера.

https://www.imdb.com/title/tt9140560/?ref_=nv_sr_srsg_0

Общи условия

Активация на акаунт