Копенхаген семейно пътуване

  • 877
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 585
Здравейте Simple Smile Не намерих актуална тема и ето ме тук да питам.
Ще пътуваме семейно до Копенхаген. Никога не сме посещавали Дания. Детенцето е на 1г. Ще съм благодарна ако споделите какво бихме могли да разгледаме в центъра на града, без да обикаляме много. Какво бихте препоръчали като забавления за деца на тази възраст. Има ли заведения като в България с детски кътове, никога не съм се замисляла, понеже не ми е било необходимо 😀 Ще съм благодарна, ако ми споделите и добър хотел, за предпочитане в централната част, както казах за да сведем пътуването с градски транспорт до минимум. /Заглеждам този:
, ако някой може да сподели отзив./
Ще съм благодарна ако споделите и някое вкусно място за хапване, къде може да хапнем традиционна датска кухня. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 932
Ходила съм няколко пъти, но все са ме водили. Не бих се оправила сама. Заведения с детски кът не съм видяла,но и не съм се заглеждала.  Единственото полезно за вас, което мога да препоръчам е парка Тиволи. Има атракциони, кафенета, ресторантчета. Понякога концерти. Веднъж бяхме с дете на 1,5 години,което почти през цялото време си седя в количката. Люлки, въртележки,влакчета-все за по-големи деца. Не съм ходила от 5-6 години. Може и вече да има.
Май нищо от полза не ви казах.

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Градският транспорт е много добре организиран  и бърз. Освен него основния метод за придвижване са колелата. За детенце, а и за възрастни бих препоръчала зоопарка.
С ресторант не мога да помогна. Имам спомен, че бяха доста скъпи Thinking

# 3
  • Мнения: 2 585
Здравейте, ориентирайте ми какъв билет да си купим за Тволи

# 4
  • Мнения: 1 988
В средата на септември бяхме в Копенхаген, самоорганизирано. Няма да имате проблем нито с ориентирането, нито с транспорта - препоръчвам колела, има всякакви варианти ✌️
Тиволи е ясно, щом сте с дете. Ние бяхме взели два билета само за вход и един за сина ми, който включва и атракциите, това вече си е ваша преценка, според възрастта на детето. Носете си храна, има много места, където може да си хапнете, но е по-скъпо.
Препоръчвам и ботаническата градина, но като цяло програмата си зависи от вашите интереси.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 484
В средата на септември бяхме в Копенхаген, самоорганизирано. Няма да имате проблем нито с ориентирането, нито с транспорта - препоръчвам колела, има всякакви варианти ✌️
Тиволи е ясно, щом сте с дете. Ние бяхме взели два билета само за вход и един за сина ми, който включва и атракциите, това вече си е ваша преценка, според възрастта на детето. Носете си храна, има много места, където може да си хапнете, но е по-скъпо.
Препоръчвам и ботаническата градина, но като цяло програмата си зависи от вашите интереси.

Здравейте, наистина ли може да се внесе храна в Тиволи? Аз мисля, че претръпнах с цените, но едното ми дете е хем много капризно на храна, хем освирепява ако е гладно и ме притеснява, че ако няма какво да яде ще ни докара до лудост. Ако има как да се внесе храна би било супер, поне за всеки случай да имаме готовност.

Изобщо- в частта, в която е Централната гара в града можете ли да препоръчате пицария? Не нещо претенциозном не италиански ресторант, а просто място откъдето да се купи Маргарита или Пеперони? Много са ми конкретни въпросите, знам, но си е истинско предизвикателство да нахраниш един капризен полу- тийнейджър, който става като демон като е гладен Cold Sweat Grin

# 6
  • Мнения: 1 988
Доколкото си спомням и в Тиволи имаше пици, но да не ви подведа. Може да се вкара храна, да. Раниците не ги проверяват на входа. Само на група тийнейджъри им конфискува охраната бирата, но те се бяха поувлекли дооооста.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 484
Благодаря! Много ценна информация!

Общи условия

Активация на акаунт